2012

 21.12.2012

Ohlédnutí ...

Ahoj klubáci a naši příznivci!

      Rok se s rokem sešel a je tu zase naše malé ohlédnutí......  Prožili jsme rok plný trénování, závodění, radostí a možná i drobných zklamání, ale největší radost zůstává, a tou je Vaše radost z lodních sportů, rozšiřující se základna a živé dění na řece. Rok byl úspěšný i pro naše ČR NEJ reprezentanty a historicky nejúspěšnější OH.  Jak veslování, tak rychlostní kanoistika opět vstoupily do podvědomí veřejnosti skvělými výsledky a s tím se radujeme my všichni. Držíme palce všem našim členům a i celé reprezentaci ČR do dalšího roku!!!!

 *     *     *

pf 2013

*     *     *

    Poslední posilka v Kasínu bude v pátek 21.12., pak užívejte volna, když bude okolo a nad nulou běhejte a dávejte si posilku vl. vahou, ať seklepete řízky. Sejdeme se v novém roce 2.1., ve středu v Kasínu a doufám, že v dobré tréninkové náladě!! smile  Sledujte průběžně naše stránky, budeme doplňovat aktuální data akcí.  Předběžně info o Výročním setkání - 24.ledna 2013 v Sport baru LOKO.

Vše NEJ a hlavně buďte v pohodě - za VK Jarda


19.11.2012

Ahoj, čerstvá novinka:

"Náš berounský žákovský kormidelník"  smile  Vláďa KOBRA Havel, si odskočil s posádkou skifařů Dukly na prestižní závod osmiveslic do Švajcu, na Baselhead, pro historický úspěch!!!  Vítězstvím v tomto závodě tak přidal ke třem primátorským řadu zajímavých skalpů vynikajících posádek, vč. Dukly A v "NEJ" bidláckém složení!   GRATULUJEME  a tešíme se na podrobnější autentické zprávy od Kobry a také Michala Vabrouška, kouče vítězné posádky.

Gratulace také VŠEM ostatním smileCZEsmile posádkám, vyhrály i ženy Slavie a a juniorky Blesku  a další posádky zajely skvělé výsledky.  Super, radujeme se se všemi!!!!!!!!!!!!!!!!!

Více na webu ČVS nebo rovnou TADY.

Podívejte se na super animaci závodu a při max zvětšení a min. rychlosti si vychutnejte Kobrovo "sejmutí" 4 soupeřů naráz, jeho super obrátku a pak parádní "proudnicovou jízdu" do cíle (start byl proti proudu a proud byl opravdu značný!!!).

Jarda


9.11.2012

Oživíme náš zahálející BAZAR?

Přátelé, zvláště pak rodiče našich malých i velkých závodníků,

bylo to tady vždycky a je to tady zase! Opakuje se to s neúprosnou pravidelností. Co? No ten každoroční povzdech rodiče s přicházející zimou: to naše dítě  roste jako z vody a ty lyže už jsou pro něj  zase krátké, bude potřebovat jiné, delší, a ten mladší bude potřebovat zase nové lyžařské boty, ale kupovat je zase jen na rok, než z nich vyroste …?..smile. a tak dále  a tak dále...... však to všichni známe… smile A to nejde jen o lyže a zimní  výbavu, ale doma se hromadí i dětská kola, přilby a já nevím co ještě…

Blíží se zimní soustředění a s ním i potřeba sehnat zimní výbavu. Není zrovna toto ten správný moment pokusit se oživit náš webový BAZAR, který nám tady už hodně dlouho zahálí?

  Posílejte své nabídky na prodej - výměnu - poptávku na email „admina“ Petra, který naleznete v části KONTAKTY. Pokud se tak rozhodnete, označte svou zprávu „Bazar“ a kromě textu můžete přiložit i použitelné foto. A nezapomeňte připojit  na sebe kontakt.

Jarda


10.10.2012

Závody kajakářů na Velké ceně Sparty se vydařily!!!

Naše 4 kajakářky - Valča, Terka, Míša a Majda  a 4 kajakáři - Šimon, Vojta, MáraLukáš, vedeni Mirkem Kurťákem a s podporou rodičů, se předvedli v dobrém světle na velmi silně obsazeném závodě v Praze.  

Super, jen tak dál smile, nezaspat zimní přípravu smile a nabrat sílu na další sezonu!!!

Výsledky ze soboty najdete ZDE, z neděle zase ZDE a foto ze závodů třeba TADY.

Jarda


17.9.2012

Ahoj,

první závody benjamínků 2012 pod vedením Mirka Kurťáka se víc než vydařily.  Nikdo se neprásknul smile!!!!! A i když změnou programu holky hned po ránu jely dvakrát dvoukilák za sebou, tak se zaskočit nedaly. Magda bronz, Valča 4. a Terka v kontaktu na jistotku, to je napoprvé vynikající!!!!
Majda přidala stříbro na 500m a Vojta doplnil sbírku dvěma bronzovými kovy. Marek dobojoval těsně za medailemi v závěsu se Šimonem a Lukášem. Oba debly pak statečně a důstojně dovršily naše vystoupení. Velké poděkování Andulce za letní soustředění - příprava je znát a Mirkovi za tréninky navazující a za skvěle zvládnuté závody včetně zázemí Katky a skvělé jablonecké prostředí.  Pořadatelé na 1 včetně počasí, tak se sem myslím budeme rádi vracet smile.

Majda, Valča a TerkaMarkem si tak vlastně poprvé vyzkoušeli, jaké je to být v sobotu veslař a v neděli kanoista.  A funguje to.  Sobotní Regata Smíchova se také vydařila a byly zde k vidění skvělé závody čtyřveslic a dvojskifů - ještě se k nim samostatně vrátíme.

Z takových víkendů mám obrovskou radost - díky všem, co se o to postarali!!!!!!

Více fotek z Jablonce tradičně v naší fotogalerii.

Jarda


15.9.2012

Ahoj,

poprvé v Brandýse a hned 3 vítězství!!!

Moc se nám v Brandýse líbilo a to nejen pro ty medaile smile

Výborná organizace - pochvala všem co regatu připravili, Ondrovi za osobní předávání a komunikaci s dětmi - moc si to cení a počasí, že všem přálo!!!  Dokladem je přiložené foto posádky ČVK, která se s chutí vykoupala a osvěžení si nedočkavě vybrala i s lodí smile

A tak vítězství si vychutnal Tomáš Brůžek na skifu,  Martinové Švestka a Bečvář na dvojskifu a párová čtyřka kormidlovaná tentokrát Evinou Varvařovskou ve složení Cincibuch, Karásek, Štěpán a Růžička.  Celý tým byl bojovný a prima, máme z vás všech radost!!!

Jen doma se letos poprvé bez nás Lokotce nepodařilo sestavit posádku, tak alespoň podporou naší kanoistické části klubu s Mirkem Kurťákem v čele se podařilo v posádce MěÚ zapracovat na nepřetržené šňůře vítězství!  Gratulujeme!

Příští rok se domluvíme s osvědčenými plavci a dáme opět posádku dohromady sami smile

Kam dále? - Tento víkend do Prahy a do Jablonce - sledujte zde i na nástěnce na Štůle!!!!

Jarda


27.8.2012

Ahoj,

oznamuji milou návštěvu!!!!!

Tuto středu, tedy 29.8. 2012 zavítá k nám na Štůlu Vašek Chalupa a mimo "kontrolu" své jmenovkyně, stříbrné 2+ ...smile  předvede své umění na SUP, tedy Paddleboard - pádlování ve stoje.

Těšíme se na něj a přijďte se podívat - začínáme v 16.00 hod!!!

Vezměte si plavky, foťáky, propisky nebo liháče a taky ať je na co podepisovat smile.

Zdravím

Jarda


27.8.2012

Ahoj,

  potěšte se všichni naši klubáci s milou poštu z Londýna - moc si jí vážíme!!!!

 

Děkujeme, Jarda


22.8.2012

30.ročník maratonského závodu Budějovice - Praha

Ve dnech  17. - 19. 8. 2012 se uskutečnil  jubilejní  30. ročník kanoistického maratonského závodu Budějovice-Praha. Celkem 180km dlouhá trať byla rozdělena  tradičně na 3 etapy s tím, že letos byla trať doplněna o přeběh přehradní  hráze Slapy s možností přímého  4,5km  dlouhého přeběhu s lodí až do Štěchovic přes legendární vrch Kolná. V závodě zvítězil Petr Mojžíšek z USK Praha následovaný Tomášem Ježkem taktéž  z  USK.  Na třetím místě pak dojel Vláďa Vik z Hradce. Berounská kanoistika se neztratila a mě se podařilo dojet na sedmém  místě celkově,  čímž jsem se o dvě příčky  zlepšil oproti loňsku.  Ivajlo navíc dobře bojoval v krátkém závodě.  Přeběh Kolné byl paradoxně můj největší kanoistický zážitek, neboť se jedná o trasu, kudy při závodě běhaly všechny legendy české kanoistiky v historických dobách Budějovic.
 

 

Více info na:   www.budejovicepraha.cz
 
Zbyněk


21.8.2012

Ahoj,

    prázdninovým klidem se opožděně dostávám ke gratulaci K4 a C2 na OH!!!!  Radoň s Dvořákem předvedli vynikající jízdu a finálovou stíhačkou mně pěkně zvedli tlak, škoda, že na medaili nakonec nedosáhli - i tak to byla nádhera. Co ovšem nastalo při jízdě K4 mě doslova dostalo na "závodní tep" i u televize. Co dokázali dojet, svědčí o veliké vzájemné důvěře a o fantastické souhře!!!  A o to na velkých lodích jde hlavně. Tak ještě jednou posádce Havel, Trefil, Dostál, Štěrba veliká gratulace a dík, za úžasný zážitek!!!

Však posuďte sami a připomeňme si ty okamžiky napětí:

Bronzová jízda K4:

http://www.ceskatelevize.cz/loh/videoarchiv/nejlepsi-videa-z-olympiady/190996-bronzova-jizda-ceskeho-ctyrkajaku/?page=22

Finále C2:

http://www.ceskatelevize.cz/loh/videoarchiv/zaznamy/191025-finalova-jizda-deblkanoistu-radone-s-dvorakem/?page=22

 

A tak nás to inspirovalo, že jsme vytáhli čtyřkajak na vodu s naší nejmladší základnou, Lukášem a Markem. Díky dálkově působící trenérce Markétě  jsme se pěkně svezli (viz fota)!   Další tréninky zprovozníme i druhý K4. Tak neváhejte,  je to zážitek   smile.


     Připomínám - od pondělí tréninky denně.

Ahoj

Jarda


13.8.2012

 Ahoj,
 
     tak nám prázdniny ubíhají a pomalu se pustíme do podzimního "hltání" kilometrů na vodě! Mirek rozjel kajakářské tréninky (viz foto z prvních tréninků), to je super, a protože jede na dovolenou a bude zase až od 27.8.,  tak pro ty, kteří by měli chuť jít na vodu - myšleno na kajaky, zasupluji v pondělí 20.8. a středu 22.8., ale mimořádně od 17.00 hod!! (17.15 odjíždím od plata, i když pojedu sám..smile) Pokud nás bude dost, můžeme na K2 i K4... smile

     

 Jarda


7.8.2012

Gratulace:

Celé české veslování se raduje a my z Berouna a okolí s ním. Mirka vystoupala na nejvyšší stupínek a je po právu královnou našeho krásného sportu. Obrovská radost a dojetí za to, že to dokázala a hlavně JAK!!!!  Gratulujeme!!!!

 

Ondra opět sahal po zlatu a předvedl fantastické jízdy a je pro nás stejně NEJ a je jedno, jakou barvu ten kov má, že.  Gratulujeme!!!!! 

Radujeme se  s Vámi a o to větší bude chuť dětí do těžkých tréninků, když jsou takové vzory.  A těší i moc Vaše skromné a sympatické vystupování, to opravdu všude nemají...  smile

Dík i ostatním olympionikům, i když kousky toho štěstí chyběly, ostudu nikdo neudělal!!

Gratulace celému realizačnímu týmu a ČVS!!!


Pro naše veslaříky - studujte fantastické záběry z kamer veslařské techniky, jakou Mirka s Ondrou předvedli - např. na odkazech:

http://www.ceskatelevize.cz/loh/videoarchiv/nejlepsi-videa-z-olympiady/189542-synkuv-stribrny-zavod/?page=4 (stříbrný  Ondra)

a http://www.ceskatelevize.cz/loh/videoarchiv/nejlepsi-videa-z-olympiady/189777-zlata-jizda-mirky-knapkove/?page=3 (zlatá Mirka)

Na odkazu http://www.ceskatelevize.cz/loh/videoarchiv/zaznamy/ naleznete spoustu nejen finálových závodů, např.:

Koukněte i na bojovnost dvojskifu mužů z NZ, lehkých vah z Dánska a nasazení dvojky bez z NZ. Nejlépe, prohlédněte si všechny disciplíny, byl to obrovský zážitek

Zdravím za celý veslařský Beroun ...a okolí.. smile

Jarda


31.7.2012

Upomínkový list Letní kajakářské školy 2012

Pro absolventy Letní kajakářské školy pořádané na Štůle v červenci t.r. (a určitě nejen pro ně) poslala vedoucí LKŠ Anička Hradilová Upomínkový list letní kajakářské školy 2012, který naleznete přímo ZDE (stahuje se to trošku déle, takže buďte trpěliví!)

Aničko díky!


31.7.2012

Ahoj o prázdninách!!!!  

Jak doufám, všichni trápíte tělo jinými směšnými pohyby jako je kolo, míčové hry, plavání, běh, lehátko....a těšíte se na "ten pravý" pohyb a tím je jen loď na vodě, že.  Oficiální tréninky zahájíme opět 27.8. – v pondělí jako vždy od 15.00 hod.  Do té doby, pokud se vás víc domluví, můžete trénovat individuelně a zavolat Honzovi, Karlovi nebo mně a dát jednorázově trénink na vodě podle chuti.  Hlavně sledujte OH, držte palce a vychutnávejte fantastické záběry zavěšených kamer, kde je přímo ukázkově vidět, jak veslují a pádlují ti nejlepší (výhmat, dodělání tempa, ruce v průtahu, zásek....vždyť to víte, co všechno sledovat) a pak už jen kopírovat, co jste si do paměti zanesli….!!!!!  

 Ti, co absolvovali s Andulkou soustředění můžou dále pádlovat, dokud je teplo a naučené více dostanou pod kůži.  Andulce velký dík za pořádání letního pádlování - ještě rozebereme samostatně.  A na to navazuje zajímavá novinka - vítáme v klubu nového trenéra Mirka Kurťáka!  Míra pochází z jablonecké kanoistické líhně a je specialista na C1.  Zároveň s ním přichází i nejmladší benjamínek, Šimon r.n. 2005.    Ideálně s ním dle možností by mohli trénovat všichni naši nejmladší tedy žky a žci mladší a i další podle chuti a dohody s trenéry.  Tedy Magda, Valča, Míša, Terka, Kačka, Mára, Martinové oba, Péťa  a příp. další.  Žáci mladší mají tu výhodu, že mohou ještě letos stihnou závody benjamínků a zazávodit si konečně dle našeho klubového "půlení", které máme ve znaku smile  Můžete tedy volat přímo Mirkovi (602 689 813) a dále trénovat mimo hlavní tréninky navíc dle jeho časových možností.  Zatím To bude každé pondělí a středa od 18. 15 až 18.30 hod. sraz na Štůle a odjezd k Hýskovu - na začátek si radši potvrďte účast.

 Zdravím a těším se na vás všechny smile.

 Jarda


11.7.2012

Ahoj,

MČR žactva, dorostu a senB máme za sebou a s ním celou řadu pěkných výsledků a závodních zkušeností.

Děkuji všem rodičům za pomoc a podporu přímo na závodech a trenérům, zejména pak Kobrovi s rodinou, za zvládnutí veškeré závodní organizace!

Fotka byla pořízena dne 1.7.2012 15:30 pomocí OLYMPUS IMAGING CORP.  TG-310     .Postupový neúprosný páteční klíč bohužel byl konečnou pro některé naše lodě, které jinak jistě výkonem patřily do finále, minimálně B, ale to je tak dané a při losování mohou na sebe narazit vyrovnané posádky a některá to "odnese". To postihlo hlavně párovou čtyřku žáků starších ve složení Cincibuch, Karásek, Štěpán, Růžička a kor. Havel, která o 0,9s byla vyřazena pozdějšími medailisty. V ostatních jízdách by tento výkon stačil na pohodový postup. Škoda, ale chlapci předvedli velmi bojovný výkon a zajeli nejlepší čas sezóny.  Těšíme se na jejich výkony v dorostu! Nicméně, někdy se štěstí v podobě dobrého nalosování "usměje" a pak je hned o radost víc. Drama v semifinále v boji o postup do finále A předvedla posádka čtyřky párové dorostenců ve složení Tomáš Brůžek, Marcel Vondrus, Petr Janovský a Tomáš Dvořák, která odrazila nástupy VK Smíchov  a zaslouženě postoupila a celkově skončili šestí. Všichni dali do svých jízd maximum a tak v konečném účtování nedělních finálových jízd A i B, máme 2 bronzové medaile obou Lucinek, Mistrové a Plecité, čtvrté místo Jana Obermana, páté místo Jana Cincibucha, který se víc než polovinu trati držel na medailové pozici a zajel svůj vůbec nejrychlejší závod, pátý na dvojskifu byl znovu Honza Oberman a šestá již zmíněná párovka dorostenců. Osmá byla Magda Kindlová na skifu, stejně tak i opět Lucky na dvojskifu. Lucky stejně jako Magda předvedly plné nasazení a vítězství ve finále B jim uniklo vteřinku před páskou....Fotka byla pořízena dne 1.7.2012 07:46 pomocí OLYMPUS IMAGING CORP.  TG-310     .

12 místo patřilo mladším žačkám na čtyřce ve složení Mistrová Valina, Kindlová Magda, Dvořáková Míša a Růžičková Tereza, korm. Eva Varvařovská (foto z nástupu dokazuje, že Fotka byla pořízena dne 1.7.2012 07:44 pomocí OLYMPUS IMAGING CORP.  TG-310     . máme nejen nejmladší, ale i nejmenší,... smile a slušnou jízdou ve finále B se prezentoval i po několikaleté pauze Matěj Maiwald. Bojovali a do finále nedosáhli i Petr Pechar, Marek Brousil, Martin Švestka, Martin Bečvář, Vítek Volf, Tomáš, Prošek, Martin Brůžek, Tomáš Čeřovský.

Tak máme opět silný a nadějný tým mládeže a těšíme se na jejich další rozvoj.

Podrobné výsledky ZDE .

Tento víkend budou naše dvě "osamělé bojovnice" bojovat v Třeboni o juniorské tituly a tak uvidíme Zuzanu Řebíkovou na dvojskifu a párové čtyřce a Janu Součkovou na dvojce, čtyřce a osmiveslici.  A to se budou starat i samy o sebe! smile  Budou totiž zároveň i klub zastupovat a jednat za něj.  Tak mnoho zdaru!!!

Rozlosování ZDE

Od 16.7. probíhá týden vody s Aničkou na Štůle, tak kdo může z dospěláků pomožte - bude jistě každá ruka potřeba a dost možná i co opravovat.

Díky

Následovat bude letní pauze - běhejte, posilujte vl. vahou v přírodě, hodně plavte a vůbec se hýbejte.  Zahájení v srpnu bude v posledním týdnu - včas oznámíme a do té doby jen po individuelní dohodě.  Je i vhodný čas na různé opravy a seřízení, nečekejte, až vám něco upadne a pokud víte o nějaké opravě, včas to nahlaste a domluvte si řešení!!!!

Léto budiž pochváleno a užívejte!!!!

Jarda


4.6.2012

Fotky z Primátorek na pokračování - tentokrát osma žen nově ve Fotogalerii. A také pokračování závodů ze soboty a neděle.


3.6.2012

Díky nezměrné fotografické aktivitě Mirka Dvořáka si ve fotogalerii můžete prohlédnout další množství fotek z posledního týdne berounských dětí při přípravě na Primátorky a také z prvního dne závodů.

Děkujeme


3.6.2012

Primátorky 2012 - sobota

Ahoj,
tak máme za sebou sobotní rozjížďky a postupy. Přivítala nás sice tradičně chlupatá a větrná Vltava, letos ale trochu moc..... Nejtěžší situaci měli naši dorostenci ve spol. s ČVK Praha, kde jim hrozilo úplné vypadnutí a i s trochou štěstí pojedou v neděli finále B. Štěstí naopak nestálo při dorostenkách a tak při své premiéře zůstaly před branami nedělního závodu. Ženy pak z původního vyváženého společenství "napůl" daly dohromady skoro "čistou" berounskou posádku a s Monikou z ČVK se také zítra představí ve finale B.
Všichni velkou pochvalu za snahu a přístup, není to vskutku lehký závod!!!
Pár momentek, co jsem stačil je tady , případně ve fotogalerii, více určitě zítra.
Jarda


3.6.2012

Primátorky 2012 - pátek

první závody letošních 99. Primátorek se odehrály netradičně již v pátek a my byli při tom!!!
Jednalo se o zcela novou disciplínu smíšené párové osmiveslice mladších žaček a žáků a nám se podařilo postavit čistou posádku, kterou kormidlovala zkušená Eva Varvařovská a posádku tvořila Magda Kindlová, Valina Mistrová, Martin Švestka, Marek Hrdinka, Martin Bečvář, Míša Dvořáková, Tereza Růžičková a Petr Pechar. Vláďa Havel Kobra zvaný pak v dobré vůli "vypomohl" organizátorům záskokem na kormidlo v obou jízdách a zcela náhodou na vždy vítězných osmách. Tak další kormidelnické zlato do jeho sbírky  smile.
Těšíme se z nadšeného výkonu našich nejmladších!!!
A ještě pá prvních momentek tady nebo tradičně ve fotogalerii.
Jarda


30.5.2012

Ahoj,

tak máme za sebou první tréninky na osmách - dorostenci již dva a naši nejmladší poprvé na párové osmiveslici!!! Na Vltavě slušný šrumec a tak se přidají dorostenky, které jdou na vodu ve čtvrtek a ženy se poprvé svezou v pátek. V pátek se představí již v závodě naše sestava mladších žákyň a žáků, tak je přijďte povzbudit! Ostatní posádky dle rozpisu závodí v sobotu a pak podle výsledků i v neděli.
Držíme palce a těšíme se!!!!
Ve fotogalerii  jsou první fotky a další jistě budou následovat!

Jarda


24.5.2012

Ahoj!!!

Zbyněk Laube vyhrál Vodmar 2012 v K1 a nejrychlejším čase!!!  Gratulujeme a těšíme se jeho dobrou formu na letošní Budějovice!!!  Neztratil se ani Ivo, který jel na svém "hladkém" kajaku a tak se kvůli kormidlo dost naběhal... smile

Gratulace i Magdě, která vyhrála kategorii MIX a letos už je taky "naše" - vítej.


17.5.2012

Joha,

máme za sebou regatu Blesku s řadou pěkných výkonů, Honza Cincibuch předvedl vítěznou jízdu na skifu, dramatickou bojovnou jízdou párové čtyřky žáků, která skončila druhá "o balonek" - Cincibuch, Karásek, Štěpán, Růžička a Kobra a taky první nepříjemnou zkušenost v podobě nechtěné plavecké kreace Domči.  Počasí bylo docela krušné, vlny vysoké a tak byl každý výkon obdivuhodný, zejména mladší žačky a žáci měli námořní podmínky, takové vlny nemáme  doma ani při vichřici...smile  Celý tým zasluhuje v chladných podmínkách pochvalu.   Tato regata nám mnohé napověděla do sestav v dalších závodech a díky možným společenstvím řada závodníků letos pojede i Primátorské osmiveslice!

Tým závodil ve složení:   Vrecionová, Plecitá, Mistrová L., Součková, Řebíková, Mistrová V., Dvořáková, Kindlová, Růžičková, Cincibuch, Karásek, Štěpán, Růžička, Pechar, Švestka, Bečvář, Brůžek M., Brůžek T., Dvořák, Bureš, Janovský a Kobra.

Děkujeme rodičům, vytvořili tradiční doprovodnou příjemnou atmosféru a vydrželi až do konce.  Díky doprovodnému týmu - Romča, Honza, Piski a taky všem, které jsem opomněl.... smile

Na výsledky závodů se můžete podívat právě tady.


15.5.2012

Ahoj,

výsledky z Regaty Blesku a AMČR zatím sice nejsou k dispozici, ale díky Mirkovi Dvořákovi jsou již ve fotogalerii k dispozici fotky z těchto závodů. Mirek Dvořák poslal ještě hromadu fotek z některých minulých akcí:  Mělník 2011, Žabí oslava na konci loňského roku a letošní Hořín. Takže máte možnost připomenout si momentky z doby nedávno minulé.

Originály fotek (v plné kvalitě, ale i velikosti) jsou volně ke stažení na  http://domi.rudna.net/veslovani

Petr


23.4.2012

Ahoj,

MČR v Hoříně letos absolvovalo 8 lodí, parta byla prima, všichni si pomáhali a fandili a sáhli si na maximum svých možností. Šlo by to možná i lépe a tak po prvních závodech určitě každý ví, kde lze "přitlačit". Sezona začíná a je důležité neztratit chuť se dále snažit, čeká nás řada pěkných závodů. Velké poděkování Honzovi Urbanovi za čas svého volna a zajištění dopravy, Mirkovi Dvořákovi za rodičovskou organizační výpomoc a Pepovi Johánkovi za doprovod na kole a vyhecování soutěžících.  Díky všem závodníkům a doprovodnému týmu.
Výsledky naleznete také tady a ve fotogalerii okamžiky ze závodu....


11.4.2012

Račice - soustředění

Letošní parta byla zkrátka prima a bez problémů. Jezdilo se dost, i počasí na 2 dny se umoudřilo a svítilo super sluníčko a zimu jsme nějak přestáli. Běhalo se a jezdilo na kolobrndách a všichni se viditelně zlepšili!! Výsledky z kontrolních měření budou co nevidět na nástěnce na Štůle.

Speciální poděkování Mirkovi Láníkovi za zajištění dopravy a pomoc s nakládáním a Jirkovi Vnoučkovi a Honzovi Obermanovi za trenérskou pomoc mimo svůj trénink... smile.

Díky Jarda a Honza P.

P.S. A ještě pár fotek z letošního jarního soustředění.


29.3.2012

První foto z tréniků na Štůle

 První foto z tréniků na Štůle - párovka žaček mladších poprvé na vodě a spolu... smile

 

Jarda


25.3.2012

První letošní trénink na vodě

Joha,
  podařilo se nám dokončit přemístění a úpravu chodbiček na plata a tak letos poprvé vyrazili na vodu Jana, Zuzka, TomBr a Jarda.   Mákli jsme si, záda bolí, ale už to bude připravené - tedy jak už bylo řečeno - dle trenérů a počasí příští týden možná a pak po soustředění (a brigádě..... smile 7.4.) už budeme na Štůle nastálo.  Tak alespoň pár prvních "náborových" foto z první skifařské jízdy....  jo a  na vodě letos byl první Ivo na K1 a po něm 2- Honza s Jirkou (ale nemají dokumentaci smile ) a tak dnešní jízda měla jen "bronzovou"......smile, ale zlatou s fotemsmile

Ahoj

Jarda


23.3.2012

Konečně jaro!!!!! A jaké pěkné!

Tak po tuhé zimě jsme se dočkali moc pěkných teplot a už voda volá. Ve středu 21.3. bylo již nejen  jaro, ale i významný den pro náš VK - Jana Součková byla na Valné hromadě TJ vyhlášená mezi NEJ sportovci TJ jako naše nejúspěšnější veslařka

a Karlu Hradilovi se dostalo uznání při příležitosti jeho životního jubilea. Gratulujeme!!!!! 
A také se zadařilo dostat plata na vodu, dnes natřít chodby a pokud se ještě podaří opravit pár detailů, budeme už po neděli chodit na vodu - zatím stále sraz v kasínu a pak dle počasí se rozhodne.

Připomínáme, že v pondělí je poslední plavání a tím také poslední možnost pro žactvo a nováčky prokázat plaveckou zdatnost, která je nezbytná pro možnost účasti na závodech na vodě.
Postupně se pro trénink na vodě dovybavujte oblečením, kdo nemá dres a vestu, může si koupit, případně objednat.
Příští týden také bude pro účastníky soustředění v Račicích ve znamení příprav lodí a v pátek 30.3. se nakládá vlek!!
Ostatní trénují dle pokynů přítomných trenérů a opět ještě vždy sraz na kasínu.

7.4. t.j. v sobotu budeme již zpět a všichni se sejdeme v 9.00 na Štůle k první letošní brigádě a zahájení pravidelných tréninků na vodě. Od 9. 4. jsme tedy definitivně na Štulovně !!!

 Jarda


29.1.2012

Nová rubrika "Zajímavosti".

Ty z vás, kteří nezaregistrovali drobnou změnu na našich stránkách, si dovoluji upozornit na novou rubriku "Zajímavosti", kde bychom chtěli uvádět různé odkazy, návody, obrázky atd., týkající se sportů, kterým se věnujeme.
Pokud tedy někdo z vás bude mít nějaký příspěvek do této rubriky, o který se bude chtít podělit s ostatními, neváhejte a pošlete ho na moji adresu.

Petr


18.1.2012

Zimní soustředění 2012 - BedřichovKdo se letos zúčastnil, určitě nelitoval, alespoň pokud se nám doneslo... smile

Ubytování super,  jídlo vynikající,  sněhu a upravených stop dostatek a týmu nechyběla dobrá nálada. Jen Cinci měl pekelnou smůlu smile, ale s dobrým koncem, pochroumané koleno se snad brzy zahojí a na svou nehodu brzy zapomene.
Kde všude jsme se pohybovali ukazuje mapa tras. Všichni se výrazně zlepšili -viz. přehled výsledků ze závodů, a zazněly i hlasy, že by to chtělo další týden....  No, bylo by to určitě přínosem,  ale to nám neprojde....hlavně ve škole, že.   Musíte tedy nastavit víkendy a zažité smýkání po bílé hmotě vylepšovat s rodiči. Došlo i na společenské večery - byly soutěže a diskoška..... smile
Dva  měsíce máme na další zvýšení kondice a pak už hurá na vodu!!!  Letos budeme mít  ve vás velmi početný a doufáme i silný mládežnický tým, tak se bude na co těšit!!!
Výběr fotografií  naleznete ZDE, případně jako vždy v naší Fotogalerii.  A kdo má další dokumentaci ze sněhu, prosím doneste na trénink, ať to můžeme doplnit. Týká se i třeba závodů z vody 2011 - řada z vás má pěkná fota a snad už došlo i na vytřídění.

Ahoj

JardaZPĚT DO ARCHIVU STARŠÍCH ZPRÁV


... protože nás voda baví !

O klubu

Pokud vás náš Klub zaujal - jak na to ?

Přijďte se podívat - nábor nových členů vždy po-st-pá od 16.00 hod. - Růžena Sehnoutková,   tel. 602 683 113. Tréninky na Berounce - loděnice Na Štulovně (letní měsíce) a v posilovně naproti městské knihovně - stará kasárna (cca od října do března). Trénink je týmový a je zaměřen pro příchozí jako všeobecná přípravka vodních sportů s postupným budoucím  zaměřením na vhodnou specializaci. Minimální věk je 9 let a povinnost být dobrý plavec !!!!!

Rodiče !!!  S vodními sporty se dá začít i relativně později. Pokud má předchozí dobrý základ z jiného sportu, může i po 16. roku věku stále ještě "chytit vlak" a úspěšně závodit. Mimo sportovní výsledky je pak jistě u vody udrží dobrá parta, která mimo trénink dělá řadu věcí společně (závody, přípravu lodí, zimní a letní soustředění, zvelebování loděnice a pod...)

Co nabízíme?

 • Kvalitní vybavení veslicemi a rychlostními kajaky - skuly, plovák, skify, dvojskify, dvojky, párové i nepárové čtyřky a osmiveslice, K1, K2 a i K4, tréninkové pramice ...

 • Špičkové vybavení pro zimní kondiční přípravu - trenažery, posilovna, plavecký kondiční trénink

 • V tréninku používáme i klubové koloběžky

 • Bezvadnou partu lidí od vody - tréninky řízené bývalými reprezentanty

 • Kvalitní podporu mateřské jednoty

Kontakty

TJ LOKOMOTIVA BEROUN z.s.

Tyršova 85, 266 01  Beroun II

Loděnice na Štulovně, Dukelská ul. - kudy se k nám dostanete? Podívejte se na mapu.

GPS: 49°58'12.326"N, 14°4'19.296"E

Tréninkové středisko Kasino v ulici U Kasáren 2088 - najdete ho rovněž na mapě.

GPS: N 49° 58.0376', E 14° 4.2495'