Aktuálně

15.1.2022

V NÁSLEDUJÍCÍM TÝDNU 17.1. - 23.1. JSME NA HORÁCH,  ale TRÉNINKY  JSOU ZAJIŠTĚNY

Tréninky v týdnu 17. - 23. ledna jsou normálně podle rozvrhu. 

Pondělí - je i plavání jenom ti starší přijdou od 18,00 do 19,00 hodin se žactvem -je to skupina C -

                  jmenovitě : Čech, Denko, Hejda, Hobza F, Partl, Procházka, Sládek, Štajer, Štajerová

UPOZORNĚNÍ PRO DOROST a STARŠÍ !!!  V pátek máte trénink v kasárnách od 15,00  - HALA EDEN JE ODVOLÁNA !!!

NAROZENINY v následujícím týdnu mají hned dva členi a to v jeden den! 19.ledna oslaví dvacet let Albert Jeroným DUŠEK a naše nová členka Kristýna ŠROLOVÁ 11 let. Oběma přejeme VŠE NEJ .

R


10.1.2022

 DRUHÝ LEDNOVÝ TÝDEN 

Ve druhém lednovém týdnu jedeme podle normálního zimního rozvrhu.

NAROZENINY v tomto týdnu oslaví ve středu 12.ledna  naše dlouholetá kamarádka a podporovatelka klubu Pavla DUŠKOVÁ a náš admin a fotograf Petr SVATOŠ. Ve čtvrtek 13.1. oslaví 12 let Pavlík PAVLÁSEK a v sobotu 15.1. budu i já zase o rok starší.....

!!! UPOZORNĚNÍ !!!

Od 16.1. jedeme na lyžařské soustředění. Ostatní co zůstávají v Berouně budou mít tréninky jako obvykle. Jen dorost a starší nebude mít v pátek  halu v Edenu.

R


5.1.2022

ÚŽASNÝ ČLÁNEK O KARLOVI HRADILOVI

Na stránkách Olympijského týmu byl zveřejněn článek o Karlovi Hradilovi a jeho sportovní kariéře. Pokud by Vás článek zajímal, tak ho naleznete zde https://www.olympijskytym.cz/article/let-do-raje-a-pak-pekelny-navrat-olympionik-hradil-vzpomina-na-australske-dobrodruzstvi?utm_medium=organic&utm_source=facebook&utm_campaign=cot2022&utm_content=clanek-hradil-narozeniny-melbourne-220104&fbclid=IwAR2H5CNGig2DGePEQu-S4Pp5oeAq7FmWxghyshScQ142a7MTg7iNz_hCilY .


 3.1.2022

KAREL HRADIL SLAVÍ 85. NAROZENINY

Karel Hradil, čestný prezident klubu veslování a rychlostní kanoistiky TJ Lokomotiva Beroun, oslaví  4.1.2022 významné jubileum – 85 let!
Karel je úspěšný kanoista a reprezentoval Československo na Olympijských hrách v Melbourne v roce 1956, kde na C1 na 1000m skončil na čtvrtém místě. Je nositelem titulu Mistr sportu, členem Klubu olympioniků. Od roku 1962 žije v Berouně.
Celý život se věnoval sportu, zejména kanoistice a řeckořímskému zápasu (1. liga za Rudou hvězdu). Několik let závodil v kanoistice i za oddíl TJ LOKOMOTIVA BEROUN. Veslařský sport jej spolu s manželkou Annou, kajakářkou, nadchnul. Nejen jako zkušený stavitel, ale i jako precizní řemeslník řešil výstavbu loděnice. Přitom si našel čas také na pomoc s tréninkem závodníků a opravami lodí, se kterými si nikdo jiný neporadil. Vždy jen litoval, že se nemohl do veslice posadit již dříve. A tak i na jeho počest původně jen veslařský klub po roce 2006 rozšířil svou činnost také o rychlostní kanoistiku, aby byly v Berouně zastoupeny oba sporty. Vždy trénoval mladé sportovce (plavce Loko Beroun, kanoisty a kajakáře, své děti a vnoučata) a poté i veslaře.
Těžko se dá bohatý dlouhý život popsat v jednom článku. Co v životě vlastně ještě dělal?
Postavil sám dům u řeky, pracoval v lese (kvůli kondici), učil dva měsíce na základní škole v Počaplech u Berouna český jazyk a tělesnou výchovu, jeho žáci si ho pamatují a dodnes se k němu hlásí, opravoval a přestavoval si auta. Postavil mnoho lodí, nejvzácnější je indiánská kanoe žebrovka dlouhá 6,5 m, kterou si sám navrhl. Řídil partu dělníků, která postavila berounský dálniční most a další mosty, poslední byl „druhý Karlův most „ v Karlštejně. Hodně jezdil na kole, vyjel mnohokrát do všech kopců okolo Berouna a kamarády byl nominován na Nobelovu cenu za uvaření držťkové polévky pro 80 lidí, choval slepice a králíky. Vždy měl své milované psy. Má mnoho kamarádů, ke kterým se můžeme hrdě hlásit i my veslaři! A hlavně - všem lidem vždy nezištně pomáhal.  Celý jeho aktivní život se sem nevejde.
Dnes žije spokojeně s manželkou Aničkou v Berouně. Má dvě děti a 5 vnoučat. Většinou jdou v jeho stopách, všichni umí jezdit na kajaku. Vnuk Tomáš (2002) se dokonce probojoval na Olympijské hry mládeže v Buenos Aires v roce 2018. Karel Hradil byl v roce 2016 uveden do Síně slávy v rámci ankety „Nejúspěšnější sportovec Středočeského kraje“.
Podrobné popsání sportovního života Karla Hradila je v knize Jaroslava Halaburdy Beroun nezapomíná, výsledky jsou v knize Malá encyklopedie OH nebo v knize 100 let české kanoistiky.
Děkujeme Karlovi za vše, co pro klub udělal, a jsme rádi, že je stále s námi a nadále se aktivně zajímá o dění v loděnici!
Tak Karle – hodně a hodně zdravíčka, štěstíčka a optimismu !  MÁME TĚ RÁDI a je pro nás všechny čest, že jsi náš kamarád!


2.1.2022

TRÉNINKY OD 3.1.2022

V sobotu 1.1. 2022 jsme vyjeli na ŠTULOVNĚ na vodu !  Dvě osmiveslice a párovka. SUPER počasí a super odpoledne, které jsme zakončili ovárkem a čočkou . Bylo to prima a bylo nádherně jako na jaře. 

Od pondělí 3.1. začínáme zase normálně trénovat. Koukněte se na to, kdo má plavání!  A samozřejmě podle platných hygienických nařízeních.

Takže zítra - JDEME DO TOHO !!! smile

NAROZENINY : 

V úterý 4.1. má narozeniny Jenda BÖHM a náš dlouholetý člen, kmarád a čestný prezident KAREL HRADIL, kterému bude úžasných 85. let.

Ve středu 5.1. oslaví 15 let naše Žofi- Žofka- Žofinka RADECHOVSKÁ. Tak našim oslavencům VŠE NEJLEPŠÍ a HODNĚ ZDRAVÍ a SÍLY do dalších let.

R


30.12.2021

Veslařský a Kanoistický Klub TJ LOKOMOTIVA BEROUN z. s.  přeje Všem příjemné a klidné prožití vánočních svátků a rok 2022 plný zdraví, pohody a úspěchů nejen na vodě i mimo ní…

I když zejména „nejen žít, ale i plouti je třeba“….že smile !!! 

A jak na nový rok tak po celý rok!!! Takže v sobotu 1.1.2022 ve 13,00 hodin vyjedeme na vodu - počasí nám má být nakloněno, ledy již nebudou ( jako na Vánoce )  takže se těšíme  smile    

Vidíte sami, že na vánoční veslování nás bylo hodně - paráda a všem díky. Bylo to krásné setkání a posezení.

Narozeniny :

V novém roce to začíná zase v neděli 2.1.  šestnáctými narozeninami Maky FOREJTOVÉ - tak, ty naše  "Makyfro", přejeme ti vše nejlepší a hlavně aby se ti už vyhnuly zdravotní potíže a zranění.

R


ARCHIV STARŠÍCH ZPRÁV

... protože nás voda baví !

O klubu

Pokud vás náš Klub zaujal - jak na to ?

Přijďte se podívat - nábor nových členů vždy po-st-pá od 16.00 hod. - Růžena Sehnoutková,   tel. 602 683 113. Tréninky na Berounce - loděnice Na Štulovně (letní měsíce) a v posilovně naproti městské knihovně - stará kasárna (cca od října do března). Trénink je týmový a je zaměřen pro příchozí jako všeobecná přípravka vodních sportů s postupným budoucím  zaměřením na vhodnou specializaci. Minimální věk je 9 let a povinnost být dobrý plavec !!!!!

Rodiče !!!  S vodními sporty se dá začít i relativně později. Pokud má předchozí dobrý základ z jiného sportu, může i po 16. roku věku stále ještě "chytit vlak" a úspěšně závodit. Mimo sportovní výsledky je pak jistě u vody udrží dobrá parta, která mimo trénink dělá řadu věcí společně (závody, přípravu lodí, zimní a letní soustředění, zvelebování loděnice a pod...)

Co nabízíme?

  • Kvalitní vybavení veslicemi a rychlostními kajaky - skuly, plovák, skify, dvojskify, dvojky, párové i nepárové čtyřky a osmiveslice, K1, K2 a i K4, tréninkové pramice ...

  • Špičkové vybavení pro zimní kondiční přípravu - trenažery, posilovna, plavecký kondiční trénink

  • V tréninku používáme i klubové koloběžky

  • Bezvadnou partu lidí od vody - tréninky řízené bývalými reprezentanty

  • Kvalitní podporu mateřské jednoty

Kontakty

TJ LOKOMOTIVA BEROUN z.s.

Tyršova 85, 266 01  Beroun II

Loděnice na Štulovně, Dukelská ul. - kudy se k nám dostanete? Podívejte se na mapu.

GPS: 49°58'12.326"N, 14°4'19.296"E

Tréninkové středisko Kasino v ulici U Kasáren 2088 - najdete ho rovněž na mapě.

GPS: N 49° 58.0376', E 14° 4.2495'