2020

27.3.2020

TAK ZASE JE JEDEN TÝDEN ZA NÁMI

a já jsem zašla na loděnici a uviděla kalendář a uvědomila si, že spousta z vás měla narozeniny. Takže všem co měli narozky gratulujeme : 2.3. Vláďa Patera, 4.3. Viky Kocourková a Honza Landa, 9.3. Klára Štusáková, 11.3. Anička Frdlíková, 15.3. Simon Hejda, 20.3. Matouš Heroudek, 25.3. Luba Forejtová a Anetka Lukášová, dnes 27.3. slaví Adam Mačkal a 31.3. bude slavit Jonáš Koller.

Tak to jsou březňátka a hned 1.4. Mají narozky Joska Doležalová a Martin Raffay - a není to apríl.  No a 4.4. slaví jubileum 6O let Honza Piskáček. Takže VELKÁ GRATULACE !!!

Další narozeniny si zase připomeneme a doufám, že už se brzy uvidíme.

R


24.3.2020

VZKAZ OD JITKY

Ahoj Zlatíčka,

chybíte mi. Moc ráda jsem s vámi a teď to nejde. Chyběl mi i pohyb, ale jen do doby, než jsem se rozhodla, že i doma se to musí dát zvládnout. Hledala jsem něco, co mne ke každodennímu pohybu donutí. Našla jsem si https://dancavideo.cz/, které vyhovuje mně. Je placené, ale cena mírná a jsou tam videa podle kterých cvičím každý den. Donutilo mne to ten plán cvičitelky dodržet.

Zkuste si i vy najít něco, co vás donutí se pravidelně hýbat a věřte tomu, že dát si pořádně do těla jde i doma. Zkuste si najít svoje cvičení např. na ww.youtube.com když zadáte heslo domácí trénink najdete několik zajímavých návodů, jak cvičit doma, zajímavé je také heslo „tabata“, což je krátký intenzivní intervalový trénink.

Můžete mi posílat další náměty, jak cvičíte doma a třeba sdílet vaše výsledky ve skupině Vesloberoun na facebooku, kterou založili Vaši předchůdci, nebo si založit svoji… Vyhlásit můžete i výzvy pro kamarády – kdo zvládne víc. Však vy si poradíte, jak se motivovat navzájem.

Byla by přece velká škoda, abyste o tu kondičku, kterou teď máte, kvůli karanténě přišli. Navíc pro mne je pohyb i zdrojem dobré nálady a věřím, že pro vás taky.

Těším se brzy na vodě,

 Jitka


 18.3.2020

INSPIRACE PRO POSILOVÁNÍ VLASTNÍ VÁHOU

Odpočívat, ale nezlenivět - takže přikládáme nějakou tu inspiraci pro posilování vlastní váhou.

R.


16.3.2020

NOVÉ ROZHODNUTÍ VLÁDY - ZÁKAZ VOLNÉHO POHYBU

Podle nařízení vlády o omezení volného pohybu UZAVÍRÁME pro všechny  loděnici i posilovnu až do odvolání.

PROSÍM, doma si posilujte, protahujte a hejbejte se. smile   Musíme vytrvat a všem přeji HODNĚ ZDRAVÍ  a dobrou náladu. A věřte, že se na vás všechny už těšíme........smile , pokud můžete ozvěte se nám jak to zvládáte....

Kdo by potřeboval legitimaci na potvrzení sportovní prohlídky - tak mi zavolejte a domluvíme se jak si to předáme....

Mějte se fajn, odpočiňte si, ale nezlenivět! 

R a všichni trenéři smile  smile smile


13.3.2020

ZRUŠENÍ JARNÍHO SOUSTŘEDĚNÍ

Vzhledem k novým nařízením a okolnostem rušíme obě jarní soustředění.  Jak soustředění v Račicích, tak i soustředění  v Berouně.

Pokud zůstane možnost v omezeném počtu trénovat na otevřeném sportovišti - loděnici, budeme se snažit zorganizovat tréninky tak, abychom neporušili nařízení.

Všichni si zatím sportujte doma - běh, posilování vlastní vahou, dřepy a nezapomeňte na protahování. Cviky znáte. Věříme ve vaší zodpovědnost a všichni budete v kondici.

Nesmíme se nechat  - nedáme se !!!!!!!!!

STÁLE  sledujte stránky a mějte se a smějte se. 

Jarda, Růža, Karel, Honza, Honza, Jitka, Michal


12.3.2020

POZOR! DŮLEŽITÉ!

Dnešní trénink v hale odpadá, rušíme i zítřejší trénink. O dalších trénincích budeme informovat.
Sledujte průběžně naše stránky.

R.


12.3.2020

INFO K TRÉNINKŮM -  ZRUŠENÍ PLAVECKÝCH TRÉNINKŮ

Po rozhodnutí vedení plaveckého bazénu Tipsport Laguna Beroun o omezení v provozu a počtu návštěvníků v celém objektu bazénu, jsme se rozhodli ukončit plavecké tréninky. Takže v pondělí 16.3. už není plavecký trénink.

Z rozhodnutí ČVS / viz veslo.cz /  se ruší všechny závody až do 20. dubna. Dále se uvidí podle situace.

Pro nás to znamená, že se nejede do Otrokovic a na Jarní závody Bohemians. Jak to bude s plánovanými soustředěními / Račice, Beroun / vás budeme informovat ještě tento týden.

PROSÍM stále sledujte naše stránky - vzhledem k dramatickému vývoji nákazy koronavirem v ČR se situace může měnit den ze dne.

R


10.3.2020

NOVÉ  INFORMACE O TRÉNINCÍCH

Vzhledem k uzavření škol a přísným hygienickým opatřením, doporučujeme všem, aby zvážili podle svého zdravotního stavu účast na trénincích.

Doporučujeme, aby žactvo od ročníku 2008 a mladší si dali volno do odvolání. Od ročníku 2007 a starší - prozatím budou tréninky v obvyklém rozvrhu.

Pro všechny -  i nadále je sledovat informace jaká budou další omezení na sportovištích. Budeme vás informovat o vývoji a změnách.

Výbor klubu VKK


8.3.2020

OPATŘENÍ PROTI KORONAVIRU

Vážení kolegové, rodiče a sportovci,

za VKK Beroun jsme nuceni přijmout preventivní opatření z důvodu šíření nákazy koronaviru. Minimum, co můžeme udělat my v klubu, je dodržovat obecně známá doporučení a pravidla daná hygienickými stanicemi a stáními institucemi.

Ti, kteří chtějí vycestovat, by si vždy před cestou měli ověřit aktuální situaci v dané zemi. Aktuální informace jsou k nalezení  TADY.

Ještě lepší je navštívit stránky MZV, kde jsou průběžně zveřejňována doporučení pro cestování našich občanů : TADY.

Dodržovat pravidla, která najdete i na stránkách ČVS www.veslo.cz.  Informace ČOV o prevenci proti koronaviru, zpracované šéflékařem  OV MUDr. Jiřím Neumannem najdete TADY.

Ti, co jste přijeli, dejte nám vědět jak to s Vámi je a odkud jste přijeli. Každé zdravotní obtíže řešte včas a v případě jakékoliv zdravotní komplikace nám dejte vědět.

Pokud budete cestovat do oblasti zasažené koronavirem, prosíme, informujte nás.

Dále na Vás apelujeme, abyste dodržovali zvýšená hygienická opatření, hlavně pravidelné a důkladné mytí rukou. Pamatujte, že se příznaky koronaviru mohou projevit až po 14 denní lhůtě, proto v této době je dobré se nestýkat s lidmi, kteří se vrátili z ohrožených oblastí.

V příloze naleznete vyjádření Ministerstva práce a sociálních věcí, kde se zaměřují na problematiku koronaviru v zaměstnání - pro nás ve sportovním kolektivu. Dále jsou přiloženy letáčky ohledně hygieny a všeobecné informace ohledně koronaviru.

Věříme, že budete respektovat zvýšenou opatrnost, ať už z důvodu Vaší ochrany, nebo ochrany ostatních kamarádů a celého našeho kolektivu sportovců.

Několik bodů jak bychom se měli nyní chovat v prostorách našich sportovišť - posilovna, loděnice, hala TJ a bazén.

1. Kdo je jen trochu  "nachcípaný "  - raději nechodit na tréninky, námaha oslabuje obranyschopnost a po samotném tréninku jste unavení. A tak je důležité oddělit "rýmičky" od zdravých.

2. Všichni si budou na každý trénink nosit  čisté oblečení a po tréninku si je odnesou domů vyprat.

3. Boty na běh a na plato si po každém tréninku budete dezinfikovat - pak je můžete nechat v šatně.

4. Každý si bude nosit svůj ručník na utření rukou po umytí, když jdete ze záchodu

5. Důsledně budete dezinfikovat trenažéry, kola, lodě - nohavky a pačiny, aby mohl po vás další na trénink (a to i při přesedání na lodě)

6. Všichni budou důsledně dodržovat zvýšenou hygienu

7. Důrazně upozorňujeme, že je nutné mít vlastní láhev na pití. Není možné láhve s pitím ani jídlo sdílet s kýmkoliv jiným!!!

Všechny věci, které zůstanou  pohozené a zapomenuté v šatnách, budou vyhozeny. Proto prosíme, odneste si vše! Kdo je nyní mimo trénink, pošle rodiče, aby vaše věci odnesli.

Koronavirus a pracovněprávní souvislosti

                                     

Výkonný výbor klubu VKK


24.2.2020

MIKINY - cena

Ahoj všichni,

po dlouhém vyřizování mikin jsme bohužel nuceni vybírat 499 korun namísto 460 o kterých se na začátku mluvilo. Cena se zvýšila kvůli nadměrnosti objednávky-přijdou nám tři balíky a kvůli grafikovi, který rozpracovává naše loga na potisk.

Mnoho z Vás zajímalo, kdy mikiny budou. Orientační termín expedice připadá na 9.3.. Peníze průběžně noste už teď na tréninky, ať si potom můžete mikiny v klidu vyzvednout a aby se neřešily nějaké resty. 

B. Nováková


24.2.2020

LABSKÝ ČTYŘBOJ VE ŠTĚTÍ

V sobotu 22.2.2020 se vydalo 7 odvážlivců na soutěž Labský čtyřboj, který pořádal TJ KVS Štětí.

Soutěžilo se ve čtyřech disciplínách – běh na překážkové dráze, žabím skoku, hodu medicimbalem a na veslařských trenažérech. Hlavním cílem bylo si závody užít, dát do nich co nejvíc sil a zabojovat o medaile. To se povedlo Markétě Forejtové, která skončila na skvělém druhém místě a Matěji Smejkalovi, který byl již po třetí v halových soutěžích na prvním místě a má šanci vyhrát celý Zimní pohár.

 Matěj a Markéta byli za své výkony na stupních vítězů odměněni šampusem, kofolou a palačinkami smile .

 Anička Čechová, Anička Pavlásková, Saša Laubová, Přemysl Prášek a Jára Čech se snažili bojovat také o stupně vítězů. Všichni předvedli úžasný výkon ve 

všech disciplínách a zanechali v silné konkurenci skvělý dojem.

 


Děkujeme z
a vzornou reprezentaci veslařského klubu TJ Lokomotivy Beroun a už se těšíme na první závody na vodě.


4.2.2020

NOVÉ KLUBOVÉ MIKINY NA DENNÍ NOŠENÍ

Ahoj všichni,

nově budeme mít i klubové mikiny tzv.klokanky (přes hlavu, bez zipu, s kapucí a s kapsou). Přikládám zároveň i vzhled mikiny a velikostní tabulky. Je možné vybírat z velikostí pro děti (1/2-12/13) či dospělé (XS-5XL). Prosím Vás všechny, pokud byste mikinu chtěli, abyste mi ji nahlásili na tréninku 7.2.2020 v kasárnách. Cena se bude pohybovat kolem 460 korun (záleží, jak se rozpočítá grafik a doprava do počtu objednaných mikin).

Pokud jste mi už velikost nahlašovali, tak není třeba znovu potvrzovat.

Děkuji
Barča Nováková


4.2.2020

JARNÍ PRÁZDNINY     10.2.  -  16.2.

O Jarních prázdninách si všichni odpočineme, uzdravíme se a od pondělí 17.2. zase všichni HURÁ na trénink.

Jenom, prosím, NE ABYSTE SE JENOM VÁLELI !  Jděte si zaběhat a protáhněte tělo posilováním vlastní vahou. Dorostencům tedy odpadá závod v Děčíně.

A prosím, všichni kdo mi ještě nepřinesl 500,-Kč na členské příspěvky do TJ - je už skoro pozdě - musím tyto odevzdat do 15.2. na TJ.

R.


BLAHOPŘÁNÍ NAŠEMU JARDOVI K NAROZENINÁM

Celkem nedávno, 31. ledna 1960, se v Praze narodil malý Jaroušek Sehnoutka.  

Sehnoutků je v Čechách 130, Jaroslavů mnohem víc, ale ten náš Jarda Sehnoutka, kterého máme na mysli, je jen jeden jediný na světě. Je to ten, který má moc rád sport, a hlavně sport spojený s vodou – veslování.

Když mu bylo deset let, začal s veslováním na Smíchově v tehdejší Tatrovce. Později přestoupil do ČVK Praha, na vojně byl v Dukle Praha, a tam

 všude vesloval. S rodinou se později přestěhoval na Berounsko a veslování mu tady evidentně chybělo. Proto u Berounky (9. 9. 1999) doslova na zelené louce založil Klub veslování a rychlostní kanoistiky.

Od té doby věnuje mladým berounským veslařům téměř všechen svůj volný čas. Dokonce kvůli veslování zanedbává i své oblíbené motorky. Dovolené tráví s mladými veslaři na

 zimních, jarních i letních soustředěních, řadu víkendů během celého roku na veslařských závodech jak na trenažérech, tak i na vodě. Hlavně díky tomu nestihl zestárnout, zřejmě u veslování našel elixír mládí.

Zdá se to zcela nepochopitelné, že náš Jarda (trenér, předseda a kamarád) oslaví tento pátek 60 let.

 

Přejeme Ti, Jardo, aby ten Tebou objevený elixír mládí působil ještě hodně dlóóóuho. Mladí veslaři na Berounsku Tě stále  potřebují. 

Členové klubu a všichni, kteří Tě mají rádi smile


29.1.2020

VYHLÁŠENÍ  SPORTOVCE ROKU 2019 BEROUNA OVLÁDLI NAŠI VESLAŘI

V úterý 28.1. večer se sešli nejúspěšnější sportovci Berounska k vyhodnocení sportovních výsledků a výkonů v roce 2019.

A pro nás veslaře to byla BOMBA! Ze čtyř hlavních kategorií naši borci vyhráli tři!

Hned v první kategorii týmů mládeže se vítězi stali naši -  párová osma MIX mladšího žactva, která vyhrála na MČR  a i Primátorky. Na pódium vystoupili všichni : Žofka RADECHOVSKÁ, Amálka MORAVČÍKOVÁ, Anička ČECHOVÁ, Maruška TRNKOVÁ, David CAKL, Oliver MOLČANYI, Robin RÝDL, Přemysl PRÁŠEK a Barbora NOVÁKOVÁ, bohužel Vojta RADECHOVSKÝ (kormidelník) onemocněl. Slovo dostala naše veslovodkyně Žofka a svým úsměvem a smíchem a hlavně odpověďmi roztleskala celý sál.  A pak to přišlo - kategorii jednotlivců mládeže vyhrál MICHAEL ŠTOREK, který za skandovaného potlesku vystoupil na podium a přebral ocenění, které si svými výkony a přístupem ke sportu i ke všem v našem klubu právem vybojoval a zasloužil! Pak bylo vyhlašování týmů dospělých, které vyhrály ženy atletky z TJ LOKOMOTIVA BEROUN - gratulujeme jim. No a pak to zase přišlo..... Kategorie jednotlivců dospělých. Postupně od 10. místa, všichni jsme postupně odečítali pozice, až zbývalo jen vítězné první místo. A 

komentátor Radek Šilhan vyzval na pódium našeho MICHALA VABROUŠKA!  Michal byl oceněn za skvělé výkony na MS Masters, kde vybojoval dva tituly Mistra světa masters na osmě sestavené z bývalých mistrů světa lehkých vah.

Skvělé ocenění skvělých výsledků!!! GRATULUJEME, byl to krásný večer, plný emocí, radosti a pro mě osobně i hrdosti nad 

tím, co jste dokázali a jací jste všichni skvělí. A moc děkuji i všem těm, co nebyli vybráni na ocenění - celému týmu veslařů, veslařek a trenérů. Díky vám všem, je to krásný dárek Jardovi k jeho narozeninám.

Prosím všechny co fotili, pošlete nám co nejvíce foteček a videí

R.


ZPRÁVA Z WEBU MĚSTA BEROUNA

Nejúspěšnější sportovec Berounska: Kategorie jednotlivců letos ovládli veslaři

     Nejúspěšnější sportovci Berounska, kteří dosáhli v uplynulém roce úctyhodných výsledků, převzali v úterý 28. ledna v Kulturním domě Plzeňka ocenění. Pořadateli této prestižní akce je agentura Sport Action a město Beroun. Na pódium si pro cenu přišly desítky sportovců z nejrůznějších odvětví, ale jak se ukazuje, na Berounsku se daří především vodním sportům. To dokazuje i počet ocenění, které si postupně převzali veslaři, plavci, kajakáři i podvodní ragbisté. Celkové pořadí se dozvíte v přiložené tabulce.

     Historicky poprvé se vítězem kategorie jednotlivců mládeže i dospělých stali veslaři, navíc oba z jednoho klubu. Kategorii jednotlivců mládeže ovládl Michael Štorek a za d

ospělé exceloval Michal Vabroušek, oba členové veslařského oddílu TJ Lokomotiva Beroun. A jak nám v závěru večera Michal Vabroušek prozradil, s Michaelem Štorkem se zná velmi dobře, osobně ho totiž trénuje. Své mnohaleté zkušenosti tak nejenže nadále zúročuje v soutěžích, ale předává své znalosti i nastupující generaci.

     Slavnostní večer patřil sportovcům, ale přišla jim pogratulovat i řada osobností z veřejného života. Do Berouna zavítal rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima. Jak se vyjádřil, je velmi potěšen, když může osobně vidět, kolik mladých lidí se aktivně věnuje sportu. Pogratulovat vítězům přijel také poslanec Parlamentu ČR Jan Skopeček, pořadatelské město Beroun pak na pódiu reprezentoval místostarosta Dušan Tomčo, který předal hlavní cenu.

(Nejúspěšnější sportovec Berounska: Kategorie jednotlivců letos ovládli veslaři. [online][cit. 2020-01-29]. Dostupné z: https://www.mesto-beroun.cz/aktualne/aktuality/nejuspesnejsi-sportovec-berounska-kategorie-jednotlivcu-letos-ovladli-veslari-5368cs.html

VYHLÁŠENÍ OČIMA BARČI NOVÁKOVÉ

    Úterý 28.1.2020 – pro mnohé bezvýznamné datum... Pro veslařský klub a ostatní sportovce Berounska to byla velká sláva. Pro mě osobně, pár dní po zkouškovém, fajn večer, kdy jsem poprvé opustila knihy.

     Ocitli jsme se tedy všichni, mladí i starší, ve veselém rozpoložení v kulturním domě. Sál byl plný známých tváří a to nejen sportovních, ale například i politických. Jakmile jsem dosedla na své místo vedle Jardy Sehnoutky, tak jsem hned byla zaplavena dojmy mladších žaček. Jsou dokonce takové srdcařky, že si s klukama sedli přesně dle posazení v lodi, která je nominací přivedla až na galavečer. 

     Celá akce začala s lehčím zpožděním. Na tváři mnoha lidí byla tedy vidět netrpělivost. První kategorií, která byla vyhlašována byl kolektiv mládeže. Mnoho týmů nedočkavě očekávalo, kdo bude tím jediným vítězem. Želízek v ohni bylo mnoho. Jakmile se ale sálem rozezněl potlesk a pískot, nedalo se o vítězi pochybovat. Byla jím naše posádka! Skutečnost, že jsme porazili atletický tým hřála u srdce. Měla jsem za ně upřímnou radost a byla pyšná. Během tréninků a dokonce i závodů jsem měla tu čest s nimi sedět v lodi. Jejich bojovnost byla obdivuhodná. Moc dobře jsem tedy věděla, že právě oni si toto prvenství zasloužili. Vždyť byli první, kdo přivezl, jako čistá posádka Lokomotivy Beroun, zlato z Primátorek! Rozhodně se během předávání zaryli do paměti nejen moderátorovi, ale celému sálu. Slova se totiž ujala naše ukecaná Žofka Radechovská, která si nebrala servítky a na vše měla odpověď. Bylo tedy vidět, že se ve světě neztratí a ještě o ní v budoucnosti uslyšíme.

     Další kategorií, kterou jsme s napětím očekávali byli jednotlivci mládeže. S posunem od desátého k prvnímu místu jsme o to více drželi palce. A dočkali jsme se! Matěj Smejkal, díky jeho neskutečným skifařským výkonům po celou sezónu, skončil na pátém místě. Překvapení ale nastalo, když i na prvním místě byl vyhlášen veslař. Míša Štorek, známý spíš pod přezdívkou Štóra, jako mistr České republiky a vítěz Nejúspěšnějšího sportovce roku v kategorii mládež získal dokonce i cenu od rektora Univerzity Karlovy! Na pódiu se nehovořilo pouze o jeho sportovních výkonech, ale i o tom jaký je student či kamarád, který se snaží být vždy, co nejvíce nápomocný.

     Poslední kategorie dospělí-jednotlivci jsme též očekávali s napětím. Za nás tam byl nominován Michal Vabroušek. Umístění byla vyhlašována, tak jak u jiných kategorií, klasicky od desátého místa k prvnímu. Jak šel čas, tak s ním se blížilo i vyhlášení vítěze. Ceny si přebrali plavci, atleti nebo například střelec. Co ale náš Michal..? Bude vůbec vyhlášen? A potom se stalo něco fantastického! Vabruch vyhrál celou kategorii. V roce 2019 vyjel na osmě dva tituly mistra světa na MS Masters. Tato posádka byla sestavená pouze z mistrů světa. Moderátor Radek Šilhan se nezapomněl zeptat, jak by se do takové posádky jako neveslař mohl nominovat. Odpovědí mu bylo to, že nesplňuje základní podmínku-titul mistra světa. Nakonec přišel na zajímavé řešení, že by ho mohli vyhodit z lodi ihned po startu, což je rozhodně zajímavá myšlenka. Kromě této humorné části se věnoval i tématu trenérství v Dukle a u nás v Berouně.

     Během celého večera se na pódiu vystřídalo mnoho umělců. Dva zpěváci, tanečnice z berounského R.A.K. či diabolista. Kromě zmiňovaných kategorií byl vyhlášen krajánkem roku hokejista Martin Růžička. Cenu veřejnosti vyhrála tanečnice z R.A.K. Beroun. Za chování fair play byl oceněn fotbalista Marcel Dlugoš. V neposlední řadě nesmím opomenout ani kategorii sportovní osobnosti města Berouna, kde byl vyhlášen fotbalista a hokejista Miloslav Křesťan, který se nyní věnuje trénování hokejistů na berounském stadionu. Připomněl, že dnešní mládež má mnoho možností a tréninku někteří moc nedají. Z jeho slov také vyplynulo, že nový Martin Růžička či Jiří Fischer se momentálně v jejich klubu nenachází.

     Po skončení celé akce se borci odebrali na raut či domů s rodinou. Tak či tak, všichni byli plní dojmů a rozhodně všichni usínali s pocitem, že makat se vyplatí a obhájení titulu rozhodně nebude snadné. 


27.1.2020

VYHLÁŠENÍ ANKETY NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ SPORTOVEC BEROUNA A Tréninky v týdnu od 27.1. do 2.2.2020

V úterý 28.1. se v sále Na Plzeňce uskuteční vyhlášení Ankety o NEJÚSPĚŠNĚJŠÍHO SPORTOVCE BEROUNA. Měli jsme 12 nominací. Z těhto byli vybráni a pozváni : Michael ŠTOREK, Matěj SMEJKAL, osma mladšího žactva mix (Radechovská, Moravčíková, Čechová, Trnková, Molčanyi, Cakl, Rýdl, Prášek a korm.Radechovský), Michal Vabroušek. Dnes vyzvednu pozvánky a rozdám na tréninku a na bazénu.  Pozvánky jsou i pro rodiče.

Ve čtvrtek 30.1. je na Svaté naše Výročka od 17,30 hodin. Z tohoto důvodu se ruší trénink v hale TJ. A protože v pátek máte prázdniny tak máte taky volno.

Pondělí  27.1.    trénink podle obvyklého rozvrhu

Úterý     28.1.     trénink je od 15,00 do 17,00 z důvodu vyhlášení Sportovce Berouna

Středa   29.1.      trénink podle obvyklého rozvrhu

Čtvrtek  30.1.      trénink odpadá -  z důvodu VÝROČNÍ ČLENSKÉ SCHŮZE na Svaté od 17,30

Pátek     31.1.      VOLNO - prázdniny

Ve dnech kdy nebudou tréninky tak si jděte zaběhat a protáhněte si tělo posilováním vlastní vahou !!!

R.


13.1.2020

MISTROVSTVÍ EVROPY a MČR 2020 v jízdě na veslařském trenažéru

Praha hostila v sobotu 11.1.2020 v hale Královka,  Mistrovství Evropy v trenažérovém veslování. FISA pověřila uspořádáním ME Český veslařský svaz, který se této úlohy zhostil vynikajícím způsobem, ke spokojenosti všech zúčastněných. V rámci této akce se uskutečnilo i MČR na veslařských trenažérech. Veslaři  z TJ LOKOMOTIVA BEROUN z.s. se také tohoto svátku veslování zúčastnili. Možnost startovat na tak významném závodě dostalo 11 závodníků. Bohužel Majda Kindlová pro zranění zad nakonec startovat nemohla. Ale ostatní bojovali a výsledky jsou skvělé.

V hlavní disciplíně na ME 2000m, jsme měli nejpočetnější obsazení v kategorii U17 – dorostenci – na start bylo přihlášeno 52 závodníků a z našich se nejlépe umístil Martin Jordán na 27.místě ve výrazném osobním rekordu o 9s časem 7:09,4 a ve výsledkové listině MČR skončil 24. Velké překvapení pro berounské trenéry předvedl svým výkonem Maxmilián Marflák svůj osobní rekord si vylepšil o úžasných 47 vteřin a časem 7:16,0 se umístil na 33. příčce ME a ve výsledcích MČR skončil 30. Marek Chleboun si také vytvořil osobní rekord o 6s a časem 7:23,9 skončil na 37.místě a v MČR na 32 příčce. Štěpán Moravčík vylepšil svůj osobák o 5 sekund a poprvé zajel pod hranici osmi minut a skončil na 46.místě, v MČR skončil 38. Ve stejné kategorii U17 dívek startovaly za naše barvy 3 dorostenky. Z 33 závodnic na startu se v závodě ME z našich nejlépe umístila, na vynikajícím 9.místě  Adéla BARTÁKOVÁ, která si vytvořila časem 7:52,8 osobák o 8 sekund a v žebříčku MČR obsadila skvělé 6.místo. Zuzana Matějková bojovala nejen se soupeři, ale i s naraženými zády z lyží a ve výsledku ME skončila 15. A ve výsledcích MČR dojela na 12.místě. Lubomíra Forejtová dojela v ME na 20.místě a vytvořila si osobní rekord o 4 vteřiny. V hodnocení MČR skončila na 17. pozici. Mezi 65 přihlášenými juniory U19 jsme měli pouze jednoho zástupce Jana Böhma, hlavní závod mu zcela nevyšel a i když nadějně rozjel závod nad  hranicí svého osobního rekordu, skončil nakonec v ME na 62.místě a MČR na 58.

V kategorii lehkých vah mužů U23 vybojoval na ME, ve vylepšeném osobním rekordu o 2s, časem 6:49,2, Michael Štorek vynikající 6.místo!  Tato příčka mu náleží i ve výsledcích MČR. Přihlášených „lehkáčů do 23let“ bylo celkem 16 – je to kvůli omezené váze do 75 kg- a naši veslaři ČR tuto kategorii ovládli, nejlepší zahraniční závodník byl až 12 a tak má Michal skalpy závodníků z Finska, Slovenska, Maďarska a Irska.

Náš klub měl zastoupení v kategorii žen U23 zde bylo přihlášeno 23 žen. Tereza Lamprechtová se po nemoci nestačila dostat do své nejlepší formy, ale i tak rozjela statečně na hranici svého osobního výkonu, ale pak si tréninkové manko vybralo svou daň v podobě krize v půli treti. Tereza však svou vůlí přesto závod dokončila a dojela v čase 7:57,3  v hodnocení ME na 19.místě a v MČR na 16.místě.

Další program ME se již nezapočítával do MČR, jel se 500m - sprint na veslařském trenažeru. A tady nám cinkly dvě medaile a dvě čtvrtá místa. Jako jediný zástupce českých veslařů v kategorii U19M si dojel Jan Böhm pro svou první medaili a to hned Evropský  bronz. Porazil ho jen ukrajinský a irský soupeř.

Michael Štorek byl také jediný zástupce ČR v kategorii U23M  a vybojoval úžasným finišem, před finským veslařem druhé místo a tedy Evropské stříbro za vítězným Ukrajincem . Mezi dorostenci U17 vybojoval Martin Jordán 4.místo – když z našich českých borců skončil jako třetí. Max Marflák znovu překvapil a skončil na 8.místě. Hned za ním dojel jako 9. Marek Chleboun a na 13. místě skončil Štěpán Moravčík. Mezi dívkami U17 dojela Zuzka Matějková na 4.místě / mezi češkami by skončila na 3.místě/, šestá dojela Adélka 

Bartáková a na skvělém 10.místě dojela Luba Forejtová. V kategorii žen U23 dojela Terezka Lamprechtová na 5.místě. Super výsledky.


A poslední závod ME, kterého se naši berounští veslaři zúčastnili, byla smíšená štafeta - týmový závod na 4x500 m. Závodili jsme v kategorii U17 /2M+2W/.
. A náš dorostenecký tým ve složení Martin Jordán, Marek Chleboun, Zuzana Matějková a Adéla Bartáková vybojoval bronzovou medaili za vítězným týmem z Bohemians a za Maďarskem. Jsou to super výsledky a nejdůležitější je fakt, že naši veslaři z TJ LOKOMOTIVA BEROUN z.s. úspěšně a důstojně reprezentovali naší tělovýchovnou jednotu, veslařský

 klub i město Beroun. Patří jim velká gratulace. Současně i všem trenérům, kteří se na tomto úspěchu podíleli:  Jardovi 

Sehnoutkovi, Michalu Vabrouškovi, Růženě Sehnoutkové, Karlu Kouklíkovi a všem ostatním v týmu - Honzovi Urbanovi, Honzovi Piskáčkovi a Jitce Svatošové.

Více fotek tradičně ve fotogalerii nebo ZDE.

R.


8.1.2020

Upozornění na novou rubriku "SPORTOVNÍ VÝBAVA"

Nově byla na naše stránky přidána rubrika "Sportovní výbava", kde najdete jak kompletní, tak i povinnou výbavu každého závodníka, včetně ceníku.

Jedná se o kolekci z loňského roku a případní zájemci (noví členové klubu nebo ti, kteří si ještě nestačili výbavu koupit) se mohou na nákupu domluvit s Růženkou.


 8.1.2020

Pozvánka na výroční schůzi a nová termínová listina

Výroční členská schůze klubu VKK Lokomotiva Beroun se bude konat ve čtvrtek 30.1., tentokrát však trochu jinak a hlavně jinde. Podrobnosti se dozvíte v pozvánce.   Prosím, napište mi na email : r.sehnoutkova@centrum.cz,  zda se zúčastníte naší výročky.

A rovněž připomínám uvedení nové termínové listiny VKK Beroun na letošní rok v rubrice ZÁVODY.

R.


2.1.2020

Novoroční veslování na Berounce

Tak jako každoročně, tak i letos jsme hned první den roku vytáhli lodě a vyzkoušeli Berounku. A ani slabá ledová krusta nás v žádném případě nemohla zastavit .

A jak je již tradicí, s chutí jsme si zaveslovali a potěšili se sice chladným, ale krásným slunečným počasím a účastí, která dala na dvě posádky osmiveslic a k tomu dva skuly.

A v neposlední řadě velký dík Růžence za přípravu klubové oslavy s tradiční čočkou, ovarem s křenem (který náležitě oplakala ) a teplem v klubovně. 

 

Více fotek v naší fotogalerii.

 


PF 2020

Přejeme všem členům klubu, rodičům, přátelům a příznivcům, ať Vás i nás voda a vše kolem ní baví i v roce 2020.

 Pf 2020 

Výbor Klubu veslování a rychlostní kanoistiky při TJ Lokomotiva Beroun z.s.

... protože nás voda baví !

O klubu

Pokud vás náš Klub zaujal - jak na to ?

Přijďte se podívat - nábor nových členů vždy po-st-pá od 16.00 hod. - Růžena Sehnoutková,   tel. 602 683 113. Tréninky na Berounce - loděnice Na Štulovně (letní měsíce) a v posilovně naproti městské knihovně - stará kasárna (cca od října do března). Trénink je týmový a je zaměřen pro příchozí jako všeobecná přípravka vodních sportů s postupným budoucím  zaměřením na vhodnou specializaci. Minimální věk je 9 let a povinnost být dobrý plavec !!!!!

Rodiče !!!  S vodními sporty se dá začít i relativně později. Pokud má předchozí dobrý základ z jiného sportu, může i po 16. roku věku stále ještě "chytit vlak" a úspěšně závodit. Mimo sportovní výsledky je pak jistě u vody udrží dobrá parta, která mimo trénink dělá řadu věcí společně (závody, přípravu lodí, zimní a letní soustředění, zvelebování loděnice a pod...)

Co nabízíme?

  • Kvalitní vybavení veslicemi a rychlostními kajaky - skuly, plovák, skify, dvojskify, dvojky, párové i nepárové čtyřky a osmiveslice, K1, K2 a i K4, tréninkové pramice ...

  • Špičkové vybavení pro zimní kondiční přípravu - trenažery, posilovna, plavecký kondiční trénink

  • V tréninku používáme i klubové koloběžky

  • Bezvadnou partu lidí od vody - tréninky řízené bývalými reprezentanty

  • Kvalitní podporu mateřské jednoty

Kontakty

TJ LOKOMOTIVA BEROUN z.s.

Tyršova 85, 266 80  Beroun II

Loděnice na Štulovně, Dukelská ul. - kudy se k nám dostanete? Podívejte se na mapu.

GPS: 49°58'12.326"N, 14°4'19.296"E

Tréninkové středisko Kasino v ulici U Kasáren - najdete ho rovněž na mapě.

GPS: N 49° 58.0376', E 14° 4.2495'