2013

29.12.2013

VÁNOČNÍ VESLOVÁNÍ

Ahoj,

vánoční veslování se mimořádně vydařilo a vykouzlilo super náladu a radost! Tak pro velký úspěch -  jak jsme již  předeslali - zítra, tj. 30.12. - pondělí, je trénink od 15.00 v Kasínu, úterý volno - oslavujte Silvestra, středa Nový rok -  a to je to nejdůležitější - realizujeme "jak na Nový rok, tak po celý rok" a sejdeme se v 13.00 k novoroční jízdě na vodě - k dispozici budou připravené 2 osmiveslice vč. kormidelníků, vytopená klubovně s dobrotami a tím konečně naplno využijeme luxusu upravených plat, která poprvé nemusela z vody a taky laskavosti počasí k vodním sportům.....Pak se už snad ochladí a hurá na lyže!!!!   Platí pozvání i pro naše již nezávodící členy a rodiče - pomocný doprovod na břehu bude prima smile

Samozřejmě pokračujeme 2.1.  a 3.1. vždy od 15.00 v Kasínu a od 6.1. najíždíme na "klasiku" vč plavání.  Ale v novém roce 2014 s jednou zásadní změnou - rušíme původní rozpis pro žactvo, s tím, že je nezbytné být alespoň na 3 trénincích v týdnu, ale je jedno, který den (mimo plavání, to zůstává povinné!!! a doproručení na čtvrteční tělocvičnu!!!).  Tedy lze i v pondělí, úterý a pátek být v Kasínu, vždy od 15.00.  Dodržujte časy, od 16.00 hod nastupuje dorost a jři.....!!!!! 

V novém roce hodně zdravíčka, radostí, která jsou jen Vaše a taky štěstíčko v osobním a sportovním životě!!!!!

Fota z vánočního veslování.

Díky, zdravím a těším se.

Jarda


18.12.2013

Poděkování a přání

Při příležitosti nadcházejícího konce roku bychom chtěli poděkovat všem  členům klubu, trenérům i dobrovolníkům za vzorné reprezentování našeho oddílu na závodech i mimo ně. Přejeme našim veslařům a kanoistům v příštím roce  hodně sportovních úspěchů, aby jim vydržela radost z pohybu na vodě, aby měli sílu a vůli překonávat dílčí nezdary a vydrželi u tohoto krásného a úspěšného sportu.

Přejeme vám všem, členům, rodičům a přátelům, klidné prožití vánočních svátků a radostný, pohodový a úspěšný rok 2014.

Výbor klubu veslování a rychlostní kanoistky


30.11.2013

XIX. Veřejný halový triatlon v Lounech

Jak všichni víte, konal se minulou neděli XIX. ročník Veřejného halového triatlonu v Lounech, kde jsme opět tradičně měli velkou výpravu. Pro neustále se zvyšující zájem závodníků se oproti minulým ročníkům změnily podmínky závodu. Začínalo se na cyklotrenažéru, následoval běh a na závěr veslařský trenažér. Bylo to o to zajímavější a atraktivnější, že se vše přenášelo na projekční plátno a souboj lodiček byl velice napínavý.

Naše výprava čítala 17 závodníků, Jako první vyběhla na trať Máňa Hyttnerová a co by mladší žákyně (2002) obsadila skvělé šesté místo smile. Vláďa Patera (ml. žák, ročník 2003) vyrazil jako druhý z našeho týmu, v silné konkurenci si také nezadal a na svém prvním triatlonu doběhl jako čtyřiadvacátý. Magda Kindlová, naše starší žákyně (2001), dorazila do cíle jako pátá smile. Na čtvrté místo a bramborovou medaili jí chybělo jenom 7 setin vteřiny a na bronz 10 vteřin, což je vynikající výkon v konkurenci 32 startujících. V kategorii starších žáků nás reprezentovali Martin Kohout, který po skvělém běhu skončil na svém prvním triatlonu  třináctý (z 51 závodníků) ,  a dále ostřílení závodníci Martin "Mašinka" Bečvář a Petr "Peťan" Pechar. Oba překvapili solidním výkonem a zlepšením svých časů oproti minulým ročníkům. Naši benjamínci Trnkové Filip a Denis, Šimon Kurťák a František Patera se vrhli do vloženého závodu nejmladších (ročník 2004 a 2005) s vervou vlastní motorovým myším smile a ostudu nám rozhodně neudělali, zvláště když ze šestnácti startujících byli čtyři berounští. Poté následoval nejvíce obsazený závod dorostenců, kde jsme měli tři želízka v ohni.  Skvěle se představili naši borci Michal Nejedlý  a Míra Štěpán, kteří obsadili pátou, resp. šestou příčku smile. Další náš závodník Martin Brůžek dokončil závod jako šestatřicátý z 52 závodníků. V této nejobsazenější kategorii se poprvé vyhlašovala cena o Stříbrné veslo - nejlepší klubové umístění. Přestože jsme oproti ostatním klubům měli jenom 3 závodníky, obsadili jsme vynikající 3. místo smile. V kategorii juniorek nastoupila Aneta Zieglerová, a přestože to byl její první triatlon, také předvedla hodnotný výkon. Rozhodně se v dalších ročnících neztratí. Jako poslední z naší skupiny nastoupili do závodu naši junioři. Petr Kohout skončil po skvělém výkonu třetí - opět tradiční placka smile. Tomáš Tombr Brůžek po vynikajícím běhu a odevzdání „všeho, co je v něm“ smile, skončil pátý, když ho v cíli „na balonek„ předjel německý závodník o 6 setin smile.  Na placku, kterou mu "vyfoukl"  Petr, mu chybělo jen pár vteřin. Je vidět, že poctivý trénink nese ovoce.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem závodníkům za vzornou reprezentaci oddílu a Karlovi Hoškovi a Mírovi Láníkovi za pomoc a organizaci.

Kompletní výsledky XIX. ročníku halového triatlonu

Honza


4.10.2013

Ještě k závodům dračích lodí

Pro ty z vás, kteří neměli možnost shlédnout nebo ze zúčastnit závodu dračích lodí  BEROUNSKÝ DRAK,  pár postřehů od Aničky Hradilové TADY .


16.6.2013

Ahoj,

zdravím a smekám před nasazením členů zatopených klubů - všichni hlásí velkou účast svých členů!!  Všem, co zvládli jakkoliv pomoci děkuji.

Voda se dostává do normálu a tak, i když se situace nechová přesně podle předpovědi, dá se předpokládat, že v pondělí bude Berounka pod 100m3 průtoku a umožní nám návrat.  V neděli tedy po tréninku 8+ žen naložíme vlek a pojedeme ze Štěpána domů!

Víkend tedy zejména pro dci a jři ještě na rybníce, ostatní po osobním kontaktu s Kobrou - velitel na místě. V pondělí všichni od 15.00 na Štůle a zahájíme pečlivým úklidem!!!!  smile smile smile

Dále dle zažitých časů, s tím, že bude zajištěn trénink na sobotu a neděli 22.-23.6. abychom dohnali deficit před MČR!!!  Na MČR v Račicích nakládáme v úterý 25.6., protože lodě musíme odvést již ve středu.... no a závodníci - žci a dci musí být ve čtvrtek 27. odpoledne na místě (stany, spacáky...jako vždy), protože se již naplno bude závodit v pátek od časného rána!!!!  smile smile smile

Tak si ještě přejme hodně zdraví, ať jsme na vrcholu sezony v plné síle!!!  smile

Zdravím

Jarda


6.6.2013

Ahoj,

cítíme se všemi, které povodeň zasáhla.  Pokud bude naše pomoc potřeba, jsme připraveni přijet.

Zasažené veslařské a kanoistické kluby to nemají lehké a je dobře, že jsou pro ně otevřené Račice pro trénink, protože ještě řadu dní i po té, co se "vymetou" loděnice se asi na vodu doma nedostanou. Pořád něco plave...apod.

Pro naše závodníky opět stejně jako v roce 2002 otevíráme možnost tréninku na vodě - a abychom zbytečně neplnili Račice pro potřebnější, pojedeme zase na Štěpán u Kařezu.

Nakládání lodí je v pátek a vlastně můžou všichni, co měli jet Primátorky,  přeci jiný program nemají..smile

Na místě bude 8+, 4+,4x+,, 2x a dva 1xVelmi vhodné místo pro kanoisty!!  Přiložíme K1 a 2 dle potřeby.  Na místě jste z Berouna za 25min a stačí se domluvit, aby na danou dobu tam byl alespoň jeden trenér, nebo člen výboru klubu.  Na kormidelnické lodě jsou připraveny obě Kobry..smile První celodenní trénink tuto sobotu sraz na místě v 10:00 hod., objednán oběd a předpokládáme dále dle zájmu i v neděli a všední dny s ukončením 16.6. podle vývoje stavu vody a taky, kde budeme příp. pomáhat (není problém se rozdělit).  Místo je ideální pro cyklovýlet doprovázejících rodičů.

Dějte vědět kdo 100% jede, kvůli jídlu, dci a jři by měli všichni.....no a ženy počítaly také s tímto víkendem, ne?

Zdravím Jarda


3.6.2013

PRIMÁTORKY ODLOŽENY KVŮLI POVODNÍM

Jubilejní 100. Primátorky ČSOB Pojišťovny se v Praze na Vltavě o nadcházejícím víkendu neuskuteční. Důvodem jsou jak škody, které povodně způsobily v loděnicích pořádajících veslařských klubů, tak negativní výhled hydrologů vzhledem ke stavu vody ve Vltavě v nadcházejících dnech. Závod se uskuteční v náhradním termínu.


1.6.2013

POČASÍ NÁS TRÁPÍ...

Vzhledem k přetrvávajícímu deštivému počasí přikládáme (doufejme že ne na dlouho aktuální) odkaz na web předpovědní povodňové služby ČHMÚ:   http://hydro.chmi.cz/hpps/hpps_main.php.

Jarda


28.5.2013

FOTKY Z NYMBURKA

Ve fotogalerii se můžete podívat na fotky z Nymburské pětistovky, které poslal Mirek Kurťák.

(pro přístup použijte uživatelské jméno a heslo:  lodeniceberoun).


9.5.2013

Ahooooj,

tak jsme letos poprvé byli závodit  a hned zazlatilo ... smile

Na závodech celý tým suprově spolupracoval a nejvíc fandil!!!  Taky bylo komu a hned se vysypala "porce" zlatých!!!!

Vojta Duda 3, Magda Kindlová 2, Honza Cincibuch 2, Kuba Karásek, Ondra Novotný, Míra Štěpán a Jakub Florián po jedné!!!!

Pochvala nejen vítězům, ale všem vč. doprovodu a pořadatelům!!!  Náš klub byl "vidět" a to díky všem, co tam byli!!!!

Děkujeme!

Výsledky si prohlédněte TADY a ještě pár fotek ze závodu.

Díky

Jarda


25.4.2013

POZOR! - DŮLEŽITÉ!

Z důvodu nemoci rušíme účast na závodech Bohemians tento víkend.  Pořadateli jsme se již omluvili a závodníkům, kteří se těšili tak činíme nyní.

Doufám, že nás dále nic podobného nepotká a tak upravujeme kalendář akcí, na které chceme jet (zatím do prázdnin):

Květen

4.-5.5. Neratovice Jarní regata TJ Neratovice

11.5. Praha Regata Blesku VK Blesk

25.-26.5. Praha Rennerův memoriál ČVK Praha

Červen

 1.-2.6. Lysá nad Labem Memoriál Jiřího Vejlupka VK Lysá nad Labem (zde  zatím s  ??? -upřesníme)

7.-9.6. Praha 100.ročník - Primátorky ČVK Praha

12.6. Praha Akademické MČR ČAUS a Bohemians

15.-16.6. Praha Mistrovství oblasti Vltava TJ Bohemians

28.-30.6. Račice Mistrovství ČR žactva a dorostu SC Račice

Červenec

5.-7.7. Račice MČR juniorů a seniorů, Mezinárodní račická regata ČVS

Nahlaste prosím včas, pokud se z vážných důvodů nemůžete účastnit, ať  nerozbíjíme posádky.  Vltava a Račice pro žactvo povinně!!!

Na stránkách ČVS se dívejte do jednotlivých rozpisů   http://www.veslo.cz/celostatni-vypsani-veslarskych-soutezi-cvs-2013, ať máte přehled, jaké je vypsání a příp. jak probíhá přihlašování  http://regaty.veslo.cz/

Zdravím

Jarda


21.4.2013

První závody!!!!

První závody v sezoně a pro někoho i v životě pojedeme v Praze o víkendu 27.- 28.4. 2013 na závodech Bohemians...

Jako v poslední době vždy využijeme laskavosti VK Smíchov a budeme tam - děkujeme!

Nakládáme v pátek a sraz na místě bude dle rozpisu a nalosování, to se dozvíme asi až ve středu večer.

Na stránkách ČVS  se plní startovka, tak se tam průběžně dívejte - poslední možnost přihlášky bude v pondělí večer - tak si ještě upřesníme posádky na tréninku!!  Kdo se tam nenašel, tak buď dle trenérů by ještě start nezvládl a pojede na některém z příštích závodů,  nebo nemá registraci - chybí foto, průkazka, příspevky....... a nebo je tak málo vidět na trénincích, že nevíme o tom, že by závodit chtěl/a... smile -tak se ozvěte.

Konečná startovka bude dle přihlášek v úterý, jak na webu, tak na nástěnce!!!!   Sami si sledujte seznam závodů až do MČR a nahlaste trenérům, kdy případně nemůžete, ať nemáme zbytečné odhlášky.  Žactvo povinně pojede Mistrovství Vltavy a MČR, oba závody v červnu!!!!  Do té doby budeme posádky různě zkoušet a míchat, tak se nebojte, že se na všechny nedostane.  Kdo vytvoří stabilní posádku již nyní a bude pravidelně společně trénovat, tak má větší šanci to tak udržet a jezdit i na závodech!

Ahoj a těšíme se na vaše výsledky!!!

Jarda


6.4.2013

Plánované akce

Plán účasti na letošních veslařských akcích je uveden v kalendáři, pokud si budete chtít přehled vytisknout, tak můžete TADY .

Plánované akce na letošní rok pro rychlostní kanoisty jsou uvedeny také v kalendáři, případně je najdete  TADY .


2.4.2013

Máme těsně před Hořínem ...

Ahoj,
sobotní MČR v Hoříně je na dosah, koukněte na startovku...viz ČVS…

Letos máme silnou flotilu skifařů, včetně skifařky a tak v závodě dorostenek bude bojovat Lucka Plecitá, dorostence uvidíme téměř v kompletní sestavě "primátorské osmiveslice" a bude to Honza Cincibuch, Míra Štěpán, Kuba Karásek, Pepa Bureš, Petr Janovský, Tomáš Prošek a Vojta Růžička.  Za juniory bude startovat Tomáš Brůžek, Marcel Vondrus a vůbec poprvé na vodě uvidíme i Petra Kohouta
Těšíme se, i když víme, jak to bude letos těžké - nízké teploty, málo najetých kilometrů......smile  Ale účastí jsme po dlouhé době opět nad 10 lodí a to je moc pěkné.  Doufejme, že to bude motivační i pro žactvo, které bude letos připravovat 5 čtyřveslic!!!!  Tak to bude opět velmi pěkný víkend v červnu na MČR v Račicích s více než 30 závodníky!!!

Žactvo ale půjde na vodu až po Hoříně, tedy v pondělí 8.4., i tak ale ještě bude v kasínu dle počasí využívat střechy nad hlavou.

Zkontrolujte všichni oblečení - dresy, vesty, ať můžeme případně rychle doobjednat chybějící velikosti!!!

Také si vyzvedněte u trenérů průkazky a obratem navštivte lékaře, bez prohlídky nemůže nikdo na start!!!

Ahoj na vodě!!!!

Jarda (mám již 14km... smile)


20.3.2013

LETNÍ SPORTOVNÍ KEMP

POZOR!!!!!  

ČVS letos opět pořádá letní sportovní kemp v Račicích - doporučujeme všem našim členům od 10 do 15 let!!!  Výborná prázdninová aktivita a kdo se jí v loňském roce zúčastnil, tak si moc pochvaloval!!!  V uvedený termín není plánovaná žádná aktivita našeho klubu, tak se to řadě z vás určitě hodí.  Pospěšte s přihláškami, zájem je veliký!!!!!

Více podrobností po kliknutí TADY.

Zdravím

Jarda


11.2.2013

„Elektronický" veslařský bazén

Nahlédněte do naší rubriky "Zajímavosti". Ve VK Blesk je nově otevřen a testován "elektronický" veslařský bazén ...


28.1.2013

Zimní soustředění Bedřichov

Ahoj,

běžkařské soustředění se pro velký předchozí úspěch konalo opět na Lesní chatě v Bedřichově a tentokrát jako společné veslařsko - plavecké.

Podle ohlasů se líbilo a tak se plavci a veslaři společně seznamovali se záludnostmi klouzavých prkýnek a někteří poprvé v životě.  Ale vše mělo dobrý konec a i ti úplní nováčci zvládli za dopolední trénink 15 km, "první" družstvo pak obkroužilo i 30 km.   Závěrečné závody prokázaly, že základní vlastností dobrého sportovce bez ohledu na specializaci je  nasazení a bojovnost - všichni zasluhují pochvalu - výsledky v dalším info.

Těšíme se na příští soustředění.

Fotky ze soustředění najdete jako vždy v naší fotogalerii.

Růženka + Jarda


ZPĚT DO ARCHIVU STARŠÍCH ZPRÁV

... protože nás voda baví !

O klubu

Pokud vás náš Klub zaujal - jak na to ?

Přijďte se podívat - nábor nových členů vždy po-st-pá od 16.00 hod. - Růžena Sehnoutková,   tel. 602 683 113. Tréninky na Berounce - loděnice Na Štulovně (letní měsíce) a v posilovně naproti městské knihovně - stará kasárna (cca od října do března). Trénink je týmový a je zaměřen pro příchozí jako všeobecná přípravka vodních sportů s postupným budoucím  zaměřením na vhodnou specializaci. Minimální věk je 9 let a povinnost být dobrý plavec !!!!!

Rodiče !!!  S vodními sporty se dá začít i relativně později. Pokud má předchozí dobrý základ z jiného sportu, může i po 16. roku věku stále ještě "chytit vlak" a úspěšně závodit. Mimo sportovní výsledky je pak jistě u vody udrží dobrá parta, která mimo trénink dělá řadu věcí společně (závody, přípravu lodí, zimní a letní soustředění, zvelebování loděnice a pod...)

Co nabízíme?

  • Kvalitní vybavení veslicemi a rychlostními kajaky - skuly, plovák, skify, dvojskify, dvojky, párové i nepárové čtyřky a osmiveslice, K1, K2 a i K4, tréninkové pramice ...

  • Špičkové vybavení pro zimní kondiční přípravu - trenažery, posilovna, plavecký kondiční trénink

  • V tréninku používáme i klubové koloběžky

  • Bezvadnou partu lidí od vody - tréninky řízené bývalými reprezentanty

  • Kvalitní podporu mateřské jednoty

Kontakty

TJ LOKOMOTIVA BEROUN z.s.

Tyršova 85, 266 01  Beroun II

Loděnice na Štulovně, Dukelská ul. - kudy se k nám dostanete? Podívejte se na mapu.

GPS: 49°58'12.326"N, 14°4'19.296"E

Tréninkové středisko Kasino v ulici U Kasáren 2088 - najdete ho rovněž na mapě.

GPS: N 49° 58.0376', E 14° 4.2495'