Aktuálně

19.10.2020

!!!!!!!!!!  NOVÁ OPATŘENÍ  A  TRÉNINKY V NOUZOVÉM STAVU  od 14.10.2020  !!!!!!!!!!

Od středy 14.10. jsou přísnější omezení a nová opatření v NOUZOVÉM STAVU a zatím UZAVÍRÁME do odvolání loděnici.

Z důvodů vladních nařízení proti šíření nemoci Covid-19 je veslařská loděnice od 12.10.2020 uzavřena. Všechny tréninky jsou až do odvolání zrušeny. 

Vzhledem k zatím neutěšené situaci s koronavirem Covid 19 v naší republice, výzvě vlády a ministra zdravotnictví, abychom byli všichni raději doma, zatím nebudou žádné tréninky. Máme po hlavní sezoně a zimní sezona je zatím nejistá.... .  Odpočiňte si. Už je zrušen tradiční Veřejný halový triatlon v Lounech a uvidíme co bude následovat. Z těchto všech důvodů vás nebudeme vystavovat riziku nákazy a tréninky rušíme. Pokud bude tento týden lepší počasí jděte si jednotlivě zaběhat a cvičte doma - posilování břicha, zad, nohou a kliky. A hlavně nezapomeňte na protahování  se správným dýcháním a také "ohýbání" těla - předklony při natažených nohách v kolenou a s dotekem dlaní na zem. A stále se učíme správnému sezení - nesedíme si na zádech, ale máme zpevněné tělo a sedíme na "zadnici"  / a bušit do zad, aby jste se zpevnili můžou rodiče, nebo sourozenci / . 

Mějte se zatím všíchni krásně, pozor na dobroty - pak se kila špatně shazují - a můžete se ozvat a napsat. Budeme mít radost.

Jo a hádanka. Kdo to je???    Je blonďatý a kudrnatý a vyzná se výborně v dezinfekcích.....  ?

To asi není těžký.....

R


14.10.2020

NOVÝ VÝBOR VKK

Ahoj,

zdravíme Vás a chceme oznámit výsledky volby výboru našeho Klubu. Členská základna zvolila nový výbor a na jeho první schůzi odstoupil z funkce  předsedy Jarda Sehnoutka a Honza Piskáček z postu místopředsedy, aby tak po 21 letech uvolnili místo mladším. 

K naší velké radosti byl zvolen předsedou náš dlouholetý kamarád, podporovatel a již několik let berouňák, spolupracovník a mistr světa Michal Vabroušek.
Místopředsedkyní byla zvolena bývalá reprezentantka Hanka Pavlásková (roz. Žáková), která náš klub výrazně posílila.

Děkujeme za spolupráci v této nelehké době všem současným členům  a radujme se nejen z letošních pěkných sportovních výsledků,  ale i z naděje, že se naše prostředí „odkoronaviruje“ a budeme moci si užívat svatostánku na Štůle, na kterém se mnoho z Vás tak výrazně podílelo. 

Děkujeme i členům, kteří za 21 let Klubem prošli a tvoří již téměř čtyřistahlavý dav, který znamená berounské veslování,  a který již neodmyslitelně na berounský úsek řeky patří.

Ještě jednou díky a někdy na vodě (i jinde)!!!

P. S. Složení nového výboru je uvedeno v záložce „KONTAKTY“.

Za odstupující výbor: 
Jarda


11.10.2020

!!!!!!!!!!  NOVÁ OPATŘENÍ  A  TRÉNINKY V NOUZOVÉM STAVU  od 12.10.2020  !!!!!!!!!!

Od pondělí 12.10. jsou další omezení a nová opatření v NOUZOVÉM STAVU a zatím UZAVÍRÁME do odvolání loděnici.

Z důvodů vladních nařízení proti šíření nemoci Covid-19 je veslařská loděnice od 12.10.2020 uzavřena. Všechny tréninky jsou až do odvolání zrušeny. 

Nemáme zatím jasné vyjádření od VV TJ a ve středu se mají znovu opatření přiostřit, a počasí také nemá být nijak "skvělé". Takže počkáme, jaká nařízení od středy budou a jaké stanovisko nám sdělí hygiena a náš provozovatel  VV TJ. 

Pokud to bude možné, choďte na procházky - běhejte a posilujte si doma.  

Děkujeme Vám za pochopení. Musíme udělat maximum, aby se nákaza nešířila i naším přičiněním.  Vím, že to zvládneme tak jako na jaře. Zatím si odpočiňte po náročné sezoně.

Těšíme se na vás a přejeme Vám všem pevné zdraví a pozitivní náladu.

Za Výbor veslařského klubu  

R


8.10.2020

VYPSÁNÍ TERMÍNOVÉ LISTINY ERGOREGAT - POHÁR ČR 2020-2021 a Mistrovství ČR žactva ve vícebojích

Pohár ČR 2020 – 2021 ve veslování na trenažérech

termín

název soutěže

pořadatel

12.12.2020

I. kolo Poháru ČR 2020-2021

Bohemians Břve

16.01.2021

II. kolo Poháru ČR 2020-2021

Paprsek -Ústín.Labem

06.02.2021

XXVIII. mezinárodní mistrovství ČR 2021

Hodonín

Pohár ČR - se týká dorostu a starších  2006 a starší.

 

Mistrovství ČR žactva 2020 – 2021 ve vícebojích

termín

název soutěže

pořadatel

21.11.2020

XXVI. Veřejný halový triatlon

Louny

05.12.2020

Roudnický trojboj 2020

Roudnice

19.12.2020

Pardubický vánoční veslařský trojboj 2020

Pardubice

09.01.2021

Labský čtyřboj

Štětí

07.02.2021

Hodonínský žákovský trojboj

Hodonín

20.02.2021

Vajgarský triatlon

J. Hradec

06.03.2021

Olomoucký triatlon

Olomouc

Mistrovství ČR žactva 2020 – 2021 ve vícebojích se týká žactva 2010 a ml. - 2007

Toto jsou termíny možných soutěží na zimní sezonu. Uvidíme, které soutěže se uskuteční.......

HRADIŠŤSKÝ ŠESTIKILÁK je zrušen !

R


8.10.2020

ZLATÉ MEDAILE PRO ALEXANDRU LAUBOVOU  A  ANNU PAVLÁSKOVOU

Tak obě Mistrovství ČR máme za sebou. A povedla se znovu i medalová umístění. 

MČR ŽACTVA A SENIORŮ

SAŠA LAUBOVÁ A ANIČKA PAVLÁSKOVÁ VYHRÁLY ZLATOU MEDAILI A JSOU MISTRYNĚ ČR !!!

 Hned další víkend po Primátorkách se 29 žáků a žákyň, a 6 seniorů z veslařského klubu TJ LOKOMOTIVA BEROUN z.s., vydalo do Račic na veslařský kanál, kde se od soboty 26.9. do pondělí 28.9. uskutečnilo společné, Mezinárodní Mistrovství ČR žactva a seniorů U23 a seniorů.

Předpověď počasí nás děsila, a to jsme ještě nevěděli co nás čeká…. Už v pátek večer začalo silně pršet a prudce se ochladilo. Sobotní ráno nám ukázalo 4°C a silný déšť. No a pak se přidal vítr. A všechno a všichni byli promočení, zmrzlí – a pršelo a pršelo a foukalo… a každý by nejraději seděl u kamen. Ale závodilo se. Jeli se rozjížďky o postup do nedělních opravných jízd a semifinálí. A postupovali jsme! Naše posádky úspěšně bojovaly a všichni se snažili po jízdě, alespoň trochu zahřát horkým čajem.  Ale nebyla na nás suchá niť… a nebylo kde sušit všechny dresy, bundy….   

V neděli přestalo pršet, ale velká zima byla stále. Z nedělního semifinále jsme se probojovali do pondělního finále A celkem 18krát, finále B 8krát a třikrát finále C. V neděli jeli naši st.žáci finále E párové čtyřveslice s kormidelníkem a ve složení Robin Rýdl, Jan Landa, Matyáš Starý, Adam Denko, na kormidle s Michaelem Štorkem, vybojovala tato posádka, složená narychlo /po zdravotních problémech původní posádky/,  skvělé třetí místo a měli zaslouženou radost z dobré jízdy.

V pondělí začal finálový den a my se probudili do zataženého počasí, a to nevěstilo nic dobrého. Přes den několikrát pršelo a byla zase zima… Do finále C nastoupil dvojskif mladších žaček Marie Hlaváčková a Terezka Čedroňová. Děvčata bojovala a dojela na krásném třetím místě. Do finále C se probojoval Jakub Dušek a zajel výbornou jízdu a rovněž dojel na třetí pozici, když první tři se vešli do necelých dvou vteřin. Mladší žáci ve složení Matěj Voldán, Jan Ksandr, Vašek Tejkl a Tobiáš Halička a M.Štorek na kormidle, dojeli také na třetím místě. Finále B jsme rozjeli tím nejlepším možným způsobem – st.žačky ve složení Forejtová Markéta, Pavlásková Anna, Vabroušková Zuzana a Lukášová Aneta s Barborou Novákovou na kormidle suveréně vyhrály čtyřku s kormidelníkem /jedno veslo v rukách/. Další vítězství ve finále B jsme měli na skifu žaček 14 let – Alexandra Laubová napravila semifinále a suverénně zvítězila. Matěj Smejkal, v semifinále skifu žáků14 let překonával žaludeční problémy a nepostoupil do FA. A tak měl co napravovat. To se povedlo a vše napravil dalším  vítězstvím ve finále B. Druhá místa ve finále B obsadily Anna Frdlíková na skifu žen, Anna Čechová na skifu žaček 12 let. Na pátém místě dojela posádka čtyřky s kormidelníkem st.žáků ve složení Bartoloměj Krejčí, Vojta Kopačka, Jan Landa, Matyáš Starý na kormidle Barča Nováková a na šestém místě v  „béčku“  dojely děvčata na dvojskifu žaček 13let – Amálie Moravčíková s Maruškou Trnkovou a také dvojskif ml.žáků Jakub Dušek se Šimonem Hobzou. Finálové jízdy A  byly velmi „nabité“ a opravdu se bojovalo až na cílovou čáru. Osmiveslice mix st.žactva ve složení strok – Jára Čech, B.Krejčí, P.Prášek, V.Kopačka, A.Moravčíková, M.Trnková, A.Lukášová a Z.Tejklová s kormidelnicí B.Novákovou dojela na šestém místě. Šesté místo obsadila na skifu žen Tereza Lamprechtová. Na stejném místě dojela i posádka mužů na dvojce s kormidelníkem ve složení Michael Štorek, Martin Resl na kormidle s Markétou Forejtovou. Třináctiletý skifař Oliver Molčanyi dojel po velkém souboji na 5.místě a na stejném místě pak i se svým parťákem Přemyslem Práškem na dvojskifu žáků 13tiletých. Páté dojela i děvčata na dvojskifu ml.žaček Anička Čechová s Kateřinou Štajerovou. Na stejné příčce, dojela na skifu lehkých vah žen, Barča Nováková.

Jen necelých šest desetin vteřiny (!!) dělilo od medaile naše st.žáky na dvojskifu. Kluci ve složení Matěj Smejkal s Járou Čechem měli pomalejší start a zaostali za čelem závodu. Měli neskutečný finiš, ale bohužel to na medaili nestačilo a skončili na čtvrtém místě o necelých šest desetin vteřiny. I tak měli velikou radost ze skvělého výkonu. Neměli jsme jen smůlu. Také nám cinkly medaile. První medaili vybojovali mladší žáci a žákyně na osmiveslici mix ve složení- na stroku Kateřina Štajerová, T.Čedroňová, M.Hlaváčková, M.Voldán, J.Ksandr, T.Mikoczi, T.Halička s kormidelníkem M.Štorkem. Tato posádka vybojovala bronz a to i přes technické problémy, kdy chytila hned dva „kraby“ od vln /a dokonce to T.Čedroňové vyrazilo veslo z ruky a velmi silně jí udeřilo do obličeje/.

Bronzové medaile vybojovaly naše ženy na dvojskifu - Magdaléna Kindlová s Terezou Lamprechtovou a v kategori U23 skončily na stříbrné pozici.

Skif žen lehkých vah přinesl stříbrnou radost - Majda Kindlová vybojovala celkově druhé místo a i za kategorii U23 si přidala druhou stříbrnou medaili. Na dvojskifu žen lehkých vah - dojela Barča Nováková společně s veslařkou z Bohemians Praha na třetím místě a v U23 byly stříbrné.

Po smolném nepostupu do finále A našich „želízek“ na skifu žaček a žáků 14tiletých, jsme netrpělivě čekali na finále A dvojskifu starších žaček. Tam postoupily dvě naše posádky. Pro posádku Markéta Forejtová a Zuzana Vabroušková byl postup do A úžasným výkonem. To je „nakoplo“ a do finále nastoupily bojovně! Dlouho se držely v kontaktu na medailové pozici, ale nakonec skončily po velkém souboji na šestém místě. Druhá naše posádka Alexandra Laubová a Anna Pavlásková postupovala z rozjížděk, i ze semifinále, z prvních míst a jako favoritky. Což byl na ně docela velký tlak. Svým výkonem děvčata svou suverenitu potvrdila. Hned od začátku se ujaly vedení, o které ale musela ve finiši hodně bojovat, s dvojskifem děčínských děvčat. Saša a Anička útok odrazily a dojely si pro zlaté medaile a Mistrovský titul! A bylo to zlatá tečka pro celý náš klub TJ LOKOMOTIVA BEROUN z.s. - super! Celý náš tým měl velkou radost nejen z mistrovského titulu, medailí, výkonů, ale hlavně ze zvládnutí mimořádně těžkých závodů MČR v hrozném počasí. Tým, to znamená všichni veslaři, trenéři, kormidelníci a i Luba Forejtová, dorostenka, která s námi jela a pomáhala v zázemí s loďmi a nakládáním. A ti všichni se snaží dělat a udržet dobré jméno naší TJ LOKOMOTIVA BEROUN z.s. a celému městu Beroun.

MČR DOROSTU A JUNIORŮ

MATYÁŠ KOTRČ A JAN BÖHM S KORMIDELNICÍ ZUZKOU VABROUŠKOVOU VYBOJOVALI BRONZOVÉ MEDAILE !!!

 První říjnový víkend se uskutečnila v Račicích poslední letošní akce v areálu Labe Areny – Mezinárodní MČR dorostu a juniorů. Po velkých peripetiích, kvůli nákaze koronavirem, a i organizačních problémech se nakonec sjeli veslaři a veslařky dorostenecké a juniorské kategorie, na Račický kanál a od pátku 2.10. do neděle 4.10. bojovali o postupy do finále a tím i možnost bojovat o medaile a mistrovské tituly. Náš veslařský klub vyslal nakonec čtyři dorostenky, osm dorostenců, šest juniorů a dvě kormidelnice. Všichni se z pátečních rozjížděk probojovali do sobotních semifinálových soubojů, kde se postupy docela dařily a tak se v neděli mohlo jet finále A pět našich posádek. Foukal velmi nepříjemný a silný vítr, což velmi ztížilo podmínky, ale oproti minulému víkendu na MČR žactva a seniorů, bylo teplo a slunce. Nejdříve nastoupili naši dorostenci Štěpán Moravčík s Filipem Hobzou do finále A na dvojce bez kormidelníka. U ž postup této posádky do „A“, která je ročníkově mladší, byl velký úspěch. Kluci bojovali a dojeli v kontaktu se všemi na 6.místě a byli velmi spokojeni s výborně odjetým závodem. Junioři na čtyřce s kormidelníkem ve složení Matyáš Kotrč, Jan Böhm, Albert Dušek a Matyáš Tůma s kormidelnicí Zuzanou Vabrouškovou a skončili ve finále A na 5.místě, ale se svou jízdou nebyli zcela spokojeni. Další se vydali na trať dorostenci -  Martin Jordán, Simon Hejda, Tomáš Partl a Albert Tůma na čtyřce s kormidelnicí Markétou Forejtovou a ve finále B dojeli na krásném 3.místě. Do finále B se probojovaly také naše dorostenky, na párové čtyřce bez kormidelníka, ve složení Bartáková Adéla, Matějková Zuzana, Lubomíra Forejtová a Nina Laubová  a také obsadily 3.místo. Osmiveslice dorostenců ve složení Moravčík Š, Hobza F Jordán M,Hejda S, Partl T, Šiška J, Štajer O a Tůma A. s kormidelnicí M. Forejtovou dojeli na 5.místě. Zuzana Matějková, Martin Jordán a Simon Hejda měli jako jediní tři závody, ale tuto velkou zátěž všichni tři zvládli dobře. Zuzka na skifu dorostenek skončila ve finále B na 3.místě. Kluci měli bohužel těžký los v semifinálových jízdách a do finále dvojskifu dorostenců se neprobojovali, ale podali zodpovědný a bojovný výkon. Velkou radost měla pak Zuzka Matějková s Adélkou Bartákovou na dvojskifu dorostenek i když ve finále A skončily na nepopulárním 4.místě, tak zajely výbornou jízdu. Dobrý pocit z dobře odjeté jízdy měli i Arnošt Trtúšek s Vladimírem Paterou na dvojce s kormidelníkem – tedy kormidelnicí Ninou Laubovou. Tato posádka dojela ve finále A na šesté pozici. V této nejtěžší veslařské disciplíně jsme měli ještě jednu posádku – Matyáš Kotrč s Janem Böhmem a na kormidle Zuzana Vabroušková. A tady nám to cinklo! Kluci podali krásný výkon a zaslouženě si dojeli pro bronzovou medaili. Paráda a patří jim velká gratulace.

Tato sezona skončila. Byla velmi poznamenána koronavirovými dopady na veškeré dění ve společnosti i sportu. Naši veslaři z TJ LOKOMOTIVA BEROUN z.s. se s touto situací „poprali“ dobře, i s krásnými výsledky. Popřejme si, aby vše bylo zase v normálu. A snad bude i zimní závodní trenažérová sezona.

R  


 

5.10.2020

TRÉNINKY V NOUZOVÉM STAVU   

Od dnešního dne je vyhlášen Nouzový stav - ale, nás se to zatím nějak zásadně nedotkne. Podle informace z naší TJ a provozovatele bazénu Laguna, mám sdělení, že můžeme TRÉNOVAT !

Takže - plavání dnes začíná podle plaveckého rozvrhu / roluj dolu /. 

Všichni se sejdeme PŘED budovou bazenu a při vstupu do objektu bazénu budeme mít všichni nasazenou roušku. Tu si sundáme v šatně  a uložíme do skříňky, před odchodem do sprch. Po tréninku znovu do recepce půjdeme v rouškách. To znamená - roušky všude - mimo sprch a tréninku ve vodě.

RODIČE MAJÍ ZAKÁZANÝ VSTUP DO OBJEKTU BAZÉNU - prosím,  nedoprovázejte děti do recepce a po tréninku čekejte na děti venku před budovou !

JAKÝ BUDE PROVOZ TRÉNINKŮ PO DOBU NOUZOVÉHO STAVU

Zatím nemáme zprovozněnou posilovnu - doufáme, že už během dvou týdnů bude zprovozněna - tak zatím :

Mladší žactvo 2009 a mladší : pondělí plavání  18,00 - 18,50

                                                 čtvrtek  hala TJ   15,30 - 17,00

Starší žactvo 2007 - 2008 :       pondělí    plavání podle rozvrhu

                                                  středa      Štulovna   15,00 - 17,00

                                                    čtvrtek     hala TJ      15,30 - 17,00

Dorost a starší  2006 a starší :   pondělí  Štulovna   15,00 -  17,00   a plavání podle rozvrhu

                                                     úterý  Štulovna       15,00 - 18,00

                                                     středa  Štulovna     16,00 - 18,00

                                                    čtvrtek  Štulovna    15,00 - 18,00

                                                 

Dorost a starší mají halu od  1.11. každý pátek od 16,00 - 17,00 hodin.

R


4.10.2020

!!!!!!  UPOZORNĚNÍ  !!!!!!  TRÉNIKY V NOUZOVÉM STAVU  !!!!!!

Od pondělí 5.10. vyhlásila vláda NOUZOVÝ STAV - vzhledem k tomu, že nevíme zatím úplně přesně, jak budou umožněny tréninky bude v pondělí volno.

Předpokládáme, že během pondělí nám TJ  sdělí co vše a jak, bude možné provozovat. V průběhu dopoledne zjistím v jakém režimu bude možnost plaveckého tréninku a zveřejním na našich stránkách. Zatím počítejte s tím, že ti, kdož mají podle rozvrhu jít na plavání tak, normálně přijdou. Ostatní mají v pondělí volno.

PROSÍM, všechny - sledujte informace na našich stránkách. NENÍ v mých silách každého informovat individuálně.    Děkuji smile

R


30.9.2020

INFORMACE  K MČR dorostu a juniorů

seznam :

dky :  Matějková, Bartáková, Forejtová L, Laubová N - náhradnice Goldmannová

dci : Jordán, Hejda, Hobza, Moravčík, Partl, Štajer, Tůma A, Šiška - náhradník Koller

jci :  Kotrč, Böhm, Dušek A, Tůma M, Trtúšek, Patera - náhr. Metyš

Závody začínají v pátek v 9,00.

Odjezd je ve čtvrtek 15,30 hodin od loděnice. 

Kdo jde do tanečních, bude v Račicích v 7,30 hodin ráno v pátek 2.10. s podepsaným PROHLÁŠENÍM o BEZINFEKČNOSTI

Příspěvek na stravu je 500,- Kč - bude vybírán v Račicích.

VŠICHNI BUDOU MÍT ROUŠKY na každý den a PODEPSANÉ PROHLÁŠENÍ o bezinfekčnosti s datumem vstupu do areálu Račic.

Vezmi si s sebou : dres, věci na závody a teplé oblečení ! Pláštěnky ! Deky !

Časový program a formuláře o bezinfekčnosti jsou na https://www.veslo.cz/mcr-dorostu-a-junioru-2020

Náhradníci jsou v pohotovosti - pokud je budu potřebovat volám!!!

R


29.9.2020

VE ČTVRTEK 1.10. ZAČÍNÁ ZIMNÍ SEZONA

jelikož nám nastává říjen a s tím i zimní sezona - posílám v příloze rozvrh plaveckých tréninků. Plavání začíná 5.10. 2020.
V pondělí 5.10.  přijdou všichni nováčci v 17,45 k recepci v Laguně.  Ostatní členové přijdou podle rozvrhu. Všichni musí mít roušky pro vstup na bazén. A všichni budou mít plavky na plavecký trénink - to znamená : kluci nebudou mít dlouhé plážové plavky - kraťasy, ale normální plavky typu závodní -  a děvčata budou mít jednodílné plavky a pokud mají dlouhé vlasy tak plaveckou čepičku. Všem doporučuji plavecké brýle. Plavecké tréninky nejsou koupání, ale snažíme se o zdokonalení plavecké techniky a zároveň o zvýšení fyzické kondice. 
Žactvu - ročníky 2007, 2008, 2009, 2010 a mladší - začíná ve čtvrtek 1.10. zimní sezona v hale TJ LOKOMOTIVA BEROUN z.s., Tyršova 85. Je to již tento týden.
Sraz je v recepci a trénink je od 15,30 hod do 17,00 hodin. A protože zatím není dokončená rekonstrukce naší posilovny v kasárnách tak odpadají pro žactvo do odvolání tréninky v posilovně na trenažerech. Zatím bude jen plavání a hala.
Dorost a starší  / 2006 a starší /  mají tělocvičnu od 1.11. v hale Eden od 16,00 do 17,00hod.  Tréninky jsou zatím  - plavání a v loděnici.

Prosím, sledujte další INFORMACE - uvidíme co vlastně bude dál po středě a dalších opatření .........

Rozvrh plavání  2020-2021

R


28.9.2020

MISTROVSTVÍ ČR žactva a seniorů 

Dnes vyvrcholí mistrovství ČR finálovými jízdami. Po přímo šíleném sobotním dešti a zimě - nechyběl samozřejmě vítr / to jsme snad ještě nezažili /  - se naši v neděli probojovali do finále A hned 14x. Finále B jedeme 8x a tři finále C.  Držte nám palce a našim borcům přeji hodně závodního štěstí a pohody a hlavně radost z dobré jízdy.

V tomto týdnu slavila narozeniny naše Majdí KINDLOVÁ již 19 let, Anička ČECHOVÁ 12 let, Ondřej TEJKL 10  let a zítra slaví narozky Hanka PAVLÁSKOVÁ. Všem patří velká gratulace a vše NEJ, NEJ, NEJ ! 

R


23.9.2020

!!!!!!   INFORMACE K MČR žactva a seniorů - VELMI DŮLEŽITÉ   !!!!!!

Včera bylo losování MČR - jsou dány jasné podmínky tohoto závodu a provozu v Račicích - podrobné informace na : https://www.veslo.cz/mcr-zactva-a-senioru-2020

Nejdůležitější pokyny jsou na -  https://www.veslo.cz/mcr-zactva-a-senioru-2020/52316494/opatr%CC%8Ceni%CC%81_covid_mc%CC%8Cr.pdf   .

Co z toho vyplývá pro nás :

Všichni budou mít s sebou NEJMÉNĚ 4 ROUŠKY  / na každý den jednu /, malou lahvičku dezinfekce na ruce. Každý účastník - i trenéři / ti formulář dostanou na loděnici/ - musí dodat podepsaný  formulář o bezinfekčnosti  /opravdu stačí  jen bezinfekčnost od zákonného zástupce datovaná 25.9.2020 /, který odevzdáte p. Sehnoutkové v autobusu při odjezdu.  Prosím dodržujte všechny pokyny, abychom neměli na závodech žádný problém. 

Odjezd do Račic bude v pátek 25.9. v  10,30 hodin společně autobusem od berounského gymnázia.

Návrat - podle předběžného časového programu bychom v pondělí 28.9.  měli jet poslední finále v 17,50 hodin - návrat do Berouna bude tedy večer autobusem okolo 20,30 hodiny. 

Pokud nějaká posádka nepostoupí do finálových bojů a rodiče si své dítě budou chtít odvézt, tak  - vzhledem k situaci s covidem - je to možné, po telefonické domluvě.

A nyní informace závodní !!!!

Vezmi si s sebou : 

Příspěvek na stravu 500,- Kč - bude vybírán v autobusu. Dále vzhledem k velkému ochlazení, které má nastat TEPLOU ZIMNÍ BUNDU, ČEPICI, RUKAVICE, teplé kalhoty - nebo šusťáky přes legíny. Všichni budou mít dlouhé černé legíny pod dres a černé triko s dlouhým rukávem - také pod dres. Vezměte si dostatečný počet ponožek- má pršet - PLÁŠTĚNKY, deštníky a osvědčili se nám deky nebo spacáky - do kterých se zabalíte, když vám bude zima. Samozřejmě - dres, klubová trika, kšiltovky, klubové oblečení. Boty k platu - croksy, boty do vody - aby vám nezmokli tenisky. Věci osobní hygieny, hodně teplého oblečení a nezapomeňte ducánka, aby se vám dobře spinkalo.

Vážení držme si palce, nenechme se těmi omezeními "otrávit" a bojujme a hlavně je to MISTROVSTVÍ ČR - pro tento závod jste trénovali - tak jdeme do toho!!!

R


21.9.2020

MISTROVSTVÍ  ČR  žactva a seniorů 26.9. - 28.9.2020

Pokud se nic nestane a MČR se uskuteční tak počítejte s tím, že se odjede v pátek 25.9. dopoledne - okolo 10, 00 od gymnázia Beroun. Rozlosování je v úterý 22.9.

Nominace :

mladší žactvo : Čechová, Štajerová, Hlaváčková, Čedroňová, Dušek, Hobza Š, Mikoczi, Halička, Voldán, Ksandr, Tejkl V, Trtúšek F, náhradníci Krumphanzl, Říha, Král

st. žactvo : Laubová A, Forejtová M, Vabroušková, Pavlásková, Lukášová, Tejklová, Moravčíková, Trnková, Smejkal, Čech, Krejčí, Kopačka, Landa, Starý, Heroudek, Molčanyi, Prášek, Rýdl, Cakl, Denko

senioři : Kindlová, Lamprechtová, Nováková, Štorek, Resl

Návrat je v pondělí 28.9. večer.

Předběžný časový pořad je na stránkách ČVS : https://www.veslo.cz/mcr-zactva-a-senioru-2020

PROSÍM - sledujte info a dodržujte hygienu ať neonemocníte - RÁNA JSOU JIŽ CHLADNÁ A MÁ SE OCHLADIT  tak se podle toho pblékejte i na tréninky!

R


21.9.2020

107. PRIMÁTORKY  

Tak a "Korona Primátorky " máme za sebou !  A i přes různé organizační a zdravotní peripetie v posádkách jsme to zvládli důstojně.  Měli jsme 5 čistých posádek! a jednu zástupkyni  na skifu žen a jednu dorostenku ve společenství.

V pátek jeli naši nejmladší svou finálovou jízdu. "Čistá" posádka ve složení Anna ČECHOVÁ, Kateřina ŠTAJEROVÁ, Marie HLAVÁČKOVÁ, Tereza ČEDROŇOVÁ, Šimon HOBZA, Jakub DUŠEK, Tobiáš Mikoczi a Tobiáš HALIČKA se moc těšila. Hned po startu posádka VK Smíchov na nás najížděla a kormidelnice Bára Nováková měla plné ruce práce, aby se veslice nesrazily. Následně  jsme chytili několik "krabíků" a jeden byl zásadní - vyrazil Tobiášovi Mikoczimu veslo z ruky a pačina ho velmi silně udeřila do obličeje - tak moc, že měl černo před očima. Ale Tobík se vzpamatoval a bojoval a tak i přes tyto problémy posádka dojela v kontaktu na třetím místě. 

V sobotu naše starší žačky a st. žáci vybojovali přes opravné jízdy postupy do nedělního finále A. Dorostenci zabojovali a vyhráli opravku a semifinále jim zajistilo postup do finále B.  Bohužel se nám ze zdravotních důvodů rozpadla posádka dorostenek. A tak jedinázástupkyně Zuzka Matějková  jela v posádce společenství ČVKP, BOH a LOKB. Ale nepodařil se jim postup do finálových jízd. Po delší době jsme mohli sestavit čistou posádku žen. Tato posádka jela ve složení Tereza LAMPRECHTOVÁ, Hana PAVLÁSKOVÁ, Majda KINDLOVÁ, Bára VABROUŠKOVÁ, Bára NOVÁKOVÁ, Šárka ČECHOVÁ, Markéta KROMPOLCOVÁ a Mája TŮMOVÁ na kormidle seděla Eva VARVAŘOVSKÁ, která ten den slavila narozeniny . Ženy jely pro radost z veslování a pro tu čest jet PRIMÁTORKY . A tu radost jim nezkazilo ani to, že nepostoupily do finále. Anna FRDLÍKOVÁ jela skif žen - také vesluje pro radost a  o to větší radost byla, když postoupila do nedělního finále B.

V neděli  do finále A nastoupily nejprve naše st.žákyně posádka Alexandra LAUBOVÁ, Markéta FOREJTOVÁ, Anička PAVLÁSKOVÁ, Zuzana VABROUŠKOVÁ, Aneta LUKÁŠOVÁ, Amálie MORAVČÍKOVÁ, Marie TRNKOVÁ a Zuzana TEJKLOVÁ s kormidelicí Bárou NOVÁKOVOU bojovali a dojely v kontaktu se startovním polem na 6.místě. Stejně dojeli naši st.žáci ve složení Matěj SMEJKAL, JaroslaV ČECH, Bartoloměj KREJČÍ,  Přemysl PRÁŠEK, Oliver MOLČANYI, David CAKL, Matyáš STARÝ  a Adam DENKO s kormidelníkem Michalem ŠTORKEM jeli výborně a také dojeli v kontaktu se startovním polem a to jsme měli na "pohled suverenně nejmenší "posádku..... V těchto věkových kategoriích prostě a jednoduše rozhoduje velikost a s tím i síla. Dorostenci ve složení Martin JORDÁN, Filip HOBZA, Simon HEJDA, Marek CHLEBOUN, David PAZDERA, Tomáš PARTL, Jakub ŠIŠKA a Albert TŮMA s kormidelníkem Michale ŠTORKEM také nepatří zatím mezi ty "nejstatnější posádky" , ale bojovali a skončili po krásném výkonu na 5.místě. A naše Anička FRDLÍKOVÁ si atmosféru finále B na skifu dokonale užila a s úsměvem dojela do cíle a pak rychle odcestovala do Pardubic na zkoušku na VŠ - takže jí držíme palce. A to je hlavní smysl sportu - mít z pohybu radost.

Všem zúčastněným moc děkujeme za předvedené výkony. Je čest jet PRIMÁTORKY a tolik čistých posádek - to je super!

R


20.9.2020

DVĚ POSÁDKY VE FINÁLE A  NA 107.PRIMÁTORKÁCH

Do Finálových  A  bojů se probojovaly dvě naše posádky. Žákyně a žáci. A dorostenci si vítězstvím v opravné jízdě zajistili finále B.  Všichni držte palce!

Je to o to cennější, že tyto posádky jsou ČISTÉ ! Ctíme to, že celá klubová posádka je na PRIMÁTORKÁCH víc, než společenství složené za cílem co nejlepšího výsledku.  Držte palce také našim dorostencům - je to také čistá posádka a vybojovali finále B.

Moc děkujeme našim ženám - po dlouhé znovu náš klub sestavil čistou ženskou posádku.   

A dnes slaví narozeniny Terka Lamprechtová 19. Také gratulujeme !

R


17.9.2020

!!!!!!!!!   HYGIENICKÁ OPATŘENÍ NA PRIMÁTORKÁCH   !!!!!!!!!

Vzhledem k novým hygienickým nařízením MZ a pořadatelů PRIMÁTOREK je důležité stále sledovat nové informace na stránkách Českého veslařského svazu :

www.veslo.cz :   Hygienická opatření na 107. AXA Primátorkách

Pro nás je zatím nejdůležitější pro pohyb na Smíchovské loděnici toto :

Z důvodu mimořádné situace platí po celou dobu závodů následující pravidla:

 • Rodiče se nesmí pohybovat v areálu loděnice VK Smíchov

 • Závodníci budou mít po celou dobu svého pobytu v areálu VK Smíchov mít nasazenou roušku

 • Dále platí že závodníci s sebou musí mít vlastní lahvičku s dezinfekcí na ruce, vlastní lahev s pitím,  a pochopitelně vlastní roušku

 • Závodníci se budou zdržovat pouze ve venkovních prostorách areálu VK Smíchov, tj. nesmí vstupovat do budovy. V případě potřeby budou v areálu umístěny převozní mobilní WC

 Prosím všechny závodníky a jejich rodiče, aby respektovali tato nařízení. V pátek až si rodiče pojedou po závodu pro naše nejmladší svolávejte se telefonicky. Pokud se nebudete moci dovolat svým ratolestím volejte mě 602 683113 - kde na ně čekáte. Jinak odjezd pro mladší žactvo je : sraz v 13,15 hodin u haly TJ LOKOMOTIVA BEROUN z.s.  Místo F. Trtúška jede náhradník Tobiáš HALIČKA.

Posádky žákyň a žáků starších mají zítra volno a v sobotu sraz / zatím není jiný časový program /  tak, jak bylo určeno 8,15 na VK Smíchov.

Dorostenci - mají trénink podle dosavadní domluvy. Ale sledujte stránky ČVS  a  také naše, kdyby se něco měnilo .....   Vše se neustále vyvíjí a mění..... !!!

Všem posádkám přeju mnoho zdaru a bojovného ducha i přes rouškové nástrahy. smile

 R


16.9.2020

PRIMÁTORKY

Mladší žactvo - odjezd společně v pátek 18.9. od haly TJ LOKOMOTIVA BEROUN z.s. sraz u hřiště v 13,15 hodin. Máme č.6 a tedy zřejmě pojedeme v 2.jízdě a tedy v 16,40.  Uvidíme po odhláškách - závody osem ml.žactva začínají v 16,20. 

Po závodě si vás rodiče musí sami odvézt domů. My zůstáváme na trénink zatáčky na sobotu.

SOBOTNÍ ZÁVOD OSEM

DNES se nakládají osmy a až odpoledne budeme vědět kdy budou lodě v Praze - podle toho se budou posádky domlouvat na trénink.  DOROSTENCI A ŽENY  - POČÍTEJTE S PÁTEČNÍM TRÉNINKEM ZATÁČKY. 

Posádky žactva staršího - jak kluci, tak i holky - přijedou na VK Smíchov až v sobotu. Sraz v 8,15 žačky a 8,30 žáci . Dorostenci v 9,15 hodin. Ženy v 10,15 hod. Osmu dorostenek odhlašujeme. 

 Vezměte si s sebou  radost z pohybu a bojovnou náladu.

NAROZENINY tento týden slaví 15.9. KREJČÍ Bartoloměj už mu je 14 let. V sobotu Evina VARVAŘOVSKÁ - ta je na tom stejně jako já ...... a v neděli Terka Lamprechtová - tak ta je na tom o mnoho lépe je jí 19 let. Velká gratulace a užijte si to.

R


14.9.2020

!!!!!!!!   ZRUŠENÍ PÁTEČNÍCH TRÉNINKŮ Z DŮVODU ZÁVODŮ   !!!!!!!!

Vzhledem k nadcházejícím závodům  v příštích týdnech musíme zrušit páteční tréninky - a to v pátek 18.9. a 25.9. a 2.10. 

Jedeme na Primátorky  18. - 20.9.-, MČR seniorů a žactva 25.-29.8.  a MČR dorostu a juniorů 1.10. - 4.10. 2020

V ostatních dnech budou tréninky podle tréninkového rozvrhu.

Děkuji za pochopení smile

R


14.9.2020

ČECHOVI NA TÁBORSKÉ ŠESTISTOVCE

Sourozenci Čechovi nás suprově zastoupili na Jordánu.

Naši kamarádi a přátelé z Tábora od Jordánu obnovili po delší odmlce regatu - Táborskou šestistovku. Jsme velmi rádi, že rodina veslařských nadšenců Čechovi se vydali podpořit naše přátele . Toto jsou jejich postřehy z neděle na strávené u Jordánu.

Img_20200913_134834_0    Img_20200913_091354_6

TÁBORSKÁ ŠESTISTOVKA

Po nabídce trenérů k účasti na Táborské šestistovce jsme v nedělí 13.9.2020 časně ráno vyrazili v počtu dvou závodníků a dvou členů "Fanklubu" k nádrži Jordán. V Táboře nás přivítala hustá mlha a dohlednost ani né do poloviny dráhy. Jordánci :-) nás vřele přivítali a zatímco probíhala schůzka zástupců oddílů byli jsme pohoštěni, dostali výklad o závodu a prohlédli jsme si loděnici. Po prohlídce trati se mlha zvedla a zanedlouho se začalo závodit. Upoutala nás jízda Václava Chalupy, zafandili jsme  Smíchovu a samy jsme si závody velice užili. Na závěr bychom pochválili organizaci závodu, pěkné prostředí a fajn atmosféru.


Anička a Jára Čechovi

Img_20200913_134757_0 

Díky za super reprezentaci a Ančí vyhrála na skifu žaček 12 a Jára skončil na skifu žáků 14 let na čtvrtém místě. SUPER !!!!smile

Více fotek je ve Fotogalerii nebo přímo zde.

R


9.9.2020

PRIMÁTORKY

Příští týden jsou slavné Primátorky - všichni, kdo jsou nominováni, choďte na tréninky pravidelně a posádky se domlouvají na dnech a hodině, kdy tam budou všichni, a to i náhradníci - buďte připraveni. Je korona a už ji máme v Berouně ve školách a jednotlivé třídy jsou v karanténě. PROTO DODRŽUJTE ZVÝŠENOU HYGIENU na tréninku.  

V pátek bude posádka ml.žactva odjíždět mezi 13,30 - 14,00 do Prahy na Smíchovskou loděnici. Odvoz zajistíme, ale po závodech bychom potřebovali, aby rodiče své děti odvezli - my tam budeme připravovat lodě na sobotu a ještě proběhne trénink posádek na pověstné primátorké zatáčce.  Děkujeme.

NOMINACE :

PÁTEK  18.9.

PRIMÁTORKY   18. - 20.9.2020          
posádka 8 7 6 5 4 3 2 1 kormidlo čas 1.startu
1. 8x+ MIXžcim/žkym ČECHOVÁ ŠTAJEROVÁ HLAVÁČKOVÁ ČEDROŇOVÁ DUŠEK J HOBZA Š MIKÓCZI TRTÚŠEK F NOVÁKOVÁ 16:20
  náhr HALIČKA KSANDR TEJKL            
SOBOTA 19.9.                    
1. dis 8+ žkys LAUBOVÁ A PAVLÁSKOVÁ A FOREJTOVÁ M VABROUŠKOVÁ LUKÁŠOVÁ MORAVČÍKOVÁ TRNKOVÁ TEJKLOVÁ NOVÁKOVÁ 9:30
  náhr STRATILOVÁ RADECHOVSKÁ              
2. dis 8+ žcis SMEJKAL ČECH LANDA KREJČÍ MOLČANYI PRÁŠEK KOPAČKA CAKL ŠTOREK 9:50
  náhr PROCHÁZKA DENKO HEROUDEK STARÝ          
3. disciplína 8+ žM                    
4. disciplína 8+ mM                    
5. dis 8+ dky BARTÁKOVÁ MATĚJKOVÁ FOREJTOVÁ L LAUBOVÁ N GOLDMANNOVÁ DOLEŽALOVÁ NER NER VARVAŘOVSKÁ 10:30
6. dis 8+ dci MORAVČÍK HOBZA F JORDÁN HEJDA PARTL PAZDERA ŠIŠKA TŮMA A ŠTOREK 10:50
  ŠTAJER KOLLER HOUŠKA              
7. disciplína 8+ giga                    
8. disciplína 8+ jři                    
9. dis 1x ž FRDLÍKOVÁ                 11:50
10. dis 8+ ž KINDLOVÁ PAVLÁSKOVÁ H LAMPRECHTOVÁ ČECHOVÁ NOVÁKOVÁ KAMRLOVÁ KROMPOLCOVÁ TŮMOVÁ VARVAŘOVSKÁ 12:20
11. disciplína 1x m                    
12. disciplína 8+ m                    


9.9.2020

TENTO TÝDEN OSLAVILI NAROZENINY 

V pondělí 7.9. oslavila Maruška TRNKOVÁ svých 13 let a upekla nám vynikající řezy. Filip Hobza přinesl úžasně nazdobené a vynikající dortíky ke svým narozeninám - Fíkovi je už 15 let! A narozky oslavil i Evžen - Maty Kotrč. A v neděli 13.9. oslaví třinácté narozeniny Vilma Studená. Všem oslavencům gratulujeme a přejeme vše NEJ.

R


9.9.2020

Z VLTAVY JSME VYLOVILI 26 ZLATÝCH MEDAILÍ

VELKÁ REGATA BOHEMIANS PRAHA

Po skončení Mistrovství Vltavy v Třeboni jsme nelenili a vyjeli hned další víkend 29.8. – 30.8. na Velkou regatu Bohemians Praha. Zázemí nám, jako vždy, poskytl náš přátelský klub VK Smíchov. I když název námi velmi oblíbené regaty napovídá, že můžeme očekávat velkou konkurenci a účast všech klubů z ČR, tak to byla spíše „soukromá“ regata. V tomto termínu se konalo otevřené Mistrovství Labe, kde byly všechny kluby z labské oblasti, a další regaty na Moravě. Nicméně i tak jsme měli o co bojovat s velmi úspěšnými pražskými kluby a naše úspěchy nebyly zadarmo. Deseti zúčastněným klubům závody také ztěžovalo v sobotu chladnější a v neděli i deštivé počasí.

Hned v sobotu ráno si naši dorostenci přivstali společně s naší úžasnou kormidelnicí Barborou Novákovou a odjeli ve složení Štěpán Moravčík, Filip Hobza, Martin Jordán a Albert Tůma nepárovou čtyřku s kormidelníkem. A že se ranní vstávání vyplatilo - skončili na skvělém druhém místě. V jejich stopách pokračoval i dvojskif mladších žáků, kde se Jakub Dušek a Šimon Hobza umístili také na druhém místě. Kuba se Šimonem se ani nestihli vydýchat a na vítězné plato přistával, jako vždy, náš starší žák Matěj Smejkal, který vyhrál jízdu A   / zařazení jen jednoho skifaře podle výkonnosti / na skifu. V jízdě B se na krásném třetím místě umístil Jaroslav Čech. V poslední jízdě C skifu žáků starších byl Bartoloměj Krejčí, který i přes jeho „oblibu k bojkám“, se kterými si zahrál ping pong, vybojoval zlatou medaili. Dramatický boj o druhé místo proti pražským „Bleskačkám“ předvedly na dvojskifu Zuzana Matějková a Luba Forejtová, které až do cíle neúprosně bojovaly, a jen těsně skončily na krásném druhém místě. za nimi,   „Sestrovražedný“ souboj předvedly naše starší žačky na skifech, kde proti sobě soupeřily Alexandra Laubová, Markéta Forejtová a Anna Pavlásková.  Jízdy podle výkonnosti A, B a C byly spojeny, a  všechny tři naše skifařky si to rozdaly . Vyhrála Saša Laubová, před Markétou a Aničkou. Hned vzápětí jel na skifu dorostenců Martin Jordán jízdu A, který se celou dobu přetahoval o třetí místo, které nakonec získal. V jízdě C skifu dorostenců, dojel Albert Tůma na 5. místě. Naše první společenství odjeli na nepárové čtyřce bez kormidelníka naši junioři společně s Bohemkou. Ve složení Vojtěch Svoboda (BOHM), Albert Dušek, Jan Böhm a Matyáš Kotrč obsadili krásné bronzové umístění. Čtyřka, tentokrát však s kormidelníkem, starších žáků ve složení Oliver Molčany, Bárt Krejčí, Jaroslav Čech a Matěj Smejkal pod vedením kormidelnice Barbory Novákovou jela výborně a společně získali druhé místo. Hned po čtyřkách vyjely na skifech vstříc cíli 3 mladší žákyně. A bojovaly – zlatou medaili vybojovaly Anna Čechová i Kateřina Štajerová a krásné druhé místo obsadila Maruška Hlaváčková. Do sobotního dvojskifu starších žaček nastoupily Amálie Moravčíková s Marií Trnkovou a po dobře zajeté jízdě se umístily na bronzové příčce. Vynikající souboj svedli dorostenci na dvojce bez kormidelníka s třeboňskou posádkou, která je ročníkově starší / a bylo vidět, že u dorostenců to znamená fyzicky hodně/ a dojeli na druhém místě. Pro zlaté medaile si doveslovali na skifech mladších žáků v jízdách A a B Jakub Dušek i Šimon Hobza. Dvojskif starších žáků vyhráli Oliver Molčanyi s Přemkem Práškem a třetí dojeli Ondra Procházka s Matyášem Starým. Naše dorostenky si do posádky vzaly jednu veslařku z Bohemians a s našimi Matějkovou Zuzkou, Forejtovou Lubou a Aničkou Goldmannovou a toto společenství dojelo na třetím místě na čtyřce bez kormidelníka. Mladší žačky Čechová se Štajerovou dojely na dvojskifu na druhém místě a Maruška Hlaváčková s kamarádkou z Bohemians dojely na pátém místě. Další zlato vybojovaly st.žačky na čtyřce s kormidelnicí Majdou Kindlovou ve složení Laubová Saša, Pavlásková Anička, Forejtová Markéta a Zuzka Vabroušková. Bára Nováková s Terezou Lamprechtovou ve společenství s žanami z Bohemky skončily na čtyřce bez kormidelníka na krásném 3 místě. Poslední sobotní závodní pořad ukončili čtvrtým místem na párové čtyřce dorostencůka Jordán, Moravčík, Hobza a Tůma A.

V neděli ráno byla už pěkná zima a od Vltavy táhlo… A hned ráno znovu otevírali program jízdy dorostenců na čtyřce bez kormidelníka a naši dojeli na5.místě. Nedělní skify st.žáků 14 let, se již jeli bez rozdílu výkonnosti a Matěj Smejkal si dojel znovu pro suveréní zlatou medaili. A i Bartoloměj Krejčí si mohl dát na krk zlatou medaili a Jára Čech vybojoval třetí místo. Na skifu st. žáků 13let svedl los do jedné jízdy dva naše skifaře - vítěze Olivera Molčanyiho a v pořadí druhého Přemka Práška, kluci svedli nádherný souboj. Dvojskify st.žaček – los  svedl do jedné jízdy Sašu Laubovou s Aničkou Pavláskovou a proti nim Markétu Forejtovou s e Zuzkou Vabrouškovou a tyto naše dva dvojskify svedly neúprostný souboj, nakonec ve finiši vyhrály Laubová s Pavláskovou. Ve druhé jízdě dojeli Anetka Lukášová s Amálií Moravčíkovou na druhém místě. Dorostenky Zuzka Matějková s Lubou Forejtovou si „z vejkopu“ zajely nejtechničtější a nejsložitější disciplinu -  dvojku bez kormidelníka /jedno veslo v rukách/ a suveréně vyhrály. A další zlatá – dvojskif st. žáků Smejkal s Čechem a druhá místa si vybojovali dvojskif Krejčí s Procházkou a Molčanyi s Práškem. V nedělním skifu ml.žaček 12 let jely naše tři žačky Anička Čechová si znovu dojela pro zlatou medaili a Kačka Štjerová a Maruška Hlaváčková skončily shodně na 4.místě. Dvojskif dorostenců měj čtyři jízdy. V první se Štěpán Moravčík s Filipem Hobzou umístili na 4.místě, v druhé jízdě nováčci Jonáš Koller s Jakubem Šiškou obsadili 5.místo. Třetí jízda a znovu 4.místo pro Martina Jordána s Albertem Tůmou a v poslední jízdě na 5.místě dojeli Ondřej Štajer s Tomášem Partlem. Skif dorostenek se jel jako nasazení podle výkonnosti A a B. V A jízdě na 3.místě dojela Zuzana Matějková a o pouhých 33 setin unikla zlatá medaile V B jízdě Lubě Forejtové, která ukázala, že se na skifu zlepšuje. Dvojskif ml. Žaček byl stříbrnou jízdou pro A.Čechovou s K.Štajerovou. A na skif žaček 14let se v jedné jízdě mezi s sebou „praly“ A.Pavlásková – 2.místo s Z.Vabrouškovou – 4.místo a v další jízdě vítěznou Sašu Laubovou s M. Forejtovou, která dojela hned za Sašou jako druhá a čtvrtá dojela Anetka Lukášová. Žačky třináctileté dojely na skifu hned za sebou – 3.místo M.Trnková a 4.místo A. Moravčíková. Krásnou jízdu ukázaly naše ženy Majda Kindlová s Terezou Lamprechtovou na dvojskifu, když porazily a zvítězily nad dvojskifem ze Slavie Praha. Celkem jsme jeli 59 startů a z toho jsme vylovili 20 zlatých, stříbrných 16 a 9 bronzových medailí. K tomu ještě 8 čtvrtých míst. Supr výsledek.

SMÍCHOVSKÁ REGATA

5.9. se náš klub TJ LOKOMOTIVA BEROUN z.s. vydal znovu do Prahy na regatu pořádanou naším spřáteleným klubem VK Smíchov, který nám na pražských závodech vždy poskytuje zázemí. Tato regata se jede jako sprinty na 500m – což pro ml.žactvo je jejich předespaná délka trati. Za krásného slunečného, ale větrného počasí náše posádky startovaly ve 24 jízdách a zvítězili jsme šestkrát. Stříbrné umístění jsme vybojovali osmkrát a bronz čtyřikrát. Jako první nastoupily st.žačky na dvojskifech . Ve třech jízdách jsme měli tři posádky. Dvě dojely na druhém místě -  Moravčíková s Trnkovou a Forejtová s Vabrouškovou. A zlato vybojovaly Laubová s Pavláskovou.  Párová čtyřka st.žáků ve složení Prášek, Cakl, Kopačka, Denko s kormidelnicí B.Novákovou dojela na č.místě. a Párovka juniorů bez kormidelníka – ti jeli s muži dohromady dojela šestá. Dvojskif ml.žaček Čechová se Štajerovou dojely druhé a pak se jel závod masters a tam jsme měli také zástupce Jiří Odstrčil a Hanou Drdákovou dojeli ve své kategorii druzí, ale celkově vyhrál dvojskif  smíchovský Tomáš Zeman s naší novou členkou a trenérkou Hankou Pavláskovou a suvereně vyhráli. Dorostenky na dvojskifu dojely třetí a párová osmiveslice mix st.žactva svedla boj se smíchovskou posádkou, které jen těsně podlehla a dojeli na druhém místě. Dvojskify dorostenců jeli v první jízdě Tomáš Partl s Ondrou Štajerem a dojeli pátí, ale v další jízdě Martin Jordán s Filipem Hobzou výbornou jízdou zvítězili s velkým náskokem. Párovka ml.žaček Čechová, Štajerová, Hlaváčková s kormidelnicí B. Novákovou jela ve společenství s kamarádkou ze smíchova a skončily na 3.místě a stejné místo obsadili i ml.žáci na dvojskifu Dušek s Hobzou. Luba Forejtová si dojela znovu pro druhé místo na skifu dorostenek a Nina Laubová dojela na 4.místě. Silně obsazené dvojskify st.žáků se jeli ve 4 rozjížďkách. My měli v první Krejčí s Kopačkou – ti dojeli na 4.místě. Druhou jízdu vyhráli Matěj Smejkal s Járou Čechem. Ve čtvrté zvítězili Oliver Molčanyi s Přemkem Práškem před další naší posádkou David Cakl a Adam Denko. Párovka dorostenců Jordán, Hobza, Tůma, Partl dojela pátá a poslední závod byly skify žen. V první jízdě nastoupila naše kormidelnice  a dnes i trenérka Bára Nováková a jela skvěle – po velkém boji, jen těsně dojela jako druhá. Další jízdu vyhrála Tereza Lamprechtová a ve třetí jízdě si dojela Anička Frdlíková pro 5.místo.  Výsledky jsou povzbudivé a nyní nás čeká další cíl - Primátorky a MČR, které jsou v druhé polovině září a na začátku října. 

Prosím všechny kdo fotil posílejte fotečky mě, nebo rovnou na adresu : peta.svatos@seznam.cz     Díky.

R


6.9.2020

Honza „Cinci“ Cincibuch získal stříbro na ME U23 v Duisburgu.

Odchovanec našeho klubu, skifař lehkých vah útočil na třetí triumf z Mistrovství Evropy této věkové kategorie a ve finálovém závodě měl dlouho navrch v těsném souboji s italským soupeřem. Do poslední čtvrtiny však ušetřil více sil Niels Torre a dojel si pro zlato. Svěřenec Michala Vabrouška však do své sbírky přidal šestou medaili z evropských šampionátů napříč věkovými kategoriemi.

Blahopřejeme!


3.9.2020

SMÍCHOVSKÁ REGATA PRAHA 5.9.2020

Sraz v sobotu 5.9. na VK Smíchov v 8,00 hodin.  Časy a jízdy budou losovány až v pátek večer.... Takže všichni přijedou na 8,00 hodinu na loděnici na VK Smíchov. Dokonce i čísla budeme znát až večer! Vezměte si vše, co potřebujete na závody - jako řízečky, papání, pití, dobrůtky a nezapomeňte oblečení. Ráno je zima, ale snad bude hezky...  Závody budou rychlé - starty po 6 minutách. Všichni jedou 500m - takže fofr i na přesedání.

Nominace :

ml.žactvo :  Dušek J., Hobza Š, Čechová, Štajerová

st.žactvo  :  Smejkal, Čech, Krejčí, Kopačka, Molčanyi, Prášek, Cakl, Denko, Moravčíková, Trnková, Forejtová M, Laubová A, Pavlásková, Vabroušková

dorost :   Laubová N, Forejtová L, Jordán, Hobza F, Tůma A, Partl, Štajer

junioři  :  Kotrč, Dušek A, Tůma M, Böhm

ženy  :   Lamprechtová, Nováková, Frdlíková

R


1.9.2020

SMÍCHOVSKÁ REGATA 

V sobotu 5.9.2020 se uskuteční tradiční SMÍCHOVSKÁ REGATA - kam jedeme, prosím hlaste se mi kdo může, nebo nemůže. Přihlášky jsou už zítra 2.9.2020

Jinak už začal normální tréninkový provoz - podle tr.rozvrhu / roluj dolů, nebo rubrika TRÉNINKY / takže prosím všechny ukažte se a ohlašte se....... Věřte mi, že je hrozný když se někdo neumí ani ozvat co s ním je....., A to i když už třeba nechce chodit, tak je potřeba to říct, abychom věděli co bude. Díky..

Všichni víme, že 25.8. oslavila dvacáté narozeniny naše Barunka, Baruš, Baru - prostě naše Barča NOVÁKOVÁ. Moc a moc jí gratulujeme a přejeme, aby se jí vyplnila všechna přáníčka. smile smile smile

R


28.8.2020

VELKÁ REGATA BOHEMIANS PRAHA

V sobotu začínají závody v 10:30 a tedy sraz na loděnici VK Smíchov bude v 8,30 hodin.

Musíme nahodit lodě a připravit naše zázemí. 

V neděli je první jízda v 9, 00 hodin - takže sraz je v 8,00 hodin pro dorostenky / 4x- dky /  a pro dorostence / 4- dci /   v 8,00 hodin !  Ostatní mohou přijet 80 minut před startem jejich posádky. 

Vezmi si s sebou věci na závody - dres, triko, ponožky, boty k platu. Má pršet takže pláštěnky a věci do deště!  Jídlo a pití na celý den. A dobrou náladu. 

 PŘEDBĚŽNÝ ČASOVÝ POŘAD 

Sobota                                                    Neděle


1 4+ dci             10:30                                       36 8x+ mix žs 500m      9:00
2 2x žcim           10:40                                       37 4x- dky                     9:07
3 1 x žcis A        10:50                                       38 4- dci                        9:15
4 1 x žcis B        11:00                                       39 2x mix M                   9:22
5 1 x žcis C        11:10                                       40 2x žcim                     9:30
6 2x dky            11:10                                       41 1x žcis 14                  9:37
7 4x+ žkym       11:20                                       42 1x žcis 13                  9:52
8 1 x žkys A       11:20                                       43 4 x+ žkym                10:07
9 1 x žkys B       11:30                                       44 2x žkys                     10:15
10 1 x žkys C     11:30                                       57 1x m rozj.                 10:30
11 2- mM           11:30                                       45 2- dky                      10:52
12 1 x dci A        12:00                                      46 1x jky finále               10:52
13 1 x dci B        12:20                                       47 4 x+ žcim                 11:00
14 4x+ žcim       12:40                                       48 1x jři finále                11:07
15 4- jři finále     12:50                                      49 2x žcis                       11:30
16 4+ žcis          13:00                                       50 1x žkym 12                11:52
17 2x jky finále   13:10                                       51 1x žkym 11                12:07
18 1 x žkym A     13:20                                      52 4x+ žkys                    12:15
19 1 x žkym B     13:30                                      53 2x dci                         12:22
20 1 x žkym C     13:30                                      54 1 dky A                       12:52
21 2x žkys          13:30                                       55 1 x dky B                   13:00
22 2- dci             14:00                                       56 2- jři                          13:07
23 1 x žcim A      14:20                                       57 1x m finále                 13:15
24 1 x žcim B      14:30                                       58 1x žcim 12                 13:22
25 1 x žcim C      14:30                                       59 1x žcim 11                 13:37
26 2-m finále      14:30                                       60 4x+ žcis                     13:37
27 2x žcis           14:40                                       61 2x žkym                     13:52
28 4- dky           15:00                                        62 4- m Finále                 14:00
29 2x jři finále    15:10                                        67 4x- jři Finále               14:07
30 1x žM            15:20                                        63 1x žkys 14                  14:15
31 2x žkym        15:20                                        64 1x žkys 13                  14:30
32 4+ žkys         15:30                                        65 8+ dci                        14:37
33 4- jky+ž        15:40                                        66 2x ž Finále                  14:45
34 2x m finále    15:50                                        68 4x- m Finále                14:52
35 4x- dci          16:00                                                

R


26.8.2020

NOVÝ TRÉNINKOVÝ ROZVRH

Na stránce "Tréninky" najdete nový tréninkový rozvrh na školní rok 2020-2021.

Tréninkový rozvrh je rovněž uveden TADY.

R.


26.8.2020

ČTYŘI  ZLATÉ Z MISTROVSTVÍ OBLASTI VLTAVA

OTEVŘENÉ MISTROVSTVÍ OBLASTI VLTAVA

TŘEBOŇSKÁ REGATA S MEZINÁRODNÍ ÚČASTÍ

     V letošním roce je vše kvůli koronaviru jinak. I závodní veslařská sezona je tím poznamenaná. Teprve nyní začínají důležité závody. Jeden z nejdůležitějších se uskutečnil o víkendu 20.8. – 21.8. v Třeboni. A i tento závod byl jinak, než má být. Jindy jasně dané Mistrovství oblasti Vltava se jelo jako otevřené mistrovství a tradiční Třeboňská regata zároveň. K třeboňskému rybníku Svět přijely kluby ze Slovenska, Rakouska, Moravy i z oblasti povodí Labe, avšak chyběly dva kluby z oblasti povodí Vltavy. Celkem se zúčastnilo 21 klubů z ČR a 4 kluby ze zahraničí. Počasí i přes nepříznivou předpověď vydrželo. Sluníčko svítilo, ale vítr vytvářel na Světě chvílemi vysoké vlny. Krásné prostředí a hezké závody narušovali jen otravní komáři. Naši současní veslaři byli na závodech v Třeboni poprvé. Všem se tam líbilo a hlavně dařilo. Ze 44 berounských posádek se po sobotních rozjížďkách kvalifikovalo do nedělních finálových jízd 36 posádek. Do finále A se probojovalo 26 posádek a do finále B devět posádek a jedna do finále C.

     Z finálových jízd jsme vybojovali čtyři zlaté medaile. Na skifu žen lehkých vah s velkým náskokem vyhrála Magdaléna KINDLOVÁ. Skif starších žáků 14 let vyhrál Matěj SMEJKAL. Dvojskif starších žaček Alexandra LAUBOVÁ s Annou PAVLÁSKOVOU si suverénně dojel pro zlato a také dvojskif dorostenek Adéla BARTÁKOVÁ se Zuzanou MATĚJKOVOU získal zlato. Tento dvojskif bojoval hned dvakrát v rozjížďce i ve finále s vynikajícím dvojskifem z Lince, ale finiš holky pokaždé úžasně zvládly a vybojovaly prvenství o „balonky“.  Pro stříbrné medaile si dojela posádka starších žaček na čtyřce s kormidelníkem ve složení Zuzana Vabroušková, Anna Pavlásková, Aneta Lukášová, Zuzana Tejklová s kormidelnicí Barborou Novákovou. Pro druhé místo si dojela v technicky nejtěžší disciplíně i nově vytvořená posádka dorostenců na dvojce bez kormidelníka (jedno veslo v rukách) složená ze stroka Štěpána Moravčíka a z Filipa Hobzy. Dvojskif žen Magdaléna Kindlová s Terezou Lamprechtovou dojel za dvojskifem českých reprezentantek sester Žabových na výborném druhém místě. Dvojskif starších žáků 13 let ve složení Oliver Molčanyi a Přemysl Prášek si také vybojoval stříbrné medaile. Bronzovou medaili si skvělým finišem zajistil dvojskif mladších žákyň Anna Čechová s Kateřinou Štajerovou. Děvčata dotahovala mohutně povzbuzovanou domácí posádku a nakonec jim ke stříbru chybělo pouhých 25 setin. Na skifu dorostenek jsme měli zastoupení dvou finalistek A. V našem minisouboji byla rychlejší a celkově třetí Adéla Bartáková před čtvrtou Zuzanou Matějkovou. Čtvrté místo ve finále A obsadila na skifu žen Tereza Lamprechtová, párová čtyřka bez kormidelníka dorostenek ve složení Nina Laubová, Lubomíra Forejtová, Anna Goldmannová a Josefína Doležalová, které toto místo vyjely i v disciplíně na čtyřce bez kormidelníka. Anna Čechová, která závodila na skifu mladších žaček, se přes nevydařený start dostala díky fantastickému finiši na čtvrtou pozici. Medaile jí unikla jen o 6 desetin. Na skifu starších žaček si pro „bramboru“ dojela Alexandra Laubová. Všichni jsme netrpělivě očekávali finálový závod párové čtyřveslice žen pod strokovským vedením Terezy Lamprechtové. Tato posádka se dala dohromady pro radost z veslování. Dále je složená z Šárky Čechové a Hany Pavláskové, které jsou maminkami malých berounských úspěšných veslařů, a Barbory Kamrlové, která jela svůj první veslařský závod.  „Holky“ za to vzaly a svedly úžasný souboj s ostatními posádkami. Byl to velmi rychlý závod a medaile jim unikla o 42 setin. Syn Šárky – Jaroslav Čech s Matějem Smejkalem také vybojoval čtvrté místo na dvojskifu starších žáků a pro poslední bramboru si dojeli junioři, Arnošt Trtúšek s Janem Böhmem, na dvojce bez kormidelníka.    

     Pátá místa ve finále A obsadila posádka starších žáků na čtyřce s kormidelníkem ve složení Bartoloměj Krejčí, Vojtěch Kopačka, Matyáš Starý, Matouš Heroudek s kormidelnicí Magdalénou Tůmovou. Na skifu žáků 13 let dojel Oliver Molčanyi též pátý. Šestý dojel dvojskif dorostenců Martin Jordán s Markem Chlebounem a dvojskif žaček 13 let Žofie Radechovská s Amálií Moravčíkovou.  Osma našich dorostenců ve složení Moravčík, Hobza F., Jordán, Chleboun, Partl, Šiška, Radechovský a Tůma pod kormidelnickým uměním Barbory Novákové dojela na výborném čtvrtém místě. Největší ohlas a potlesk dne na tribunách zažila posádka našich starších žáků na čtyřce ve složení Jaroslav Čech, Bartoloměj Krejčí, Přemysl Prášek a Vojtěch Kopačka s kormidelnicí Zuzanou Vabrouškovou, kteří bojovali s technickou závadou na lodi. Během závodu Přemysl zavadil o vlnu, dostal „kraba“ a ve snaze zachránit situaci ohnul krákorec, který drží veslo. Kluci museli zastavit, vyndat veslo a závod dojet ve třech. I toto se stává, ale je skvělé, že to nevzdali a projeli cílem. Diváci to ocenili velkým potleskem.

      Ve finálových jízdách B vyhrála na skifu žaček 14 let Markéta Forejtová a na dvojskifu starších žaček znovu Markéta se Zuzanou Vabrouškovou. Druhá ve finále B dojela posádka párové čtyřky starších žaček Radechovská, Lukášová, Tejklová, Trnková a na kormidle Barbora Nováková. Druhou příčku si vyjel i Jakub Dušek na skifu mladších žáků. Shodné příčky obsadili i na dvojskifu žáků 13 let Robin Rýdl s Ondřejem Procházkou a párová čtyřveslice ve složení Šimon Hobza, Filip Trtúšek, Tobiáš Halička, Václav Tejkl pod kormidelnickým vedením Barbory Novákové. Třetí ve finále B byl na skifu dorostenců Martin Jordán před Markem Chlebounem. Ve skifu žaček 13 let dojela Amálie Moravčíková třetí před Marií Trnkovou.  Starší žáci jeli finále C na párové čtyřveslici ve složení Procházka, Denko, Starý, Heroudek s kormidelnicí Magdalénou Tůmovou a dojeli si pro páté místo.

     Předposlední prázdninový víkend byl pro všechny náročný. Náš tým znovu ukázal, že spolupracuje, bojuje a má radost z každé dobře zajeté jízdy. Každý nemůže mít medaili, ale když je závod odjetý zodpovědně a srdcem, tak je to vždy vítězství, alespoň nad sebou samým. Všichni členové veslařského oddílu se navzájem podporují a oceňují potleskem.

Takže ještě jednou všem gratulujeme!

R

 foto na:  https://vesloberoun.rajce.idnes.cz/Mistrovstvi_oblasti_Vltava,_Trebonska_Regata_2020


 18.8.2020

JAN  URBAN  SLAVÍ  VÝZNAMNÉ  ŽIVOTNÍ JUBILEUM

Náš dlouholetý člen a kamarád Honza URBAN oslaví ve středu 19.8.  významné narozeniny - 80 let .  GRATULUJEME !

Honza byl po více jak deset let nezastupitelným pomocníkem a kamarádem nám všem. Přišel k nám se svou vnučkou Terezou, která byla vynikající veslařka a zůstal, i když Terka odešla na školu a do Slavie.  Vděčíme mu za mnohé v  chodu našeho klubu. Nyní se rozhodl být už "jen" věrný kamarád našeho klubu a zaslouženě si užívat života se svou úžasnou ženou Jiřinkou. My všichni mu do dalších let přejeme vše NEJLEPŠÍ  a hlavně zdravíčko a štěstíčko a aby se mu vyplnila všechna jeho tajná přání. smile smile smile

Honzo - jménem všech našich členů a kamarádů, dovol, abych vyslovila to nejdůležitější: MOC DĚKUJEME ZA VŠE co jsi pro nás všechny  a klub udělal a za to, jaký jsi skvělý člověk smile smile smile

Ve stejný den oslaví naše MAKRO - Markéta Krompolcová své dvacáté narozeniny a Amálka Moravčíková 13 let. 

A hned 20.8. také 13 let oslaví Ondra Procházka ! Také jim GRATULUJEME !!!

Teda toje týden -  samé narozeniny.

Příští víkend 29.8. - 30.8.  jsou v Praze závody - regata BOHEMIANS PRAHA - kdo nemůže jet, prosím ozvěte se mi !

R


16.8.2020

INFORMACE A NOMINACE NA MISTROVSTVÍ VLTAVY do TŘEBONĚ

Odjezd společně autobusem v pátek 21.8.2020 v 9,00 hodin od berounského gymnázia.

Vezměte si s sebou jídlo na oběd a nějakou sváču – povozíme se na Světě.

Večeře již bude zajištěna.

Strava – od pátku večeře až do oběda neděle bude zajištěna. Příspěvek na stravu je 400,-Kč bude vybírán v autobusu do Třeboně.

Dorost a starší budou ubytováni v kempu Doubí a vezmou si s sebou spacáky a polštářek i s „ducánkem“. Matrace tam budou.

Žactvo je ubytováno v SOU Lišov – a polštářky a peřinky tam budou…., takže jen „ducánky“, ale vezměte si s sebou hrneček a lžičku na snídani .

Důležité :

Vezmi si s sebou repelenty proti komárům a Fenistil na štípance!

Velmi důležité jsou nějaké boty do vody – žabky, croksy a podobně. Budeme nasedat z vody a tak budete šlapat ve vodě…..

Dresy, klubová trika / závodní, tréninkové/, klubové kšiltovky a štítky, několikery ponožky do lodí / pokud možno bílé /. Hygienické potřeby, věci na spaní a nějaké pití .

Sluneční brýle. Věci na horko, slunce i déšť.

NÁVRAT : v neděli 23.8. společně autobusem v pozdních hodinách….

NOMINACE:

sen : Štorek, Nováková, Kindlová, Lamprechtová

jun : Böhm, Trtúšek A, Tůmová

dor : Jordán, Štajer, Moravčík, Chleboun, Hobza F, Radechovský, Tůma A, Partl, Ššiška, Bartáková, Matějková, Forejtová L, Laubová N, Doležalová, Goldmannová

žactvo st : Smejkal, Čech, Krejčí, Kopačka, Heroudek, Starý, Molčanyi, Rýdl, Prášek, Procházka, Denko, Forejtová M, Laubová A, Pavlásková, Vabroušková, Lukášová,                      Tejklová, Radechovská, Moravčíková, Trnková

žactvo ml : Dušek, Mikóczi, Hobza Š, Trtúšek F, Halička, Tejkl, Čechová, Štajerová

R


16.8.2020

KONTROLNÍ ZÁVOD

Kontrolní závod, který se uskutečnil v sobotu 15.8. od lávky k našemu kapitánskému můstku - cca 850m. Zúčastnili se ti co absolvovali soustředění, někteří ale z důvodu úpalu na poslední chvíli nemohli veslovat. A tak se na start postavilo 25 posádek - skify, dvojskify a dvojky. 

POŘADÍ POSÁDKA LOĎ ČAS
1 MORAVČÍK+HOBZA ŠTÍHLICE 2- 3:10,92
2 CHLEBOUN ÚPOŘÁK 1x 3:14,60
3 SMEJKAL EMP CI   1x 3:14,70
4 BARTÁKOVÁ RADOTÍŇÁK  1x 3:26,92
5 LAUBOVÁ SAŠA SKRYJÁK 1x 3:28,64
6 FOREJTOVÁ MARKÉTA ANDULKA  1x 3:35,04
7 PARTL PFYL     1x 3:35,32
8 MOLČANYI ILANAQA   1x 3:37,26
9 FOREJTOVÁ LUBA SALÁM      1x 3:38,08
10 TŮMA RADOTÍŇÁK  1x 3:39,39
11 PAVLÁSKOVÁ BÁRA     1x 3:39,92
12 RADECHOVSKÝ VRAHOUN   1x 3:46,07
13 PRÁŠEK SVĚTLA    1x 3:47,26
14 ČECHOVÁ TYTERÁK   1x 3:47,82
15 RADECHOVSKÁ TYTERÁK   1x 3:49,76
16 ČECH ILANAQA   1x 3:51,39
17 LAUBOVÁ N + TŮMOVÁ JAVORNICE 2- 3:52,73
18 RÝDL KAČÁK   1x 3:56,23
19 MORAVČÍKOVÁ BÁRA    1x 4:06,04
20 LUKÁŠOVÁ KUBÍK   1x 4:09,02
21 KOPAČKA KAČÁK  1x 4:13,76
22 TEJKLOVÁ TOČNIČÁK  1x 4:16,80
23 DENKO MIDI1  1x 4:27,00
24 HALIČKA+TEJKL RAJČE   2x 4:29,86
25 HOBZA Š+TRÚŠEK F RAKOVNIČÁK 2x 4:31,39

Všichni jeli výborně, někeří si ale prodloužili dráhu v zatáčce.....  Všem děkuji za zodpovědný přístup a výkony.

R


4.8.2020

NAROZENINY TENTO TÝDEN a ZÁVODY Mistrovství VLTAVY, srpnové soustředění

Dnes 4.8. slaví narozeniny Bára KAMRLOVÁ - Vabroušková, přejeme krásný den a mnoho štěstí a zdravíčka.  9.8. oslaví své dvacetiny úžasná kormidelnice Míša DVOŘÁKOVÁ  a svých 14 let Vojta KOPAČKA.  Všem gratulujeme a přejeme jen to NEJ !

Blíží se závody Mistrovství VLTAVY, které se uskuteční v Třeboni. Odjezd bude 21.8. ráno /cca 9,00 hodin/ a příjezd pozdě večer v neděli 23.8.  PROSÍM  všechny ozvěte se mi - junioři vůbec nechodí a ani nedají vědět co s nimi je, dorostenci ve většině taky a žáci někteří také vůbec nechodí, nevím s kým mám počítat - a to jsou přitom povinné závody. Alespoň se mi ozvěte - co bude!!!!!

PŘÍŠTÍ TÝDEN ZAČNÁ SOUSTŘEDĚNÍ PŘED Mistrovstvím oblasti VLTAVA v Třeboni . 

10.8. - 14.8.

    pondělí  pátek      9,00 - 18,30

         

 a v sobotu 15.8.       9,00 - 12,00  -   to budou testy/závod na vodě

Info - roluj dolů   srpnové soustředění smilesmilesmile

R


31.7.2020

POSLEDNÍ ČERVENCOVÝ SKOK

Poslední červencový skok do vody ... od pondělí se začíná makat smile, už jen 20 dní do Mistrovství Vltavy v Třeboni!
30.7.2020

Srpnové soustředění - informace

Ve dnech 10.8. až 15.8. proběhne na Štulovně soustředění před Mistrovstvím Vltavy proročníky 2008 a starší.
Informace s podrobnostmi najdete TADY.

R.


23.7.2020

TÝDEN PLNÝ NAROZENIN

Tento týden slaví  "hafo"  našich členů narozeniny. 

Dnes má narozeniny náš dlouholetý člen a prima chlap - kormidelník všemi mastmy mazaný  - PROSTĚ NÁŠ KOBRA. Takže Vladimíre Havle - Kobro, vše NEJLEPŠÍ a hodně zdraví, štěstí a radosti z vnoučátek ti přejí všichni Berouňáci. smilesmilesmilesmilesmile A hlavně doufám, že nás brzo navštívíš.

V úterý 21.7. oslavila svých 14 let Anička PAVLÁSKOVÁ a 13 let Přemek PRÁŠEK. 22.7. Oslavil svých 32 let náš bývalý člen Petr Mikušík, který nás skvěle zásobuje obědy na našich berounských soustředěních na Štulovně.  Krásných 17 let oslaví 24.7. Árny TRTÚŠEK a 25.7. má 15. narozky Adélka BARTÁKOVÁ. VŠEM OSLAVENCŮM GRATULUJEME a přejeme jim, aby vše co si přejí vyšlo na 100%.

Tréninky  pokračují podle prázdninového rozvrhu - choďte a pokud nejste doma, tak i na dovolené makejte - běh, posilování vl.vahou.

R


13.7.2020

Soustředění skončilo - přecházíme na BĚŽNÝ PRÁZDNINOVÝ PROVOZ

ČERVENEC pondělí úterý středa čtvrtek pátek sobota neděle
13.7. - 19.7. 15, 00 - 18,30 15, 00 - 18,30 15, 00 - 18,00 15, 00 - 18,30 volno    
20.7. - 26.7. 15, 00 - 18,30 15, 00 - 18,30 15, 00 - 18,00 15, 00 - 18,30 volno    
27.7. - 2.8. 15, 00 - 18,30 15, 00 - 18,30 15, 00 - 18,00 15, 00 - 18,30 volno    
               
SRPEN pondělí úterý středa čtvrtek pátek sobota neděle
3.8. - 9.8. 15, 00 - 18,30 15, 00 - 18,30 15, 00 - 18,00 15, 00 - 18,30 15, 00 - 18,30    
10.8. - 16.8. 9,00 - 18,30 9,00 - 18,30 9,00 - 18,30 9,00 - 18,30 9,00 - 18,30  testy 9,00 - 12,00  
17.8. - 23.8. 15, 00 - 18,30 15, 00 - 18,30 15, 00 - 18,00 15, 00 - 18,30 M Vltava-Třeboň M Vltava-Třeboň M Vltava-Třeboň
24.8. - 30.8. 15, 00 - 18,30 15, 00 - 18,30 15, 00 - 18,00 15, 00 - 18,30 15, 00 - 18,30 Bohemka Bohemka

Běžný prázdninový provoz - vzhledem k posunutí závodní sezony je potřeba i přes prázdniny trénovat. A to i posádky - takže by bylo dobré, aby se veslaři jednotlivých kategorií / např. dorost atd. / domlouvali a chodili na tréninky pokud možno společně. A UPOZORNĚNÍ ve středu budou tréninky jen do 18, 00 hodin - z usnesení VV TJ LOKOMOTIVA BEROUN z.s. , abychom uvolnili přes prázdniny plato pro tréninky oddílu kanoistiky. Takže prosím naše seniory, aby s tímto počítali a chodili na vodu dříve. Předem děkuji za pochopení. 

Jinak NAROZENINY SLAVÍ :

V pátek 10.7. oslavila deset let Barborka Bohátková!

Adam METYŠ oslaví 15.7. své osmnácté narozeniny a tedy plnoletost!

A 17.7. oslaví Tobiáš Mikoczi své dvanáctiny.

Náš nový člen Adam Denko slaví 13 let v sobotu 18.7. Gratulujeme !

Všem přejeme vše NEJ a Adamovi přejeme do vstupu mezi "dospěláky" hodně síly a štěstí.

R


6.7.2020

NAROZENINY SLAVÍ

Včera oslavil své 12.narozeniny Honzík Ksandr a dnes slaví Mája Tůmová 17 a David Pazdera 16 let. Všem moc gratulujeme a přejeme vše NEJ !

Jistě oslavili své narozky krásně a užili si svůj den.

R


22.6.2020

OD  1.7. ZAČÍNÁ PRÁZDNINOVÉ SOUSTŘEDĚNÍ

Od 1.7. začíná prázdninové soustředění - letos bude jako kanoisticko-veslařské !!!  Budeme se připravovat na posunutou závodní sezonu. Bohužel nám vše zdražilo a tak i my se musíme přizpůsobit........ smile smile smile

V rámci posunuté přípravy na vrcholné soutěže ve veslování a rychlostní kanoistice, pořádáme ve dnech 1.7. – 3.7. a 7.7. – 10.7. 2020 veslařsko –  kajakářské soustředění zaměřené na přípravu na MČR v kanoistice i na veslařské M Vltavy a M ČR.

Toto soustředění je zaměřeno na rozježdění se na vodě, osvojení si kanoistické techniky a kondiční přípravu a veslařský trénink. Je možné se zúčastnit i jen v určité dny. Svačina a oběd budou denně zajištěny. Cena celého soustředění je 800,- Kč.  Jeden den 116,-Kč. 

Termín soustředění :        

středa 1.7. – 3.7. a  od úterý do pátku 7.7. – 10.7. 2020. 

Sraz : každý den na loděnici v 10,00 hodin

Ukončení tréninků : každý den okolo 16,30 hodin

Hlaste u R.Sehnoutkové na tréninku nebo na emailu : r.sehnoutkova64@gmail.com,  r.sehnoutkova@centrum.cz

Přihláška na soustředění

R


19.6.2020

OTEVŘENÍ  LODĚNICE  O PRÁZDNINÁCH

V červenci bude znovu jako tradičně soustředění, kombinace kanoistiky a veslování. Soustředění bude od 10,00 do 16,30. Odpoledne bude běžný provoz.

V srpnu bude sousředění zaměřené již na veslařské závody, 10,00 - 17,00 hodin.

ČERVENEC pondělí úterý středa čtvrtek pátek sobota neděle
29.6. - 5.7. nynější rozvrh nynější rozvrh 10,00 - 18,00 10,00 - 18,00 10,00 - 18,00    
6.7. - 12.7. st.svátek 10,00 - 18,00 10,00 - 18,00 10,00 - 18,00 10,00 - 18,00    
13.7. - 19.7. 15, 00 - 18,30 15, 00 - 18,30 15, 00 - 18,30 15, 00 - 18,30 volno    
20.7. - 26.7. 15, 00 - 18,30 15, 00 - 18,30 15, 00 - 18,30 15, 00 - 18,30 volno    
27.7. - 2.8. 15, 00 - 18,30 15, 00 - 18,30 15, 00 - 18,30 MČR kanoistika       tr. 15,00-18,30 Račice MČR kanoistika Račice
               
SRPEN pondělí úterý středa čtvrtek pátek sobota neděle
3.8. - 9.8. 15, 00 - 18,30 15, 00 - 18,30 15, 00 - 18,30 15, 00 - 18,30 15, 00 - 18,30    
10.8. - 16.8. 10,00 - 18,30 10,00 - 18,30 10,00 - 18,30 10,00 - 18,30 10,00 - 18,30    
17.8. - 23.8. 15, 00 - 18,30 15, 00 - 18,30 15, 00 - 18,30 15, 00 - 18,30 M Vltava-Třeboň M Vltava-Třeboň M Vltava-Třeboň
24.8. - 30.8. 15, 00 - 18,30 15, 00 - 18,30 15, 00 - 18,30 15, 00 - 18,30 15, 00 - 18,30 Bohemka Bohemka

soustředění Beroun 1.7. - 3.7. 7.7.- 10.7. bude zajištěn oběd a svačina
    10.8. - 14.8.   bude zajištěn oběd a svačina

Vzhledem k posunutí závodů v Termínovce ČVS je zapotřebí co nejvíce trénovat. Pokud budete na dovolených, či táborech - snažte se běhat a posilovat.

SOUPEŘI  NESPÍ  A TRÉNUJÍ  A PŘIPRAVUJÍ SE NA NÁS !!!!!!!!!

Prázdninový rozvrh

R18.6. 2020

NAROZENINY V PONDĚLÍ SLAVIL MAX

V pondělí 15.6. oslavil 15 let Max MARFLÁK. Gratulujeme a přejeme vše NEJ !!!  

V neděli 14.6. se jel mezi Liběchovem a Štětím distanční závod dorostu a juniorů na skifech. Z našich jsme vyslali jen dorosteneckou kategoorii. Nejlépe si vedla Adéla Bartáková mezi dorostenkami skončila v polovině startovního pole na 23.místě, ale velké zlepšení předvedla Luba FOREJTOVÁ - dojela 27. Z dorostenců si nejlépe vedl Martin JORDÁN, který skončil na 35.místě. Dále dojel Marek CHLEBOUN jako 41 , Štěpán MORAVČÍK 43 a Max MARFLÁK 44.

Naši se trochu zalekli "velké vody" a šířky Labe, někdo to přepálil a někdo se zase bál to rozjet, aby mu stačily síly a tak jel opatrně. Je to o zkušenostech a tak nám udělala velkou radost Luba, jela v r.2019 a také se "bála" a skončila na konci startovního pole, ale letos předvedla velké zlepšení a posun ve výsledkách. A hlavně - sama měla radost jak jí to "jelo" .

Takže příští distančák bude jistě lepší pro všechny.

R


8.6.2020 měla radost z jízdy

MISTROVSTVÍ PRAHY - TŘI ZLATÉ MEDAILE

První závody v "pokoronové sezoně" se vydařily. Beroun bylo v Praze vidět.

Náš klub veslování měl velikou radost, když v neděli večer 31.5. nám bylo nabídnuto, abychom se zúčastnili závodů Mistrovství Prahy, které před uvolněním 25.5. byly vypsány jen pro pražské kluby. Z tohoto důvodu se první letošní veslařské regaty  v Praze v sobotu 6.6. zúčastnila jen malá skupinka berounských veslařů pod trenérským vedením Karla Kouklíka, Michala Vabrouška a Hanky Pavláskové, ale pomáhala i Šárka Čechová a Bára Vabroušková. Nadšení ze závodů bylo po dlouhé době veliké, vždyť kdyby nebyla nucená pauza, tak bychom v červnu měli ty nejdůležitější závody.

Na Vltavě se závodilo na dvojskifech a čtyřveslicích. Berounští veslaři TJ LOKOMOTIVA BEROUN z.s. bojovali v devíti závodech. Sestavili jsme 12 posádek, které závodily v 11 jízdách. Slavili jsme tři vítězství, čtyři druhá místa, dvě třetí, jedno čtvrté a dvě pátá místa. Takže paráda. Radost z vítězství a zlatých medailí slavili poprvé starší žáci na dvojskifu Bartoloměj KREJČÍ a Oliver MOLČANYI. Pro zlaté medaile si na dvojskifu starších žaček dojely Alexandra LAUBOVÁ s Aničkou PAVLÁSKOVOU. Ty svedly velký boj s další naší posádkou - Markéta FOREJTOVÁ se Zuzanou VABROUŠKOVOU, ty dojely na druhém místě. Všechna čtyři děvčata si potom sedla na čtyřku s kormidelníkem a pod kormidelnickým vedením Majdy KINDLOVÉ si suvereně vybojovaly zlaté medaile. Pro druhá místa si dojeli na dvojskifech dorostenců Martin JORDÁN s Markem CHLEBOUNEM, starší žáci Matěj SMEJKAL s Jaroslavem ČECHEM a párová čtyřveslice s kormidelníkem starších žáků ve složení Matěj SMEJKAL, Jára ČECH, Bartoloměj KREJČÍ a Oliver MOLČANYI s kormidelnicí Majdou KINDLOVOU. Na třetím místě dojely na dvojskifu žen Magdaléna KINDLOVÁ s Terezou LAMPRECHTOVOU a na dvojskifu starších žaček Amálie MORAVČÍKOVÁ s Marií TRNKOVOU.  Čtvrté místo obsadil dvojskif dorostenců Maxmilián MARFLÁK s Albertem TŮMOU.  Dorostenci závodili ještě na párové čtyřveslici bez kormidelníka a skončili na 5.místě. Mladší žačka Anička ČECHOVÁ se jela podívat na svého bratra a tak ji trenéři domluvili společenství s dívčinou z pražských Bohemians. Děvčata se viděla poprvé a jela takzvaně „z vejkopu“  a skončila na 5.místě. A obě holčiny měly radost, že si zazávodily. Jako vždy si náš tým skvěle pomáhal, fandil a tak si závody všichni užili. Svými super výsledky a krásnými jízdami a souboji nám všem trenérům udělali velkou radost. A co je důležité,  dělali čest naší mateřské TJ LOKOMOTIVA BEROUN z.s. a také městu Beroun.

Takže velká gratulace a trénujeme dál a těšíme se na posunutou sezonu, která vyvrcholí koncem září  až do října – tak si moc přejeme, aby vydrželo počasí.

R


5.6.2020

MISTROVSTVÍ  PRAHY

V rámci uvolňování  jsme  přizváni na pražské závody Mistrovství Prahy. Z tohoto důvodu jede jen malá skupina našich závodníků. Zázemí máme na loděnici VK Smíchov. Doprava je individuální. Sraz na loděnici na Smíchově je nejdéle v 8,20 hodin.  Závody začínají první jízdou v 10,00 hodin.

ČASOVÝ POŘAD  a startovku najdete na stránkách ČVS :

1.     4+ žcis      10:00
2      4- m          10:10   10:20
3      4- jři          10:30
4      2x dci       10:40   10:50    11:00    11:10
5      2x ž          11:20
6      2x jky        11:30
7      4x+ žkys    11:40    11:50
8      4- dky        12:00
9      4x+ žcim    12:10    12:20
10    1x začátečníci holky   12:30
11    1x začátečníci kluci    12:50
12    1x začátečníci mladí   13:00
13    2x žkym    13:10
14    4x+ žcis    13:20    13:30    13:40
15    4x- dci      13:50    14:00
16    2x dky       14:10    14:20    14:30
17    2x žkys     14:40    14:50    15:00
18    4- jky+ž     15:10    15:20
19    2x žcim      15:30    15:40    15:50
20    2x m          16:00    16:10
21    2x jři          16:20    16:30
22    2x žcis       16:40    16:50   17:00   17:10   17:20
23    4- dci          17:30
24    4x- dky       17:40    17:50
25    4x+ žkym   18:00
26    4+ žkys     18:10

 Vezmi si s sebou věci na závody - dres, závodní triko, kšiltovky, klubové oblečení, jídlo a pití na celý den. Dobrou náladu a radost ze závodění. A POZOR !!! - NEZAPOMEŇTE SI KLÍČ č.10 !!!

No a pokud tam potkáte Honzu Cinciho - tak mu pogratulujte k narozeninám, zítra 6.6. je mu 22 let. Takže i my všichni přejeme vše NEJ .

R


2.6.2020

VČERA BYL DEN DĚTÍ  A  DNES SLAVÍ NAROZENINY VAŠEK TEJKL

Tak včera jsme slavili úplně všichni / Laura dokonce dvojnásobně / a dnes slaví 12 let Vašík TEJKL - velká gratulace  hezký den a doufám, že máš velký a dobrý dortík. smile

R


1.6.2020

TRÉNINKY JSOU I NADÁLE VE STEJNÉM ROZVRHU.

Jistě jste si všimli, že jsou pro starší o něco dříve - to aby jste stihli běh a posilování........  Mladší žáci 2009 a 2008 - jdou nejdříve na vodu a potom mají běh a kondičku.  

PONDĚLÍ

14,30 - 16,30  žactvo  2010 - 2006 a prosím, kdo může ze starších přijďte na kormidla....

15,45 - 18,00   dorost /2005 - 2004 /

16,00 - 19,00    junioři, senioři

Prosím, rodiče, aby počítali s tím, že trénink těch nejmladších trvá jen cca 1hodinu i s úklidem lodí.... Díky

ÚTERÝ 

14,30 -  16,30  žactvo 2007 - 2006

15,30 - 18,00  dorost

16,00 - 19,00  junioři, senioři

STŘEDA  

14,30 - 16,00  žactvo  2010 - 2006 a prosím, kdo může ze starších přijďte na kormidla....

15,45 - 18,00   dorost /2005 - 2004 /

16,00 - 19,00    junioři, senioři

17,30 - 19,00    veteráni

ČTVRTEK 

14,30 -  16,30  žactvo 2007 - 2006

15,30 - 18,00  dorost

16,30 - 19,00  junioři, senioři

PÁTEK 

14,30 - 16,00  žactvo  2009 - 2006 a prosím, kdo může ze starších přijďte na kormidla....

15,30 - 18,00   dorost /2005 - 2004 /

16,00 - 19,00    junioři, senioři

 

R


27.5.2020

VELKÉ PODĚKOVÁNÍ

Všem co včera odpoledne přišli do kasáren na vyklízení posilovny patří VELKÉ DÍKY !!! smile smile smile  Mysleli jsme si, že to bude tak na dvě až tři etapy. Ale vy jste se opravdu úžasně zapojili a makali a nosili a máme hotovo. Ukázala se zase síla naše týmu a to jak jste skvělá parta, která dokáže společně neskutečný věci. A přitom bylo i veselo. 

Nakonec jsme my, co jsme kdysi tyto prostory dávali dohromady, tak trochu zatlačili slzu. Tak, jak to vypadá teď  - jak po bombě - tak to vypadalo tenkrát. A ta naše stěna podpisů je toho všeho němým svědkem. Tu musíme zachovat! Nafotit a bude znovu.....

Tak, žádná nostalgie a teď se budeme těšit na nově upravené prostory.

Ještě jednou moc díky za vaši práci a zato jací jste.

R a všichni vaši trenéři


25.5. 2020

DISTANČNÍ ZÁVOD - memoriál J.Ondráka a memoriál M.Suchopára

V sobotu 23.5. se uskutečnil první veslařský závod. Hurá!  Jel se distanční závod ve skifu o cenu J. Ondráka a ve dvojce bez kormidelníka o cenu M. Suchopára. Tento závod je na 6 km s obrátkou a závodu se zúčastňují hlavně pražské kluby.   Letos se jel jako prověrka sil a připravenosti našich nejlepších veslařů z resortních středisek. Je vypsán pro juniory a seniory. Z našich se zúčastnili na skifech tři, prvním rokem v kategorii seniorů - svěřenci Michala Vabrouška - Majda Kindlová, Tereza Lamprechtová a Michael Štorek.

       
Pro mimopražské je to velmi složitý závod, který se jede při plném provozu a není vůbec jednoduché udržet  optimální dráhu pro loď a orientaci na trati. Naši jeli podle dobře a nezklamali, ale nejlépe si vedla Majda Kindlová, která mezi ženskou elitou skončila na dvanáctém místě. Super výsledek. A k tomu máme ještě jednu velkou radost. Náš odchovanec a zároveň svěřenec Michala Vabrouška v Dukle, ze skupiny "lehkáčů", Jan Cincibuch - Cinci, skončil hned za vítězným Ondrou Synkem a to o pouhých 18 vteřin /což na 6 km není mnoho/  a porazil Jakuba Podrazila o necelé 4 vteřiny. Potvrdil tímto svoji výkonnost a neustálé zlepšování.

Docela nás mrzelo, že se o tom vůbec v Brankách bodech a vteřinách ani slůvkem nezmínili.... . 

Nicméně se už zase snad vše vrací k normálu a i vy ostatní si také budete moci užít závodní "stresy a pocity " .

R


25.5.

TRÉNINKY PO DALŠÍM UVOLNĚNÍ OD 25.5.2020

V souladu s dalším uvolněním máme opět příjemnější trénikový provoz.

Od pondělí 25.5. jsou další uvolnění posvěcené naší vládou. Už můžeme do šaten. Ale musíme dodržovat dále hygienická nařízení. To znamená, že i nadále si nosíte věci ve kterých jste trénovali domů a dodržujeme i nadále hygienu a vše dezinfikujeme. Prosím, nenechávejte žádné věci v šatnách. Až šatny otevřeme - rozeberte si vaše zapomenuté věci, které se přenesli z posilovny na Štulovnu. V tomto směru prosím i rodiče, hlavně maminky, aby se koukli co je jejich dítek. Máme tam opravdu dost sportovních bot a oblečení a to i drahé.

Ve středu 27.5. odpoledne - začínáme vyklízet posilovnu v kasárnách před rekonstrukcí.  Prosím všeny členy od roč. 2006 a starší, aby přišli nosit věci z posilovny do skladových protor.  Sraz bude v 15, 30 hodin  na Štulovně, přineste si rukavice.

TRÉNINKOVÝ ROZVRH  OD 25.5. 2020:

  PONDĚLÍ

14,30 - 16,00  žactvo  2010 - 2006 a prosím, kdo může ze starších přijďte na kormidla....

15,45 - 18,00   dorost /2005 - 2004 /

16,00 - 19,00    junioři, senioři

Prosím, rodiče, aby počítali s tím, že trénink těch nejmladších trvá jen cca 1hodinu i s úklidem lodí.... Díky

ÚTERÝ 

14,30 -  16,30  žactvo 2007 - 2006

15,30 - 18,00  dorost

16,00 - 19,00  junioři, senioři

STŘEDA  

14,30 - 16,00  žactvo  2010 - 2006 a prosím, kdo může ze starších přijďte na kormidla....

15,45 - 18,00   dorost /2005 - 2004 /

16,00 - 19,00    junioři, senioři

17,30 - 19,00    veteráni

ČTVRTEK 

14,30 -  16,30  žactvo 2007 - 2006

15,30 - 18,00  dorost

16,30 - 19,00  junioři, senioři

PÁTEK 

14,30 - 16,00  žactvo  2009 - 2006 a prosím, kdo může ze starších přijďte na kormidla....

15,30 - 18,00   dorost /2005 - 2004 /

16,00 - 19,00    junioři, senioři

Jistě jste si všimli, že časy jsou posunuty - to proto, že začínáme už i s pravidelným během a posilováním. HURÁ smile smile smile . Testík běhu Most-most je v nejbližší době na řadě..... !!!

Doufám, že už nás "korona" nebude omezovat a tak HURÁ do plného tréninku !

Dnes - pondělí a zítra - má pršet, pokud bude déšť tak vy mladší zůstaňte raději doma. Nic nám zatím neuteče a nemá smysl promoknout a nastydnout. Díky.

R


18.5.2020

NAROZENINY SLAVÍ

tento týden Michal VABROUŠEK - má 21.5. půlkulatiny . Tak Michale moc gratulujeme a přejeme zdravíčko, štěstíčko a jen radost smile smile smile , radost a radost.

R


17.5.2020

ROZVRH NA TÝDEN OD 18.5. - 24.5.2020

Rozvrh zůstává stejný jako minulý týden, zatím zůstává vše jako dosud. Hygienická opatření zůstávají - prosím, dodržujte  tak jako doposud. Za to vám všem děkuji a musím vás pochválit - jste skvělí a není žádný problém. Díky smile

PONDĚLÍ  18.5.

14,30 - 16,00  žactvo  2010 - 2006 a prosím, kdo může ze starších přijďte na kormidla....

16,15 - 18,00   dorost /2005 - 2004 /

16,30 - 19,00    junioři, senioři

Prosím, rodiče, aby počítali s tím, že trénink těch nejmladších trvá jen cca 1hodinu i s úklidem lodí.... Díky

ÚTERÝ 19.5.

14,30 -  16,30  žactvo 2007 - 2006

16,00 - 18,00  dorost

16,30 - 19,00  junioři, senioři

STŘEDA  20.5.

14,30 - 16,00  žactvo  2010 - 2006 a prosím, kdo může ze starších přijďte na kormidla....

16,15 - 18,00   dorost /2005 - 2004 /

16,30 - 19,00    junioři, senioři

17,30 - 19,00    veteráni

ČTVRTEK 21.5.

14,30 -  16,30  žactvo 2007 - 2006

16,00 - 18,00  dorost

16,30 - 19,00  junioři, senioři

PÁTEK 22.5.

14,30 - 16,00  žactvo  2009 - 2006 a prosím, kdo může ze starších přijďte na kormidla....

16,15 - 18,00   dorost /2005 - 2004 /

16,30 - 19,00    junioři, senioři

R


3.5.2020

NAROZENINY SLAVILI A SLAVÍ A SLAVIT BUDE...

Tak vážení máme tady nějaké narozeniny .....

9.5. měli narozky Fikus - Šimon HOBZA 12 a Mates Matěj SMEJKAL tomu již je 14 let. No a dneska má narozky Saša LAUBOVÁ také 14. V pátek 15.5. slaví Pepa JOHÁNEK  a také Šárka Čechová, takže všem moc a moc Gratulujeme. smile smile smile smile smile

R.


11.5.2020

POZOR! POZOR! POZOR!

Z důvodu nepříznivého počasí se dnes (11.5.) definitivně ruší tréninky všech věkových kategorií.

R.


11.5.2020

Je nyní 13,30 a je opravdu "hnusně" -zůstaňte raději doma a posilujte a cvičte a dělejte dřepy a s výskoky....

POČASÍ  NÁM OPRAVDU UKÁŽE SVOU SÍLU - ODPOLEDNE PRO NÁS CHYSTÁ SILNÝ DÉŠŤ A VÍTR

Podle některých prognóz už má pršet od 13 hodin a postupně se rychle výrazně ochladí. Z tohoto důvodu, zvažte přítomnost na tréninku.

Pro mladší žactvo 2010 - 2008 z bezpečnostních důvodů  trénink   RUŠÍME .  

R


10.5.2020

ROZVRH NA CELÝ TÝDEN 11.5. - 17.5. 2020

Pokud vše bude tak jak nám slibovala vláda o postupném uvolňování, tak od pondělí najedeme na nový rozvrh tréninků. A HURÁ budeme jezdit na čtyřkách a osmách!

Předpověď počasí na pondělí byla dost krutá - ale již se to zmírnilo.

Bohužel pode podvečerní předpovědi má od 14,00 až do večera silně pršet a má začí foukat silný vítr....... Pokud bude hodně pršet a bude zima tak podle vašeho uvážení zůstaňte doma a dejte přednost suchu a cvičte a posilujte. Nemá smysl nyní nastydnout a ulehnout, teď kdy už snad vše půjde do normálu....  smile .  

Jinak platí stále zvýšená hygienická opatření a "DESATERO" - takže, roušky, čistota a rozestupy, přijít ve sportovním oblečení na loď.

PONDĚLÍ  11.5.

14,30 - 16,00  žactvo  2010 - 2006 a prosím, kdo může ze starších přijďte na kormidla....

16,15 - 18,00   dorost /2005 - 2004 /

16,30 - 19,00    junioři, senioři

Prosím, rodiče, aby počítali s tím, že trénink těch nejmladších trvá jen cca 1hodinu i s úklidem lodí.... Díky

ÚTERÝ 12.5.

14,30 -  16,30  žactvo 2007 - 2006

16,00 - 18,00  dorost

16,30 - 19,00  junioři, senioři

STŘEDA  13.5.

14,30 - 16,00  žactvo  2010 - 2006 a prosím, kdo může ze starších přijďte na kormidla....

16,15 - 18,00   dorost /2005 - 2004 /

16,30 - 19,00    junioři, senioři

17,30 - 19,00    veteráni

ČTVRTEK 14.5.

14,30 -  16,30  žactvo 2007 - 2006

16,00 - 18,00  dorost

16,30 - 19,00  junioři, senioři

PÁTEK 15.5.

14,30 - 16,00  žactvo  2009 - 2006 a prosím, kdo může ze starších přijďte na kormidla....

16,15 - 18,00   dorost /2005 - 2004 /

16,30 - 19,00    junioři, senioři

Upozornění - při tréninku žactva jdou jako první na vodu ti nejmladší a vy zkušenější jim pomáháte - tak jak to vždy bývalo a je u nás dobrým zvykem si navzájem pomáhat nejen radou... Díky smile smile smile .

R


6.5.2020

ČESKÝ VESLAŘSKÝ SVAZ VYDAL NOVĚ UPRAVENOU TERMÍNOVKU !!!

V nově upravené Termínovce jsou zatím pevně dány hlavní mistrovské závody. Pro náš klub je nejdůležitější :

Mistrovství oblasti Vltava  22. - 23.8.2020 v Třeboni - tyto závody jsou povinné

- jsou započítány do dotací MŠMT / ročíky 2009 a starší /

107. PRIMÁTORKY  19. - 20.9.2020 výběr do osmiveslic od roč. 2009 a starší

Mistrovství ČR žactva a seniorů  26. - 28.9.2020 v Račicích   roč 2009 - 2006 a senioři 2001 a st

Mistrovství ČR dorostu a juniorů 2. - 4.10.2020 v Račicích    roč  2005  2002

V termínovce jsou i další regaty, které ale zatím nejsou plně potvrzené, my zatím počítáme se závody v termínu 5.-6.9.  a 12. -13.9. na tyto termíny je vždy několik regat a zatím není jasné, které budou a které ne.

Prosím rodiče, aby s těmito novými termíny poočítali a havně s Mistrovstvím oblasti Vltava / hlavně roč. 2009 až 2005/ ,  na kterém je závislá dotace MŠMT. Do dotací se budou počítat také atletické testy jako každý rok v říjnu.

R


3.5.2020

V sobotu 2.5. oslavil  dvanácté narozeniny Jakub Dušek moc gratulujeme. smile

ROZVRH  OD PONDĚLÍ 4.5.  až do ČTVRTKA 7.5. 2020

Pondělí   4.5.2020

 • 13,00 – 14,00   Krejčí, Ksandr, Trtúšek F, Mikóczi, Hobza Š,  Halička     
 • 13,15 – 14,15   Krumphanzl, Tejkl V, Říha
 • 13,45 – 15,15   Tůmová, Laubová N, Laubová A, Pavlásková, Forejtová M, Vabroušková                   
 • 14,45 – 16,15   Čech, Čechová, Štajerová, Moravčíková, Trnková, Hlaváčková, Smejkal
 • 15,30 -  17,00   Jordán, Moravčík, Chleboun, Marflák, Daněk, Štajer, Partl
 • 16, 00 – 17,30   Kotrč, Böhm, Dušek A, Tůma M, Patera, Trúšek A, Metyš
 • 16,30 – 18,00   Kindlová, Lamprechtová, Štorek, Matějková, Bartáková, Forejtová L 

Úterý  5.5.2020

 • 14,30 – 15,30   Procházka, Molčanyi, Rýdl, Prášek, Cakl,  Starý, Cherepennikov
 • 14,45 – 16,00   Doležalová, Goldmannová, Lukášová, Tejklová, Štusáková,
 • 15,15 – 16,15   Smejkal, Kleinhampl K, Kleinhampl S, Šiška, Kopačka, Koller, Landa
 • 15,45 – 16,45   Houška, Raffay, Tůma A, Jordán, Moravčík, Chleboun, Marflák
 • 16,15 -  17,30   Kotrč, Böhm, Dušek A, Tůma M, Patera, Trtúšek A, Metyš
 • 16,30 – 18,00   Kindlová, Lamprechtová, Štorek, Matějková, Bartáková, Forejtová L

 Středa  6.5.2020

 • 13,00 – 14,00   Dušek J,Ksandr, Trtúšek F, Mikóczi, Hobza Š,  Halička     
 • 13,15 – 14,15   Krumphanzl, Tejkl V, Říha, Krejčí
 • 13,45 – 15,15   Tůmová, Laubová N, Laubová A, Pavlásková, Forejtová M, Vabroušková                   
 • 14,45 – 16,15   Čech, Čechová, Štajerová, Moravčíková, Trnková, Hlaváčková, Smejkal
 • 15,30 -  17,00   Jordán, Moravčík, Chleboun, Marflák, Daněk, Štajer, Partl
 • 16, 00 – 17,30   Kotrč, Böhm, Dušek A, Tůma M, Patera, Trúšek A, Metyš
 • 16,30 – 18,00   Kindlová, Lamprechtová, Štorek, Matějková, Bartáková, Forejtová L

 ČTVRTEK  7.5.2020

 • 14,30 – 15,30   Procházka, Molčanyi, Rýdl, Prášek, Cakl,  Starý, Cherepennikov
 • 14,45 – 16,00   Doležalová, Goldmannová, Lukášová, Tejklová, Štusáková, Matějková
 • 15,15 – 16,15   Smejkal, Kleinhampl K, Kleinhampl S, Šiška, Kopačka, Koller, Landa
 • 15,45 – 16,45   Houška, Raffay, Tůma A, Jordán, Moravčík, Chleboun, Marflák
 • 16,15 -  17,30   Kotrč, Böhm, Dušek A, Tůma M, Patera, Trtúšek A, Metyš
 • 16,30 – 18,00   Kindlová, Lamprechtová, Štorek, Bartáková, Forejtová L

V pátek 8.5. je zase Státní svátek - takže si to oslavte během a posilováním, jízdou na kole....  Jinak je zapotřebí stále dodržovat hygienická opatřen ""DESATERO". Uvidíme jak to bude od 11.5. ..... ?  Držme si palce !!! , aby bylo vše dobré a my začali v normálním režimu.

VE DNECH KDY NEMÁTE TRÉNINKY NA VODĚ - věřím, že běháte vytvalostně, jezdíte na kole nejméně 20 km a posilujete vlastní vahou......smile smile smile

Pokud někdo nemůže chodit - volejte mi ! 

R


27.4.2020

KŘÍŽOVKA

Pro chytré hlavičky je tady KŘÍŽOVKA.

Tak se snažte. A pro ty hodně soutěživé:  změřte si na stopkách čas, potřebný pro vyluštění křížovky a tajenku spolu s časem pošlete Růžence.


26.4.2020

ROZVRH  NA PONDĚLÍ 27.4. a až do ČTVRTKA 30.4.2020

Prosím všechny, kteří nemohou přijít, aby mi dali vědět - místo nich může jít někdo jiný........

Pondělí   27.4.2020

 • 13,00 – 14,00   Čech, Čechová, Štajerová, Moravčíková, Trnková, Hlaváčková
 • 13,15 – 15,15   Pazdera, Moravčík, Chleboun, Marflák, Daněk,  Smejkal
 • 13,45 – 14,45   Dušek J,Ksandr, Trtúšek F, Mikóczi, Hobza Š, Halička      
 • 14,45 – 16,15   Tůmová, Laubová N, Laubová A, Pavlásková, Forejtová M, Vabroušková                   
 • 15,30 -  17,00   Kotrč, Böhm, Dušek A, Tůma M, Patera, Jordán
 • 16,30 – 18,00   Kindlová, Lamprechtová, Štorek, Matějková, Bartáková, Forejtová L

 

Úterý  28.4.2020

 • 14,30 – 15,30   Procházka, Molčanyi, Rýdl, Prášek, Cakl,  Starý
 • 15,00 – 16,00   Doležalová, Goldmannová, Lukášová, Tejklová, Štusáková, Smejkal
 • 15,45 – 16,45   Houška, Raffay, Tůma A, Metyš, Trtúšek A, Šiška
 • 16,15 -  17,30   Kotrč, Böhm, Dušek A, Tůma M, Patera, Jordán
 • 16,30 – 18,00   Kindlová, Lamprechtová, Štorek, Matějková, Bartáková, Forejtová L

Středa  29.4.2020

 • 13,00 – 14,15   Smejkal,  Kopačka, Krejčí , Heroudek,  Čech, Čechová                                 
 • 13,30 – 14,45   Tůmová, Laubová N, Laubová A, Pavlásková, Forejtová M, Vabroušková                     
 • 13,45 – 15,00   Moravčíková, Trnková, Štajerová,  Hlaváčková, Štajer, Partl                  
 • 14,30 – 15,30   Dušek J,Ksandr, Trtúšek F, Mikóczi, Hobza Š, Halička     
 • 15,45 -  17,30   Pazdera, Moravčík, Chleboun, Marflák, Daněk, Smejkal 
 • 16,15 – 18,00   Kindlová, Lamprechtová, Štorek, Matějková, Bartáková, Forejtová L

 Čtvrtek  30.4.2020

 • 14,30 – 15,30   Procházka, Molčanyi, Rýdl, Prášek, Cakl,  Starý
 • 15,00 – 16,00   Doležalová, Goldmannová, Lukášová, Tejklová, Štusáková,
 • 15,45 – 16,45   Houška, Šiška, Raffay , Tůma A, Metyš, Smejkal
 • 16,15 -  17,30   Kotrč, Böhm, Dušek A, Tůma M, Patera, Jordán
 • 16,30 – 18,00   Kindlová, Lamprechtová, Štorek, Matějková, Bartáková, Forejtová L

 V pátek  1.5. na Svátek práce budete slavit s rodiči - takže běhejte, posilujte a cvičte......

 Nové nařízení vlády ze dne 23.4. 2020 je pro nás příznivé, ale stále platí podmínky DESATERA.

 A stále platí "DESATERO"

roluj dolů.........

A nová hádanka :

Co je to?   Podobnost s hlasem vrány, někdy se i leskne. Jsou i ti, kterým při manipulaci vadí, ale dají se na nich sušit i mokré dresy při závodech.

A moc děkuji těm co mi posílají dál výsledky testů, dodám vše do tabulky. Ještě všechny nemám !

R

Samozřejmě platí vše co je v "Desateru".  Kdo by to nedodržel, nebude vpuštěn do loděnice. 

POZOR, POZOR !!!!!  OTEVŘENÍ LODĚNICE

Máme svolení  od  VV TJ k otevření loděnice za určitých podmínek.

Máme celkem 80 trénujících veslařů a veslařek, ale není zatím možné, aby všichni mohli absolvovat trénink na vodě, vzhledem k vládním bezpečnostním nařízením. Prosím, pochopte to.  I když vím, že se vám po vodě a veslování stýská. Začneme postupně podle uvolňování nouzového stavu a nařízení TJ, které jsou v souladu s vládními nařízeními, budeme navyšovat počty trénujících.

„DESATERO“ PRO OTEVŘENÍ LODĚNICE

Milé veslařky a veslaři,

s ohledem na uvolnění současné situace (http://www.mzcr.cz/dokumenty/mimoradne-opatreni-omezeni-pohybu-osob-s-vyjimkami_18955_4135_1.html) rozhodl VV TJ LOKOMOTIVA BEROUN z.s. o otevření loděnice na Štulovně pro veslařský klub za splnění těchto podmínek:

 • Povolen je pouze přístup do loděnice vrátky, brána bude uzavřena.

 • Jízdní kola či obdobné dopravní prostředky se musí ihned při vstupu na pozemek dezinfikovat.

 • Platí přísný zákaz vstupu do jiných prostor klubu (šatny, sprchy atd.), v případě porušení bude klub opětovně uzavřen.

 • Loděnice bude otevřena v čase:  pondělí, středa, pátek 13,00 – 18,00 a úterý, čtvrtek 14,30 – 18,00 hod.

 • Platí povinnost nošení roušek v loděnici, při manipulací s lodí na břehu a platě, po nasednutí na loď možno roušku sundat a při návratu k platu opětovně roušku nasadit.

 • Povoleno je zatím používání lodí 1x.   /nyní i 2x, 2-/

 • Dodržujte min. vzdálenost 2m od ostatních osob.

 • Do klubu přijďte oblečeni na trénink  s taškou nebo batohem , který si můžete dát na lavici. Nenoste do loděnice zbytečně důležité věci  /doklady, peněženku apod./. Po odtrénování ihned opusťte prostory klubu.

 • Přítomný trenér rozhoduje o přidělení lodí včetně času individuálního tréninku.

 • Zákaz vstupu rodičům na pozemek loděnice, mohou čekat v parku před loděnicí.

 • Na vodě budou jen 1x a na tréninku v jedné hodině max. 6 osob. 

 • Veškeré používané předměty se musí dezinfikovat, lodě, pačiny vesel, slajdy, stojany. Každý po sobě vydezinfikuje záchod a umyvadlo / kohoutek /. Budou výhradně používány papírové ručníky, které se budou ihned odhazovat do popelnice na papír.

 • Situace a tréninky se budou upravovat podle počasí a vládních nařízení.

Prosím všechny, aby toto "Desatero"  (třináctero) opravdu důsledně dodržovali, abychom mohli trénovat, i když s omezeným počtem závodníků.


Zítra začínají:

ÚTERÝ 14.4.

14,30 – 16,00  Kindlová, Lamprechtová, Štorek, Matějková, Bartáková, Forejtová L

16,30 – 18,00   Dušek A, Böhm, Kotrč, Tůma M, Patera, Jordán

Uvidíme, jak to celé půjde a pozor, zítra má být chladno.......

Rozvrh na další dny bude dodán zítra večer. Sledujte prosím další INFORMACE .

A ještě první výsledky - zatím teda se zapojilo málo borců. Těm, kteří se zapojili, patří gratulace a poděkování :

kategorie     švihadlo kliky dřepy angličáky sklapovačky
dorost Forejtová Luba 2295 214 403 92 235
  Doležalová Joska 1604 278 560 90 200
  Štusáková Klára 1376 189 376 70 155
  Hobza Filip 1295 250 447 146 231
  Marflák Max 789 217 395 110 184
2006 Pavlásková Anna 1542 216 339 134 243
  Lukášová Aneta 1552 180 323 81 225
  Forejtová Markéta 1518 228 411 98 298
2007 Procházka Ondřej 541 62 161 34 73
2008 Hobza Šimon 562 48 168 106 44
  Dušek Jakub 698 86 175 46 86
2010 Bohátková Bára 506 88 159 40 104
  Pavlásek Pavlík 482 138 184 61 84

R


10.4.2020

BLAHOPŘÁNÍ  K NAROZENINÁM  a hádanka

Zítra 11.4. slaví narozeniny Zuzka Vabroušková a na

Velikonoční neděli 12.4. slaví narozeniny naše Jitka, Jíťa, Jitule, Jitunka , alias "Vokatka" SVATOŠOVÁ. 

Moc gratlujeme a přejeme zdravíčko, štěstíčko, klídek, pohodu a hlavně to zdraví !!!!!!!!!!!!!!!

 Hádanku posílá naše oslavenkyně Jitka :

 Jak říkají kanoisté veslařům a veslaři kanoistům?

Tak přemýšlejte a pište.

Všem přejeme krásné Velikonoce.

R


9.4.2020

AKTUALITA Z BEROUNSKÉHO DENÍKU

Ahoj,

posílám aktualitu z Berounského deníku. Foto si našel redaktor sám, takže malá oprava: je to samozřejmě (pro znalce) z Primátorek smile.
(natočení textu provedete kliknutím na klávesnici na písmeno R smile)

Aktualita je TADY .

Jarda


8.4.2020

CVIKY S CINCIM A VIDEA OD MICHALA

Ahoj,

přikládám několik videí, kde Cinci provádí ukázkové posilovací cviky.
Zdůrazňuji, že je nutné dodržovat správné držení těla, správnost provedení cviků a nespěchat při provádění jednotlivých cviků.
Cviky jsou TADY.
(protože videa nejdou na internetu otáčet, jsou některé cviky otočené o 90°, ale věřím, že si s tím poradítesmile)

A ještě několik videí od Michala, kde komentuje nebo ukazuje některé chyby při jízdě na trenažéru.
Videa jsou TADY.

R.


7.4.2020

Hepa a Amálka mi poslali zdravici .....

Ahoj Růženko a Jardo. Zdravím já a všichni Moravčíkovi. Máme se celkem dobře, až na to, že každý den je naprosto stejný. Díky tomu ale máme vymezený čas na běhání. Já chodím minimálně čtyřikrát a Amy se také někdy přidá. Pak si někdy také vyjdeme na procházku, kde to ale často připomíná Václavák. Takže to všechno přežíváme docela dobře. Doufám, že i vy. Už mi nezbývá nic jiného, než vám popřát hodně zdraví a hlavně málo nudy. Už se těšíme, až se co nejdříve uvidíme na tréninku.

Moravčíkovi.

Moc děkuji za zprávy a doufám, že i ostatní se hýbou, běhají a posilují a hlavně se ozvou ....

Pochvalu má i Jakub Dušek - poslal mi dokumentaci jak včera běžel Most -Most. Paráda!

R


 POZOR !!!   POZOR   !!!

Druhá hádanka je tady.  Nejdříve odpověď na první -  HAVLINKA. Doufám, že i ti co nenapsali, tak to uhádli.....

Tak a teď :  Co to je?  Letí to po vodě jako šíp.

Odpovědi posílejte rychle ať jste první.

Mějte se fajn R


5.4.2020

VYKLÍZENÍ POSILOVNY V KASÁRNÁCH

Vyklidila jsem všechny vaše věci v Kasárnách a přenesla jsem vše do loděnice na Štulovnu.

Prosím všechny, kdož tam mají pozůstatky bot, trenek, trik a jiných věcí, přijďte si pro to a vyperte a vydezinfikujte si vše, hlavně boty ! smile smile smile

Já budu na loděnici zítra od 10,30 hodin do 12,30  a ve středu v tuto dobu také.

R


4.4.2020

HONZA PISKÁČEK SLAVÍ 60 !!!

Dnes slaví náš místopředseda a dlouholetý kapitán klubu Honza Piskáček šedesátiny. My všichni mu gratulujeme a přejeme pevné zdraví, hodně štěstí, klídek a pohodu, radost z vnoučátek a také z našich veslaříků.

Honza je jedním z prvních členů našeho veslařského klubu a s Jardou tuto káru táhnou od začátku. Tak jen ať jim oběma vydrží ten elán dál! Je nám velmi líto, že nemůžeme oslavit šedesátiny s Honzou, ale neboj !  Až se situace vrátí k normálu, tak to oslavíme!!! 

Takže ještě jednou VŠECHNO NEJLEPŠÍ a oslav to pořádně !!! smile smile smile

Jarda, Růža, Karel, Honza, Jitka, Michal, Pepa, Petr  a všichni členové veslařského klubu


2.4.2020

Tak hádanku první vyluštil Vojta Radechovský, stříbro vybojovali Jára a Anička Čechovic a bronz Luba s Maky Forejtovic.  GRATULUJI !!!!!!!!smile

R


2.4.2020

TAK KONEC LENOŠENÍ - ZAČÍNÁME TRÉNOVAT DOMA

Ahoj všichni,

tak nám zase prodloužili nouzový stav a tedy ještě budeme doma. Takže jsme se domluvili, že vás musíme nějakým způsobem rozhýbat!  Začneme oddílový souboj o vítězství v počtu přeskoků přes švihadlo, kliků, dřepů a s výskokem, angličáků a sklapovaček.

Budeme počítat s tréninkem podle kategorií:

junioři 6x týdně

dorost  6x týdně

žactvo 2006 5x týdně

žactvo 2007  4x týdně

žactvo 2008 a mladší 3x týdně

Časové limity jednotlivých cviků - v jedné tréninkové jednotce:

Přeskoky na švihadle sounož  -   3 minuty

Kliky                                         -  1 minuta

Dřepy s výskokem                    -  2 minuty

Angličáky                                  -  1 minuta

Sklapovačky                              - 1 minuta

Budete si sčítat počty jednotlivých cviků za celý týden a potom mi pošlete součet. Bylo by dobré, kdyby vám to někdo počítal – sourozenec, mamka, taťka, atd…..  Aby jste se soustředili jen na správné provedení cviků a ne na počítání….  Samozřejmě mi můžete posílat i videa z vašeho cvičení. Zpětně budeme vyhlašovat každý týden vítěze a dáme na naše stránky výsledky.  A až se sejdeme, tak se odměníme nějakou mňamkou.

Samozřejmě podle vašich možností choďte běhat, alespoň 30 minut v kuse. Ti starší alespoň 45 minut. Jestli máte zahradu, tak cvičte a běhejte venku.  Doplňte toto posilování vlastní váhou různými výskoky, výpady a cviky na posílení nohou, je nutné posilovat nejen břicho, ale zároveň i záda. Venku můžete dělat na příhodné větvi, tyči a podobně shyby.

Začneme pondělkem 6.4.2020, tak se čiňte. A posílejte výsledky na r.sehnoutkova@centrum.cz.

Jinak mám pro vás hádanku  : 

Co to je?  Otáčí se to a já to po vás dost často musím zašroubovat ? 

Odpovědi posílejte co nejdříve.

A ještě mám jeden vzkaz  a je od našich sourozenců Čechovic:

Ahoj trenéři a kamarádi,

kromě toho, že nám překvapivě chybí škola, chybí nám hrozně moc tréninky. Jsme na tom s bráchou až tak, že chodíme běhat s rodiči!!! Touto fotkou vás chceme motivovat k pohybu v přírodě a domácímu cvičení, abychom měli velkou radost a vítězně si užili první závody. Na všechny se moc těšíme.

Anička a Jarda

Aničko a Járo,  moc děkuji za to, že jste se ozvali. Myslím, že nejste sami komu se stýská po pohybu a kamarádech a nás všech. Mně osobně se po mých bobanech a slepičkách stýská moc a moc.  R


 

 

ARCHIV STARŠÍCH ZPRÁV

... protože nás voda baví !

O klubu

Pokud vás náš Klub zaujal - jak na to ?

Přijďte se podívat - nábor nových členů vždy po-st-pá od 16.00 hod. - Růžena Sehnoutková,   tel. 602 683 113. Tréninky na Berounce - loděnice Na Štulovně (letní měsíce) a v posilovně naproti městské knihovně - stará kasárna (cca od října do března). Trénink je týmový a je zaměřen pro příchozí jako všeobecná přípravka vodních sportů s postupným budoucím  zaměřením na vhodnou specializaci. Minimální věk je 9 let a povinnost být dobrý plavec !!!!!

Rodiče !!!  S vodními sporty se dá začít i relativně později. Pokud má předchozí dobrý základ z jiného sportu, může i po 16. roku věku stále ještě "chytit vlak" a úspěšně závodit. Mimo sportovní výsledky je pak jistě u vody udrží dobrá parta, která mimo trénink dělá řadu věcí společně (závody, přípravu lodí, zimní a letní soustředění, zvelebování loděnice a pod...)

Co nabízíme?

 • Kvalitní vybavení veslicemi a rychlostními kajaky - skuly, plovák, skify, dvojskify, dvojky, párové i nepárové čtyřky a osmiveslice, K1, K2 a i K4, tréninkové pramice ...

 • Špičkové vybavení pro zimní kondiční přípravu - trenažery, posilovna, plavecký kondiční trénink

 • V tréninku používáme i klubové koloběžky

 • Bezvadnou partu lidí od vody - tréninky řízené bývalými reprezentanty

 • Kvalitní podporu mateřské jednoty

Kontakty

TJ LOKOMOTIVA BEROUN z.s.

Tyršova 85, 266 80  Beroun II

Loděnice na Štulovně, Dukelská ul. - kudy se k nám dostanete? Podívejte se na mapu.

GPS: 49°58'12.326"N, 14°4'19.296"E

Tréninkové středisko Kasino v ulici U Kasáren - najdete ho rovněž na mapě.

GPS: N 49° 58.0376', E 14° 4.2495'