Aktuálně

20.4.2024

V SOBOTU 20.4. JE BĚH PŘES MĚSTSKOU HORU

přijťe si zaběhat i s rodiči a vemte s sebou i sourozence!

Jako každý rok, tak i letos se v sobotu 20.4. uskuteční v Berouně  BĚH PŘES MĚSTSKOU HORU.   Tohoto běhu se vždy zúčastňujeme. 

Info :  Propozicemestska-hora-2024   .   V rámci tréninku vyzývám všechny naše členy klubu - přijďte si zaběhnout svůj závod a vemte s sebou i rodiče a sourozence. Při prezentaci (v ZŠ Jungmannova) nahlaste, že jste z klubu veslování . Pokud toto nahlásíte nebudete platit startovné, to platí náš klub.

V následujícím týdnu se má ochladit a z tohoto důvodu si na tréninky vemte teplé sportovní oblečení a nezapomeňte na čepice! 

 NAROZENINY :

Ve středu 17.4. oslaví 73 let jeden ze zakladatelů našeho klubu Jirka ŠTEFAN.  Jirko přejeme Ti VŠE NEJ a jsme rádi, že po kratší odmlce se znovu zapojuješ do činnosti klubu.

R


9.4..2024

TENTO TÝDEN JE SOUSTŘEDĚNÍ NA ŠTULOVNĚ

Soustředění je pro žákovské kategorie a starší. Je to příprava na závody, které jsou v Praze 27.-28.4.2024 Velká regata Bohemians.

NAROZENINY :

Ve středu 10.4. oslaví 13 let Vojta LODR

a také "náš Doktor "  - dlouholetý člen Zdeněk POLEDNÍK. Zdeněk oslaví své jubileum 40 let!!!Img00003 

V pátek 12.4. oslaví své narozeniny naše Jíťa Jitka SVATOŠOVÁ  Dsc_0213 Tak Jiťo - měj ještě dlouho tento úsměv a radost!

A v sobotu 13.4. oslaví 11 let Vojta HOLÝ.

VŠEM PŘEJEME VŠE NEJLEPŠÍ, hodně zdravíčka a štěstíčka.

R


4.4.2024

UŽ MÁME VŠICNI TRÉNINKY NA VODĚ

Od úterý 2.4. jsou pro všechny tréninky na Štulovně podle letního tréninkového rozvrhu!

PŘIPOMÍNÁM !!! OD PONDĚLÍ 8.4. je přípravné soustředění na ŠTULOVNĚ . Obědy a svačiny jsou od pondělí zajištěny !!!

 Info-soustredeni-jaro-stulovna-24_11

MISTROVSTVÍ ČR NA DLOHÉ DRÁZE

29.3. se uskutečnilo MMČR na dlouhé dráze v plavební kanále Hořín. Závod je na 6 km na skifech. Z našeho klubu se zúčastnili 3 dorostenci. Ti ročníkově mladší - Timi Petráš a Vojta Pekar si jeli pro neocenitelné zkušenosti, i když skončili v druhé polovině mezi dorostenci ( 82 přihlášených) , přesto zajeli suprově a časově porazili i spoustu juniorů a dokonce i seniorů! Václav Tejkl - mezi dorostenci ročníkově starší - jel o postup na Kontrolní závody ČVS a zajel výborně! Skončil na 17 místě a suveréně postoupil do bojů o reprezentační posádky !  Kontrolky  se jedou 13. - 14.4. v Račicích! Gratulujeme a držíme palce!

NAROZENINY :

V úterý 2.4. oslavil 12 let Ondra NOHA a

dnes 4.4. slaví narozeniny náš dlouholetý člen, jeden ze z prvních členů, kamarád a nyní předseda našeho klubu Jan PISKÁČEK    Img00001 - moc gratulujeme a přejeme hodně zdraví, štěstí a pohodu ! 

R


23.3..2024

PŘÍŠTÍ TÝDEN JSOU VELIKONOCE

INFO o tréninkách o Velikonocích a od 2.dubna 

Příští týden budou tréninky jen do středy. V pondělí 25.3. bude trénink jen v posilovně v Kasárnách a je také poslední plavání! Od Zeleného čtvrtka bude volno.

Tréninky začnou znovu v úterý 2.4. a to již pro všechny - žáky i starší - už budeme jen na loděnici a hurá na vodu. Takže si noste věci na venkovní sportování- od vody je zima je důležité mít teplé věci, trika s dlouhým rukávem i s krátkým, dlouhé legíny, neprofuk, čepici, čelenku, rouru na krk, ponožky ( ne letní ) s dlouhou nohavičkou a boty na běh. A všichni si přineste náhradní oblečení - to kdyby jste se koupali..... !

Od pondělí 8.4. se uskuteční soustředění na Štulovně, pro žactvo a všechny dorostence a starší co nejeli na soustředění do Račic - ale i ti se mohou tohoto soustředění zúčastnit. Zde je info k soustředění : Info-soustredeni-jaro-stulovna-24_9  Info je i v rubrice soustředění !

NAROZENINY :

V pondělí 25.3. slaví naše Lubinka FOREJTOVÁ první  velké jubileum -  20 let ! A také Viky LÁŠKOVÁ ta oslaví 14 let, další jubileum oslaví 28.3. naše dlouholetá členka a naše dcera Zuzana HUZYČOVÁ /Sehnoutková ta slaví 40 let a v tento den oslaví narozky ještě Jakub Zajda ZAJÍČEK - ten slaví 14 let a David Jan NOVÁK ten oslaví 11 let. Všem oslavencům přejemehodně štěstí, zdravíčka a prostě VŠE NEJ!!!

R


18.3..2024

PO ODPOČINKU HURÁ DO TRÉNINKU

Od pondělí 18.3. jedeme a  s novou energií do tréninku a přípravy na letní sezonu. Dorost a starší již mají tréninky na Štulovně. Všichni mají plavání - to je do konce března a ve čtvrtek má žactvo halu.

Ti co jdou na loděnici - je potřeba mít teplé oblečení na vodu! Čepice, neprofuk bunda, nebo vesta, dlouhé legíny, teplé ponožky s dlouhou nohavičkou, trika s krátkým a dlouhým rukávem, nákrčník, mikynu přes triko. Je březen a jak zajde slunko / pokud vykoukne/ je hned zima a většinou fouká studený vítr!

NAROZENINY:

V úterý 19.3. oslaví 13 let Raya RADZHANOVÁ - VŠE NEJ !

R


7.3..2024

OD 11.3. JSOU JARNÍ PRÁZDNINY

Od pondělí 11.3. jsou jarní prázdniny. Většina z vás někam odjíždí. Počasí také nemá být úplně takové, aby se mohlo na vodu.

Tak si dáme "jarňáky" všichni a před letní sezonou si odpočineme. 

Užijte si volna, ale stále sportujte - běhejte a to i na lyžích, plavte a posilujte vlastní vahou a NEZAPOMEŇTE se PROTAHOVAT!

Tréninky začnou znovu v pondělí 18.3. podle tréninkového plánu a je stále plavání.  Žactvo je do konce března v posilovně, ale noste si věci na běh venku a dorost a starší už jsou na loděnici na Štulovně - takže taky věci na chladnější počasí a hlavně čepici. 

NAROZENINY:

V pátek 15.3. oslaví naše Lucinka DOMANSKÁ 14 let a Vojta CHALOUPKA slaví 17. let přejeme jim VŠE  NEJ a hodně zdravíčka a štěstíčka.

R


3.3..2024

OD 4.3. 2024 ZAČÍNÁ DOROST A STARŠÍ TRÉNOVAT PODLE LETNÍHO TRÉNINKOVÉHO ROZVRHU

Od pondělí 4.3. začínají pro dorost a starší tréninky na Štulovně - ALE V PONDĚLÍ JE STÁLE PLAVÁNÍ od 18:40 hodin.

Vezměte si věci na vodu - tepllé legíny, mikyny, neprofuky, teplé ponožky, čepice. A nezapomeň montážní klíč č.10/13 !

NAROZENINY :

V pondělí 4.3. má už 18. narozeniny Jenda Jeník LANDA - tak Jendo, ať ta tíha zodpovědnosti a dospělosti co na tebe padne není moc zatěžující. Velká gratulace a VŠE NEJ !

V sobotu 9.3. oslaví 19 let Klára ŠTUSÁKOVÁ. Přejeme vše dobré a hodně zdravíčka.

R


29.2.2024

INFO K  ZÁVODŮM VE ŠTĚTÍ

PŘIHLÁŠENI JSOU :

Elévové 2015  Průša Benjamín

mladší žactvo

2013   Holý, Huzyč, Bercha, Novák

2012   Noha, Průša M, Oupická

starší žactvo

2011   Horváth, Lodr V, Procházka, Straková

2010   Beran, Havlíček, Hobza M, Zajíček, Domanská, Bohátková, Horská

Labský čtyřboj Štětí - tělocvična ZŠ Ostrovní, Ostrovní 300, Štětí 411 08 (u Penny)

Začátek závodu je v 9:00 hodin.

Vezmi s s sebou :                                                                                                                                                                                              Klubové triko, dres, tílko, krátké legíny, ponožky, boty do haly, ručník, dlouhé legíny a mikynu/ v hale může být chladno/. Pití a svačinu. Občerstvení je možno zakoupit v bufetu. Boty do haly platí i pro trenéra a rodiče a doprovod !

Odjezd společně je v 7,15 od posilovny v Kasárnách. Pokud se jedete podívat a vezete si své dtě do Štětí, prosím, nahlašte mi to a je potřeba být v hale v 8,30 hodin. Děkuji.

Disciplíny:
Veslování – trenažer Concept 2
Atletická překážková dráha
Žabí skok
Hod medicinbalem

1. Veslování – trenažér Concept 2
Tratě:
Elévové 1 minuta
žkym a žcim 2 minuty
žkys a žcis 3 minuty

2. Překážková dráha
Cíl: test kombinovaných koordinačních schopností
Tratě:
elévové 1 kolo
žkym a žcim 1 kolo
žkys a žcis 1 kolo
Instruktážní video: https://www.youtube.com/watch?v=yA-yCXQs2fI (první cvik na videu)

3. Žabí skok – třískok snožmo z místa
Cíl: test explozivní (výbušné) silové schopnosti dolních končetin.
Provedení:
Žabím skokem jsou v tomto případě tři na sebe navazující skoky, které musí být provedeny sounož
a bez zastavení pohybu mezi jednotlivými skoky. Závodníci skáčou ze stoje mírně rozkročného,
špičky nohou těsně u odrazové čáry nohy rovnoběžně (povolený je podřep, hmitání a švih rukou)
(Český zaregistrovaný rekord je 933 cm).
Měření délky skoku / 3 pokusy – do hodnocení se počítá ten nejlepší - měří se od odrazové čáry
k místu dotyku bližší paty.
Instruktážní video: https://www.youtube.com/watch?v=ce_06rEGHC8

4. Hod medicinba lem
Cíl: test koordinačních a silových schopností
Nářadí: medicinbal - váha věkové kategorie:
elévové 1 kg
žkym a žcim 2 kg
žkys a žcis 3 kg
Provedení:
• hod obouruč dopředu – hod zespoda nahoru švihově (předklon, míč mezi nohama)
• hod obouruč dopředu ze vzpřímeného postoje – hod z výšky prsou s výskokem (postoj s
pokrčením kolen – kolena 90 st.).
• hod obouruč dozadu přes hlavu – hod zespoda nahoru švihově (předklon, míč mezi nohama)Měření délky hodu / 2 pokusy, lepší se počítá. Instruktážní video: https://www.youtube.com/watch?v=yA-yCXQs2fI (třetí cvik na videu)

Předpokládaný konec je ve 13:00 hodin. Vyhlášení čtyřboje se předpokládá ve 14:00 hod.

R


19.2.2024

NAVŽDY NÁS OPUSTIL JAN URBAN

Dsc06512  Dsc01438  P1200948r  Dsc07579

Zasáhla nás všechny velmi smutná zpráva.  Po dlouhé nemoci nás dne 17.2. opustil náš dlouholetý člen, kamarád, obětavý chlap a pro mnohé generace našich veslařů "PAN SPRÁVCE "  Jan URBAN. Je to pro nás velká ztráta, patřil neodmyslně k nám do klubu po dlouhá léta. Čest jeho památce. Ať mu stále šumí vlny naší Berounky !

 


14.2.2024

PŘEDBĚŽNÉ INFO K MS NA TRENAŽERECH

Příští pátek 23.2. pojedeme na MS na trenažerech do Prahy !

Přihlášeni jsou Václav TEJKL, Kryštof KRÁL, Timi PETRÁŠ, Vojta KODRAS a Vojta PEKAR

Je zatím znám jen předběžný časák - dorostenci začínají v pátek 23.2. od 16,00 hodin. Do Prahy do O2 haly Universum pojedeme společně mezi 13,00 a 13,30 hodin od posilovny v Kasárnách.

Narozeniny:

Tento týden má narozeniny naše sluníčko a skvělá kormidelnice Terezka ČEDROŇOVÁ - slaví již 16 let !!! Teda to to letí ......   VŠE NEJ, NEJ, NEJ !

R


8.2.2024

Výroční členská schůze za rok 2023

Včera 7.2. proběhla v naší loděnici na Štulovně " Výročka "  .  Předseda klubu  Jan Piskáček zhodnotil celý rok a předal slovo hlavní trenérce. Ta zhodnotila celou sezónu a poté jsme odměnili naše medilisty z MČR -  stříbrné juniory  dvojku s kormidelníkem Jakuba Šišku, Filipa Hobzu s Terkou Čedroňovou na kormidle, Vojtu Lodra za stříbo na skifu žáků 12 let a Lukáše Berana - stříbrného z dvojskifu žáků 13tiletých a na skifu žáků 13 let se také probojoval do FA a obsadil 6.místo. Za FA na MČR byl odměněn Timoteo Petráš, skončil na 4.místě ve skifu starších žáků. Nejúspěšnějším sportovcem klubu by vyhlášen Lukáš Beran.

Dalšími odměněnými za FB z MČR byli: Jakub Zajíček,Vojtěch Kodras, Matěj Dobeš, Filip Honomichl, Ondřej Noha, Štěpán Lodr, Štěpán Procházka, Ondřej Horváth, Nela Oupická, Barča Bohátková, Viky Lášková, Daniel Vaculík, Vojta Chaloupka, Kryštof Král, ašek Tejkl, Zorka Kubásková, Tomáš Partl

Každoročně vyhlašujeme i vítěze našeho klubu v testech programu Přijď veslovat :

2008 1. Kubásková Zora, 2. Čedroňová Tereza, 3. Štajerová Kateřina                                                                                                                                     1. Hobza Šimon, 2. Tejkl Václav, 3. Král Kryštof  

2009  1. Čadková Rozárie                                                                                                                                                                                                    1. Petráš Timoteo, 2. Kodras Vojtěch, 3. Illner Matěj

2010   1. Lášková Viktorie, 2. Bohátková Barbora, 3. Horská Amálie                                                                                                                                         1. Zajíček Jakub, 2. Beran Lukáš, 3. Havlíček Jakub

2011   1. Straková Lada                                                                                                                                                                                                       1. Lodr Vojtěch, 2. Horváth Ondřej, 3. Procházka Štěpán

2012   1. Oupická                                                                                                                                                                                                                 1. Hora Vítek, 2. Lodr Štěpán, 3. Noha Ondřej

2013 a mladší  1. Huzyč Matěj, 2. Holý Vojtěch, 3. Průša Benjamín  

Vyhlásili jsme cenu Mirka Láníka - je to cena za pomoc při každodení mimotréninkové práci a pomoc, které je na loděnici i v posilovně pořád hodně, tuto cenu dostali Václav Tejkl a Jakub Šiška. Skokanem roku - což je cena pro úspěšného nováčka klubu - se stal Vojtěch Pekar.

Všem vyhlášeným, ale i ostatním přejeme hodně elánu do trénování a hodně bojovnosti a štěstí do závodů v letošním roce 2024 a děkujeme za to, že jste dobrá parta a za radost, kterou nám nejen při závodech děláte!


5.2. 2024

VÝROČNÍ ČLENSKÁ SCHŮZE VKK

Ve středu 7.2. se uskuteční VÝROČNÍ ČLENSKÁ SCHŮZE VKK v klubovně naší loděnice na Štulovně od 16,30 hodin !

Jste všichni srdečně zváni i s rodiči. Na programu je celkové zhodnocení roku 2023 po všech stránkách.

 

V sobotu 3.února se uskutečnilo lll.kolo ČP

v jízdě na veslařském trenažeru. Do Prahy na HAMR  odcestovala čtyřčlenná skupina našich veslařů. A všichni překonali sami sebe. Nejlépe se umístil Vašek TEJKL - tomu utekla medaile o vteřinu a tak bral 4.místo, ale byl spokojený. Vytvořil si osobní rekord o 7 vteřin na úžasných 6:45,9 ! Paráda! Osobák si vytvořili také Timi PETRÁŠ - ten skončil na 18.místě a časem 7:30,0 se zlepšil o 7 vteřin a Vojta KODRAS sí vylepšil čas o 4 vteřiny na 7:44,1 a celkově se umístil na 22.místě. Po dvou letech se zúčastnila závodů i Saša LAUBOVÁ - juniorka a vůbec nezklamala! Obávala se zda " to dá", ale překonala sama sebe a dojela na 10.místě! Měla velkou radost - " že to dala". někdy není vítězství jen na stupních vítězů- podle mě je největší vítězství sám nad sebou!

NAROZENINY :

V pátek 9.2. oslaví 13. narozeniny Štěpán PROCHÁZKA a v sobotu oslaví již 36 let Jakub SEHNOUTKA dlouholetý člen klubu a jeden z prvních členů našeho klubu veslování. Oběma přejeme VŠE NEJ !

R


 26.1.2024

TRÉNINKY OD 29.1. DO 4.2. 2024  a VÝROČNÍ ČLENSKÁ SCHŮZE

Od pondělí 29.1. do středy 1. budou tréninky normálně a jelikož mnozí z vás pojedou už 1.2. na  pololetní prázdniny na hory / určitě makat na běžky/ tak si dáme 1.a 2.2. odpočinek a volno. Tréninky v plném rozsahu podle tréninkového zimního rozvrhu znovu začnou  5.2.

UPOZORNĚNÍ - dorost a starší mají nyní každý týden plavání vždy od 18,40 hodin !!!! Až do konce března.

Ve středu 7.2. se uskuteční VÝROČNÍ ČLENSKÁ SCHŮZE VKK v klubovně naší loděnice na Štulovně od 16,30 hodin !

Jste všichni srdečně zváni i s rodiči. Na programu je celkové zhodnocení roku 2023 po všech stránkách.

NAROZENINY :

Ve středu 31.1. oslaví náš emeritní prezident klubu Jarda SEHNOUTKA již 64 narozeniny. V pátek 2.2. mají narozky hned tři naši členi. Dlouholetý člen a kamarád a stále závodící masters - Jirka ODSTRČIL - ten oslaví 69 let, naše Kačka- Kačena -Kačí  Kateřina ŠTAJEROVÁ  ta oslaví 16 let a a Rozárie ČADKOVÁ 15. let.

Všem přejeme hodně zdravíčka a štěstíčka !!!

R


23.1.2024

ČESKO VESLUJE 

Poprvé také v Berouně se jela soutěž ZŠ. A musm říct, že to byla supr akce. Kde děti zapoměly na telefony a společně všichni vytvořili bojovnou, týmovou a společným duchem sálající soutěž, která strhla nejen závodníky, ale i jejich učitele!

ČESKO VESLUJE   -  SOUTĚŽ ZÁKLADNÍCH ŠKOL ČR

 Česko vesluje je celorepubliková soutěž pro druhý stupeň základních škol, který pořádá Labe arena ve spolupráci s ČVS . V tomto školním roce je o to zajímavější, že Český veslařský svazImg-20240119-wa0007 dostal povImg-20240119-wa0002_2ěření od FISA k uspořádání Mistrovství světa 2024 a zároveň je to i Mistrovství ČR v jízdě na veslařském trenažeru a jako „předskokani“  se nejlepší týmy z městských kol celé České republiky zúčastní ve čtvrtek 22.2. 2024 v Praze v hale Universum velkého finále soutěže ČESKO VESLUJE v rámci zahájení  Mistrovství světa v jízdě na veslařském trenažeru.

V Berouně se městské kolo základních škol uskutečnilo ve spolupráci týmu Česko vesluje v čele s Jitkou Tollarovou, MÚ Beroun zastoupeným Mgr. Dušanem Tomčou aImg-20240119-wa0012, Berounským veslařským,  klubem v pátek 19.1. v hale TJ LOKOMOTIVA BEROUN z.s. Děkujeme tímto vedení TJ LOKOMOTIVA BEROUN z.s. za umožnění vstupu do haly a umožnění zdárného průběhu celé soutěže.  Závodilo přes 110 školáků ze ZŠ JungmannoImg-20240119-wa0016va, ZŠ Wagnerovo nám., ZŠ Závodí a ZŠ Králův Dvůr. Soutěžili vždy čtyřčlenné   štafety chlapců, dívek a v mixu / 2 dívky a 2 chlapci / z každého ročníku – tedy z šesté až deváté třídy. Králův Dvůr obsadil jen kategorii 9.tříd.  Atmosféra byla úžasná!  Všichni soutěžící bojovali, povzbuzovali se a „makali „ na trati 4x 1minuta – kdo najel nejvíce metrů vyhrál.

V kategorii 6. tříd vyhráli chlapci i dívky ze ZŠ Jungmannova a vyhráli také i v mixu. Chlapci závodili v sestavě Matouš Hobza, Ondřej Horváth, Marek Růžička a Ondřej Noha. Za dívky bojovaly Jitka Kubíčková, Alžběta Kadeřábková, Anna Dvořáková a Vendula Vašáková. Sestava mixu byla Matouš Hobza, Ondřej Horváth, Anna Dvořáková a Vendula Vašáková. Img-20240119-wa0027Také mezi soutěžícími ze Img-20240119-wa00237 tříd vyhrály štafety  ZŠ Jungmannova – chlapci Oliver Ludrovský, Dominik Michajlov, Daniel Hrebeň a Jiří Pachner a dívky v sestavě Klára Skoumalová, Kateřina Kasseckertová, Anna Kadaníková a Daniela Dřížďalová a Jungmannka vyhrála i v mixu za tento tým soutěžili Oliver Ludrovský, Jiří Pachner, Klára Skoumalová Img-20240119-wa0028a Kateřina Kasseckertová. Mezi osmáky vyhráli chlapci ze ZŠ Závodí v sestavě Adam Cakl, Vojtěch Kodras, Josef Dvořák a Jakub Gardík. Mezi dívkami také vyhrála děvčata ze závodí v sestavě Olivie Křečková, Lucie Domanská, Anhelina PikalováImg-20240119-wa0042_2 a Sofie Tinglová. Ale v mixu vyhrála štafeta ZŠ Jungmannova Medard Štěpánek, Martin Kotlaba, Anežka Slavíková a Gabriela Jonáková a protože tato sestava porazila štafetu ze Závodí o pouhé 2 metry tak dostala Závodská štafeta ve složení Vojtěch Kodras, Adam Cakl, Lucie Domanská a Olivie Křečková od pořadatele divokou kartu a může tedy také bojovat ve finále celé soutěže v Praze dne 22.2. při zahájení MS. V kategorii 9 tříd vyhráli kluci ze ZŠ Závodí ve složení Jakub Vrba, Václav Tejkl, Jaroslav Smejkal a Jakub Dušek. Kluci také předvedli nejlepší výkon dne za 4 minuty zvládli odveslovat 1284m, což je super výsledek! Mezi dívkami vyhrála štafeta z Jungmannovy školy – Viktorie Kroupová, Rozálie Bělohlávková, Kateřina Špičková a Zdeňka KollImg-20240119-wa0043_2mannová. A v mixu zvítězila štafeta ze Závodí Jakub Dušek, Václav Tejkl, NelImg-20240119-wa0044a Šikanedrová a Julie Dušilová. Celkově vyhrála ZŠ Jungmannova, na druhém místě ZŠ Závodí a třetí skončila ZŠ Wagnerovo náměstí. Celá soutěž se vydařila a vítězné týmy postupují na velké finále do  O2 Areny Universum v Praze. Nebude to vůbec lehké a je skvělé, že v Praze budou naši školáci reprezentovat naše město Beroun. Držíme jim palce!

Img-20240119-wa0045  Img-20240119-wa0047 Img-20240119-wa0051 Img-20240119-wa0058 Img-20240119-wa0064 Img-20240119-wa0057 Img-20240119-wa0118

 R


 

15.1.2024

VÝZNAMNÉ ŽIVOTNÍ JUBILEUM

Dnes slaví své narozeniny dobrá duše našeho klubu, trenérka a kamarádka Růženka Sehnoutková.

K jejímu třicátému výročí třicátých narozenin smile přejeme hodně zdraví, spoustu radosti a dobré nálady a v neposlední řadě i chuti do další činnosti v roli trenérky.


15.1.2024

INFO JAK BUDOU TRÉNINKY OD 22.1. DO 4.2. 2024

V neděli 21.1. odjíždí velká část členů na soustředěnído Bedřichova na běžky a hned další týden jsou pololetní prázdniny! Z tohoto důvodu budou tréninky upraveny!!!  

Pondělí 22.1.  - posilovna v kasárnách v normálním rozvrhu. PLAVÁNÍ je pro všechny kdož neodjel do Bedřichova od 18,00 hodin do 19,00 hodin.

Úterý 23.1. a středa 24.1.  je vše v normálním provozu.

Čtvrtek 25.1.  bude pro všechny hala v TJ od 15,30 do 17,00 hodin.

Pátek  26.1.  bude trénink pro všechny v posilovně v Kasárnách. Pro dorost a starší odpadá hala TJ - trénink bude v posilovně.

Od pondělí 29.1. do středy 1. budou tréninky normálně a jelikož mnozí z vás pojedou už 1.2. na  pololetní prázdniny na hory / určitě makat na běžky/ tak si dáme 1.a 2.2. odpočinek a volno. Tréninky v plném rozsahu podle tréninkového zimního rozvrhu znovu začnou  5.2.

V neděli 14.1. se uskutečnilo II.kolo ČP na trenažerech v Roudnici - gratulujeme Ele PELIKÁNOVÉ  - ta vyhrála kategorii dorostenek ve velikém osobním rekordu 7:41,5! Poprvé jela svůj závod Rózka Čadková a zajela super čas 8.30 a tedy osobák! Kačka Štajerová zajela poprvé pod 9 minut a vytvořila si osobák o téměř 20 vteřin.Terka ČEDROŇOVÁ zajela stejný čas jako svůj osobák!

Dorostenci - nejlépe se umístil Vašek TEJKL - na osmém místě si zajel osobák o 2 vteřiny. Timi Petráš si vytvořil osobál o 5 vteřin, Vojta Kodras zajel o 5 desetin horší čas než svůj rekord, Kryštof Král o 4 vteřiny.  Daniel Vaculík poprvé jel pod 8 minut a vytvořil si osobák o 8 vteřin, Matěj Dobeš se zlepšil o deset vteřin a Fillip Honomich jel také poprvé a vytvořil si osobák o 10 vvteřin. Junior Vojta Chaloupka jel také poprvé a přepálil začátek, ae závod dojel pod 8 minut a tedy v osobním rekordu! Na trenažerech není tak úplně důlkežité pořadí, ale to jestli si sportovec vytvoří osobní rekord! A tak tedy musím všechny pochválit- osobáky máme a nebo jsou na "svém". Což je dobrá zpráva - vzhledem k velké marodce, která nás provází! GRATULUJU!

Img-20240114-wa0019  Img-20240114-wa0021  Img-20240114-wa0020_2

UPOZORNĚNÍ - dorost a starší mají nyní každý týden plavání vždy od 18,40 hodin !!!! Až do konce března.

R


11.1.2024 

PRVNÍ ZÁVODY V ROCE 2024 - INFO O ODJEZDU

V neděli 14.1 2024  se uskuteční první závody v novém roce - pro dorost a starší - II.kolo ČP na trenažerech. Akce je v Roudnici. Pojedeme společně V 7,30 hodin od posilovny v Kasárnách. Dres, něco teplého na rozcvičení, sálové tenisky, hodně pití, jídlo s sebou a hlavně bojovnou náladu!

Přihlášeni jsou :

dorostenky Čadková, Čedroňová, Štajerová

dorostenci: Tejkl, Král, Dobeš, Kodras, Petráš, Vaculík

junioři : Chaloupka

Novoroční veslování se vydařilo na vodu vyjely dvě osmiveslice a v tu chvíli bylo i sluníčko. Paráda. Pak jsme si dali ovárek, čočku a připili si na úspěšný nový rok. PARÁDA !!!

NAROZENINY :

V tomto týdnu oslaví 68. narozeniny náš admin a kamarád Petr SVATOŠ a to v pátek 12.1. Tak vše NEJ a hodně zdravíčka a štěstíčka.

R


1.1.2024

JAK NA NOVÝ ROK - TAK PO CELÝ ROK!

Dnes 1.1. je NOVOROČNÍ VESLOVÁNÍ a potom ovárek . Přijďte ve 13,30 na loděnici na Štulovně a pokud vyjde počasí, tak půjdeme na vodu!

VŠEM PŘEJEME ÚSPĚŠNÝ CELÝ NOVÝ ROK 2024 - ať jsme všichni zdraví, máme štěstí a pohodu a hlavně, ať se co nejvíc můžeme smát! Není nic hezčího než milý úsměv a milé slovo - to vždy potěší a zahřeje u srdce!

Tréninky začneme ve středu 3.1. - to už půjdete do školy a vše bude v NORMÁLU !

NAROZENINY :

4.ledna oslaví náš čestný prezident klubu, úžasný sportovec a člověk, kamarád a náš člen KAREL HRADIL již 87 let. Karle přejeme ti hodně síly a zdravíčka. Myslíme na tebe !

5.1. oslaví 17 let naše sluníčko Žofi RADECHOVSKÁ - vynikající kormidelnice a hlavně úžasná dívka !  A v neděli 7.1. oslaví nádherných 83 let naše dlouholetá členka, kamárádka a jedna z týmu seniorek Aničky Hradilové - Emička ČALOUNOVÁ ! Tréninky pod vedením Aničky ji svědčí a je stále svěží, sportuje a má stále úsměv na tváři. To je hlavní cíl této úžasné skupiny našich sportujících seniorek!!!

Všem oslavencům přejeme hodně zdravíčka, štěstíčka a radosti !!!

R


 

24.12.2023

Včera jsme společně strávili nádherné chvíle v klubovně naší loděnice. Bála jsem se, že vzhledem k počasí přijde málo členů, ale opak byl pravdou. Bylo nás přes 40 a bylo to fakt příjemné sektkání a přišli i naši bývalí závodníci a jejich rodiče. Moc děkuji - to je pro nás ten nejkrásnější dárek!

Všem přejeme klidné a pohádkové Vánoce a úspěšný nový rok 2024 

R


22.12.2023

23.12. STÁTNÍ SMUTEK - PŘIJĎTE S NÁMI UCTÍT PAMÁTKU NA ŠTULOVNU

Vláda na zítřek 23.12. vyhlásila Státní smutek a  i my uctíme památku obětí tragické události.

Prosím, přijďte ve 13,00 na loděnici na Štulovnu a společně uctěme oběti nesmyslného, tragického a nepochopitelného činu. Posedíme a společně při vánočním punči se budeme snažit setřást ten hrozný šok z něčeho co nelze pochopit ....  Věřím, že kamarádi, přátelé a společné posezení nám pomůže vše zvládnout. Vždy jsem věřila na přátelství a společně sdílené prožitky.

Na vodu se z pietních důvodů nepůjde, ale věřím, že vy i vaši rodiče přijdete a společně nám všem bude lépe.

R


11.12.2023

INFO JAK BUDOU TRÉNNKY PŘED VÁNOCEMI

Info k tréninkům před Vánocemi a mezi svátky :

Tento týden jedme v normálním tréninkovém provozu. Příští týden budou tréninky jen do středy 20.12. / včetně plavání

Ve čtvrtek a v pátek - 21.12. a 22.12. je volno ( to aby všichni stihli pro Ježíška všechno připravit )

23.12. se sejdeme ve 13,00 hodin na Štulovně na naše tradiční Vánoční veslování

- nezapomeňte se pořádně obléci ( rukavice, čepice, teplé ponožky 2x) snad to půjde na vodu a těšte se na Vánoční punč, cukrovíčko a koledy.

Mezi svátky budou tréninky jen pro  starší žactvo a starší a to od 27.12. do 29.12. vždy od 10,30 do cca 12,30 hodin

Na Nový rok 1.1.2023 platí i pro nás JAK NA NOVÝ ROK - TAK PO CELÝ ROK - takže se sejdeme ve 13,30 na loděnici        ( znovu dobře se oblečte) a pokud nám to ledy dovolí tak se jde na vodu a potom na ovárek a čajíček a hlavně Novoroční přípitek 

Samozřejmě na obě akce zveme i rodiče !

NAROZENINY :

13.12 oslaví 17 let Pavel HARTMANN a 14.12. ude 14 let Michalu GABRIELOVI. 26.2. na Štěpána oslaví Jindra ŠTUSÁK také 14 let a v posledních dnech roku oslaví 13 let 30.12. Evča BALÁŽOVÁ a konec roku - Silvestr patří a narozeniny oslaví Amálka HORSKÁ - obě holčiny oslaví 13 let. TAK VŠE NEJ a HODNĚ ZDRAVÍČKA!!!

V prvním kole ČP - v trenažeovém veslování si všichni naši vytvořili osobní rekordy !!! PARÁDA a VELKÁ GRATULACE!!!!

R


ARCHIV STARŠÍCH ZPRÁV

... protože nás voda baví !

O klubu

Pokud vás náš Klub zaujal - jak na to ?

Přijďte se podívat - nábor nových členů vždy po-st-pá od 16.00 hod. - Růžena Sehnoutková,   tel. 602 683 113. Tréninky na Berounce - loděnice Na Štulovně (letní měsíce) a v posilovně naproti městské knihovně - stará kasárna (cca od října do března). Trénink je týmový a je zaměřen pro příchozí jako všeobecná přípravka vodních sportů s postupným budoucím  zaměřením na vhodnou specializaci. Minimální věk je 9 let a povinnost být dobrý plavec !!!!!

Rodiče !!!  S vodními sporty se dá začít i relativně později. Pokud má předchozí dobrý základ z jiného sportu, může i po 16. roku věku stále ještě "chytit vlak" a úspěšně závodit. Mimo sportovní výsledky je pak jistě u vody udrží dobrá parta, která mimo trénink dělá řadu věcí společně (závody, přípravu lodí, zimní a letní soustředění, zvelebování loděnice a pod...)

Co nabízíme?

  • Kvalitní vybavení veslicemi a rychlostními kajaky - skuly, plovák, skify, dvojskify, dvojky, párové i nepárové čtyřky a osmiveslice, K1, K2 a i K4, tréninkové pramice ...

  • Špičkové vybavení pro zimní kondiční přípravu - trenažery, posilovna, plavecký kondiční trénink

  • V tréninku používáme i klubové koloběžky

  • Bezvadnou partu lidí od vody - tréninky řízené bývalými reprezentanty

  • Kvalitní podporu mateřské jednoty

Kontakty

TJ LOKOMOTIVA BEROUN z.s.

Tyršova 85, 266 01  Beroun II

Loděnice na Štulovně, Dukelská ul. - kudy se k nám dostanete? Podívejte se na mapu.

GPS: 49°58'12.326"N, 14°4'19.296"E

Tréninkové středisko Kasino v ulici U Kasáren 2088 - najdete ho rovněž na mapě.

GPS: N 49° 58.0376', E 14° 4.2495'