2021

V sobotu 11.12. se uskutečnilo 1.kolo zimní Poháru ČR na trenažerech. A pro nás bylo úspěšné.

ADÉLA BARTÁKOVÁ VYBOJOVALA STŘÍBRNOU MEDAILI

 I.kolo Poháru ČR 2021-2022 v jízdě na veslařském trenažéru se uskutečnilo v sobotu 11.12. 2021 ve sportovní hala Břve.

 Z důvodu přísných hygienických pravidel jsme do závodu přihlásili jen omezený počet závodníků našeho veslařského klubu TJ LOKOMOTIVA BEROUN z. Jako první se do závodu pustilo 24 dorostenek. Křest ohněm si zažila Marie TRNKOVÁ a vytvořila si svůj základní čas 8:51,0 a zakusila jak bolí jet „nadoraz“ 2000m na veslařském trenažeru a skončila na 22 místě. Alexandra LAUBOVÁ sice nezajela osobní rekord, ale po menším nachlazení v minulém týdnu byla velmi ráda za celkové 6.místo v čase 8:03,2. Anička PAVLÁSKOVÁ dojela na 8.místě v novém osobním rekordu 8:07,2. Po dorostenkách nastoupili do závodu dorostenci a měli nejvíce obsazenou kategorii – celkem 60 závodníků. Jaroslav ČECH si vytvořil osobní rekord o 12 vteřin a skončil na 56.místě v čase 8:12,8. Přemysl PRÁŠEK zajel vynikají „osobák“ , když se zlepšil o více jak 30 vteřin a časem 7:41,9 se umístil na 48.místě. V pořadí 43 dojel v osobním rekordu 7:34,6 Vojta KOPAČKA. Ten se zlepšil oproti minulému roku také o půl minuty. Na vynikajícím 29 místě ve vynikajícím čase 7:16,4 – což je skoro minutový osobní rekord – dojel Jenda LANDA. Matěj SMEJKAL zajel před 14 dny svůj osobní rekord na testech do SCM a v sobotu si tento čas ještě o vteřinu vylepšil na hodnotu 6:48,7 a potvrdil svým pátým místem, že patří mezi nejlepší dorostence v ČR. Jediný nasazený junior Jakub ŠIŠKA jel svůj první závod na trenažeru a tak si zajel svůj základní osobní rekord v hodnotě 7:34,5. Nejlepšího výsledku v pořadí dosáhla mezi juniorkami Adéla BARTÁKOVÁ – sice nezajela osobák – o 1,9 vteřiny – ale ve velmi kvalitním čase 7:30,7 obsadila druhé místo a přivezla si stříbrnou medaili. 

Adéla a Matěj splnili v říjnu a listopadu velmi náročné testy do SCM na rok 2022  ( 2000m na trenažeru a 6000m na skifu) a oba budou ještě usilovat o probojování do reprezentačního družstva ČR. Gratulujeme! První kolo Poháru ČR se veslařům z TJ LOKOMOTIVA BEROUN z.s. povedlo a jen všichni doufáme, že se uskuteční i další zimní závody na trenažerech, včetně MČR, které se má uskutečnit v únoru.

R


 7.12.2021

VÁNOČNÍ BĚH VODÁKŮ

V sobotu 18.12.2021 pořádá USK praha Vánoční běh vodáků - Radův syndrom.

Podrobnosti v pozvánce TADY

R. 24.11.2021

Informace NSA týkající se opatření v rámci sportu

Celý výklad je na stránkách ČVS - veslo.cz.

Pro nás je nejdůležitější :

5. SPORTOVNÍ AKTIVITA / AKCE dle bodu I. 14. Opatření ve vnitřních nebo vnějších prostorech

-  do 20 osob bez podmínek1,

5.1.  SPORTOVNÍ AKTIVITA / AKCE pro děti do 12 let Děti do 12 let, které nevykazují klinické příznaky onemocnění Covid -19, se mohou účastnit pohybových aktivit bez prokázání podmínek jako je očkování, prodělání nemoci nebo negativní výsledek testu.

5.2.  SPORTOVNÍ AKTIVITA / AKCE pro mládež od 12 do 18 let Mládež ve věku od 12 do 18 let, která nevykazuje klinické příznaky onemocnění Covid -19, se může účastnit pohybových aktivit s prokázáním podmínek jako je očkování, prodělání nemoci nebo negativní výsledek PCR testu, který má obecně platnost 72 hodin, ale v případě pohybové aktivity organizované pod sportovním svazem je jeho platnost 7 dní.

POZOR - pro vstup do bazénu toto neplatí - tam jsm bráni jako veřejnost a PCR test platí jen 72 hodin !!!

DNES JE NAŠEMU KARLOVI KOUKLÍKOVI KRÁSNÝCH 65 LET  - tak Karle VŠE NEJLEPŠÍ  A HODNĚ  ZDRAVÍ A  ELÁNU DO DALŠÍCH LET NA LODĚNICI !

R


22.11. 2021

OD PONDĚLÍ 22.11. JSOU ZPŘÍSNĚNÁ COVIDOVÁ OPATŘENÍ

z důvodu nepříznivé "covidové situace" jsou zpřísněná hygienická opatření 

Zde je dopis předsedy ČVS k novým nařízením :

Vážení kolegové,

dovoluji si Vás tímto upozornit, že ministerstvo zdravotnictví ČR uveřejnilo včera v podvečer na svých stránkách mimořádné opatření č.j.: MZDR 14601/2021-28/MIN/KAN omezující maloobchodní prodej zboží a poskytování služeb (viz příloha, dále jen „Opatření“), které je účinné od 22. 11. 2021. Aniž by to bylo mediálně prezentováno, tato nová opatření velmi zásadně dotknou zejména amatérského sportu.

Čl. I odst. 14. písm. d) tohoto dokumentu stanovuje podmínky pro konání sportovní přípravy amatérských sportovců a sportovních utkání v rámci amatérských sportovních soutěží, ze kterých plyne, že:

-              účast na trénincích a utkáních a vstup na sportoviště je umožněn osobám do 12 let věku bez nutnosti prokazování tzv. „bezinfekčnosti“,

-              osobám ve věku 13 – 18 let (nejedná-li se o osoby, které prodělaly onemocnění v posledních 180 dnech, nebo osoby očkované) je účast na trénincích a utkáních a vstup na sportoviště povolen, pokud se prokáží negativním výsledkem PCR testu, který může být prováděn v intervalu 1 x týdně,

-              osobám starším 18 let je účast na trénincích a utkáních a vstup na sportoviště umožněn pouze pokud se jedná o osoby které prodělaly onemocnění v posledních 180 dnech, nebo osoby očkované (a tuto skutečnost mohou pořadateli akce prokázat příslušným certifikátem), nebo pokud se jedná o osoby ve fázi zahájeného očkování (viz bod I odst. 17. Opatření) a prokáží se v takovém případě negativním výsledkem PCR testu, který může být prováděn v intervalu 1 x týdně.

 U profesionálních sportovců lze ve vztahu k aktuálně platným opatřením konstatovat, že tito (jedná-li se o zaměstnance nebo OSVČ) jsou povinni absolvovat pravidelné testování  alespoň 1 x týdně, a to  dle této směrnice: Mimoradne-opatreni-testovani-zamestnancu-a-osob-samostatne-vydelecne-cinnych-s-ucinnosti-od-22-11-2021.pdf (mzcr.cz)

 Návštěvnost diváků na sportovních akcích  upravuje čl. I odst. 13. Opatření, přičemž platí, že:

-              se dokladem o tzv. „bezinfekčnosti“ nemusejí prokazovat osoby mladší 12 let,

-              osoby ve věku 13 – 18 let (nejedná-li se o osoby, které prodělaly onemocnění v posledních 180 dnech, nebo osoby očkované) se mohou prokázat u vstupu negativním výsledkem PCR testu, který musí být proveden nejdříve 72 hodin před návštěvou utkání,

-              osoby starší 18 let mají vstup na akci povolen pouze pokud prodělaly onemocnění v posledních 180 dnech, nebo mají dokončené očkování proti onemocnění covid-19, nebo jsou tzv. ve fázi zahájeného očkování (viz bod I odst. 17. Opatření) a prokáží se u vstupu negativním výsledkem PCR testu.

 Zasílám Vám nyní tuto základní informaci a prosím o její předání trenérům a dalším odpovědným osobám ve vašich klubech. Další příslušná výkladová stanoviska se budeme v nejbližších dnech snažit zajistit.

S pozdravem

 Mgr. Ondřej Šebek

předseda Český veslařský svaz

 gsm: +420 602 648 038

email: sebek@veslo.cz

PROSÍM O DŮSLEDNÉ DODRŽOVÁNÍ VŠECH NAŘÍZENÍ a komu není dobře a má "rýmičku" tak vzhledem s ohledem na ostatní - zůstaňte doma.

A prosim o certifikáty o očkování a prodělaném covidu. Přineste mi je!

  NAROZENINY :

V pondělí 22.11. oslaví 17 let Nina LAUBOVÁ, 25.11. oslaví 12 let  Adélka a Veronika KUČEROVY a  26.11.také Karel ŘÍHA . Tak oslavencí VŠE NEJLEPŠÍ.

A ve středu oslaví půlkulatiny - 65 let náš kamarád, trenér KAREL KOUKLÍK! VŠE NEJ a HLAVNĚ ZDRAVÍ a STÁLE RADOST Z VESLOVÁNÍ A Z NAŠICH VESLAŘÍKŮ - a už se těšíme až to společně oslavíme!!!

R


17.11.2021

HURÁ !!!

Od zítřka 18.11. můžeme zpět do naší posilovny v Kasárnách !

Takže od čtvrtka - zítra - jedeme podle NORMÁLNÍHO ROZVRHU zimní sezony.
To znamená, že od ročníku 2007 jdou už všichni na trénink do posilovny a 2008 a mladší - všechno žactvo - má v 15,30 tělocvičnu v  hale TJ. A v pátek jdou už do posilovny v kasárnách.
Samozřejmě, že se v naší posilovně budeme chovat podle hygienicko-epidemiologických nařízení a dodržovat hygienické podmínky.
Takže prosím, kdo je nachlazený a má rýmičku, aby raději zůstal doma a vyléčil se, aby se nám "rýmička " neroznesla na všechny ostatní.
Prosím, kdo mi ještě nepřinesl potvrzení CERTIFIKÁT o ukončené vakcinaci nebo o prodělaném Covidu - nezapomeňte mi jej přinést. Díky.
R

 NAROZENINY v tomto týdnu slaví 

ve středu 17.11.  - velmi významné jubileum má ANIČKA HRADILOVÁ naše dlouholetá členka, trenérka a hlavně kamrádka ! Oslaví krásných 80 let !  Andulka - je po ní pojmenovaný náš skif - je a byla vždy tělem i duší velkou sportovnkyní. V mládí závodila na kajaku a ještě nedávno jsme ji vídali, jak si jezdí po naší Berounce. Andulko, my všichni Ti přejeme hodně a hodně zdravíčka, elánu, lásky a pohody do dalších let.smile

Ve čtvrtek 18.11. oslaví 20 let náš Michal ŠTÓRA ŠTOREK. Míšo hodně zdravíčka, štěstíčka a hlavně měj pořád ten optimismus a kamarádství, které máš v duši. V pátek 19.11. má narozeniny Alexander CHEREPPENIKOV a to 14. No a v sobotu 2.11: oslaví Filip TRTÚŠEK už 13 let.
Všem přejeme krásnou oslavu a hodně zdravíčka.
A upozorňuji : INFO O HORÁCH s přihláškou je v rubrice SOUSTŘEDĚNÍ......
R

19.10.2021

V SOBOTU 23.10. VYHLAŠUJEME PODZIMNÍ BRIGÁDU NA ŠTULOVNĚ

V sobotu se po roce uskuteční tolik potřebná brigáda na Štulovně, prosím, přijďte nám pomoci. 

Prosíme naše členy a jejich rodiče - s pomocí při vykácení náletů, úklidu a přípravě loděnice na zimu a na jarní rozjezd sezóny na vodě.

Prosím, vezměte si rukavice a nářadí - nůžky na větve, hrábě, košťata.

Sraz na loděnici je v 9,30 hodin.

Předem jménem výboru našeho klubu DĚKUJI.

R


 17.10.2021

!!! UPOZORNĚNÍ !!!   Z TECHNICKÝCH DŮVODŮ JE UZAVŘENA POSILOVNA V KASÁRNÁCH

Z technických důvodů je do odvolání uzavřena posilovna v kasárnách. Upravený tréninkový rozvrh je dočasný a upravený vzhledem k roční době a počasí. 

Vážení rodiče, kamarádi a naši veslaři,
je nám to moc líto, ale  Výkonný  výbor TJ LOKOMOTIVA BEROUN z.s. z technických důvodů zakázal vstup do posilovny v kasárnách.
A to od pátku 15.10.2021. 
Vzhledem na roční dobu a počasí, budou tréninky až do odvolání upraveny a jen na Štulovně, bazéně a v hale TJ.
Tréninky ročník: 2010 a mladší jen v pondělí - plavání a ve čtvrtek - hala TJ.
Ostatní /2009 a starší /budou mít tréninky :
pondělí -  plavání podle rozvrhu / st.žactvo 2009/2008/ jen ti co mají plavání , Štulovna :  jen 2007 a starší a plavání dle rozvrhu
úterý - Štulovna : roč.2008 a starší
středa - Štulovna:  2009 a starší
čtvrtek - Štulovna : 2007 a starší,       žactvo hala TJ
pátek - Štulovna 2008 a starší
O dalším vývoji situace vás budeme informovat emailem a i na těchto stránkách :
 
Děkujeme za pochopení a doufáme, že vše bude brzy v pořádku.
za výbor VKK
R.Sehnoutková
NAROZENINY v tomto týdnu oslaví v sobotu 23.10. Zuzka MATĚJKOVÁ a to již sedmnácté. Tak Zuzko vše NEJLEPŠÍ a ten poslední rok do dospělosti si užij.
Ve čtvrtek proběhly testy do dotačnío programu Přijď veslovat. A znovu jsme byli pochváleni za organizaci. Já osobně děkuji všem co se zúčastnili a hlavně všem co nám přišli pomoct s "hordou" sportujících veslařů. Díky moc.
Výsledky zpracovávám .....

R


13.10.2021

Přihláška na zimní soustředění 2022

již tradičně v zimní sezoně pořádáme soustředění pro žactvo a dorost a starší, tentokrát v termínu od 16.1. do 23.1.2022 v Bedřichově na Lesní chatě.

Přihlášku na soustředění si můžete otevřít TADY.

R.


PRO OBĚ MČR PLATÍ TOTO  HYHIENICKÉ NAŘÍZENÍ :

COVID

Zástupci klubů jsou povinni zaslat na email info@labearena.cz soupis účastníků regaty v termínu nejpozději do čtvrtku 23.09.2021 12:00 hodin. Soupis bude obsahovat: jméno, příjmení, telefonický kontakt, informaci, která z podmínek pro umožnění vstupu do areálu je konkrétní osobou plněna (dokončené očkování nebo prodělání nemoci do 180 dní nebo negativní výsledek testu, přičem platnost PCR testu je 7 dní a platnost antigenního testu je 72 hodin).

Zástupce klubu je povinnem kdykoliv v průběhu regaty doložit doklady o splnění výše uvedených podmínek pro vstup jednotlivých účastníků regaty do areálu.

U vstupních bran bude probíhat kontrola oprávněnosti vstupu do areálu bezpečnostní službou.

Tribuna pro diváky bude oddělena zábranami se vstupem k restauraci.

Účastníci regaty jsou povinni dodržovat hygienická pravidla dle pokynů NSA (roušky ve vnitřních prostorách, dodržování rozestupů, dezinfekce) + restaurace a jídelna (roušky, rukavice, dezinfekce, rozestupy).

 Takže prosím, přineste mi doklad o testech, vakcinaci, nebo prodělaném Covidu. Abych mohla udělat ten seznam !!!!!

Z DŮVODU MČR VE SPRINTU ODPADÁ V PÁTEK TRÉNINK !!!!!

NAROZENINY : 

Narozeniny včera v pndělí 20.9. oslavila Terka - Tereza LAMPRECHTOVÁ a to krásných 20 let.

V e středu 22.9. oslaví 45 narozeniny náš kajakář Zbyněk LAUBE a hned ve čtvrtek 23.9. oslaví také 20 let Majda, Majdí Magdaléna KINDLOVÁ. Teda samé výročí !!!  Holky to je tak krásný věk - teda to je ode mne opravdu čirá závist.  No a v neděli na MČR družstev oslavíme  13té narozky naší  Anči - radio Beroun - Aničky ČECHOVÉ !  Tak všem oslavencům přejeme hodně zdravíčka, štěstíčka a Ančí ještě navíc - osobní prosba - kočičko zůstaň i nadále tak úžasná a bezprostřední. Je to velká radost slyšet po celé Beounce to tvoje Ahóój. 


16.9.2021

PRIMÁTORKY  INFORMACE

V pátek je závod posádky ml.žactva mix - Pavlásek, Petráš, Kavalír, Kodras, Bohátková, Domanská, Horská, Kocourková na kormidle Barča Nováková.

Odjezd z Berouna je  společně v 13,45 z parkoviště u Městské knihovny v Kasárnách / tam má náš klub i posilovnu /.  Všichni si vezmou bojovnou náladu, radost z veslování, klubové tílko, bílé triko, bílé ponožky do lodi a černé legíny ( délka nad kolena - prosím NE volné kraťasy ). Jídlo a pití.

Rodiče mohu povzbuzovat z pravého břehu ( Výtoň) mezi Železničním mostem a mostem Palackého. Zde je i průvodní program a plato pro vítěze.

Děti si pak prosím, vyzvedněte na loděnici VK Smíchov Strakonická 1135/2a, 150 05 Praha -Smíchov. 

SOBOTNÍ  PROGRAM :

posádka starších žaček : Trnková, Moravčíková, Radechovská, Čechová, Štajerová, Hlaváčková kormidlo Nina Laubová -  čas 1. jízdy v 8,30 - to znamená, že na Smíchovské loděnici , musíte být už v 7,15 !!!!

posádka starších žáků : Molčanyi, Prášek, Cakl, Procházka, Dušek, Hobza Š, Tejkl, Denko, kormidelník Michal Štorek : start první rozjížďky je v 9,00 hodin. Na loděnici sraz nejdéle v 7,30 hodin

posádka dorostenek Bartáková, Forejtová M, Laubová A, Pavlásková - start 1.rozjížďky je v 9,20 hodin - sraz v 7,45 hodin.

posádka dorostenců : Smejkal, Hobza F, Moravčík, Radechovský, Šiška, Tůma, Landa, Čech kormidelnice Evina Varvařovská. Čas pvní jízdy v 9,40 hodin. Sraz nejdéle 8,00 hodin.

Přesná startovka bude až po odhláškách - ty jsou v pátek do 19,00 !

Vážení kormidelníků  / pouze Eva Varvařovská /  je na terase VK Blesk jen v sobotu od 7,00 do 8,00 hodin.  

Opravné nízdy začínají pak ve 13,00 hodin.

Informace o časovém programu je na stránkách ČVS - Závody - Rozlosování.

R


 13.9.2021

 SMÍCHOVSKÁ REGATA SE VESLAŘŮM LOKOMOTIVA BEROUN VYDAŘILA

V sobotu 11.září se na břehu Vltavy sešli veslaři z 5 pražských klubů VK Smíchov, ČVK, BLESK, BOH, SLAVIA a Třeboně, Tábora, Mělníku a Berouna, aby zahájili podzimní část závodní sezóny 2020/2021. Počasí bylo velmi příjemné, teplo, skoro nefoukalo a nálada všech byla skvělá a bojovná.  Náš veslařský klub TJ LOKOMOTIVA BEROUN z.s. se zúčastnil v počtu mládež 37 a tři veteráni. Z vypsaných 28 disciplín jsme závodili v 18 disciplínách a jeli jsme celkem 32 startů. Závodilo se na trati 500 metrů, a tak vše bylo velmi rychlé. Starty po 6 minutách, a tak nejen v samotných závodech to byl sprint, ale i v loděnicích. Přesedání, příprava lodí a vesel … Jen pro kategorii mladšího žactva to byla normální „oficiální„ trať.

Pro zlaté medaile a malé věcné dary k platu vítězů přistálo šest berounských posádek. Nejprve párová čtyřka našich dorostenek FOREJTOVÁ Markéta, Adéla BARTÁKOVÁ, Saša LAUBOVÁ a Anička PAVLÁSKOVÁ. Dvojskify - st. žaček Anna ČECHOVÁ S Kačkou ŠTAJEROVOU a st. žáků Jakub DUŠEK a Šimon HOBZA a ml. žáků Pavel PAVLÁSEK se Šimonem KAVALÍREM. Velkou radost měla posádka mladších žaček pod kormidlem Zuzky VABROUŠKOVÉ – Viky KOCOURKOVÁ, Bára BOHÁTKOVÁ, Amálie HORSKÁ a Lucka DOMANSKÁ, které i vybojovaly svou první medaili a hned zlatou! Suverénní vítězství si vybojovala si o „dva parníky“ mixovaná posádka staršího žactva. Veslovod Maruška TRNKOVÁ, Amálie MORAVČÍKOVÁ, Oliver MOLČANYI, Přemek PRÁŠEK, Kuba DUŠEK, Šimon HOBZA, Ančí ČECHOVÁ a Kačka ŠTAJEROVÁ a na kormidle Žofie RADECHOVSKÁ, která tuto posádku vyburcovala k úžasnému výkonu.

Stříbrné medaile vybojovali ml. žáci Pavel Pavlásek, Timi Petráš, Šimon Kavalír a Vojta Kodras na párové čtyřveslici s kormidelnicí Barčou Novákovou. Dvojskif dorostenek M. Forejtová a A. Pavlásková, dorostenců Jakub Šiška s Albertem Tůmou a st. žáků O. Molčanyi s P. Práškem. Na skifu dorostenek A. Bartáková. Velkou radost nám udělal náš dvojskif veteránů složený z našich trenérů Martina RESLA a Hanky PAVLÁSKOVÉ, kteří ukázali naší mládeži, jak se závodí. Další náš veteránský dvojskif – společenství - složený z našeho Jiřího Odstrčila s jeho partnerkou Hankou Drdákovou ze Slavie, dojel ve své jízdě na třetím místě. Třetí dojely ve svých jízdách také dvojskify st. žaček M. Trnková- A. Moravčíková a Ž. Radechovská s M. Hlaváčkovou. Pro bronz si dojely obě posádky párových čtyřek st. žactva – žáci ve složení J. Dušek, Š. Hobza, K. Král, V. Tejkl s kormidelnicí Z. Vabrouškovou a žačky A. Čechová, K. Štajerová, A. Moravčíková, M. Trnková s kormidelnicí Ž. Radechovskou. Bronz si vyjela také Z. Matějková na skifu juniorek.

Opět se nám urodilo hodně „brambor“ celkem 8. Osma dorostenců Smejkal, Hobza F, Radechovský, Tůma, Šiška, Landa, Kopačka, Čech na kormidle B. Nováková, dva dvojskify dorostenců Tůma-Šiška a Landa - Kopačka a juniorek Matějková - L. Forejtová, ml. žaček Bohátková - Domanská a st. žáků Král-Tejkl a skif juniorek L. Forejtová. Na svém prvním startu na dvojskifu ml. žaček dojely dvojčata Veronika s Adéla Kučerovi na pátém místě a také dvojskif dorostenců F. Hobza s V. Radechovským, na skifu dorostenek M. Forejtová a párová čtyřka dorostenců, složená pouze z ročníkově mladších kluků Smejkal, Landa, Kopačka a Čech. Ti bojovali a jeli se silnějšími posádkami velmi vyrovnaný závod. Na dvou šestých místech pak po velkém boji dojela na skifu dorostenek A. Pavlásková a dvojskif ml. žáků Beran - Petráš.

Takže celková bilance je 6 zlatých, 6 stříbrných, 6 bronzových, 8 čtvrtých, 4 pátá a 2 šestá místa. Super bilance, super závody a super celý den. Všem závodníkům a trenérům a pomocníkům z řad našeho klubu a rodičů děkujeme za spolupráci. Odměnou je radost v očích našich závodníků!!!

Fotky naleznete zde: https://vesloberoun.rajce.idnes.cz/Smichovska_regata_2021/

A jak to bude tento týden na PRIMÁTORKÁCH ?

V pátek  17.9. jede  posádka mladšího žactva v 16,20 hodin.

Rodiče budu informovat během zítřka jak to bude s dopravou tam / na Smíchovskou loděnici :VK Smíchov - Strakonická 1135/2a, 150 05 Praha -Smíchov

/, ale po závodech si děti musíte odvézt do Berouna sami. My / trenéři/  tam budeme zůstávat na trénink ostatních posádek, které jedou v sobotu ráno rozjížďky.

Z DŮVODU PRIMÁTOREK ODPADÁ V PÁTEK 17.9. TRÉNINK !!!!!

Všichni ostatní mohou přijet do Prahy povzbuzovat. 

POSÁDKY, KTERÉ SE DOMLUVÍ NA TRÉNINK V PRAZE - to musí  hlavně také sdělit nám trenérům..... Musíme to nahlásit na Smíchov a taky tam musí být s vámi někdo dospělý!!! 

NAROZENINY tento týden má narozeniny 17.9. Matěj HUZYČ  a 19.9.  Evina EVA VARVAŘOVSKÁ naše dlouholetá kormidelnice a členka a i letos bude kormidlovat na Primátorkách dorostencům loď - takže zase pověstnou zatáčku ! VŠE NEJLEPŠÍ a hodně zdravíčka a štěstíčka !!!!

 R


  26.8.2021

POSLEDNÍ TÝDEN PRÁZDNIN 

Prázniny končí a snad od září bude vše tak jak má být.

Tréninky jsou tento od 15,00 hodin.  Nový tréninkový rozvrh  na školní rok 2021/ 2022  je v rubrice Tréninky.

Příští týden  pořádáme ve čtvrtek 2.9. a v pátek 3.9.  od 16,15    "RODIČÁK" . Ti co nevědí oč jde - vaše děti se v tyto dny změní ve vaše trenéry a vy si vyzkoušíte jaké to je ovládat veslice. Přijďte mezi nás a zkuste si sport, který se vašemu potomkovi líbí.

NAROZENINY tento týden - včera 25.8. oslavila naše Bára, Barča, Barunka NOVÁKOVÁ. Je jí nádherných 21 let. Baru - myslím - vím,  za nás všechny ti přeji VŠE NEJLEPŠÍ  a hodně štěstí a vše co si jen přeješ - to ať ti vyjde na 100%.

R


 21.1.2021

OLYMPIC HOPES REGATA - SUPER VÝKONY

Naši reprezentovali ČR  na výbornou. Matěj SMEJKAL s posádkou 4+ vybojovali zlaté medaile !!!

BEROUNŠTÍ VESLAŘI SKVĚLE REPREZENTOVALI ČESKOU REPUBLIKU

MATĚJ SMEJKAL JAKO VESLOVOD DOVEDL POSÁDKU PRO ZLATÉ MEDAILE !!!

Na červnovém MČR dorostu ve veslování se kvalifikovalo šest našich borců z TJ LOKOMOTIVA BEROUN z.s. do reprezentačního družstva ČR na Olympic Hopes regatu, která se uskutečnila v Třeboni v pátek 20.6.2021.

Naši se kvalifikovali na disciplíny : dvojka bez kormidelníka Alexandra Laubová, Adélka Bartáková do A posádky. Do B posádek Štěpán Moravčík s Filipem Hobzou na čtyřku bez kormidelníka a Matěj Smejkal na čtyřku s kormidelníkem. Štěpán s Filipem si sedli do lodi s klukama z Třeboně a trenérem této posádky byl třeboňský Tomáš Klíma a tak jezdili i na tréninky do Třeboně. Trenérem děvčat a posádky čtyřky s kormidelníkem se stal Jaroslav Sehnoutka a na kormidlo klukům posadil naši Markétu Forejtovou – ta je také medailistkou z MČR dorostu a další 3 kluci přijeli na tréninky z Přerova, Roudnice a J. Hradce. Ale nakonec tyto dvě posádky trénovali všichni naši trenéři. Jarda si zlomil ruku a tak se v Berouně o obě posádky starali Míša Štorek, Růža Sehnoutková, Karel Kouklík, Martin Resl, Hanka Pavlásková a hlavně Michal Vabroušek. Poslední tři jmenovaní trenéři s nimi odcestovali na soustředění týden před závody do Třeboně, kde dolaďovali techniku a sveslování. A podařilo se!  Všichni naši podali skvělé výkony. Posádka B týmu ČR  Štěpán MORAVČÍK, Filip HOBZA  s třeboňskými Martinem ČURDOU  a  Šimonem HERDOU svedli vyrovnaný boj s i  vítěznými Rakušany, stříbrnými Maďary a třetí ČR A posádkou. Kluci se drželi na medailové pozici, ale ve finiši jim „došlo“ a tak obsadili  těsně  4.místo před posádkou Polska, které nadělili 12 vteřin. Super výkon!  Na nejtěžší technické disciplíně, dvojce bez kormidelníka, Saša LAUBOVÁ s Adélkou BARTÁKOVOU potvrdily své vítězství z MČR a  oprávněnou kvalifikaci do A týmu ČR a vybojovaly za Maďarkami a Polkami bronzové medaile. Velká radost!  A největší bombou dne byla posádka B týmu ČR 4+ / čtyřka s kormidelníkem / - na kormidle Maky FOREJTOVÁ, veslovod MATĚJ SMEJKAL, jindřichohradecký Jakub HOLICKÝ, roudnický Cedrik BŘEZNOVSKÝ a přerovský Jan PŘÍKOPA. Tato posádka nedala nikomu šanci a s velkým náskokem o délku lodě porazila stříbrné Maďary a bronzové Poláky. Až na čtvrtém místě dojela A posádka ČR (Mistři ČR). Bomba ! A úžasný výkon, ze kterého měli všichni velkou radost ! Paráda !   V soutěži týmů se ČR umístila na druhém místě za vítěznou reprezentací z Maďarska a třetí skončil tým z Polska. Všichni naši závodníci reprezentovali ČR, Město Beroun a naši TJ LOKOMOTIVA BEROUN z.s  na výbornou a zaslouží si velké DÍKY !

 R


 15.8.2021

PRÁZDNINY JDOU DO POSLEDNÍ TŘETINY 

Tak nám ta prázdninová pohodička nějak rychle utíká... 

Ale tréninky jsou stále každý všední den od 15,00 hodin.

Tento týden odjela část našich borců do Třeboně, kde se jede v pátek mezistátní utkání Olympic Hopes Regata - tam se z MČR kvalifikovalo 5 našich dorostenců / Bartáková, Laubová A, Moravčík, Hobza F, Smejkal a na kormidlo Forejtová M /. Takže všichni držte palečky ať jim to vyjde! A o víkendu se jede tradiční mezinárodní Třeboňská regata. 

Hygienická pravidla stále platí - noste potvrzení o vaši negativitě na Covid ........

Narozeniny v minulém týdnu oslavil 9.8. Vojta KOPAČKA - je mu už 15 let. Dnes na Hanu - Hančí gratulujeme ti k svátku - 15.8. slaví již 76 let náš novýž člen z řad kanoistů Karel KADLEC . Moc gratulujeme a přejeme hodně sil do dalšího tréninku na dračáky. Ve čtvrtek 19.8. bude slavit narozeniny hned několik našich členů. Vezmeme to od nejmladší. Amálka MORAVČÍKOVÁ oslaví v Třeboni 14 let, Maky KROMPOLCOVÁ - ta oslaví 21 narozeniny a náš dlouholetý člen a kamarád Honza URBAN ten oslaví 81 let. Všem přejeme hodně štěstíčka, pohody zdravíčka a Honzovi ještě další dávku zdravíčka zdravíčka, aby mohl s námi oslavit dodatečně 80. a již i ten jeden rok navíc. V pátek 20.8. oslaví 14 let Ondra PROCHÁZKA - taky vše NEJ  a hodně radosti z veslování.

R


29.7. 2021 

DVOJSKIF  VRAŠTIL - ŠIMÁNEK  DOJELI VE FINÁLE NA OH NA SKVĚLÉM ČTVRTÉM MÍSTĚ!!!!

Svěřenci našeho předsedy klubu Michala VABROUŠKA  dokázali dojet v olympijském finále na 4.místě. JE TO ÚŽASNÝ ÚSPĚCH !!!

GRATULUJEME K TOMUTO FANTASTICKÉMU ÚSPĚCHU - je to opravdu nádhera, skvělý výkon ! Ale hlavně zúročení dlouhodobé poctivé práce celého Michalova týmu.  

Zde první dojmy : viz stránky ČVS

Čtvrté místo vybojovali Jiří Šimánek s Miroslavem Vraštilem ve finále olympijských her. Čeští veslaři si před životním závodem věřili především na posádky Belgie a Uruguaye. A zcela oprávněně. Protože právě tyto dvě lodě nechali v boji o medaile za sebou. Stejně jako na dubnovém mistrovství Evropy nestačili pouze na favorizované posádky Irska, Německa a Itálie. 

Svěřenci Michala Vabrouška povzbuzeni výborným výkonem ve včerejším semifinále odstartovali do závodu na čtvrtém místě. Po prvních 500m ztráceli na medailové pozice více jak 2s. Před pátými Belgičany si vezli náskok 0,12s, který v průběhu závodu navýšili až na konečných 1,68s. V poslední čtvrtině trati Jirka s Mírou dotírali na Italy a lehce stáhli jejich náskok. Ti si ale třetí místo pohlídali. K bronzové medaile chybělo českým veslařům 2,12s. Na první Iry pak ztratili 9,99s. Historicky první účast české posádky lehkých vah v olympijském finále skončila čtvrtým místem, proto jsou veslaři pražské Dukly i s trenérem Michalem Vabrouškem nadmíru spokojeni. „Čtvrté místo je pro nás největší úspěch v kariéře. Před námi skončili ti nejlepší na světě, dopadlo to, jak to dopadnout mělo. Máme radost, že jsme poprvé za čtyři roky porazili Belgičany. Že bychom byli čtvrtí na světě, o tom se nám nikdy ani nesnilo,“ shodli se po závodě.  

 

Je to velké povzbuzení pro všechny veslaře ČR a je vidět, že poctivá tréninková píle se zúročí a pak ta velká a nádherná radost ..... !

Takže - kdo bude kluky následovat ?  Všichni máte šanci - jen nesmíte polevit a hledat výmluvy a omluvy při tvrdém tréninku.

R


28.7. 2021 

OH TOKIO  - DVOJSKIF  VRAŠTIL - ŠIMÁNEK  JE VE FINÁLE !!!!

Svěřenci našeho předsedy klubu Michala VABROUŠKA si vybojovali vysněné FINÁLE A na OH. GRATULUJEME !!!!

Tak se to podařilo!  Moc velké gratulace posíláme Mírovi a Jirkovi do Tokia a hlavně Michalovi - trenér má vždy při závodě svých svěřenců větší "tepovku"   a nervy než samotní závodníci. Je to úžasný úspěch a zasloužený. Kluci po celou dlouho dobu přípravy makali a makali. Teď už "jen ta třešnička na dortu" - užít si finálovou jízdu !

Snad pomohla i pozitivní energie, kterou jsme posílali - Tak ještě jednou  posílejte do Tokia hodně pozitivní energie !!!!! Kluci jedou zítra 29.7. ve 2:50 našeho času! Tak si nařiďte budíky !!!

PROSÍM - noste oficielní potvrzení z testů na Covid - je v tom velký zmatek....., pokud nestihnete zajít do odběrových míst, tak mějte v telefonu ofocený aktuální antigení test a mě přineste fotečku s podpisem a prohlášením od rodičů.

Děkuji předem všem za pochopení !!!

R


19.7.2021

PÍSEŇ Z LETNÍHO SOUSTŘEDĚNÍ

Jak všichni zúčastnění ví, tak na soustředění se vždy konaly různé soutěže a jednou z ní bylo složení písně. Ta nejlepší (Skupina č. 1) se nám jako porotě líbila, a proto ji zveřejňujeme, ať se i Vy ostatní můžete pokochat nad nadáním některých jedinců.


(Ref.)Žádnej neví jako já, jak se tu veslaři mají, Žádnej neví jako já, jak se tu veslaři maj.

|:Plato, pták a blato, jak se to rýmuje.  

Plato pálí na to, na to ptačí blato, tak nešlápni jim na to, jak se to rýmuje.

Ref. |:Rybář, vztek a řev, jak se to rýmuje:|

Rybář vzteklý být může, ač na tě nemůže, i když řve jak zmůže, jak se to rýmuje.

Ref. |:Včera dnes a zítra, jak se to rýmuje:|

Včera byl jen trénink, dneska bude trénink, a zítra bude trénink, jak se to rýmuje. Včera byl jen trénink, dneska bude trénink, a zítra bude hovno, jak se to rýmuje.


6.7.2021

POKRAČUJE LETNÍ SOUSTŘEDĚNÍ NA ŠTULOVNĚ A INFO K TOMUTO TÝDNU

Ve dnech 7.7. – 9.7. 2021 probíhá druhá část  veslařsko –  kajakářské soustředění. Pro ty co nejsou na soustředění jsou tréninky od 15,30 hod.

Jak to bude  od 12.7. ?  Rozvrh dáme na stránky nejdéle ve čtvtrtek 8.7.  

NAROZENINY :

V pondělí 5.7. oslavil 13.té narozeniny Honzík KSANDR a dnes 6.7. slaví 18 let a plnoletost Mája TŮMOVÁ a tento narozeninový týden završí oslavou 11 let Bára BOHÁTKOVÁ. Všem oslavencům přejeme hodně zdravíčka, štěstíčka, sluníčka a letních radovánek. A tobě Májo veselý, šťastný vstup do té dospělosti.

A teď přidávám článek z MČR dor, jun a seniorů :

VESLAŘKY TJ LOKOMOTIVA BEROUN z.s. VYBOJOVALY ZLATO A TITUL MISTRYŇ ČR DOROSTENEK

Hned další víkend po MČR mladšího a staršího žactva se do Labe Arény v Račicích rozjeli veslaři a veslařky starších kategorií. Od 25.6. do 28.6. se zde uskutečnilo MČR dorostu, juniorů a seniorů ve veslování. Náš klub veslování TJ LOKOMOTIVA BEROUN z.s. se účastnil v počtu 21 závodníků složených z jedné ženy, 4 juniorů, 3 juniorek, 4 dorostenek a 8 dorostenců.

Ve čtvrtek, když jsme přijeli do Labe Areny, bylo velké horko a dusno a všichni se báli předpovědi a hrozících bouřek. Naštěstí v Račicích vše proběhlo v klidu a bez živelných pohrom. Ale všichni jsme tam mysleli na to co se stalo na Moravě. Bohužel se to dotklo i některých rodin veslařů….

 MČR bylo mezinárodní a tak se zúčastnilo i Slovensko. Náš klub závodil v 18 veslařských disciplínách, dorostenci závodí na 1500m a ostatní na 2000m.  V pátečních rozjížďkách se přímo do nedělního finále A probojovaly dvojky bez kormidelníka dorostenců Moravčík s F.Hobzou a dorostenek Laubová A s Bartákovou. Jinak všechny ostatní posádky musely bojovat o postupy v semifinálových bojích v sobotu. Do nedělních finále A se nakonec probojovalo celkem 7 posádek finále A (o 1. až 6. místo) a 10ti posádkám finále B (o 7. až 13. místo).  Největší boje svedli dorostenci na skifu. Přihlášeno bylo 50 kluků, ale do závodu nastoupilo „jen“ 49 skifařů a z tohoto důvodu se nemohly jet klasické rozjížďky, ale jely se jízdy na čas distančně. Do semifinálových bojů postupovalo jen 18 nejlepších. Matěj Smejkal – ročníkově mladší – postoupil do dalších bojů. Super. Vybojoval postup do FB a to byl velký úspěch. Do FA se probojovali jen ti ročníkově starší dorostenci.  Na skifu dorostenek také „hrozila“ jízda na čas. Ale nakonec do závodu nastoupilo 36 skifařek a tak se jely rozjížďky. Mezi 18 nejlepších se do semifinálových bojů probojovaly obě naše skifařky. Do finále B postoupila Markéta Forejtová. Aničce Pavláskové unikl postup o pouhé 2 setiny. Ale i tak je to pro naše skifařky velký úspěch – obě jsou ročníkově mladší.

Velkým a krásným překvapením byl v sobotu postup do nedělního finále A na čtyřce s kormidelníkem našim dorostencům. Tato posádka byla sestavena jen z ročníkově mladších kluků a fyzické rozdíly jsou v této kategorii velmi značné, ale kluci v sestavě Matěj SMEJKAL, Jan LANDA, Vojtěch KOPAČKA a Jaroslav ČECH s kormidelnicí Alexandrou LAUBOVOU zajeli skvělý závod. Ve finále A pak dojeli v kontaktu na 6.místě.  Ve Finále A juniorů na dvojce s kormidelníkem dojeli Simon Hejda s Matyášem Tůmou na kormidle Nina LAUBOVÁ, na 5.místě. Stejnou příčku obsadili v FA i Štěpán MORAVČÍK s Filipem HOBZOU na dvojce „bez“ dorostenců a ve stejné disciplíně juniorek dojely Zuzana MATĚJKOVÁ a Luba FOREJTOVÁ  na 4.místě. Čtvrté místo v FA na čtyřce „bez“ žen dojela ve společenstvím Beroun, ČVK Praha a Slavie Praha i Tereza LAMPRECHTOVÁ. Ale největších úspěchů dosáhly naše dorostenky na čtyřce bez kormidelníka ve složení veslovod Alexandra LAUBOVÁ, Markéta FOREJTOVÁ, Adéla BARTÁKOVÁ a Anna PAVLÁSKOVÁ si dojely pro bronzové medaile. Největší radost celému našemu klubu a hlavně sami sobě udělaly naše dorostenky na dvojce „bez“. Naprosto úžasným a suveréním způsobem, když po startu od 250m začaly soupeřkám odjíždět a nakonec vyhrály o 5 vteřin zlaté medaile a staly se Mistryněmi ČR . Senzace !

Dívkám patří velká gratulace, ale i ostatní ve FB bojovali. Skif dorostenců Smejkal Matěj po velkém boji dojel na 6.místě. Junioři Kotrč,Böhm, Hejda a Tůma M dojeli na čtyřce „bez“ třetí, na stejné příčce dojela na skifu juniorek i Zuzana Matějková a ve společenství s BOH a VKSM na párové čtyřce „bez“ Tereza Lamprechtová. Ta si pro 3.místo v FB dojela i na skifu žen. Třetí v FB dojel ve společenství s BOH i junior Ondřej Štajer na párové čtyřce „bez“ . Na čtyřce „bez“ dorostenců se nám do FB probojovaly dvě posádky. Třetí dojeli kluci ve složení Smejkal, Landa, Kopačka a Čech a pátí dojeli Moravčík, Hobza F, Šiška a Tůma A. Jakub Šiška s Albertem Tůmou si ještě dojeli pro 5.místo v FB na dvojce „bez“. A na skifu FB dojela Markéta Forejtová na 4.místě.

Vynikající zprávou na konec celého Mistrovství ČR byla nominace A. Laubové, A. Bartákové, Štěpána Moravčíka, Filipa Hobzy a Matěje Smejkala na dorostenecké mezistátní utkání Olympic Hopes Regata, které se uskuteční v Třeboni 20.srpna. Super!

Obě MČR ve veslování – jak žactva, tak i těch „starších“ dopadly výborně. Bohužel celá sezóna je zase trochu jiná. Díky Covidu. Ale my a celý náš tým se snaží postupně nahradit výpadky v tréninku. Na těch nejmladších, kteří začali veslovat na podzim, byl vidět výpadek ve sveslování a technice veslování. A již nyní se musíme připravovat na další část sezóny – hlavně na závod PRIMÁTOREK.

Děkuji všem našim členům vzornou a důstojnou reprezentaci naší TJ LOKOMOTIVA BEROUN z.s. a celého našeho krásného města Berouna.

R


30.6.2021

DODRŽEL SLIB A NECHAL SI OBARVIT HLAVU!

Jak slíbil, tak slovo dodržel. Jarda Sehnoutka ještě před MČR slíbil svým svěřenkyním, že v případě jejich vítězství na MČR si nechá obarvit hlavu úsměv.

No a stalo se. Saša s Adélkou vybojovaly zlato na dvojce bez kormidelníka a samozřejmě na Jardův slib ani na chvilku nezapomněly. Naopak - a jak to dopadlo vidíte na fotkách. úsměv


VÝZVA  PRO  VŠECHNY  VESLAŘE  a PŘÍZNIVCE  SPORTU

VESLAŘI SOBĚ !  Prosím všechny kdo můžou pomoci našim kamrádům - soupeřům ze závodní dráhy -  kteří byli postiženi tornádem, POMOZTE  jak můžete......

Výzva z Českého svazu veslování :

Veslaři sobě!  

28.6.2021

Vážení veslaři, veslařští příznivci a přátelé od vody,

chtěli bychom vás jako komunitu požádat o finanční výpomoc poškozeným veslařům a jejich rodinám z jihu Moravy, kteří přišli ve čtvrtek po ničivém tornádu o domov, střechu nad hlavou a nebo k majetkové újmě. Samotný Veslařský klub Hodonín i Břeclav jsou bez újmy a od samého počátku se většina členů aktivně zapojuje do dobrovolné výpomoci. V Hodoníně ubytováváme a staráme se o cca 40-50 dobrovolníků, kteří zde na jihu pracují od rána do večera.  

Veslařský klub Hodonín zřídil transparentní účet, ze kterého se následně přerozdělí finance potřebným.  V tuto chvíli víme o 3 poškozených z Hodonína a 3 rodinách z Břeclavi. Jakmile budeme mít více informací o počtu a potřebách, budeme získanou částku rozdělovat.

Číslo účtu: 6100000339/0800   (není třeba variabilní symbol, případně dejte poznámku)

Předem moc děkujeme za případnou pomoc i mentální podporu a věříme, že jednoho krásného dne všem dárcům budeme moc poděkovat opět v klidu u vína z jižní Moravy. 

Za Veslařský klub Hodonín,

Ing. Filip Švrček

PROSÍM  VŠECHNY, KDOŽ MOHOU POSKYTNOUT JAKOUKOLIV FINANČNÍ POMOC - shromáždíme  vaše dary a finanční prostředky a přes ověřený účet je jménem Vaším a našeho VKK odešleme. Pokud chcete poslat finance sami, prosím do zprávy uveďte, že jste z našeho veslařského klubu.

Předem děkuji všem. Nikdy nevíme kdy nás něco může potkat a kdy i my budeme potřebovat pomoci!

R


28.6.2021

SAŠA A ADÉLKA VYBOJOVALY ZLATO NA MČR 

a INFO K TOMUTO TÝDNU

Z MČR dor, jun, a seniorů vezeme ZLATO, bronz, 7x finále A a 5 našich dorostenců se kvalifikovalo do týmu ČR na srpnové mezistátní závody !!! Zlaté medaile a titul Mistyň ČR na dvojce bez kormidelníka neuvěřitelně suveréním způsobem vyhrály Alexandra LAUBOVÁ s Adélkou BARTÁKOVOU. Další a to bronzovou medaili vybojovaly dorostenky na čtyřce bez kormidelníka ve složení Saša LAUBOVÁ, Markéta FOREJTOVÁ, Adéla BARTÁKOVÁ a Anička PAVLÁSKOVÁ. Jinak do Finále A se probojovali dorostenci na dvojce bez - Štěpán MORAVČÍK s Filipem HOBZOU, dorostenci na čtyřce s kormidelníkem- SMEJKAL, LANDA, KOPAČKA a ČECH. Další FA jeli na dvojce s kormidelníkem junioři  Simon HEJDA a Matyáš TŮMA s kormidelnicí Nino LAUBOVOU, juniorky Luba FOREJTOVÁ a Zuzana MATĚJKOVÁ na dvojce "bez" a na čtyřce žen ve společenství se Slavií Praha a ČVK Praha Terezka LAMPRECHTOVÁ.

Super výsledky a díky tomu se Saša a Adélka, Štěpán a Fík a Smejky probojovali na srpnové mezistátní utkání veslařských nadějí, kde budou reprezentovat ČR.  GRATULUJEME,  ale všichni podávali neuvěřitelné a bojovné výkony. DÍKY VŠEM !!!!

Článek a foto dodáme.

V TOMTO TÝDNU BUDOU TRÉNINKY :

V PONDĚLÍ 28.6. - normálně

ÚTERÝ 29.6. - normálně

STŘEDA 30.6. - je vysvědčení a tak si ty své výsledky oslavte s rodiči a z tohoto důvodu nebude pro mladší žactvo trénink.

OD ČTVRTKA začíná soustředění - od 9,30  a pro ty co nejdou na soustředění bude otevřená loděnice odpoledne od 15,30 do 19,00 hodin po celou dobu soustředění to je 1-2.7. a 7. - 9.7. 2021

Během tohoto víkendu bude zveřejněn rozvrh pro otevření loděnice o prázdninách.

NAROZENINY oslaví tento týden Vojta KODRAS a to hned 1.7. - tak mu přejeme ať si nadělí bezva vysvědčení a hlavně hodně štěstíčka a zdravíčka.

R


 22.6.2021 

Z MČR žactva MÁME  BRONZOVÉ MEDAILE

a INFO K MČR dor, jun a seniorů   

Všichni, kteří se zúčastnili MČR žactva mají můj obdiv jak to zvládli - bylo to opravdu ŽHAVÉ Mistrovství . Neskutečná výheň.....

Ale vy jste zamakali a tak jsme si přivezli do Berouna tři bronzové medaile. Velká gratulace 4+ st žaček - Máří TRNKOVÉ, Amálce MORAVČÍKOVÉ, Máří HLAVÁČKOVÉ a Kačce ŠTAJEROVÉ. Ta má dokonce hned dva bronzy - další vybojovala na dvojskifu s Ančí ČECHOVOU a dvojskif st. žáků Olík MOLČANYI s Přémou PRÁŠKEM vybojoval také bronzovou medaili. Zatím je to jen tato trátká zprávička. Článek mají dodaly Ančí Čechová s Terkou Čedroňovou. A všechny kdož fotili, prosím, posílejte fotečky na adresu : barca.novaková@email.cz nebo na peta.svatos@seznam.cz

MISTROVSTVÍ ČR ŽACTVA VE VESLOVÁNÍ 2021 MĚLO PRO BEROUNSKÉ VESLAŘE BRONZOVOU BARVU

Třetí červnový víkend se uskutečnilo Mistrovství ČR mladšího a staršího žactva v Labe Aréně v Račicích. Oddíl veslování TJ LOKOMOTIVA BEROUN z.s. se účastnil v počtu 28 závodníků, 5 trenérů a tří pomocníků z řad dorostenců.

I přes velké vedro a horké počasí a velkou konkurenci veslařů z 28 českých a jednoho slovenského klubu se našim veslařům podařilo „vyjet“  5 posádkám finále A (o 1. až 6. místo), 4 posádkám finále B (o 7. až 13. místo), 4 posádkám finále C (o 14. až 20. místo) a po jedné posádce jsme měli ve finále E a F.

Pátek začal rozjížďkami, kde se dařilo a většina závodníků postoupila do sobotních semifinálových jízd. Bohužel jsme měli i malinko smůly. Na skifu st.žaček 13 let nás  reprezentovala i Terezka Čedroňová, ale postup ji unikl o necelou vteřinu. Bojovnou jízdou se prezentoval na dvojskifu 13letých žáků Matěji Voldán a Jan Ksandr , ale také jim jen těsně unikl postup.  Dvojskif ml.žáků Pavlík Pavlásek a Lukáš Beran také o „chlup“ nepostoupil do sobotního semifinále a největší smůlu měl jeden z favoritů na skifu st. žáků Oliver Molčanyi, který při závodu měl technický problém se na lodi a vypadl mu „slajd z kolejí“  a musel dojet jen tzv. rukama, ale nevzdal to a projel cílem. I přes velké vedro a horké počasí a velkou konkurenci veslařů z 28 českých a jednoho slovenského klubu se našim veslařům podařilo v sobotu  „vyjet“  5 posádkám finále A (o 1. až 6. místo), 4 posádkám finále B (o 7. až 13. místo), 4 posádkám finále C (o 14. až 20. místo) a po jedné posádce jsme měli ve finále E a F.  Nedělní boje o medaile ve FA zahájila starší žákyně na skifu 13letých Anička ČECHOVÁ, která skončila na 5. místě. Velkou radost nám udělaly žákyně starší na nepárové čtyřce ve složení Amálie MORAVČÍKOVÁ, Kateřina ŠTAJEROV, Marie HLAVÁČKOVÁ a veslovod Marie TRNKOVÁ s kormidelnicí Markétou Forejtovou, které vybojovaly po velkém boji krásné 3. místo. Další jeli mladší žáci a žákyně na párové osmě ve složení Barbora Bohátková, Viktorie Kocourková, Veronika Kučerová, Adéla Kučerová, Sebastián Vilgus, Timoteo Petráš, Jakub Havlíček, Ondřej Tejkl a na kormidle Bára Nováková, kteří při své premiéře na kanále i v této disciplíně vyjeli 4.místo. Následoval skif žáků st. 13 let, kde si Kuba Dušek povedenou jízdou dojel s přehledem a velkým náskokem pro 1. místo ve finále C. Nepárová čtyřka Přemysl Prášek, Ondřej Procházka, Šimon Hobza, Adam Denko s   kormidelníkem Michaelem Štorkem dojela ve FB na  druhé místě. Čtyřka párová, mladších žáků, na které jel Pavlík Pavlásek, Lukáš Beran, Sebastián Vilgus, Timoteo Petráš s kormidelnicí Bárou Novákovou dojeli ve FB 6. místě.  Následovali dvojskify žáků starších 13letých, kde Jakub Dušek a Šimon Hobza vybojovali  ve FB 3. místo. Druhý dvojskif žáků starších 13letých Kryštof Král a Vašek Tejkl dojel ve FC jako pátí. Naše další úspěšná posádka byl dvojskif žáků starších ve složení Oliver MOLČANYI a Přemysl PRÁŠEK, kteří si po velkém boji skvělým finišem zajistili 3.místo. Našimi posledními medailistkami byly Anička ČECHOVÁ a Kačka ŠTAJEROVÁ, které vybojovaly bronzové medaile na dvojskifu žaček starších 13letých. V téže disciplíně ve FC zajely krásný závod Maruška Hlaváčková s Terezkou Čedroňovou . Finále E na čtyřce párové si zajela posádka: Matěj Voldán, Ondřej Procházka, Jan Ksandr, Adam Denko a na kormidle Michael Štorek. Finále F na párové čtyřce jeli hned po nich Filip Trtúšek, Kryštof Král, Vašek Tejkl, Tobiáš Mikoczi s kormidelnicí Bárou Novákovou. Dvojskif starších žaček Amálie Moravčíková a Marie Trnková skončily ve FC na 5.místě. Jako poslední závod se jela párová čtyřka žaček mladších ve složení: Barbora Bohátová, Viktorie Kocourková, Veronika Kučerová, Adéla Kučerová a na kormidle Bára Nováková, které chytly hned po startu „velkého kraba“ , když se jedno veslo dostalo podélně k lodi, ale holky se nevzdaly dojely do cíle na 6.místě.

Všichni závodníci tj LOKOMOTIVU BEROUN z.s. dobře reprezentovali, vzájemně se podporovali a ti nejmladší, kteří jeli svůj  i první závod, se každou jízdou se zlepšovali.  V týmu tak panovala skvělá nálada. Děkujeme všem závodníkům za dobrou reprezentaci našeho klubu, fanouškům a pomocníkům za podporu na těchto závodech.

První várka fotek ze závodů je už TADY.

Díky


15.6.2021

LETNÍ SOUSTŘEDĚNÍ NA ŠTULOVNĚ

V rámci přípravy na soutěže ve veslování a rychlostní kanoistice proběhne ve dnech  1.7. – 2.7. a 7.7. – 9.7. 2021 veslařsko –  kajakářské soustředění.

Podrobnosti a přihláška ZDE.


11.6.2021

MISTROVSTVÍ OBLASTI VLTAVA - JAK JSME SI VEDLI

Náš VKK TJ LOKOMOTIVA BEROUN z.s. absolvoval své první závody a dopadly na výbornou. Zde je pohled naší úspěšné dorostenky Markéty Forejtové, která vybojovala bronz na skifu.

Píše se sobota 5.6. 2021 pro partu 57 veslařů TJ LOKOMOTIVA BEROUN z.s. to znamená začátek závodů. Konečně po velmi dlouhé době. Hned k ránu se v Praze na loděnici VK Smíchov, kde máme vždy zázemí, objevili trenéři a chvíli po nich již i závodníci. První berounský závod a už jsme mohli slavit postup do nedělního finále. Naše juniorky Zuzka Matějková a Luba Forejtová si vyjely krásný postup do finále A. O pár chvil později startovala naše další posádka a to, abych byla konkrétní, byli naši mladší žáci na dvojskifu Pája Pavlásek s Lukášem Beranem, kteří se se svým úžasným výkonem dostali do nedělního finále B a to měli své první závody a byli nejmladší posádkou. V další disciplíně se nám na trati ukázaly dokonce dvě posádky berounských dorostenců na dvojkách bez kormidelníka a to Bert Tůma s Kubou Šiškou a Štěpán Moravčík s Filipem Hobzou. Jeli hezky, ale bohužel na postup to nestačilo. Čas plynul a startér odstartoval další disciplínu, ve které jsme mohli zase fandit Berounu. Jeli totiž dorostenci na párové čtyřce bez kormidelníka ve složení Jenda Landa, Vojta Kopačka, Tomáš Partl a na stroku měl premiéru Jára Čech, který při jízdě musel zvládat i kormidlovat nohou. Zanedlouho se vypravila na svůj závod další podobně velká posádka, tentokrát, ale měla i kormidelníka. Tato posádka starších žaček ve složení Maruška Trnková, Maruška Hlaváčková, Kačka Štajerová, Amy Moravčíková na kormidle s Markétou Forejtovou ve své rozjížďce obsadila třetí místo a kvalifikovala se tak do finále A. Ve velmi obsazených skifech juniorek, kde Beroun reprezentovala Nina Laubová, se přes skvělou jízdu nezadařilo a postup z toho nebyl. Stejně si vedli i další dvě posádky párovek starších žáků s kormidelníky. První v obsazení Přemek Prášek, David Cakl, Ondra Procházka, Adam Denko na kormidle s Zuzkou Vabrouškovou a druhá, na které byli Matěj Voldán, Vašek Tejkl,  Ksandr Honza, Lukáš Hobza s kormidelníkem Michalem Štorkem. Junior Simon Hejda na skifu zabojoval, ale jeho krásné čtvrté místo již pro finále nestačilo. Na skifech si pro finále zajely starší žačky třináctileté. Finále A si vyjela Anička Čechová a ve stejné jízdě pro obrovský úspěch finále B i Terka Čedroňová. Další Finále B slavily i dorostenky Anička Pavlásková a Markéta Forejtová na dvojskifu. Ve stejné disciplíně se po setkání s bojkou nezadařilo posádce Adéla Bartáková a Saša Laubová, které sice nakonec dojely páté a na postup to nestačilo. Štěstí které, holkám uteklo ovšem chytli starší žáci na skifech, kdy byly první dvě místa vyhrazená pro finále A a berounští Kuba Dušek a Šimon Hobza tam nikoho nepustili a ukázali všem, že Beroun má skvělé třináctileté skifaře. Kdyby jen třináctileté. Takový Oliver Molčanyi, jako čtrnáctiletý skifař, svou rozjížďku s přehledem vyhrál a dostal se tak do startovní listiny ve finále A v neděli. A teď pozor, série postupů do nedělních finálí nekončí. Dorostenci Matěj Smejkal Jára Čech na dvojskifu postupují také do A. To se již nepovedlo ve stejné jízdě Vojtovi Kopačkovi s Jendou Landou, kteří i přes krásný výsledek nepostoupili. Počasí nám přestávalo přát – blížily se bouřky a Vltava se změnila díky silnému protivětru v malé moře. A i tak, si starší žačky přivezly radost a nám ostatním jí udělaly také. Ze tří dvojskifů dva budou startovat ve finále A a ten třetí ve finále B. Jmenovitě Kačka Štajerová s Aničkou Čechovou a Maruška Trnková s Amy Moravčíkovou vybojovaly jízdu ve finále A holky Terka Čedroňová a Maruška Hlaváčková měly své vydřené místo ve finále B. Začínalo doopravdy foukat a že by byly malé vlny se říct nedalo. Ačkoliv jízda v tom se stala spíše bojem proti větru, dorostenky na skifech se s tím popraly a vyjely si svá místa do neděle. Z nádherného prvního místa měla postup do finále A Anička Pavlásková a v jiné rozjížďce si druhé místo a také postup do finále A vyjela Markéta Forejtová. Po lítém boji s vlnami a větrem se bohužel nezadařilo Saše Laubové ani Zuzce Tejklové, které i tak ovšem úspěšně prošly svou lodí cílovou čáru a dokončily tak technicky velmi náročný závod. Ve společenství s VK Bohemians Praha jela párovka juniorek, v našich dresech Zuzka Matějková a Nina Laubová. Seděly spolu poprvé a odvezly si hned postup do finále A. Aby úspěchů nebylo málo, šest startujících posádek na dvojskifech starších žáků a všichni do jednoho, přiváželi buď finále A nebo B. Kuba Dušek a Šimon Hobza, Kryštof Král a Vašek Tejkl, Přemek Prášek a Oliver Molčanyi, ti všichni mají finále A. Finále B, tedy také veliký úspěch slavily posádky Mikóczi Tobiáš a Hobza Lukáš, Matěj Voldán a Honza Ksandr a poté i o něco starší David Cakl s Ondrou Procházkou. Posledním sobotním berounským závodníkem byl Matěj Smejkal na skifu. Pro skvělé zakončení se vyšvihl a přivezl si finále A.

V neděli se bojovalo také a to hodně. Stálo to ovšem za to.

Na titul mistra nebo mistrně si sice nikdo nesáhl, ale mnozí to měli těsné. Šest posádek zabojovalo a získalo stříbrnou medaili. Sami uznejte, že toto je obrovský úspěch. V disciplíně skif žáků čtrnáctiletých stříbro cinklo Olíkovi Molčanyimu. Naše mladší žačky na párovce ho v tom nenechaly dlouho samy. Viki Kocourková, Lucka Domanská, Verča Kučerová, Áďa Kučerová a na kormidle Zuzka Vabroušková dojely do cíle jako druhé a přivezly si své zasloužené stříbrné medaile a to jely svůj první závod. Na další stejně úspěšné párovce byli mladší žáci a to Lukáš Beran, Kuba Havlíček, Séba Vilgus, Ondra Sejpka s kormidelnicí Majdou Kindlovou. Stejně staří kluci, stejné finále, ale po boji a menších komplikacích to nepopulární čtvrté místo, to jsou také naši skvělí kluci Timi Petráš, Karel Říha, Kuba Zajíček, Vojta Kodras s kormidelníkem Michalem Štorkem. Dalším klukům to zase cinklo. Stříbro domů z dvojskifa třináctiletých starších žáků vezou Kuba Dušek s Šimonem Hobzou. Krásné stříbro si nenechali ujít ani o rok starší Přemek Prášek s Oliverem Molčanyim, kteří předvedli úžasný výkon. Další a poslední veslař se stříbrem byl náš Matěj Smejkal, který se zde neztratil ani mezi o rok staršími dorostenci a na skifu si dojel pro druhé místo.

Ani bronzové medaile nechyběly. Jednou z těchto „krásek“ se může pyšnit Kuba Dušek, který mezi svými vrstevníky dojel na skifu třetí. Další medaile za třetí místo domů vezou starší žačky na dvojskifu – Kačka Štajerová a Anička Čechová. Jako poslední bronz získala Maki Forejtová na skifu dorostenek. Finále A jela spolu s Aničkou Pavláskovou, která dojela na šestém místě. Děvčata spolu jezdí na dvojskifu a startovaly ve finále B, které suverénně vyhrály a ukázaly tak, že by jim slušelo A. Zda je i bramborová medaile medailí, toť otázka. Kdyby byla, tak medailí vezeme víc. Nemá smysl o tom polemizovat a povím Vám, že juniorky Luba Forejtová a Zuzka Matějková na dvojskifu, po krásném závodu, toto místo získaly. Starší žačka Anička Čechová po skvělém závodu bohužel o dvě vteřiny neulovila bronz, a tak se umístila na krásném čtvrtém místě. Také naše ženy Terka Lamprechtová s Bárou Kamrlovou na dvojskifu dokončily závod na čtvrtém místě.

Pátá místa také byla. Šimon Hobza na skifu, čtyřka dorostenců ve složení Štěpán Moravčík, Filip Hobza, Kuba Šiška a Albert Tůma – spojili síly a ze soupeřů na dvojkách se stal jeden tým a dvojskif Smejkal, Čech. Jelikož úspěchů na dvojskifech není nikdy dost, další pátá místa si vezou i žačky Maruška Trnková a Amy Moravčíková, ovšem nejen žačky. I žáci Vašek Tejkl a Kryštof Král. Ve finále B se ovšem také závodilo. Dvojskif Matěj Voldán a Honza Ksandr skončili na krásném druhém místě. Třetí místo se po krásném závodu na dvojskifech stalo místem Terky Čedroňové a Marušky Hlaváčkové.

Na těchto závodech jsme byl náš veslařský klub TJ LOKOMOTIVA BEROUN i po dlouhé pauze vidět. A nemyslím tím jen výsledky, ale myslím tím i třeba to, že berounskou partu jen tak něco nerozdělí. Aby jel na závody někdo jen tak fandit a pomoct ostatním, to se jen tak nevidí. Je úžasné říct o 49 mládežnících, 7 dospělých závodnících a dalších čtyřech trenérech, že jsme jedna parta.


 29.5.2021

SOBOTNÍ TEST NA BEROUNCE 

V sobotu 29.5. se jel TESTÍK od lávky k loděnici. Sešlo se 27 borců  a zajeli všichni skvěle. Jen mě mrzí, že nepřišlo více lidí. Ti co se omluvili (nachlazení a pod.)  to je jasný, ale co naši junioři (byl jen jeden) a také mi tam chyběli dorostenci a někteří  st. žáci......

Nicméně to bylo super dopoledne. Všichni makali a je dobře, že po dlouhé době měli zase to správné závodní "MRAZENÍ" a chuť bojovat. Takže všechny bez vyjímky chválím. Někteří si zajeli i o hodně delší trať, ale stále bojovali a makali.

Zde jsou výsledky :

 

TEST od lávky k loděnici

29.5.2021

     
           
disc posádka loď ročník čas umístění
2x  Molčanyi Oliver Číňan 2007 2:58,7 1
  Prášek Přemysl   2005    
1x Smejkal EMP Ci 2006 3:02,5 2
2- Moravčík Štěpán Štíhlice 2005   3
  Radechovský Vojtěch   2005    
1x Forejtová Markéta EMP Zig Zag 2006 3:16,8 4
1x Partl Tomáš Perkeo 2005 3:19,1 5
2- Tůma Albert Javornice 2005 3:19,9 6
  Šiška Jakub   2005    
1x Čech Jaroslav Ilanaaq 2006 3:29,3 7
1x Voldán Matěj Točničák-Bělouš 2008 3:30,2 8
1x Laubová Alexandra Vrahoun 2006 3:30,7 9
1x Pavlásková Anna Andulka 2006 3:30,8 10
2x  Moravčíková Amálie Janoušek 2007 3:31,6 11
  Trnková Marie   2007    
1x Cakl David Kubík 2007 3:34,3 12
1x Štajer Ondřej Eton 2004 3:42,3 13
1x Dušek Jakub Tyterák 2008 3:42,9 14
1x Kopačka Vojtěch Fylio 2006 3:46,5 15
2x  Král Kryštof Rajče Žluté 2008 3:49,7 16
  Tejkl Václav   2008    
1x Hlaváčková Marie Kubík 2008 3:52,7 17
1x Tejklová Zuzana Perkeo 2006 3:58,0 18
1x Štajerová Kateřina Kačák 2008 4:02,4 19
1x  Čedroňová Tereza Tyterák 2008 4:13,8 20
2x  Ksandr Jan Rakovničák 2008 4:51,9 21
  Hobza Lukáš   2007    

Gratuluju všem a velké DÍKY patří ženskému týmu, který mi pomáhal s uspořádáním - Hance Pavláskové, Šárce Čechové, Terce Lamprechtové a Lubince Forejtové.

R


26.5.2021

MISTROVSTVÍ  OBLASTI  VLTAVA   5.6. - 6.6.2021  - PRVNÍ ZÁVODY  SE USKUTEČNÍ

Tak a je to tady - příští víkend jsou závody! 

Těchto závodů  v Praze na Vltavě se zúčastní v podstatě všichni. Od ročníku 2010 a starší.... !

Závody se jedou na sobotní rozjížďky a posádky, které postoupí do dalších bojů, pojedou i v neděli finálové závody. Zázemí budeme mít na loděnici VK Smíchov - Strakonická 1135/2a, Praha 5 - Smíchov. 

Doprava na závody je samostatná - cca ve středu 2.6. bude vydána startovní listina se startovními časy jednotlivých disciplin a je nutné být na smíchovské loděnici cca 90 minut před závodem. Mladší žactvo - až dojedou, tak si je rodiče mohou odvézt. Ostatní co již závodili a už vědí co a jak - tak rádi pomůžou /nejen radou/ nováčkům. Starší se domlouvají na společné - jistě zase zábavné cestě...

Přihlášky na závody jsou do pondělí 31.5. Pokud je a nebo bude někdo nemocný, budu potřebovat lékařské potvrzení. Tyto závody se započítávají do dotací a tak potřebuji - pokud jsi nemocný nebo máš Covid, karanténu a pod. - toto lékařské potvrzení. 

Nováčci, kteří budou startovat poprvé, musí mít na závody bílé triko a černé dlouhé legíny a krátké černé legíny.

Toto jsou zatím první informace !  Další budou následovat podle vývoje situace a hygienických požadavků .

JINAK  V TUTO SOBOTU SE USKUTEČNÍ TEST NA VODĚ - PRO ročníky 2008 a starší.  Pojede se od mostu distančně. Sraz bude na loděnici v 9,00 hodin a do oběda budete doma.

Tak s tím počítejte. Bude to poslední zkouška před závody .

R


24.5.2021 - Tréninky a Závody

Tréninky budou dle rozvrhu z minulého týdne.

Junioři a dorostenci  mohou chodit na "suchou" už od 15.45hod.  Pokud potřebují z časových důvodů i na vodu nutně dříve, mohou, dle dohody na místě.

Prosíme všechny o stálé dodržování hygienických nařízení a stále platí mít aktuální potvrzení o negativním testu na covid.

 

Čekají nás první závody (jak doufáme), a to :

5. - 6.6.2021       Mistrovství oblasti Vltava  - všichni

18. - 20.6.2021   MČR žactva v Račicích  - pro roč. 2010 až 2007

25. - 27.6.2021   MČR dorostu, juniorů a seniorů v Račicích

 

Prosíme všechny, kteří mají u sebe registračku ČVS, aby ji s platnou lékařskou prohlídkou (s razítkem a datumem od lékaře!!)  přinesli co nejdříve!!

Díky R.


 16.5.2021

JAN CINCIBUCH JEDE DO TOKIA - MICHAL VABROUŠEK BUDE MÍT DVĚ POSÁDKY NA OH

Úžasný úspěch svěřenců Michala Vabrouška - obě jeho posádky vybojovaly účast na OH v Tokiu. 

GRATULUJEME !!!  Náš Cinci vybojoval jako první z veslařů odchovaných v našem berounském veslařském klubu, účast na OLYMPIÁDĚ.

Nově složený dvojskif, který na sveslování měl jen měsíc - Jan Cincibuch a Jakub Podrazil -  vybojoval dnes účast na Olympiádě a jedou spolu s dalším dvojskifem lehkých vah Miroslav Vraštil s Jiřím Šimánkem - ti také dnes vybojovali svou účast - do Tokia. Za úspěchem těchto dvou posádek stojí jejich trenér a náš předseda klubu MICHAL VABROUŠEK. Takže náš klub bude mít tedy dvojí stopu v Tokiu.

JE TO ÚŽASNÝ  a věřte mi, že Jardovi vytrysly slzy  - vždyť Cinciho odchoval a Michal je nejúspěšnější předseda z veslařských klubů v ČR.

Máme velkou radost.

R
 13.4.2021

I TO POČASÍ NÁM NEPŘEJE ?!

Počasí se nám vrátilo do zimního období a k tomu hodně fouká... - tréninky tento týden nezačnou, nechceme riskovat nastydnutí. Někteří z vás konečně šli do školy a další mají před přijímačkama ...

Vzhledem k nehezké předpovědi počasí a  po zkušenosti po dnešním tréninku, kdy jsme všichni byli zmrzlí -  ledový vítr, zima, vlny -  jsme nuceni odložit zahájení tréninků pro větší skupiny. Věřte mi, že to bylo dneska docela drsný  - a i ti, kteří normálně když je zima, tak je jim vedro,  skuhrali . Nechceme, aby sezona začala tak, že všichni budou mít nudle a  budou nastydlí. Doufám, že nám počasí  a vláda / v sobotu se má znovu rozhodovat co dál / umožní od pondělí rozběhnout tréninky , alespoň po 12 lidech.

Sledujte dál stránky budeme se rozhodovat podle aktuální předpovědi počasí a podle toho pískneme začátek.....

R


12.4.2021

INFORMACE K UMOŽNĚNÍ TRÉNINKŮ 

na základě dnešního oznámení ministra zdravotnictví od středy 14.4. předpokládáme rozšíření v počtu trénujících veslařů. Vzhledem k prohlášení vlády můžeme vytvořit skupiny a ty se budou v daných časech střídat na tréninku na loděnici.

Během zítřka zveřejním tréninkový rozvrh a jmenovitý sezam skupin. Sledujte naše stránky.

Zítra - pokud to počasí dovolí - má trénink jen vybraná skupina podle tr.rozvrhu, který jsem jim zaslala.

Už se na vás těšíme!!! Snad se to již nezmění!!!

R


11.4.2021

TAK JSME SE TĚŠILI - A ZASE NIC

Bohužel znovu jsme nuceni čekat až nám vládní rozhodnutí dovolí začít trénovat.  Velká naděje, která nám svitla 8.4. je pryč..... !

Tak máme zase smůlu, ale VYDRŽTE - zítra (v pondělí) nám snad sdělí vláda více.....

Věřte, že hned jak to půjde začneme !

Všem, kteří se v pátek zúčastnili a připojili k online meetingu moc děkuji. Hrozně rádi jsme vás viděli - alespoň na obrazovce.

Musím se přiznat, že jsem měla slzičku v oku ..... 

Zítra v pondělí 12.4. oslaví narozeniny naše úžasná kamarádka, kolegyně a trenérka Jitka SVATOŠOVÁ - po které se nám moc stýská- ach ta pandemie - ale už to snad nebude tak dlouho trvat a zase ji uvidíme na Štulovně. A v sobotu 17.4. oslaví kulaté jubileum 70 let jeden  zakladatel našeho klubu Jirka ŠTEFAN. Oboum oslavencům přejeme zdraví, zdraví, zdraví a štěstíčko a hodně lásky a pohody.

R


9.4.2021

OD PONDĚLÍ 12.4. BUDE MOŽNÉ ZAČÍT TRÉNOVAT VE VĚTŠÍCH SKUPINÁCH.

Podle vládního rozhodnutí se od pondělí 12.4. obnovuje provoz amatérského sportu podle nařízených hygienických podmínek.

Tréninkový rozvrh vytvořím podle podmínek vládního rozhodnutí - ještě dnes / pátek/ se má jednat a rozhodnout jak to opravdu bude . Takže sledujte stránky - hned jak vyjde definitivní rozhodnutí o podmínkách - tak dám tréninkový rozvrh na stránky.

Bohužel nám počasí asi nebude přát - má oopět sněžit a ršet a k tomu všemu zima, ale ějak to dáme... !

UPOZORNĚNÍ - PÁTEK

PRO VYBRANOU SKUPINU TRÉNUJÍCÍ NA VODĚ

Dnes v PÁTEK 9.4.  JE TRÉNINK  !!!

Vzhledem k tomu, že byly zrušeny tři tréninky v tomto týdnu - bude trénink v sobotu. NAPIŠTE MI  DNES KDO SE MŮŽE ZÚČASTNIT. Napište mi do mailu nebo na telefon. Musím vytvořit rozvrh !!!

ZATÍM SE MI VŠICHN NEOZVALI - tak počítám stím, že se mohou v sobotu zúčastnit.

R


5.4.2021

DRUHÝ DUBNOVÝ TÝDEN 

a snad konečně SVĚTLO na konci lokdownového tunelu ?!?  

Věřím, že příští týden se už konečně začne, alespoň trochu trénovat v menších skupinkách......

Dnes je Velikonoční pondělí - doufám, že jste si to v rámci možností užili. Od zítřka má být pravé aprílové počasí - jen trochu studenější a větrnější. Takže choďte běhat dobře oblečeni. Byla by škoda teď - když se blýská na lepší časy - nastydnout. Ti co mají doma trenažer - pokud nebude hezky, dejte si každý den 40 minut vytrvalostně /žactvo 30´/ , ale pokud bude sluníčko - tak běhejte a sportujte venku.

Narozeniny v tomto týdnu oslaví jen jedna naše veslařka - v neděli 11.4. oslaví  naše Zuzka VABROUŠKOVÁ své patnáctiny. Zuzanko, my všichni ti přejeme moc a moc zdravíčka, štěstíčka a radosti. 

R


31.3.2021

VELIKONOCE JSOU TADY

Kdo vytvoří krásnou Velikonočně-veslařskou dekoraci, obrázek, vajíčko, video, složí veslařskou velikonoční koledu ..... ?

Posílejte své výtvory naší skvělé Barče na známou emailovou adresu : barca.novakova@email.cz, nebo r.sehnoutkova64@gmail.com   

a připomínám těm co ještě neposlali výsledky Testu  - posílejte své výkony!

TAKŽE znovu - vlastní testík Přijď veslovat obsahuje: 

1. pětiskok (  souvislých 5 skoků po sobě - odraz z obou chodidel současně, bez zastavení) v cm

2. švihadlo - 2 minuty přeskoky sounož - počet

3. běh - sprint 60m - čas

4. běh - 1000m - čas

5. kliky - 1 minuta počet

6.  hloubka předklonu - nejlépe na židli nebo lavičce, zuté boty a proplá kolena- měříme v cm ( pod úroveň podložky roviny je to záporná hodnota a nad úroveň je to kladná hodnota)

Tento týden jsou velikonoční prázdniny a tak si odpočiňte od všeho a jen si choďte zaběhat a mějte radost ze sluníčka a probouzející se přírody.

Dnes slaví  16.narozeniny Jonáš KOLLER  - velká gratulace a v neděli 4.4. náš dlouholetý kamarád a trenér a nyní místopředseda  naší TJ  Honza PISKÁČEK oslaví 61 let. Tak Honzo, vše NEJ a my všichni ti přejeme hodně zdraví a pořádně to oslav.

Užijte si v rámci možností krásné VELIKONOCE a posílejte své výtvory......

R


21.3.2021

TAK JARO UŽ JE OPRAVDU TADY a snad se blíží světlo na konci tunelu....

Tak jaro je tady - a to už opravdu a snad už vše zase začne! 

Máme velkou radost. Naše TJ povolila pro úzkou, vybranou skupinu veslařů ( U23, jun a dor) za velmi přísných hygienických pravidel možnost  od pondělí trénovat a snad se včas připravit na kontrolní testy ČVS pro U23 a juniory a poté i pro dorostence. A doufám,že budeme postupně s "dobrými čísly covidu"  moci také postupně zapojovat stále větší a větší počet vás - již nedočkavých veslařů - do tréninku na vodě.  Zatím alespoň něco! 

Takže při tréninku běhu se přiběhněte podívat k loděnici na Štulovně, ale bohužel, zatím jen k loděnici....   - alespoň se uvidíme.

Narozeniny v nadcházejícím týdnu oslaví ve středu 24.3.  nováček našeho týmu Sebastian VILGUS bude mu 11 let, 25.3. oslaví krásných 17 let naše Lubinka FOREJTOVÁ, která je  nepostradatelná pro celý náš klub, nedovedeme si to bez ní na loděnici už ani představit . V sobotu 27.3. oslaví 45 let Adam MAČKAL. Všem oslavencům přejeme mnoho štěstí a hlavně zdraví.

 A vážení, zatím mám jen od 3 výsledky testů - roluj dolů. To mě tedy MRZÍ - hecněte se .....   !!!!

R


15.3.2021

Březen...

Tak další týden je před námi a zatím mám jen dva výsledky testů - od Kryštofa Krále a Jakuba Duška. Pokud někdo neví, tak se jedná o upravené testy.

TAKŽE - vlastní testík Přijď veslovat obsahuje: 

1. pětiskok (  souvislých 5 skoků po sobě - odraz z obou chodidel současně, bez zastavení) v cm

2. švihadlo - 2 minuty přeskoky sounož - počet

3. běh - sprint 60m - čas

4. běh - 1000m - čas

5. kliky - 1 minuta počet

6.  hloubka předklonu - nejlépe na židli nebo lavičce, zuté boty a proplá kolena- měříme v cm ( pod úroveň podložky roviny je to záporná hodnota a nad úroveň je to kladná hodnota)

Nemůžu zařadit hod medicimbalem - ten doma každý běžně asi nemá...

Výsledky posílejte na můj email : r.sehnoutkova64@gmail.com

A ještě jedna VÝZVA navíc:

Natočte si vlastí video - krátkou asi 2 minutovou sestavu cviků, které doma cvičíte nejraději a nejčastěji. Toto video pošlete buď na Messenger skupinu (pokud tam nejste nebo nemáte Messenger, tak napište na email r.sehnoutkova64@gmail.com).

Narozeniny tento týden slaví:  Simon HEJDA - je mu dnes 15.3. již 17 let a 20.3. oslaví 15 let Matouš HEROUDEKteda pánové to to letí, Simon je junior a Matouš dorostenec.... Tak VŠE NEJLEPŠÍ a těšíme se na vás.

R


 12.3.2021

PRIMÁTORKY JSOU PŘESUNUTY NA ZÁŘÍ

Tak a jsou zde zásadní přesuny v termínové listině ....  !!! 

Vzhledem k pandemické situaci se postupně přesouvají, nebo ruší termíny závodů. Z těch zásadních se zrušilo MČR na dlouhé dráze a nyní i PRIMÁTORKY jsou přesunuty na polovinu září. Toto je pro nás první přesun terminu z důležitých závodů. 

Doufejme, že těchto přesunů bude co nejméně !

Termínová listina Českého veslařského svazu na rok 2021 k 5.3.2021
Duben        
3.4. Praha Kontrolní test -  distanční závod na 6km  ČVS výběr U23, jun
10.-11.4. Praha Rennerův memoriál - 103. ročník ČVK Praha výběr
16.-18.4. Račice Kontrolní závody ČVS, NOC VS výběr
24.-25.4. Praha Regata Bohemians Praha Bohemians Praha 2010 a starší
Květen        
8.-9.5. Ústí nad Labem  49. Ústecká zatáčka Chemička Ůstí nad Labem výběr
15.5. Roudnice nad Labem  Akademické mistrovství ČR 2021 / Memoriál Ladislava Vosátky 2021 VK Roudnice + VK Ohře Louny 2010 a starší
15.-16.5. Orlík VESLUJ O 106! - jaro David Ulč výběr
22.-23.5. Brno 49. ročník MEZINÁRODNÍ BRNĚNSKÁ REGATA MLÁDEŽE          TJ LS Brno  
29.-30.5.  Lysá nad Labem  66. ročníku Memoriálu Jiřího Vejlupka, Přebor okresu Nymburk VK Lysá nad Labem  2010 a starší
Červen        
5.-6.6. Praha Mistrovství oblasti Vltava VK Smíchov 2010 a starší
11.6. Praha Univerzitní osmy Praha, AMČR na osmiveslicích  ČAUS, Skitour Klub, ČVS, VK Blesk 2010 - 2009
18. - 20.6.  Račice MČR žactva ČVS, NOC VS 2010 - 2007
25. - 27.6. Račice MČR dorostu, juniorů, U23 a seniorů ČVS, NOC VS 2006 a starší
Červenec        
7. - 11. 7.  Račice Mistrovství světa U23 CZE  
23.7. - 30.7. Tokio XXXII. Olympic Games - rowing JPN  
Srpen        
11. - 15. 8.  Plovdiv Mistrovství světa juniorů BUL  
14.8. Jindřichův Hradec 29. ročník CHALUPA CUP – JINDŘICHŮV HRADEC, II. kolo Jihočeského poháru VK Vajgar J. Hradec ?
21. - 22. 8. Třeboň  Třeboňská regata s mezinárodní účastí, III. kolo Jihočeského poháru TJ Jiskra Třeboň ?
28. - 29.8. Litoměřice 67. Litoměřická regata s mezinárodní účastí VK Slavoj Litoměřice ?
Září        
1. - 5. 9. Linz- Ottensheim FISA Masters AUT  
4.9. Roudnice nad Labem  Roudnické sprinty - Memoriál z.m.s. Františka Vrby - 25. ročník   VK Roudnice nad Labem  2010 a starší
4.-5.9. Kruszwyca Mistrovství Evropy U23  POL  
11.-12.9. Brandýs nad Labem  54. Polabský pohár, Přebor okresu Praha - východ KV Kondor Brandýs n. L. 2010 a starší
17. - 19. 9. Praha 108. Primátorky  VK Blesk výběr 2010 a starší
18.9. Tábor Táborská šestistovka - 2. ročník  TJ VS Tábor 2010 a starší 
18.-19.9. Neratovice Podzimní veslařská regata TJ Neratovice  
24. 9.  Račice Mistrovství ČR ve sprintu ČVS, NOC VS 2006 a starší
25.-26. 9.  Račice Finále Poháru ČR a Mistrovství ČR družstev ČVS, NOC VS kvalifikovaní
Říjen        
2.10. Mělník Pohár Klubu veslařů mělnických 1881, Přebor okresu Mělník KVM 1881   
4.10.  Praha Veslařské pondělí  BOHEMIANS Bohemians Praha  
10.10.  Uherské Hradiště Hradisťský šestikilák  VKM Uh. Hradiště, ČVS  
23.10.  Praha DISTANČNÍ ZÁVOD VE SKIFU O CENU J. ONDRÁKA – 51. ročník (muži) a 38. ročník (ženy) A VE ČTYŘCE O CENU M. SUCHOPÁRA – 32. ročník VK Slavia Paha  
Listopad        
6.11. Praha 5th Head of Prague - Kober memorial  VK Blesk   

 R


9.3.2021

BŘEZEN - MY ZA KAMNA NEVLEZEM

Tak tohle je nové heslo do dalších tréninků - znovu se  zapojte a neklesejte na mysli...! Vím, že už je to vše dlouhé a náročné! A TAK VYHLAŠUJI NOVOU VÝZVU pro vás všechny...

PŘIPRAVME SE NA VODU - UŽ BRZO TO MUSÍ BÝT - a z tohoto důvodu pro vás mám úkol/testík v duchu známých testů Přijď veslovat - které si sami doma dáte a pošlete mi výsledky na email : r.sehnoutkova64@gmail.com

TAKŽE - vlastní testík Přijď veslovat obsahuje: 

1. pětiskok (  souvislých 5 skoků po sobě - odraz z obou chodidel současně, bez zastavení) v cm

2. švihadlo - 2 minuty přeskoky sounož - počet

3. běh - sprint 60m - čas

4. běh - 1000m - čas

5. kliky - 1 minuta počet

6.  hloubka předklonu - nejlépe na židli nebo lavičce, zuté boty a proplá kolena- měříme v cm ( pod úroveň podložky roviny je to záporná hodnota a nad úroveň je to kladná hodnota)

Nemůžu zařadit hod medicimbalem - ten doma každý běžně asi nemá...

Výsledky posílejte na můj email : r.sehnoutkova64@gmail.com

A ještě jedna VÝZVA navíc:

Natočte si vlastí video - krátkou asi 2 minutovou sestavu cviků, které doma cvičíte nejraději a nejčastěji. Toto video pošlete buď na Messenger skupinu (pokud tam nejste nebo nemáte Messenger, tak napište na email r.sehnoutkova64@gmail.com).

Narozeniny slaví:

Dnes Klára ŠTUSÁKOVÁ - je jí dnes 9.3. již 15 let a 11.3. Anička FRDLÍKOVÁ - naše usměvavé sluníčko - nyní na severu (ve Švédsku) - ta oslaví hezké číslo 22 let. Tak holky vše NEJLEPŠÍ a hodně zdravíčka, štěstíčka a sluníčka.

R


28.2.2021

JARO SE HLÁSÍ A MY MÁME STÁLE ZAVŘENO ...

Jaro se hlásí sluníčkem, ale stále nesmíme trénovat...  Ze známých důvodů se stále nesmí organizovaně trénovat a nyní je to i více okleštěné. 

Ale nesmíme se vzdávat a klesat na mysli! Počasí nám přeje - tak pokud právě nejste nemocní nebo v karanténě - běhejte, skákejte, jezděte na kole a využijte všech přírodních překážek a pomůcek k posilování. úsměv

V této době běháme na čas Most -Most. Pokud to z berounských někdo poběží - změřte si to a pošlete mi čas. 

Start od loděnice - cíl před loděnicí!!!  Tak uvidíme jak běháte a o kolik se zlepšíte. Ostatní si to odběhnou až se uvolní situace.

Narozeniny v prvním březnovém týdnu oslaví :

v úterý 2.3. se stane plnoletým Vláďa PATERA - tak Vláďo - UŽ TA TÍHA DOSPĚLOSTI PŘIŠLA I NA TEBE . Přejeme ti VŠE NEJ  a hlavně hodně síly do života dospělých !!! úsměv úsměv úsměv

4.3. oslaví 13 let Viky KOCOURKOVÁ  a Jenda LANDA - ten už patnáctiny. Všechno nejlepší a hodně zdraví a splněných přání přejeme všem oslavencům!

R


22.2.2021

ÚNOR NÁM KONČÍ - NOUZOVÝ STAV POKRAČUJE

Únor nám končí, ale stále nám pokračuje nouzový stav - letí to letí, ale nic se nemění ! 

Je mi to moc líto, myslela jsem, že po jarních prázdninách už budeme moci alespoň po malých skupinkách rozdělených na dvojice běhat a posilovat venku. Počasí nám i přeje, ale ! Z důvodů, které jsou všem známy - velký nárůst nakažených - musíme dál trénovat na dálku. Víme, že je to už "na hlavu". Ale vydržte!!!  Nechceme porušovat ( jako někteří jiní) nařízení , která jsou v nouzovém stavu. Věřte, že se na vás vcšechny už těšíme úsměv . Pokud to počasí dovolí choďte hlavně běhat a posilujte venku - využijte přírody a cvičte a posilujte  - třeba shyby na větvích, přeskoky přes spadlé kmeny atd.

Uvidíme co bude od pondělí 1.3.  

Tento týden slaví narozeniny 28.2. Maruška HLAVÁČKOVÁ - oslaví své 13.narozeniny.  Tak vše NEJ a hodně pevné zdraví.

Mějte se všichni fajn !

R


 14.2.2021

V SOBOTU 13.2.  PROBĚHLO MČR v jízdě na trenažeru online...

V sobotu proběhlo virtuální MISTROVSTVÍ ČR na trenažerech online , byla to nová zkušenost pro nás všechny.

Náš klub závodil z "obýváku" - to znamená, že podle instrukcí se účastníci připojili přes počítač do systému závodů a jeli. Zní to velmi jednoduše, ale není to taková "sranda"  .  Ti co jeli s podporou v loděnicích to měli jednodužší - prostě měli podporu svých kolegů a trenérů. My jeli z obýváku. A já všechny musím pochválit za to, jak to zvládli. Ono závodit doma  !- to není zrovna závodní prostředí - prostě není sportovec tak " vyhecovaný" jako když vidíte soupeře, kamarády a trenéry. A naši to zvládli ! 

Nejprve do akce šly dorostenky. Jako první jela Anička Pavlásková a zajela si osobák o 12 vteřin. V druhé jízdě jela Saša Laubová. Ta dojela také v osobáčku o 7 vteřin. No a pak volala Markéta Forejtová, že jí vypadl displej ! Ale rodiče vše zařídili a Markéta i po této stresové situaci zajela dobře. Sice ne v osobáku, ale jen o 4 desetiny nepřekonala hranici 8minut.

Druzí v pořadí měli závod dorostenci. V první jízdě jel Matěj Smejkal a zajel si čas jen o půl vteřiny horší než osobák 7:27,8, což je krásný výkon. Jára Čech jelv jízdě druhé ale o 5 vteřin zaostal za svým osoákem. Ve třetí jízdě jeli Filip Hobza a Hepa Štěpán Moravčík. Filip si vytvořil osobák o více jak půl minuty a Hepa malý o jednu vteřinu. 

Juniorky jely dvě. Luba Forejtová a Zuzka Matějková. Obě si vytvořily osobáky. Luba o 6 vteřin a Zuzka o necelou vteřinu. A polsední jel Albert Jeroným Dušek - Bertík už jel v kategorii mužů. Ale nepodařillo se mu zajet osobáček o 2 vteřiny.

Celkově můžeme říci, že se závod povedl. Většina si vytvořila osobáčky a nikdo neměl žádný časový propadák. úsměv

Chtěla bych moc poděkovat Martinovi Reslovi, který zabezpečoval technickou stránku závodů a opravdu suprově se o vše postaral. DÍKY ! úsměv 

Od pondělí 15.2. jsou prázdniny - a hlavně se snad dozvíme jak to bude dál takže sledujte stránky a informace.

V prázdninovém týdnu oslaví narozeniny - pondělí 15.2. Oliver MOLČANYI a v úterý 16.2. Robin RÝDL oba dva oslaví již 14 let. Takže kluci hodně zdraví a štěstí a snad se už brzy všichni uvidíme.

R


5.2.2021

VÝSLEDKY TRÉNOVÁNÍ Z DENÍKU - PODZIM 2020

Jelikož je nový rok 2021 a bohužel novoroční schůze není kvůli koronaviru na pořadu dne, tak není jiná možnost, než vyhodnotit výsledky z deníku takto. V příloze zde máte součty dle jmen, kategorií a například i grafy - můžete si tedy porovnat výsledky nebo se jen kouknout, jak si stojíte v celkovém vyhodnocení. Pokud jsou políčka u sportů vybarvená (červeně nebo modře), tak to znamená, že v daném vyhodnocení je tento výkon nejlepší.

Veslovani-2020

Všechny, kdo alespoň trochu makali a nelenošili chválím. Věřím, že se v budoucnu k výsledkům vyjádří i Růženka.

Tak makejte, ať jste v dalším vyhodnocení ještě o kus lepší! 

B.


 3.2.2021

VÝZVA "Z JIZEREK"

Pokud jste to náhodou někdo nezaznamenal, tak probíhá nová Růženčina výzva - jde o stejný koncept jako při žabí oslavě. Můžete zasílat cokoliv, co vás jen napadne týkající se našeho milovaného "Bédova" neboli Bedřichova. Z tohoto důvodu byla vytvořena nová stránka, kterou naleznete i s prvními výtvory po pravé straně v menu - Výzvy během pandemie.

Obrázky můžete zasílat na emailové adresy napsané níže v aktualitách (ve zprávě z 26.1.2021).

B.


 31.1.2021

ZAČÍNÁ ÚNOR ...

Začíná únor - letí to letí .  A my stále věříme, že jste všichni v pořádku a trénujete jak jen to jde. A už se nemůžete dočkat, až budete smět na vodu.....

Narozenin v prvním únorovém týdnu máme hodně.

Hned v pondělí 1.2. oslaví naše kamarádka Naďa BARTOŇOVÁ narozky. Takže přejeme do Prahy Nadě vše NEJLEPŠÍ.

V úterý 2.2. oslaví náš dlouholetý člen a kamarád Jirka ODSTRČIL  66. narozeniny . Přejeme mu hodně zdraví a vše NEJLEPŠÍ a věříme, že to společně brzy oslavíme.

V úterý 2.2. oslaví svých krásných 13 let naše Kačí - Kateřina ŠTAJEROVÁ. Tak Kačí ať se ti vše vydaří. 

V pátek 5.2. má narozeniny  má Kubas - Jakub DUŠEK a také oslaví 13 let. No a v neděli 7.2. má 16.narozeniny náš Hepa, Hepot - Štěpán MORAVČÍK - gratulujeme.

Teda to je týden plný oslav - tak všem oslavencům MOC a MOC GRATULUJEME a přejeme zdraví, štěstí a aby se jim vyplnila všechna jejich přáníčka. úsměv úsměv úsměv 

R


28.1.2021

PRVNÍ OBRÁZEK VÝZVY "Z JIZEREK"

Tak nám dorazil první výtvor a to od Marušky Trnkové. Moc děkujeme a ostatní neotálejte a také něco zašlete! úsměv

B.


26.1.2021

NAROZENINY V POSLEDNÍM LEDNOVÉM TÝDNU A VÝZVA "Z JIZEREK"

V tomto posledním lednovém týdnu oslaví narozeniny :

v pondělí 25.1. oslavil 17 narozeniny Vincek RAŠILOV a také , ale 14 let David CAKL. Ve čtvrtek 28.1. oslaví  13.narozky Matěj VOLDÁN. Všem oslavencům přejeme mnoho zdaru, zdraví a hodně optimismu v této době.

A v neděli 31.1. budeme slavit u nás doma.  Narozeniny oslaví  můj skvělý manžel a "motor našeho klubu"  Jarda SEHNOUTKA. Promiňte mi tu osobní notu.  Jardo myslím, že budu mluvit za nás všechny - VŠECHNO NEJLEPŠÍ  a hodně zdraví, štěstí a pohody a ještě dlouhá léta spolu s námi na Štulovně u Berounky a na vodě, na kterou se už všichni moc těšíme. úsměv úsměv úsměv A hlavně ať tě nikdy neopustí ta touha a bláznovství, ukázat všem krásu sportu a veslování. úsměv

 

A mám tady pro vás výzvu - letos jsme se nemohli společně proběhnout na lyžařském soustředění v Bedřichově. Tak si to zkusme připomenout  různou formou - literární díla, fotečky, kresby, videa nebo cokoliv jiného, co vás napadne.  Posílejte to emailem (nebo i jinak) mně, Petrovi Svatošovi (peta.svatos@seznam.cz) nebo Barče (barca.novakova@email.cz) a nepřestávejte makat. Covid jednou skončí a začne fofrem závodní sezona.

R


25.1.2021

POZDRAV ZE ŠVÉDSKA

Mnozí z Vás jistě netuší, že naše žena Anička Frdlíková odjela na půl roku studovat do zahraničí a nyní žije přes 2000 kilometrů daleko od Berouna. Přesněji odletěla do švédského Umeå a jelikož se ze spoustou z Vás nemohla díky pandemii rozloučit, tak Vám od ní píši vzkaz a zároveň přidávám i pozdrav zachycený na fotkách.    

Její "poselství" je jednoduché... Máme se opatrovat a mít se stejně krásně jako ona! Zároveň ji moc mrzí, že se letos nestihne vrátit na Primátorky - zazávodit si a zafandit. A jako poslední nejdůležitější - posílá zmrzlé pozdravy a už se opět těší, až vyjede na Berounku v tak skvělé společnosti.

Anicka-2 Anicka-1

Vzkaz doručila: Barča Nováková


17.1. 2021

DALŠÍ TÝDEN V TRÉNINKÁCH "NA DÁLKU"  PŘED NÁMI

Tak máme dva týdny z roku 2021 za sebou a zatím se asi nic moc v nouzovém stavu nezmění...! úsměv  Ale nezoufejte, snad se blýská na lepší časy, čísla trochu klesají..., tak snad... .   

V následujícím týdnu oslaví narozeniny náš Albert DUŠEK a to v úterý 19.ledna. Tak vše NEJ a užij si ten svůj den. Naši junioři ti s tím jistě pomohou.

O tomto víkendu si ti, co mají doma trenažer zkusili zajet testík na 2000m a musím je pochválit . Všichni si vytvořili osobáky. SUPER! Naše juniorky Zuzana Matějková s Lubou Forejtovou to jeli do "závodu" jako test mezi juniorkami, které sahají po juniorské reprezentaci ČR. Luba si vytvořila osobák o 4 vteřiny 8:07,9  a Zuzka zůstala jen 1,5 vteřiny za svým osobákem. Tak snad se zase dostává do formy. 

Z ročníku 2006 si vytvořili všichni osobáky : 

Matěj Smejkal    7:27,3

Maky Forejtová  7:48,1

Saša Laubová     8:10,0

Jára Čech           8:34,0 

Ančí Pavlásková  8:40,4

Ančí Čechová      8:46,8

Všichni se posunuli a to je dobrá zpráva. 

Prosím, pokračujte dál v tréninkách na dálku a neumdlévejte. Snad to již brzy skončí a bude zase vše v normálu. A KOMUNIKUJTE S BARČOU - se vším o tr.deníku vám pomůže. Pokud někdo nezná její emailovou adresu tak : barca.novakova@email.cz 

Mějte se všichni fajn a moc děkuji za krásné přáníčko. úsměv

R


15.1.2021

DNES SLAVÍ NAROZENINY DOBRÁ DUŠE NAŠEHO ODDÍLU

Dnes, 15.1.2021, slaví narozeniny (asi 25. nebo 30. nebo tak nějak úsměv) dobrá duše našeho klubu a člověk, bez kterého si činnost klubu již ani nedokážeme představit: RŮŽENKA SEHNOUTKOVÁ.

Růženko, jménem všech členů klubu přejeme vše dobré, hodně zdraví a dobré nálady. A těšíme se na shledanou v "lepších časech".


13.1.2021

AKTUALIZACE V TRÉNINKOVÉM DENÍKU

Ahoj,

už jsem se vám všem dlouho neozvala s deníkem. Někteří jste vytrvali a stále makáte, moc vás za to chválím! A pro ostatní, kterým "ujel vlak" a ztráceli hodně na ostatní, mám dobrou zprávu. Jelikož je nový rok 2021, tak začínáte s "čistým štítem" a všechny tréninky z roku 2020 jsou archivovány - ty nové jsem vám samozřejmě neodebrala. S tím souvisí i další prosba - nezapomínejte jak jste se pojmenovali, ať to nemusím opravovat a opravdu už nemáme rok 2020, tak ho tam nepište úsměv

Mějte se krásně a opatrujte se!
Barča Nováková


 10.1.2021

DRUHÝ LEDNOVÝ TÝDEN - NAROZENINY

Druhý lednový týden, narozeniny  a nouzový stav

Ve druhém lednovém týdnu  - v úterý - oslaví 12.1. významné 65. narozeniny náš admin a kamarád Petr SVATOŠ. Přejeme mu hodně zdraví a štěstí a ať si jen užívá vnoučátek. úsměv

12.1. oslaví své významné jubileum - šedesátiny-  i naše velká kamarádka a podporovatelka Pavla DUŠKOVÁ. I jí přejeme jen to NEJ  a hodně zdravíčka a štěstíčka.úsměv

Ve středu 13.1. oslaví 11 let Pavlík PAVLÁSEK I jemu přejeme vše NEJ ! No a 15.1. si i já ťuknu sklenkou vína a budu zase o jeden roček starší.....

Jinak stále platí nouzový stav a PES je na 5.stupni - prosím, vydržte a snažte se pořád sportovat. Vím, že je to velmi náročné, ale pokud vydržíte se i nadále pohybovat a makat, tak tan rozjezd do "normálu"  budete mít jednodužší a rychlejší. úsměv úsměv úsměv


 8.1.2021

LYŽAŘSKÉ SOUSTŘEDĚNÍ V BEDŘICHOVĚ JE ZRUŠENO !

Tak mám pro vás smutnou zprávu ..... lyžařské soustředění v naší skoro domovské Lesní chatě v Bedřichově je zrušeno! úsměv

Z důvodu prodloužení nouzového stavu a 5.stupně PSE (psa), jsme nuceni zrušit naše tradiční a krásné soustředění v "Bédově" . Je nám to moc líto, ale nic jiného nám nezbývá. Ti, kteří zaplatili zálohu ji samozřejmě dostanou zpět. Všichni  přátelé z Lesní chaty, kteří se o nás vždy suprově starají a vaří, vás pozdravují a přejí úspěšný nový rok a těší se na příští naši návštěvu.

R


 2.1. 2021

ROK 2021 ZAČAL

Tak nám začal rok 2021, držme si palce, aby už byl zase " normální. Musíte zabrat a vydržet. Věříme vám a těšíme se na vás. Nyní, ale musíme dodržovat všechna nařízení a hygienu, abychom mohli hned, až to půjde, společně naskočit do tréninků. Ze začátku budou tréninky - podle umožnění  - přizpůsobeny. Zatím je to na vás samotných. Věřím ve vaši sebekázeň, ve vaši chuť sportovat a ukázat, že vše překonáte a vydržíte!

Dnes  začínáme rok narozeninových oslav- rozjeli to Jan KRUMPHANZL 13 let a Maky FOREJTOVÁ - slaví své 15.narozeniny. Hezky to oslavte !

V pondělí oslaví své 18.narozeniny Honza BÖHM!  Přejeme ti, aby se ti splnilo vše co si přeješ a aby ti ta tíha dospělosti netlačila do kolen... úsměv 

V tento den oslaví své 84.narozeniny i nestor našeho klubu, náš kolega a kamarád KAREL HRADIL. Moc se těšíme na společnou oslavu a děkujeme mu za to, že do toho s námi před lety šel a pomohl nejen postavit loděnici, ale i s tréninkem. A stále nám fandí a sleduje naši činnost. Karle přejeme ti mnoho elánu, zdraví a štěstí a těšíme se až to oslavíme společně na loděnici.

V úterý 5.1. oslaví 14 let naše sluníčko Žofinka RADECHOVSKÁ, přejeme jí mnoho štěstí, radosti a zdravíčka a hlavně, aby už byla zase mezi námi a potěšila a oblažila nás  všechny svým srdečným smíchem, který nám moc a moc chybí. Žofi hezky to oslav.

Ve čtvrtek 7.ledna oslaví významné životní jubileum naše dlouholetá členka a kamarádka a příznivkyně paní Emma ČALOUNOVÁ . Oslaví své osmdesátiny. Přejeme ji do dalších let mnoho zdraví, štěstí, optimismu a mnoho radosti z pravnoučátek. 

Všem oslavencům patří VELKÁ GRATULACE a PŘEJEME JIM MNOHO ZDARU do dalších let. úsměv úsměv úsměv

Mějte se fajn a sledujte informace na našich stránkách.

R.

ZPĚT DO ARCHIVU STARŠÍCH ZPRÁV

... protože nás voda baví !

O klubu

Pokud vás náš Klub zaujal - jak na to ?

Přijďte se podívat - nábor nových členů vždy po-st-pá od 16.00 hod. - Růžena Sehnoutková,   tel. 602 683 113. Tréninky na Berounce - loděnice Na Štulovně (letní měsíce) a v posilovně naproti městské knihovně - stará kasárna (cca od října do března). Trénink je týmový a je zaměřen pro příchozí jako všeobecná přípravka vodních sportů s postupným budoucím  zaměřením na vhodnou specializaci. Minimální věk je 9 let a povinnost být dobrý plavec !!!!!

Rodiče !!!  S vodními sporty se dá začít i relativně později. Pokud má předchozí dobrý základ z jiného sportu, může i po 16. roku věku stále ještě "chytit vlak" a úspěšně závodit. Mimo sportovní výsledky je pak jistě u vody udrží dobrá parta, která mimo trénink dělá řadu věcí společně (závody, přípravu lodí, zimní a letní soustředění, zvelebování loděnice a pod...)

Co nabízíme?

  • Kvalitní vybavení veslicemi a rychlostními kajaky - skuly, plovák, skify, dvojskify, dvojky, párové i nepárové čtyřky a osmiveslice, K1, K2 a i K4, tréninkové pramice ...

  • Špičkové vybavení pro zimní kondiční přípravu - trenažery, posilovna, plavecký kondiční trénink

  • V tréninku používáme i klubové koloběžky

  • Bezvadnou partu lidí od vody - tréninky řízené bývalými reprezentanty

  • Kvalitní podporu mateřské jednoty

Kontakty

TJ LOKOMOTIVA BEROUN z.s.

Tyršova 85, 266 01  Beroun II

Loděnice na Štulovně, Dukelská ul. - kudy se k nám dostanete? Podívejte se na mapu.

GPS: 49°58'12.326"N, 14°4'19.296"E

Tréninkové středisko Kasino v ulici U Kasáren 2088 - najdete ho rovněž na mapě.

GPS: N 49° 58.0376', E 14° 4.2495'