Na stránce soustředění jsou podrobné informace ke dvěma již tradičním soustředěním - Račice (24.3 až 30.3.) a na Štulovně (8.4 až 14.4.).

RS

21.2.2019

II. kolo Poháru ČR 2018-2019 v jízdě na veslařském trenažéru

V lednu začala berounským veslařům trenažerová sezona. V sobotu 13.1.se naši veslaři rozjeli do Sportovní haly v Břvích – Hostivicích, aby ve II. kole ČP okusili atmosféru a to, jak „bolí“ 2km na veslařském trenažeru. Z dorostenek byla jen Lubomíra Forejtová a vytvořila si výrazný osobní rekord a z celkem 65 dívek se umístila v na 42 místě. Dorostenců bylo přihlášeno 100, z našich bojovali dali v osobních rekordech Jan Böhm, který dojel na 69.místě a hned za ním se umístil Kryštof Daněk. Na76 a 77 místě dojeli Martin Jordán a David Pazdera a posledním z našich se umístil Vladimír Patera na 92 místě také v osobním rekordu. Juniorky zastupovala jen Tereza Lamprechtová. Ta si vytvořila také osobní rekord a skončila 17 z 47 přihlášených. Juniorů se přihlásilo 71. Michel Štorek poprvé zajel 2km pod 7minut a umístil se na 48.místě, Albert Jeroným Dušek si také vytvořil osobní rekord a skončil sedmdesátý.

V ženách jsme měli Aničku Frdlíkovou, ta skončila 22 a v mužích Vojta Šabata jako devatenáctiletý skončil mezi 45 přihlášenými 31. Tyto závody měly být zkouškou na MČR, ale bohužel, marodka a jarní prázdniny nám znovu zamíchaly s nominací na tuto vrcholnou soutěž.

XXVI. MEZINÁRODNÍ MISTROVSTVÍ ČR V JÍZDĚ NA TRENAŽERU

V sobotu 16.2. ráno zamířili veslaři do Neratovic. Dvanáct našich borců, pod vedením Jardy Sehnoutky, Růženy Sehnoutkové, Jitky Svatošové  a Karla Kouklíka, se vydalo do  bojů s časem na Mistrovství ČR v jízdě na veslařském trenažeru. Počet našich veslařů byl snížen o „nemocemi zbořené“ kamarády – nějak se od ledna pereme s nemocností. První do bojů zasáhlo 56 dorostenek z toho 3 naše.  A jen jedna Luba Forejtová měla před měsícem možnost si už poprvé zažít tu ohromující atmosféru při trenažérových závodech. Úžasného výsledku dosáhla ZUZANA MATĚJKOVÁ, která – tak jako všechny naše dorostenky – je ročníkově mladší a v čase 7:52,4 se umístila na vynikajícím  9.místě a vytvořila si osobní rekord o 15 vteřin! Luba FOREJTOVÁ si vylepšila osobák od ledna o dalších 8 vteřin a končila 38. Nina LAUBOVÁ si vylepšila osobní rekord o 12 vteřin a skončila na 49.místě.   Mezi 76 přihlášenými dorostenci /roč. 2004 – 2003/ zasáhli do bojů i 4 naši. A vytvářeli si neskutečné osobní rekordy. Nejlépe z našich zajel Kryštof DANĚK /2004/  a oproti lednu si vytvořil osobní rekord o 23 vteřin! A obsadil 41.místo. Simon HEJDA /2004/ jel také svůj první trenažerový závod a vynikajím vylepšením osobního výkonu z tréninku o 27 vteřin se umístil na 52.místě. Arnošt TRTÚŠEK si svůj osobní rekord také vylepšil o 15 vteřin a skončil 66. Vláďa PATERA se od lednových závodůzlepšil o 10vteřin skončil 71. V této kategorii jsou veliké fyzické rozdíly a tak se cení hlavně osobáky a ti si naši kluci vytvořili všichni.  Mezi 39 juniorkamise popůlroční závodní odmlce, způsobené zraněním, znovu objevila Majda KINDLOVÁ. A jela to zkusit…. a nezklamala!  Nezajela si sice osobák, ale i tak to byl kvalitní výkon a umístila se na 22.místě. Terka LAMPRECHTOVÁ si od ledna znovu vylepšila osobní rekord o 10vteřin a časem  7:35,3 obsadila vynikající 14.místo. V juniorech se přihlásilo celkem 80 startujících. Míša ŠTOREK dojel na 54.místě a vytvořil si časem 6:51,8 osobní rekord znovu od ledna o 5 vteřin.  Albert Dušek zajel také vteřinový „osobáček“ – od ledna si i  po nemoci zlepšil čas a skončil 77. Vynikající čas a výborné umístění vybojoval Vojta ŠABATA. Letos je první rok mezi muži. Skončil z celkově 45 mužů na 27.místě a časem 6:22,3 si vytvořil osobák o 7vteřin. Je to již vynikající a kvalitní čas!  Mezi U23 soutěžilo 32 borců a Vojta se umístil na 17.místě.

A jen malá vsuvka – Mistrem ČR v kategorii U23 lehkých vah se stal CINCI – Jan Cincibuch, který se časem 6:15,7 umístil mezi všemi „lehkáči“ na druhém místě. Paráda!

Jsou to vynikající výsledky.  A moc všem gratulujeme k dosaženým časům! Máme velkou radost. Možná si někdo řekne - jen 10.místo - ale jaká je to dřina! A jak bolí si vytvořit  osobní rekord, byť jen o jednu jedinou desetinu.

Nyní se veslaři začnou připravovat na hlavní část sezony na vodě - už všechny svrbí dlaně, chtějí sednout do lodě a vyjet na tu naší krásnou řeku Berounku. A ty starší, již čeká 6.dubna, Mistrovství ČR na dlouhých tratích ve Štětí na Labi. Tak držíme palce!