2014


1.12.2014

Ohlas na triatlon v Lounech

Ahoj,

sobotní výroční 20. ročník Lounského HTT se všem závodníkům povedl. Všichni podali své maximální výkony, řada z nich byla v první desítce a nakonec to opět zacinkalo!!!  smile O stříbrnou medaili se zasloužil Petr Kohout po skvělém výkonu, kdy "šel" z kola až jako pátý   !!!! 
TomBr se celý den se vzorně staral o tým v "přípravně" na rozehřívacích trenažérech a pak také coby hecíř v samotném závodě. A tak se nikdo nedostal do problémů v podobě "zaspání" nebo s přístupem k samotnému závodu. smileVšichni byli prima motivovaní. Bylo vidět, že častěji běháme a tak se v běhu překvapivě získávalo.  Všichni zaslouží pochvalu za předvedené výkony a přístup!!!  Super!

Pochvalu i pořadatelům za ojedinělý a tradičně pěkný závod!!! smile

Jarda


2.11.2014

Sobotní brigáda se vydařila!

Ahoj,

tak přátelé, kamarádi - račte vstoupit.  Ne chlebem a solí, ale vynikajícím perníkem s marcipánem, který 1 sice drží v rukách Míša, ale vytvořila Máňa (odmítá se fotit a to je škoda )  a zaslouží si super ocenění, protože to byl vskutku vynikající estetický výtvor a hlavně to chutnalo!!!!smileRačte vstoupit znamená, že sobotní brigáda splnila své zadání a posilka s trenažerovnou je opět použivatelná. Pod taktovkou Růženky se o to přičinili všichni, co se mohli dostavit,  a ti co nemohli to můžou "dotáhnout" v dalších dnech. Ještě i něco zbylo.  Tak díky za sobotní čas  v Kasínu  Majdě, Báře, Denise, Míše, Katce, Máně, Kohoutům M. a P.,  Brůžkům T. a M.,  Burešům J. a J.,  Michalovi,  Adamovi M., Šimonovi B.,  Martinovi Š., Šnekovi a Honzovi O.,.....tedy jestli jsem někoho opomněl, tak sorry a ozvěte se !!!!!  smile

Rodiče, máme radost za Vaše děti, které mají vztah nejen k tvrdému sportu, ale i umějí přiložit ruku k dílu a ještě z toho mají radost!!!  ... a my se radujeme s nimi... a s Vámi. Jsou super!!!! smile

V Kasínu naproti v knihovně proběhla i výstava k Osvobození Plzně v r. 1945 a na "place" byla k prohlídce i vojenská technika, ale foto jsme nestihli, tak se snad najde jinde. Možná časem na klubových stránkách pořadatele  http://armymuzeumzdice.eu/druha-svetova-valka/

Přikládám náladové foto krásného dne z návratu vojenského motocyklu HD WLA 1944 nazývaného Liberátor - Osvoboditel  a to hlavně proto, že tento model byl na frontě východní i západní a přijel k nám z obou stransmile.   Soutěž pro znalce - kde je foto pořízeno?  Pište SMS a vítěz obdrží za znalost kraje odměnu!!!!

Zdravím

 Jarda


 Pohár KVM 1881 - Mělník

Nevelký, ale zato statečně bojující tým se blýskl řadou pěkných výkonů a posbíral pěkná druhá a třetí místa.  Navíc jako bonus prima náladě v prostředí prosyceném veslařskou historií přidali zlaté medaile Martin Kohout a Honza Trojan na dvojskifu a k nim se přidala se svým zlatem na skifu Denisa Krobová a po ní také i Majda Kindlová.   O umístění na dalších místech se postarali pěknými výkony Adam Možný, Marie Hyttnerová, Martin Švestka, Martin BečvářBarča Nováková, Míša Dvořáková a Martin Brůžek.  A to ještě byl soupeřem pro náš tým nezvykle silný proud, který Labe s Vltavou v těchto místech produkují smile.  Všichni to zvládli a na jedničku - i pořadatel - díky za prima závody!!!

P.S. Omluvte fota (je to z mobilu) - a prosím fotografující doprovod o přidání na web.

Jarda


1.10.2014

MČR ve sprintu

Ahoj,

ještě k výsledkům MČR ve sprintu a družstev.

Sprint se ukázal slabinou nejen pro některé naše závodníky, ale byl černou můrou pro řadu zkušených reprezentantů.  I přes to jsme získali díky Honzovi Cincibuchovi zlatou ve společenství na čtyřce párové. Gratulujeme!!!!

K tomu přidal Honza čtvrté místo na skifu, kde mu k medaili chyběly 2 desetiny..smile.  Další naši, kteří se probojovali do finále A byli dorostenci na dvojskifu Michal Nejedlý a Míra Štěpán, dojeli také ve velmi těsném závodě nakonec pátí a na  šestém místě i junior Vojta Barnat na skifu, který se nadějně probojoval z těžkých rozjížděk a se čtvrtým a pátým dojel v jedné lajně..... pak spolu s Petrem Kohoutem na dvojce bez korm skončili také na šestém místě. Finále těsně uteklo i dvojce dorostenců Kuba Karásek a Vojta Růžička a opět o pověstný chloupek.

Výsledky :  ČVS

Na MČR družstev jsme měli jen Honzu Cincibucha a ten zasedl do dvojskifu společně s Honzou Zavadilem z Lysé a nadělili svým přemožitelům na skifech ze sprintů více než 7s!!!  To si opravdu "spravili" náladu suverénní vítěznou jízdou, inu to je to jejich "pravé ořechové", prostě delší trať smile Gratulujeme a děkujeme za jeden z posledních závodů v našem dresu.  Nyní budeme Honzovi držet palce v dresu Dukly Praha a těšíme se na jeho další růst!!!!

Foto:  Všimněte si ukázkového odjezdu od plata - ruce, záda.... učebnice smile

Jarda


14.9.2014

15 let založení VK

Ahoj,

v sobotu 6.9. 2014 jsme slavili 15 let založení našeho Klubu a protože jsme chtěli stihnout i Roudnické sprinty, bylo toho na organizaci dost.

A dopadlo to naprosto parádně, za všechny mi dovolte poděkovat hlavně Andulce Hradilové za utajenou přípravu a všem co přišli a pomohli vytvořit  neopakovatelnou atmosféru.... a věřte mi, že knihu, kterou jsem u této příležitosti dostal od vás já, jsem naráz přečíst nedokázal, nemohu zde vypovědět, co vše jsem při tom kouskovaném čtení cítil smile......  Jste úžasní a Štulovna (ne já) vám to vrátí, je to kouzelné a možná začarované místo......  To by měl Jirka Semrád st. radost!!!!

Štulovně do dalších výročí mnoho takových, jako jste VY!!!!    

fotogalerie


Berounský drak 2014

Letošní Drak jsme narychlo dávali dohromady po zvážení, že naši benjamínci rychlostňáci využijí možnosti najet při putování přes Slapy dálkové kilometry a přeci jen do Dračí lodi mají ještě čas a jistě do ní v příštích letech zasednou....

Tak jsme zkusili dát dohromady "propagační" posádku naší TJ a do lodě zasedli kulturisti, cyklista, kanoistka a veslaři...  a tak jsme byli opět nejmladší posádkou ve startovním poli - 15 členů posádky bylo v rozmezí 12 - 17 let!!!!  A v dračí lodi úplně poprvé sedělo 14 z nich a pádlo někteří zdrželi v ruce až právě zde  smile ....  Prostě posádku, která zvládne hlavně účast a propagaci největší TJ na Berounsku..... Přesto se posádce povedlo postoupit do semifinálových jízd a zde zlepšeným výkonem postoupit i mezi 4 „nej“ posádky!!!!  Tam jsme podlehli opravdu velmi těsně dobře sjetým tradičním posádkám (některé se např. připravovaly tři měsíce speciálním tréninkem na tento závod) a naše posádka ukázala, co je to jet na srdíčko a nadšení!!!!   Z 20 firemních posádek jsme skončili na 3.místě a mezi berounskými to bylo dokonce 2.místo!!!  Děkuji všem, co jeli, pomáhali i fandili!!!!

Závod partnerských měst jsme podpořili 6 závodníky, kteří udávali tempo a tak se neporušila tradice, že posádka města Beroun nepoznala dosud porážku!

Večer přijeli i nadšení Mirkovi benjamínci, kteří ujeli 25km!!!   Těšíme se na jejich účast v dalších ročnících!!!

Děkujeme pořadateli P. Vránovi a fitnessu Tyran, pořadateli závodu, za krásný zážitek a Městu Beroun za podporu tradičního závodu.

fotogalerie


Výzva - prosíme  o dodání fotografií ze všech akcí Klubu

V termínu Dračích lodí se část týmu zúčastnila Polabského poháru v Brandýse n. Labem, kde mohli pod vedením Honzů Piskáčka a Obermana nejen pogratulovat mistru světa - a zároveň předsedovi brandýského veslařského klubu - Ondřeji Synkovi, ale i  sami si zlato vybojovat! A povedlo se to hned dvakrát a to M. Nejedlému a J. Štěpánovi na dvojskifu dorostenců a ve stejné disciplíně i žákům M. Kohoutovi s J. Trojanem!! Gratulujeme!!! smile

Mírovi Láníkovi pak speciální poděkování za převozy lodí, vč. pomoci na místě, i když to nemá s časem jednoduché!

Více jistě přispěje někdo z přítomných a opět, prosím, dodejte i fota!!!!

Jarda


8.9.2014

Roudnické sprinty

Ahoj,

v sobotu jsme se poprvé zúčastnili Roudnických sprintů.  Za krásného počasí si náš tým vytvořil řadu vynikajících pozic do finálových odpoledních bojů, když několik závodníků vyhrálo suverénně své rozjížďky a nebo dosáhli na postupová místa.  Ve vlastních finálových jízdách pak svedli několik úžasných soubojů, ze kterých jsme sice nakonec vyšli medailově naprázdno, ale druhá, třetí i další umístění měla hodnotu kvalitních soubojů.  Nejblíže k vítězství měla Majda Kindlová, když podlehla těsně o 0,7s !!!   V závodě čtyřek dorostenců, jsme se dodatečně přihlásili, aby se závod nemusel rušit a na vypůjčené lodi  dřevené historické relikvii (r.v. cca 1950??? smile)  dojeli naši chlapci v důstojném odstupu od vítězné posádky z Mělníka.  Byli zaskočeni tím, jak pěkně loď jela a krásně si zaveslovali....inu i  v "pravěku" to šlo skoro jak dnes smile.

Příští rok na kulaté výročí roudnického závodu určitě přijedeme a těšíme se!!!!

K nahlédnutí jsou již jednak výsledky rozjížděk a také výsledky finálových jízd.

(prosím fotografy - dodejte fotodokumentaci na web - Petrovi..smile)

Jarda


 13.8.2014

Rychlostní kanoisté na MČR v Račicích

O prodlouženém víkendu 1.-3.8. proběhlo na kanále v Račicích Mistrovství ČR v rychlostní kanoistice. Závodů, které představují vrchol letošní sezony, se zúčastnilo i osm členů   Klubu veslování a rychlostní kanoistiky TJ Lokomotivy Beroun  o.s.  Nejlépe si vedli nejmenší benjamínci: Šimon Kurťák (2005) získal v singl-kajaku na trati 200m stříbrnou medaili a další dva  bronzy přidali Filip Trnka (2004) a Filip Jelínek (2004). Medaile jim předával dvojnásobný olympijský vítěz Martin Doktor. Další členové předvedli mnoho pěkných výkonů. Příslibem jsou  také čtvrtá místa Denise Trnky (2005) na K1 a Šimona Kurťáka na  K2 ( debl-kajaku ) . 


 Ahoj,

naši cákalové si vedli nadmíru dobře na svém MČR, pochvalu zaslouží úplně všichni startující. Jezdili víc než statečně a i v postupových závodech nebyli poslední a navíc v dobrém kontaktu se startovním polem. Prostě radostná podívaná a berouňáci byli "vidět" a to je moc prima smile.

Couvalové mezitím padají a nasedají (doufám, že se brzo objeví fotografie..smile ) a na C2 se objevila už i asi nejmladší kanoistka Anička smile.

Jarda


8.7.2014

Medaile  z výhně

Medaile vypocené z pekelné výhně, která se tentokrát pro změnu postarala o trápení veslařů v Račicích při MČR juniorů a seniorů, udělaly radost berounským veslařům. Klub veslování a rychlostní kanoistiky TJ LOKOMOTIVA BEROUN o.s. měl na startu několik posádek a radost přinesli hned dorostenci, kteří postoupili ze svého předchozího dorosteneckého šampionátu.  Jan Cincibuch na dvojskifu a na párové čtyřce, coby dvojnásobný Mistr ČR dorostu se probojoval ve svých disciplínách do finále A, kde při své postupové cestě porazil řadu juniorských posádek a podlehl jen výběru české a slovinské reprezentace.  4 a 5. PD s Jardou místo je vynikající výsledek.  Také dorostenci Michal Nejedlý a Jaromír Štěpán, z MČR dorostu bronzový se neztratili a ve společenství s Bohemians na párové čtyřce obsadili 10. místo, když podlehli posádce našich juniorů, kterou tvořili s veslaři Blesku Praha a náš  Vojta Barnat s Petrem Kohoutem a skončili celkově 9.  A u těchto juniorů  začíná medailová radost. Petr Kohout nejdříve suverénně vyhrál finále B na skifu a celkově skončil 7., pak si sedl do dvojky s kormidelníkem s Vojtou Barnatem, kde se do kokpitu kormidelníka nasoukal Tomáš Dvořák a byla z toho stříbrná medaile!!! Ke zlatu chyběl jen kousíček a ten vyzněl pro vítěznou posádku z Bohemians Praha.   Radost umocnil medaile předávající Václav Chalupa, který právě na naší berounské lodi vyjel své poslední stříbro kariéry na MS!
No a na závěr to nejlepší, tedy zlatá radost. Jako klub se rádi chlubíme nejen vynikajícími výsledky veslařů, ale jak známo, máme  ve své partě jednou z nejlepších kormidelníků v ČR, a tím je Vláďa Havel zvaný Kobra, několikanásobný vítěz Primátorek. Má i pokračovatele nejen ve svém synovi Romanovi, který ještě nedávno kormidloval i juniorskou reprezentaci ale i právě v Tomášovi Dvořákovi, přezdívaném Šnek.  Ten nejen že výborně vedl naši stříbrnou dvojku, navzdory přezdívce, ale byl "půjčen" do osmiveslice Blesku a tu dovedl do cíle nakonec vítězně.  Titul Mistr ČR má zaslouženě!

Opět tedy zlato a stříbro z juniorského šampionátu a velká radost z celého týmu!!!


Přidávám máznuté foto z mobilu, ale cenné - Petr vítězí ve finále B o "lán" a co chybělo ke zlatu....smile smile

Díky všem, co vytvořili zázemí a postarali se o "servis" našich závodníků - Pepa, Honza O., Míra, Kobříci, Zuza......  je prima, když je spolehnutí a funguje to!

Jarda


30.6.2014

Pršely medaile!!!!

Tak se nám letos podařilo navázat na tradiční úspěchy s prima týmem a stále se zlepšujícím vybavením.  Poděkování všem, co byli letos "u toho" !!!!!!!!!!!!!!

Evině mimořádnou pochvalu za "lítání na kormidle" po kanále, byla nejfrekventovanější "kormáš" z celého startovního pole.

Brzké uzdravení Vendy, která přišla o závody díky chřipce, a Honzovi Urbanovi, který si musel nechtěně "odskočit" do nemocnice, ale byl s námi stále ve spojení. Jemu také patří obrovská zásluha za pomoc v přípravném období.

Malá, ale drahá vada na kráse - opět se zůstala válet naše vesla na platě po našem odjezdu - díky Navymu z ČVKP jsme o vesla nepřišli.  A příště více kontrolovat!!!!

Pochvala všem za součinnost a přesun týmu vč. závěrečného zaparkování lodí na Štůle!!!! smile  Když i k těm méně populárním věcem okolo nemáte nechuť a uděláte je s radostí, tak to neobtěžuje a jde to lépe a rychleji..smile - prostě to k veslování patří.foto dne smile - Majda v mé náruči  - když je radost opravdová


6.9. 2014 slavíme 15 let od založení Klubu!!!!!!  

Podílejte se na přípravě a programu vlastními návrhy a včas se s nápady ozvěte. 5.9. to už asi moc nezvládneme..smile

Zde naleznete soubor - fotopřílohu našich žádostí o granty na výstavbu nové loděnice 2002 - 2005.....Jak by se vám dnes v tomto prostředí líbilo trénovat?...a přesto byly medaile z MČR a dokonce MS smile. Tak si važme, co se podařilo, ať to jen kvete!!!

Jarda


Mistrovství žactva a dorostu (pro Berounský deník)

V Račicích u Roudnice nad Labem celou finálovou neděli pršelo a pršelo. Ale berounským nejmladším veslařům napršely všechny cenné kovy!

Klub veslování a rychlostní kanoistiky TJ LOKOMOTIVA BEROUN o.s. tentokrát obsadil všechny disciplíny mimo dorostenek. I když pro letošní rok byly  těžší kvalifikační podmínky, dokázal se tým  probojovat do  12 finálových jízd! Konkurence byla obrovská a tak lodě od pátečního rána bojovaly v rozjížďkách přes sobotní semifinále od 9 hodiny ranní do osmé večerní!  Vždyť po oblastních kvalifikačních mistrovstvích bylo na startu celkem více než 600 lodí! Ale v neděli za celodenního deště i zacinkalo, tak to dřinu i nepřízeň počasí vynahradilo.

 Dvě zlaté si vybojoval dorostenec Jan Cincibuch poprvé na dvojskifu a podruhé na párové čtyřce.  Stříbro zasvítilo na krku Magdaléně Kindlové za skif žaček starších a bronz pak Jaromíru Štěpánovi a Michalu Nejedlému,kteří se ve stejném závodě párových čtyřek za Honzou Cincibuchem, ale na jiné lodi, prodrali na třetí příčku. Pro  celkově 6. místo si dojel Vojta Duda na skifu mladších žáků, 6. byli i dorostenci na čtyřce s korm., ve složení Nejedlý, Štěpán, Karásek, Brůžek a korm. Dvořák, 7. byl po vítězné jízdě finále B i překvapivě na skifu žáků Šimon Boldi, 10. Martin Kohout, 9. místo patřilo i dvojce bez kormidelníka dorostencům Nejedlému a Štěpánovi, na 11. místo dosáhli žáci Martin Kohout a Martin Švestka,  na 12. místo pak dosáhli další dorostenci v naší třetí lodi párových čtyřek a to Jakub Karásek a Martin Brůžek.  Ve finále C bojovala i čtyřka žaček Denisa Krobová, Barbora Nováková, Michaela Dvořáková, Tereza Růžičková s kormidelnicí Evou Varvařovskou.

Pochvala patří celému tým, všichni bojovali v pátečních rozjížďkách sobotních mezijízdách.  Už tradičně byl celý tým kompaktní a fajn parta a dík doprovodu za podporu a pomoc.

 Veslaře TJ LOKOMOTIVA BEROUN o.s. čeká ještě MČR juniorů  a rychlostní kanoisté mají také svůj vrchol sezony před sebou a tak ještě doufejme není dobrým zprávám konec !!!   smile


17.6.2014

Mistrovství Vltavy 2014

Strávila jsem s našimi mladými berounskými veslaři celý víkend a byl krásný a úspěšný. Nejdřív musím všechny pochválit za skvělou týmovou atmosféru. Je radost vidět, jak si pomáháte, umíte si navzájem fandit, podporovat se i radovat se z výsledků. Přeji vám (i nám trenérům), aby to tak zůstalo.

A teď k výsledkům:

Největší pochvalu si určitě zaslouží Vojta Duda, který vyhrál finále A na skifu. Výkon i zlato jsou skvělé, gratulujeme… smile smile

Na téměř srovnatelný výsledek dosáhli další čtyři skvělí veslaři – tedy skifařka Majda Kindlová svým druhým místem ve finále A  a Petr Kohout a dvojskif Martin Kohout a Martin Švestka se stejným výsledkem. Také jim patří gratulace smile.

Všichni jmenovaní jsou jasným příkladem toho, že poctivý přístup k tréninku se opravdu vyplatí smile.

Pochvalu si zaslouží určitě všichni, kteří si vybojovali účast na mistrovsví ČR, ale i ti, kterým se to tentokrát nepovedlo. O postup se bojovalo jen v „malých" disciplínách u žactva a dorostu, čtyřky postupují na mistrovství automaticky smile.


Na mistrovství ČR v „malých“ disciplínách postoupili:

2xdci: Cincibuch J., Štěpán J.
1xžkys 14: Gabrielová A.
1xžkys 14: Kindlová M.
2xžcim: Duda V., Cincibuch S.
1xžcis 14: Kohout M. a Trojan J.
1xžcis 13: Boldi Š.
2xžkym: Hyttnerová M., Velíková V.
1xžcim 12: Duda V.
1xžcim 11: Možný A.
2xžkys: Gabrielová A., Kindlová M.
2xžcis: Kohout M., Švestka M.

Kompletní výsledky jsou na http://www.veslo.cz/mistrovstvi-oblasti-vltava7

Největším překvapením pro mne byly dva výkony: skif Honzy Trojana, který i přes chyby v technice svou silou a vůlí postoupil na skifu do finále A a tím také na mistrovství ČR. Doufám, že v Anglii okoukne Oxford i Cambridge.

Druhým překvapením byl výkon Adama Možného, ten po necelém měsíci veslování opravdu skvělým výkonem postoupil do finále A , kde sice skončil „až šestý“, ale neuvědomil si, že za ním bylo ještě dalších 9 závodníků, kteří se do tohoto finále nedostali. A samozřejmě je to cenný postup na mistrovství ČR.

Věřím, že výsledky všem dodaly další chuť a energii do tréninků před mistrovstvím ČR a těším se na další skvělé výkony.

Jitka

A ještě dvě poznámky:
Závodník, který si nepohlídá čas svého startu, není závodník, ale výletník… smile
Tablety a iPady na závody nepatří. Prosím, nevozte je!


17.6.2014

Ahoj,

ještě dovětek, náš tým si jako jeden z mála kompletně pomáhá jak s loďmi na vodu a z vody, tak při skládání a nakládání vleku....je toho dost, co se musí před závody, během nich a po závodech zvládnout.  Ostatní okolo si všímají a potěší konkurenční pochválení za "výchovu" ..smile  

Dík i rodičům,  kteří doprovázejí.

Jarda


13.6.2014

Pouťáky a ČP Račice kajakářů

Benjamínci opět sbírali medaile, a to nejprve 24. 5. v Nymburce, kde Šíma Kurťák získal zlato (K2 500 m) a stříbro (K1 500 m) . K tomu přidali bronz na (K2 500 m) Fílové Jelínek a Trnka . Následující víkend jsme se vydali do Hradce Králové a na Orlici se opravdu za dařilo. Šíma získal třikrát zlato (MK1 200, 500 i 2000 m) a třikrát stříbro (K2 200, 500, 2000 m) a Fíla Jelínek dvakrát stříbro Cp-racice (MK1 200, 500 m) a dvakrát bronz (K2 200, 500 m) smileŠimon s Filipem se i na chvilku objevili ve zprávách regionální televize (jedenáctá minuta).  2.6.2014 byla reportáž ve zprávách:  http://www.vctv.cz/.

Ve dnech 6.-8.6. jsme byli v Račicích na dalších závodech Českého poháru mládeže. Zde kluci vybojovali dvě medaile. Šíma Kurťák (2005) byl druhý na MK1 500 m a Filip Trnka (2004) třetí na stejné trati. Na K2 už to byly "jen" dvě brambory a to pro Filipa Trnku s Filipem Jelínkem (2004) a Šimona s Ondrou Budkou (2005). Naše jediná juniorka Aneta Zieglerová se dostala na K1 vždy do mezi jízdy (200, 500, 1000 m). Na finále zatím musíme čekat. Bohužel benjamínci tentokrát nejeli dvoustovky a tím nám ubyly šance na další medaile.

Mirek


2.6.2014

Ahoj,

jsme v normálu - sláva, jde se na vodu!!! smile

Za sobotu velká pochvala přítomným za provedené práce - je to prima, když se dovedete zapojit a co vše zvládnete!!!!!  smile

Tento týden veškeré žactvo denně na trénincích, ať se dá sestava na Primátorky dohromady a nikdo "nevypadl" den před.

Díky!!! Jarda


Upozornění:  Protože Jitka s Petrem jsou ode dneška dva týdny na dovolené, nebudou na webu po tuto dobu aktuální zprávy. Sledujte proto nástěnku na Štůle a pokyny trenérů.


29.5.2014

Ahoj,

nerad, ale musím vydat.....smile

Vyhlašuji zákaz jakékoliv plavby, byť ošetřené vestami apod.  Od včerejšího odpoledne vyskočila Berounka z 35 m3 na 239m3.... Plata jsou OK, ale zákaz platí i pro vstup na ně, a to do odvolání - zavoláme si, vyvěsím to na loděnici.

Využijte čas na opravy a údržbu lodí, úklid všech užívaných prostor a na posilování na suchu (dešti..smile apod.)

Sledujte pokles průtoku, jak opět zvednou jez a odhaduji vodu tak pod 70m3, tak to opět půjde.

http://hydro.chmi.cz/hpps/popup_hpps_prfdyn.php?seq=307284

Díky za dodržení a spolupráci

Jarda


28.5.2014

POZOR, DŮLEŽITÉ:  ZRUŠENÍ ÚČASTI NA ZÁVODECH V LYSÉ!

Ahoj,

je mi  líto, ale z organizačních důvodů se závodů v Lysé nemůžeme zůčastnit.  Někteří to přivítají, ti co se těšili budou smutní a pořadatelům se moc omlouváme smile.  Doufejme, že napřesrok to bude lepší a tým zázemí se zvětší  a zvládneme naplánované akce.  V závodě nás zastoupí Honza Cincibuch, který se připravuje s domácím Honzou Zavadilem - držíme Jendům palce smile!


16.5.2014

Ahoj,

tak tým dorazil na místo a sice neprší, ale vítr to vynahrazuje, nefouká, ale duje...smile

Za Petra Kohouta na poslední chvíli zaskočil Pepa Bureš a samozřejmě je na místě i Honza Cincibuch, který se představí na dvojskifu a osmě.  Sledujte vývoj počasí a držte palce!!!!

http://www.yr.no/sted/Tsjekkia/Sør-Mähren/Město_Brno/

Tip na víkend:

V Račicích se koná Světový pohár v rychlostní kanoistice a určitě budou zajímavé výkony k vidění, nejen od našich reprezentantů, kterým držíme palce, ale bude tu celá plejáda světových es a zvučných jmen - koukni do startovky..:

http://www.sportis.cz/csv.php?id=1451&co=startovka

http://www.racice2014.com/

Jarda


13.5.2014

"Rychlostňácké" úspěchy!!!!

O uplynulém víkendu se v Chomutově konaly závody Českého poháru mládeže v rychlostní kanoistice. Osmičlenná mini výprava Berouna, pod taktovkou Mirka Kurťáka, si z Kamencového jezera vylovila šest medailí smile. V kategorii benjamínků získal stříbro na trati 200 m a bronz na 500 m Filip Trnka. K tomu přidal stříbro ve stejné kategorii na 500 m Filip Jelínek. Další tři bronzové získal o rok mladší Šimon Kurťák, a to na 200 i 500 metrové trati na singlkajaku a na 500 m v deblkajaku společně s Ondrou Budkou z Tatranu Sedlčany. Blízko velkému finále byla i juniorka  Aneta Zieglerová. Zúročili tím kilometry najezděné během klimaticky neobvykle příznivého dubna a zejména o soustředění, které proběhlo v prvních květnových dnech. Doufejme, že dosažené výsledky budou dostatečnou motivací pro další přípravu smile. Závodní sezóna teprve začíná a určitě by výsledky rádi zopakovali i na dalších závodech, zejména na prázdninovém mistrovství ČR smile

Jarda


5.5.2014

Regata Bohemians

Ahoj,

Regata Bohemians nás OPRAVDU  vyzkoušela, hlavně co se nadšení a soudržnosti týmu týká!!!  Sobotní zima, fujavice a deštík nás seznámil s tím, co na Berounce téměř neznáme - vlny jak domy..smile  A ještě ty čluny, no a ta kossssssa....smile. Ještě, že nám VK Smíchov opět umožnil azyl, včetně super bufetu!  A vynikající výkony z Neratek pokračovaly smile - v sobotu zvítězil dvojskif Martin Švestka a Martin Kohout, na skifu pak přidal medaili Vojta Duda a Míra Štěpán.  Skifaři si zopakovali vítězství i v neděli a k tomu všechny překvapil a asi i sám sebe medailí i Honza Trojan!!! Poslední zlatý kov přidal na dvojskifu jízdou start-cíl Honza Cincibuch s Michalem Nejedlým.  Gratulujeme!.  A zase spousta super výkonů na druhých a dalších místech!!!  Majdě Kindlové chybělo k medaili jen pár cenťáčků, slibný výkon pro další závody předvedl i Matěj Řehořek a párovka starších žáků - Švestka, Kohout M., Trojan a Boldi, korm. Evina.   Dobře si vedli i naši junioři Brůžek T., Kohout P., Barnat, a to nejen na vodě, ale i při cenné pomoci s týmem, nakládání a práci kolem lodí .... děkuji!!!!  Podmínky byly opravdu hrozné a když jsme viděli z ostatních oddílů i nějaké ty plaváčky, tak je potřeba VŠECHNY naše závodníky mooooc pochválit, jezdili zkrátka výborně a nikdo se nekoupal..smileDíky!!!!!!!!!!! A díky doprovodům - rodičům i sourozencům smile.

A díky Mirkovi Dvořákovi rovněž hromada fotek ve fotogalerii.

Výsledky z Bohemky


Ahoj,

Na MMČR v Hoříně se nám letos dařilo nevídaně!!!!   Stále se zlepšující výkony týmu dorostenců a juniorů vynesly klubu 3 nominované lodě na Kontrolní závody reprezentačního družstva!!!   To jsme dlouho neměli a tak se těšíme a radujeme společně se všemi závodníky.

Nejblíže k medaili na MMČR měl na skifu  dorostenec Honza Cincibuch, na kterého "zbyla" bramborová.  Tím si vyjel nejen nominaci na KZ, ale  i SCM.  Blahopřejeme!  Druhým nominovaným je opět dorostenec, skifař  Míra Štěpán, který již svou formu naznačil na předchozím soustředění v Račicích a tak 13. místem si také "řekl" o účast v KZ.  Třetí posádkou je pak juniorská dvojka bez kormidelníka, Petr Kohout a Vojta Barnat, kteří dojeli na 12. místě a jejichž výkon stále roste.  Vždyť na sveslování dvojky měli 3 týdny a to opravdu není mnoho.   Velmi hodnotný výkon předvedl i další dorostenecký skifař Michal Nejedlý, který  dojel v dosahu nominace  v první polovině startovního pole, ale zaplatil nováčkovskou daň první zkušenosti s tímto distančním závodem, když měl kolizi v pilířem mostu..smile  Ani další skifaři neudělali ostudu a poctivý výkon předvedli na skifech i Martin a Tomáš Brůžkovi, které těsně před závody přemohly jarní neduhy.  S pilířem a i bójkou se přetahovala smile narychlo sestavená dvojka  Josef Bureš a Tomáš Dvořák, ale ustáli nástrahy a bojovali až do cíle.  Nikdo ale svůj závod "nepoložil" a z průběžných časů bylo vidět velké úsilí a zlepšený výkon do finiše!!   Všichni zaslouží pochvalu!

Kompletni_výsledky_Hořín_2014


17.3.2O14

Ahoj,

Doporučujeme!!!!

Upozorňujeme zájemce o letní veslování v Račicích, že je nevyšší čas se přihlásit na

Dětský sportovní kemp v Račicích

Akci ČVS v předcházejících ročnících řada našich členů využila a všichni byli velmi spokojení!!!!  Tak neváhejte!!!


4.3.2014

GRATULACE!!

V neděli 2. března 2014 v 5:40 ráno se manželům Sámalovým narodila dcera Anna - 50 cm a 3.21 kg.

Obě, Anička i Máďa, jsou v pořádku a zdravé.

Gratulujeme!!!!! smile  smile smile


3.3.2014

Směrnice k provádění preventivních lékařských prohlídek u výkonnostních sportovců startujících na akcích pořádaných ČVS

Pozor - věnujte zvýšenou pozornost!!!!

Na nejbližším tréninku si každý vyzvedne průkazky ČVS a zajistí si lékařskou prohlídku dle přiložené směrnice s přílohami. Prosíme rodiče i lékaře o prostudování a dodržení pokynů této směrnice.  Nejpozději do 7.4. 2014 všichni donesou zpět a předají trenérovi, nejlépe každou středu Jitce Svatošové

Bez této prohlídky nebude závodník vyslán na závody a po termínu (viz výše) ani na trénink.

- směrnice

- příloha č. 1

- příloha č. 2

- příloha č. 3

- příloha č. 4

Děkujeme za spolupráci a pochopení.

Jarda


3.3.2014

Ahoj,

sobota přála první vyjížďce na vodě, a tak pár ne moc dobrých foto z mobilu, ale nálada byla lepší...smile

Tuto středu 5.3.  svolává Kobra na 8+ tzn. hlavně jři, dci a příp žcist - sraz v 15.00 v Kasínu.  Další voda zase až v sobotu 8.3. a to od 13.00 a od soboty 15.3. již trvale na Štůle, s občasným odběhnutím do Kasína, zejména při nepřízni počasí a nebo do posilky!!! smile

Nominovaní na soustředění rychle vyjednají uvolnění - uvolňovačky na tréniku - kdo z vážných důvodů nemůže, dá vědět - aby se dostalo na náhradníky!!! 

Pozor - poslední plavání je 24.3. a poslední tělocvična 27.3.!!!!!

Hurá na vodu.. smile smile smile

Jarda


24.2.2014

Sobotní brigáda

Ahoj,

všem, co vyměnili sobotní volno a pohodu za vymetání nepotřebného materiálu i toho, co jsme nahamounili a dosloužilo a přijeli pomoci ozdravnému procesu "temných koutů" našich prostor!!!  Zejména pak rodičům a členům, kteří zajistili odvoz!!!  Je velkým potešení vidět, že komu na klubu záleží, ruku k dílu přidá a to je někdy víc, než medailová žeň smile.

Díky všem sobotním pomocníkům!!! 

(fotky z brigády)

Jarda


16.2.2014

XXI. Mezinárodní mistrovství ČR v jízdě na veslařském trenažéru 2014

Ahoj,

tak máme tu čerstvé výsledky z trenažerového MČR a gratulujeme Honzovi Cincibuchovi k 5. a Michalovi Nejedlému k 19. místu!!!

 

Podali nejen bojovný výkon, ale hlavně ve zlepšených osobních rekordech, tak se těšíme na jejich výkony na vodě!!!

 

                                 Výsledková listina ZDE.


Jarda


3.1.2014

JohAhoJ  2014

tentokráte bez tvorby PF, ale tak jak je správně provedené "Jak na Nový rok, tak po celý rok".  Všem, co přemohli přejedení, přepití i vlastní lenost, díky za účast, bylo to naprosto dokonalé svezení.  
Opět vyrazily na vodu dvě osmiveslice, přičemž párová zase jen v sedmi a to ještě zaskakoval plzeňský kanoista Ladis Kellner.  A nelitoval, moc si jízdu pochvaloval, vždyť ať je to jak chce, pro každého je NEJ plavidlo trochu jiné, ale osmiveslice je KRÁLOVNA A „NEJ“ a s tím e nedá nic dělat.   A když navrch je párová, tak vypadá ještě větší,  majestátnější.....

Novoročních 8 km do Hýskova a zpět se vydařilo a díky Růžence pak i ovárek s křenem ve vzorně zatopené klubovně a to zase díky Honzovi Urbanovi (z  -1°C na +20°C za 1 hodinu..smile).

Tak ještě jednou díky, především juniorům a dorostencům, kteří to celé aktivovali,  a díky všem, co dorazili a podíleli se na super atmosféře, doprovodu rodičů a přátel vody na břehu!! Nakonec bylo na vodě  17 lidí a na břehu téměř také tak!!!!  A taky díky „TAM TOMU NAHOŘE“, že nám poslal příznivé počasí.. smile.

Radost měla určitě i vymrzlá Štulovna.  Je to radostný pohled nejen na vodě, ale i  do hangáru na obě osmiveslice a na  tu párovou je o to větší, že primárně poslouží našim nejmladším!!!!

Pokochejte se obrázky s námi. Jsou od tří autorů, takže trochu proházené, ale to myslím nikomu nebude vadit....smile

Jarda

ZPĚT DO ARCHIVU STARŠÍCH ZPRÁV

... protože nás voda baví !

O klubu

Pokud vás náš Klub zaujal - jak na to ?

Přijďte se podívat - nábor nových členů vždy po-st-pá od 16.00 hod. - Růžena Sehnoutková,   tel. 602 683 113. Tréninky na Berounce - loděnice Na Štulovně (letní měsíce) a v posilovně naproti městské knihovně - stará kasárna (cca od října do března). Trénink je týmový a je zaměřen pro příchozí jako všeobecná přípravka vodních sportů s postupným budoucím  zaměřením na vhodnou specializaci. Minimální věk je 9 let a povinnost být dobrý plavec !!!!!

Rodiče !!!  S vodními sporty se dá začít i relativně později. Pokud má předchozí dobrý základ z jiného sportu, může i po 16. roku věku stále ještě "chytit vlak" a úspěšně závodit. Mimo sportovní výsledky je pak jistě u vody udrží dobrá parta, která mimo trénink dělá řadu věcí společně (závody, přípravu lodí, zimní a letní soustředění, zvelebování loděnice a pod...)

Co nabízíme?

  • Kvalitní vybavení veslicemi a rychlostními kajaky - skuly, plovák, skify, dvojskify, dvojky, párové i nepárové čtyřky a osmiveslice, K1, K2 a i K4, tréninkové pramice ...

  • Špičkové vybavení pro zimní kondiční přípravu - trenažery, posilovna, plavecký kondiční trénink

  • V tréninku používáme i klubové koloběžky

  • Bezvadnou partu lidí od vody - tréninky řízené bývalými reprezentanty

  • Kvalitní podporu mateřské jednoty

Kontakty

TJ LOKOMOTIVA BEROUN z.s.

Tyršova 85, 266 01  Beroun II

Loděnice na Štulovně, Dukelská ul. - kudy se k nám dostanete? Podívejte se na mapu.

GPS: 49°58'12.326"N, 14°4'19.296"E

Tréninkové středisko Kasino v ulici U Kasáren 2088 - najdete ho rovněž na mapě.

GPS: N 49° 58.0376', E 14° 4.2495'