REGATA NERATOVICE

10 ZLATÝCH MEDAILÍ  Z NERATOVIC

Zimní počasí, déšť a  velký vítr nás v sobotu ráno 4.5. přivítalo na břehu Labe v loděnici VK Neratovice, která uspořádala tradiční  Jarní regatu.Zúčastnilo se jí 19 veslařských klubů . Oba dva dny byla velká zima a už jenom vyjet na lodi do velkého větru bylo hrdinství. Berounští dosáhli výborných výsledků a znovu, se  podíleli  na atmosféře závodů při předávání medailí vítězným posádkám. Celkem 10 zlatých medailí vybojovali naši veslaři a veslařky.  Velké a  krásné zlaté medaile vybojovali   Matěj  SMEJKAL na skifu žáků 13 let, ml. žačky Markéta FOREJTOVÁ a Alexandra LAUBOVÁ také na skifech žaček 13 let,   Adéla BARTÁKOVÁ ovládla skif žaček 14 let,  skif dorostenek vyhrála Zuzana MATĚJKOVÁ, skif juniorek suvereně vyhrála Tereza LAMPRECHTOVÁ. Zlato na dvojskifech vybojovaly mladší žačky Žofie RADECHOVSKÁ s Amálií  MORAVČÍKOVOU, mezi staršími žáky vyhráli Max MARFLÁK s Matějem SMEJKALEM a Štěpán MORAVČÍK s Markem CHLEBOUNEM a poslední zlatou medaili vybojovali na dvojskifu staršího žactva mix Adéla BARTÁKOVÁ se Štěpánem MORAVČÍKEM.  Celkově jsme startovali ve 34 veslařských disciplínách a měli jsme 69 startovních posádek. Výsledky jsou super - 10 prvních míst, 15 druhých, 18 třetích míst, 15 krát jsme byli čtvrtí, na pátém místě jsme dojeli 7x a jen 4x jsme byli šestí. Na tomto úspěchu se podílelo celkem 42 našich veslařů. Nejemotivnější závod nám předvedly naše nejmladší žačky na párové čtyřveslici Žofie RADECHOVSKÁ, Anna ČECHOVÁ, Marie TRNKOVÁ a Amálie MORAVČÍKOVÁ s kormidelnicí Zuzanou VABROUŠKOVOU, které jasně vedly, ale 50m před cílem chytily „velkého kraba“, který jim vyrazil jedno veslo z ruky a než stačily vyndat veslo z pod lodě a znovu se rozjet…. tak skončily na 6.místě. Ale všichni na břehu jim tleskali za to, že závod dojely. Ale slzičky byly….. Gratuluji všem za předvedené výkony a vzornou reprezentaci nejen našeho klubu TJ LOKOMOTIVA BEROUN z.s. ,ale i celého města Beroun.

Další radost nám všem o tomto víkendu udělala naše juniorská reprezentantka Magdaléna KINDLOVÁ. Zúčastnila se mezinárodní regaty v Mnichově, kde závodila za Českou Republiku jako veslovod na nepárové čtyřveslici bez kormidelníka a na osmě. A výsledky krásné.V obou disciplínách naše juniorky vybojovaly  dvě  4.místa. Škoda, že na osmě „chytily krabíka“. Ale to k veslování patří. Nyní se Majda zúčastní soustředění před juniorským Mistrovsvím Evropy, které se uskuteční 15.5. – 19.5.2019 v Essenu.

R.Sehnoutková

« zpět

... protože nás voda baví !

O klubu

Pokud vás náš Klub zaujal - jak na to ?

Přijďte se podívat - nábor nových členů vždy po-st-pá od 16.00 hod. - Růžena Sehnoutková,   tel. 602 683 113. Tréninky na Berounce - loděnice Na Štulovně (letní měsíce) a v posilovně naproti městské knihovně - stará kasárna (cca od října do března). Trénink je týmový a je zaměřen pro příchozí jako všeobecná přípravka vodních sportů s postupným budoucím  zaměřením na vhodnou specializaci. Minimální věk je 9 let a povinnost být dobrý plavec !!!!!

Rodiče !!!  S vodními sporty se dá začít i relativně později. Pokud má předchozí dobrý základ z jiného sportu, může i po 16. roku věku stále ještě "chytit vlak" a úspěšně závodit. Mimo sportovní výsledky je pak jistě u vody udrží dobrá parta, která mimo trénink dělá řadu věcí společně (závody, přípravu lodí, zimní a letní soustředění, zvelebování loděnice a pod...)