Změna bazén    18,00  -  19,00  Plavání pro všechny dohromady – trenéři Barča Nováková a Zora Jordánová

Čtvrtek  23.1.      15,30  -  17,00  hala TJ  pro všechny co nejsou na horách

Pátek     24.1.      VOLNO

13.1.2020

MISTROVSTVÍ EVROPY  a  MČR 2020 v jízdě na veslařském trenažéru

Praha hostila v sobotu 11. ledna 2020 v hale Královka  Mistrovství Evropy v trenažérovém veslování. FISA pověřila uspořádáním ME Český veslařský svaz, který se této úlohy zhostil vynikajícím způsobem, ke spokojenosti všech zúčastněných. V rámci této akce se uskutečnilo i MČR na veslařských trenažérech. Veslaři  z TJ LOKOMOTIVA BEROUN z.s. se také tohoto svátku veslování zúčastnili. Možnost startovat na tak významném závodě dostalo 11 závodníků. Bohužel Majda Kindlová pro zranění zad nakonec startovat nemohla. Ale ostatní bojovali a výsledky jsou skvělé.

V hlavní disciplíně na ME 2000m jsme měli nejpočetnější obsazení v kategorii U17 – dorostenci – na start bylo přihlášeno 52 závodníků a z našich se nejlépe umístil Martin Jordán na 27. místě ve výrazném osobním rekordu (o 9 s) časem 7:09,4 a ve výsledkové listině MČR skončil 24. Velké překvapení pro berounské trenéry předvedl svým výkonem Maxmilián Marflák. Svůj osobní rekord si vylepšil o úžasných 47 vteřin a časem 7:16,0 se umístil na 33. příčce ME a ve výsledcích MČR skončil 30. Marek Chleboun si také vytvořil osobní rekord o 6 s a časem 7:23,9 skončil na 37. místě a v MČR na 32. příčce. Štěpán Moravčík vylepšil svůj osobák o 5 sekund a poprvé zajel pod hranici osmi minut a skončil na 46. místě, v MČR skončil 38. Ve stejné kategorii U17 dívek startovaly za naše barvy 3 dorostenky. Z 33 závodnic na startu se v závodě ME z našich nejlépe umístila na vynikajícím 9. místě  Adéla Bartáková, která si vytvořila časem 7:52,8 osobák o 8 sekund a v žebříčku MČR obsadila skvělé 6. místo. Zuzana Matějková bojovala nejen se soupeři, ale i s naraženými zády z lyží a ve výsledku ME skončila 15. A ve výsledcích MČR dojela na 12. místě. Lubomíra Forejtová dojela v ME na 20. místě a vytvořila si osobní rekord o 4 vteřiny. V hodnocení MČR skončila na 17. pozici. Mezi 65 přihlášenými juniory U19 jsme měli pouze jednoho zástupce Jana Böhma. Hlavní závod mu zcela nevyšel a i když nadějně rozjel závod nad  hranicí svého osobního rekordu, skončil nakonec v ME na 62. místě a v MČR na 58. místě.

V kategorii lehkých vah mužů U23 vybojoval na ME - ve vylepšeném osobním rekordu o 2s - časem 6:49,2 Michael Štorek vynikající 6. místo!  Tato příčka mu náleží i ve výsledcích MČR. Přihlášených „lehkáčů do 23 let“ bylo celkem 16 – je to kvůli omezené váze do 75 kg - a naši veslaři z ČR tuto kategorii ovládli. Nejlepší zahraniční závodník byl až 12. a tak má Michal skalpy závodníků z Finska, Slovenska, Maďarska a Irska.

Náš klub měl zastoupení i v kategorii žen U23, zde bylo přihlášeno 23 žen. Tereza Lamprechtová se po nemoci nestačila dostat do své nejlepší formy, ale i tak rozjela statečně na hranici svého osobního výkonu, ale pak si tréninkové manko vybralo svou daň v podobě krize v půli trati. Tereza však svou vůlí přesto závod dokončila a dojela v čase 7:57,3  v hodnocení ME na 19. místě a v MČR na 16. místě.

Další program ME se již nezapočítával do MČR, jel se sprint na 500m  na veslařském trenažeru. A tady nám cinkly dvě medaile a dvě čtvrtá místa. Jako jediný zástupce českých veslařů v kategorii U19M si dojel Jan Böhm pro svou první medaili a to hned Evropský  bronz. Porazil ho jen ukrajinský a irský soupeř.

Michael Štorek byl také jediný zástupce ČR v kategorii U23M  a vybojoval úžasným finišem před finským veslařem druhé místo a tedy Evropské stříbro za vítězným Ukrajincem. Mezi dorostenci U17 vybojoval Martin Jordán 4. místo, když z českých borců skončil jako třetí. Max Marflák znovu překvapil a skončil na 8. místě. Hned za ním dojel jako 9. Marek Chleboun a na 13. místě skončil Štěpán Moravčík. Mezi dívkami U17 dojela Zuzka Matějková na 4. místě (mezi Češkami by skončila na 3. místě), šestá dojela Adélka Bartáková a na skvělém 10. místě dojela Luba Forejtová. V kategorii žen U23 skončila Terezka Lamprechtová na 5. místě. Super výsledky.
A poslední závod ME, kterého se naši berounští veslaři zúčastnili, byla smíšená štafeta - týmový závod na 4x500 m. Závodili jsme v kategorii U17 /2M+2W/. Náš dorostenecký tým ve složení Martin Jordán, Marek Chleboun, Zuzana Matějková a Adéla Bartáková vybojoval bronzovou medaili za vítězným týmem z Bohemians a za druhým Maďarskem. Jsou to super výsledky a nejdůležitější je fakt, že naši veslaři z TJ LOKOMOTIVA BEROUN z.s.  úspěšně a důstojně reprezentovali naší tělovýchovnou jednotu, veslařský klub i město Beroun. Patří jim velká gratulace. Současně i všem trenérům, kteří se na tomto úspěchu podíleli:  Jardovi Sehnoutkovi, Michalu Vabrouškovi, Růženě Sehnoutkové, Karlu Kouklíkovi a všem ostatním v týmu - Honzovi Urbanovi, Honzovi Piskáčkovi a Jitce Svatošové.

Více fotek tradičně ve fotogalerii nebo ZDE.

R.

8.1.2020

Upozornění na novou rubriku "SPORTOVNÍ VÝBAVA"

Nově byla na naše stránky přidána rubrika "Sportovní výbava", kde najdete jak kompletní, tak i povinnou výbavu každého závodníka, včetně ceníku.

Jedná se o kolekci z loňského roku a případní zájemci (noví členové klubu nebo ti, kteří si ještě nestačili výbavu koupit) se mohou na nákupu domluvit s Růženkou.

8.1.2020

Pozvánka na výroční schůzi a nová termínová listina.

Výroční členská schůze klubu VKK Lokomotiva Beroun se bude konat ve čtvrtek 30.1., tentokrát však trochu jinak a hlavně jinde. Podrobnosti se dozvíte v pozvánce.   Prosím, napište mi na email : r.sehnoutkova@centrum.cz,  zda se zúčastníte naší výročky.

A rovněž připomínám uvedení nové termínové listiny VKK Beroun na letošní rok v rubrice ZÁVODY.

R.

2.1.2020

Novoroční veslování na Berounce

Tak jako každoročně, tak i letos jsme hned první den roku vytáhli lodě a vyzkoušeli Berounku. A ani slabá ledová krusta nás v žádném případě nemohla zastavit smile.

A jak je již tradicí, s chutí jasme si zaveslovali a potěšili se sice chladným, ale krásným slunečným počasím a účastí, která dala na dvě posádky osmiveslic a k

tomu dva skuly.

A v neposlední řadě velký dík Růžence za přípravu klubové oslavy s tradiční čočkou, ovarem s křenem (který náležitě oplakala smile) a teplem v klubovně. smile

Více fotek v naší fotogalerii.

31.12.2019

PF 2020

Přejeme všem členům klubu, rodičům, přátelům a příznivcům, ať Vás i nás voda a vše kolem ní baví i v roce 2020.

smile Pf 2020 smile

Výbor Klubu veslování a rychlostní kanoistiky při TJ Lokomotiva Beroun z.s.

ARCHIV STARŠÍCH ZPRÁV

... protože nás voda baví !

O klubu

Pokud vás náš Klub zaujal - jak na to ?

Přijďte se podívat - nábor nových členů vždy po-st-pá od 16.00 hod. - Růžena Sehnoutková,   tel. 602 683 113. Tréninky na Berounce - loděnice Na Štulovně (letní měsíce) a v posilovně naproti městské knihovně - stará kasárna (cca od října do března). Trénink je týmový a je zaměřen pro příchozí jako všeobecná přípravka vodních sportů s postupným budoucím  zaměřením na vhodnou specializaci. Minimální věk je 9 let a povinnost být dobrý plavec !!!!!

Rodiče !!!  S vodními sporty se dá začít i relativně později. Pokud má předchozí dobrý základ z jiného sportu, může i po 16. roku věku stále ještě "chytit vlak" a úspěšně závodit. Mimo sportovní výsledky je pak jistě u vody udrží dobrá parta, která mimo trénink dělá řadu věcí společně (závody, přípravu lodí, zimní a letní soustředění, zvelebování loděnice a pod...)