Aktuálně

15.11. 2019

VEŘEJNÝ  HALOVÝ TRIATLON  LOUNY  30.11. 2019 

V sobotu 30.11. se uskuteční váš oblíbený Halový triatlon. Zúčastnit by se měli všichni. Do Loun pojedeme ráno okolo 7 hodiny společným autobusem.

Kdo onemocní, nebo nemůže jet dejte mi hned vědět.

První začínají v 9,00 mladší žačky 2009 a hned poté ml. žačky 2008, následují ml. žáci 2009 a 2008 atd...     Ročník 2010 by měl začít v 14,15 hodin, proto prosím rodiče, o přivezení dětí do Loun až na závod, aby tam nemusely děti být celý den. A kdo z ml. žactva dojede závod může odjet domů s rodiči, kteří si pro svoje ratolesti mohou přijet.Moc byste nám tím pomohli. Děkuji. Více informací budeme vědět až po ukončení přihlášek a vydání startovky asi ve středu před závody. 

R


15.11. 2019

VESLAŘSKÝ PODZIM - SHRNUTÍ  ZÁVODŮ

SMÍCHOVSKÁ REGATA- VESLAŘI VYBOJOVALI PO PRÁZDNINÁCH 11 VÍTĚZSTVÍ

Poslední srpnový den se v Praze uskutečnila tradiční veslařská regata, kterou pořádá Veslařský klub Smíchov. Pro náš klub TJ LOKOMOTIVA BEROUN je samozřejmostí účast na této regatě, protože VK Smíchov nám při různých jiných závodech v Praze, umožňuje pobývat na jejich loděnici a vždy jsou na náš „nájezd“ připraveni. Tato regata je jen v sobotu, a letos ,v netradičním termínu – konec prázdnin a tak bylo dost těžké sestavovat posádky. Jede se jen 500m takže sprint a závody probíhají ve velmi rychlém sledu. Závodili jsme v 17 disciplínách a jeli jsme 31 jízd. A výsledky byly super! Startovní pole nebylo nejširší, ale zato kvalitně obsazené. A tak 10 zlatých medailí z čistých posádek a jedna zlatá ve společenství se Smíchovem a Bohemkou, velmi potěší. Velkou radost máme, že znovu vyhrály naše obě posádky párových osem mix – staršího i mladšího žactva. Stříbrných medailí jsme vybojovali 7 a bronzové umístění jsme měli 5x, také 5 čtvrtých míst a 3 páta místa. Super prázdninové závody.

 

POLABSKÝ POHÁR

V sobotu 7.9.  za deště a chladu vyjeli berounští veslaři do Brandýsa nad Labem na regatu pořádanou VK Kondor Brandýs – na již 52 ročník Polabského Poháru. Tentokrát se uskutečnil poprvé s novou velikánskou loděnicí, kterou brandýští veslaři letos, se svým předsedou klubu Ondrou Synkem, dostavěli a otevřeli. Náš klub se zúčastnil jen v sobotu. Na neděli jsme vyhlásili brigádu v naší loděnici – přípravu na oslavy 20.let. A i když jsme závodili jen v polovině programu tak jsme zanechali výraznou stopu. Celkem jsme se zúčastnili 13 disciplín a závodili jsme v 26 jízdách. A z toho jsme jich 8 vyhráli! Zlaté medaile si vybojovali na skifu žáků 13let Matěj SMEJKAL, na dvojskifech – v mladších žačkách Anička ČECHOVÁ s Marií TRNKOVOU  a Kateřina ŠTAJEROVÁ se smíchovskou spolubojovnicí. Dále starší žačky Markéta FOREJTOVÁ s Annou PAVLÁSKOVOU a dorostenky Zuzana MATĚJKOVÁ s Ninou LAUBOVOU.  Párové čtyřveslice s kormidelníkem mladších žaček ovládly naše holky pod kormidelnickým uměním Báry NOVÁKOVÉ ve složení Žofie RADECHOVSKÁ, Amálie MORAVČÍKOVÁ, Anna ČECHOVÁ a Marie TRNKOVÁ. A ve společenství se VK Smíchov i Kačka ŠTAJEROVÁ. Poslední zlatou vybojovali starší žáci na čtyřce s kormidelníkem / jedno veslo v rukách/ ve složení Štěpán MORAVČÍK, Marek CHLEBOUN, Max MARFLÁK a Filip HOBZA, na kormidle Vojta RADECHOVSKÝ. Těchto 8 zlatých podpořily 4 stříbrné, tři bronzové umístění. Dále 7 čtvrtých, 2 pátá a jedno šesté místo. Skvělým výsledkem je i to že v celkovém hodnocení za sobotu a neděli jsme se v celkovém hodnocení umístili z 22 klubů na 9.místě a v hodnocení čtyřek na 7.místě. Všem moc gratulujeme.

 

V neděli 8.9.  jsme se sešli na brigádě na Štulovně k přípravám na oslavu našich 20 let  – přišlo mnoho dětí a hlavně mnoho rodičů. Maminky si vzaly na starost úklid loděnice a tatínkové terénní úpravy. Všem moc děkujeme – bylo to super a vše co jsme potřebovali připravit se stačilo.  Ještě jednou velké DÍKY!

 

14.9. 2019 oslava 20.výročí vzniku našeho veslařského klubu. A vydařila se! Máme velmi příznivé ohlasy. A můžeme se pochlubit účastí mnoha osobností. Michal Mišina – místostarosta Berouna,  Simona Boldi, Věra Kovářová – Poslankyně Parlamentu ČR, Dušan Macháček předseda ČVS, Jiří Kejval předseda Českého Olympijského výboru, Václav Chalupa. Celkem se zúčastnilo 136 pozvaných hostů a mnoho dalších příznivců a zájemců o sport a veslování si přišlo zkusit jízdu na veslařském trenažeru / 64 a z toho 27 do 15 let/  a na veslicích.  Tak ať nám tento zájem o veslování vydrží i nadále.

 

WORLD ROWING MASTERS REGATTA VELENCE 2019

 

Na maďarském jezeře Velence se od 11. do 15 září uskutečnilo Mistrovství světa Masters. Z našich berounských veslařů se tohoto MS zúčastnili dva borci. Michal Vabroušek se stal hned dvakrát Mistrem světa na osmiveslicích v kategoriích C a D. Jel v mezinárodním společenství, do kterého byl pozván.

 

Na dvojskifu Mix v kategorii F  obsadil  3.místo Jiří Odstrčil s Hanou Drdákovou. Oběma našim borcům gratulujeme a přejeme další úspěchy a hlavně radost z veslování.

 

 

 

MISTROVSTVÍ  ČR  VE SPRINTECH A DRUŽSTEV VE VESLOVÁNÍ

 

V pátek 20.9. 2019 se v Račicích uskutečnilo MČR ve sprintech. Všechny disciplíny se jedou „jen“ na 500m s pevným startem. Těchto závodů se mohou zúčastnit pouze dorostenci a starší a v smí vždy jen jedna posádka do jedné disciplíny a postoupí pouze prvních 6 do finále. Z našich borců se zúčastnili Vojta Šabata, Michael Štorek, Majda Kindlová, Tereza Lamprechtová, Zuzana Matějková, Mája Tůmová, Nina Laubová, Luba Forejtová, Matyáš Kotrč, Martin Jordán, Jan Böhm  a Matyáš Tůma. Do finálových soubojů postoupila Zuzana Matějková na skifu dorostenek a vybojovala bramborovou medaili, když jí bronz unikl o 4 desetiny vteřiny.  Majda Kindlová na skifu juniorek dojela na 3.místě a na dvojskifu juniorek vybojovala spolu s Terezou Lamprechtovou bronzovou medaili – od druhého místa je dělilo pouhých 134 setin. Do finále se probojovala čtyřka bez kormidelníka dorostenců ve složení Kotrč, Jordán, Böhm, Tůma a čtyřka bez kormidelníka dorostenek – Matějková, Forejtová, Laubová, Tůmová.  Obě čtyřky „bez“ skončily na 6.místě.  Gratulujeme.

 

V sobotu 21.9. ráno začalo na Račickém veslařském kanále Mistrovství ČR družstev a zároveň poslední závod v Českém Poháru 2019. Soutěže se, v každé vypsané disciplíně, může zúčastnit jen prvních 12 klubů podle bodového hodnocení příslušné věkové kategorie za celý seriál ČP, do kterého se započítávají v žactvu  Primátorky,  Mistrovství Oblastí povodí,  MČR žactva regata v Brně a ve starších kategoriích ještě MČR dorostu, juniorů a seniorů, MČR na dlouhých tratích a a všichni se pak o konečné pořadí utkají na MČR družstev. Pokud se některý z klubů některé disciplíny nezúčastní, mohou do bojů zasáhnout další, podle bodového pořadí v ČP. Náš klub si vybojoval právo zúčastnil  s družstvem  ml.žaček, st.žaček a žáků a dorostenek. V sobotu byly rozjížďky o nedělní finále A, nebo B.

 

V mladších žačkách vybojovaly dívky Finále A:  párová čtyřka s kormidelníkem – 4.místo Radechovská Žofie, Moravčíková Amálie, Anna Čechová, Marie Trnková s korm. Štěpánem Moravčíkem, skif Anna Čechová – 6.místo, Finále B dvojskif – Radechovská Žofie s Amálií Moravčíkovou

 

Družstvo starších žáků : Finále B - dvojskif 6.místo Radechovský Vojtěch s Albertem Tůmou, párová čtyřka s kormidelníkem 1.místo Moravčík Štěpán, Smejkal Matěj,  Chleboun Marek, Marflák Maxmilián s korm.Vojtou Radechovským, skif Smejkal Matěj 3.místo. Finále A čtyřka s kormidelníkem Moravčík, Chleboun, Marflák, Raffay,  korm.Radechovský  4.místo

 

Družstvo starších žaček : Finále B - skif 4.místo Doležalová Josefína, dvojskif Vabroušková Zuzana, Doležalová – 5.místo. Finále A - čtyřka s kormidelníkem : 1.místo Bartáková Adéla, Forejtová Markéta, Laubová Alexandra, Pavlásková Anna s korm. Zuzanou Vabrouškovou a  párová čtyřka s kormidelníkem /ve stejném složení/ 5.místo

 

Družstvo dorostenek Finále B:  dvojskif  Laubová Nina a Mája Tůmová 6.místo, párová čtyřka bez korm. Matějková, Forejtová L, Laubová N, Tůmová – 4.místo a čtyřka bez korm. 2.místo

 

V celkovém pořadí Českého Poháru 2019 skončilo družstvo ml. žaček na  4.místě, st. žačky vybojovaly  3.místo, st. žáci skončili  na 11.místě a dorostenky na 10.místě. A celkově mezi mládeží a dospělými skončil náš klub mezi 36 kluby ČR na 14.místě a v mládeži / 11 – 18 let/ skončili naši na 13.místě.

 

Head of the Charles River -  Boston 19.10.2019

 

Na startu tohoto slavného a jubilejního 55. ročníku se objevilo 2265 posádek ze 762 různých klubů celého světa. Davy lidí, záplavy vleků i lodí a nekonečné proudy čtyřek s kormidelníkem a osem startujících po 10 vteřinách na 6km trati. Pro naše poměry opravdu nepředstavitelné. Z českých závodníků se zúčastnili organizátoři Head of Prague - osmiveslice Blesku, ta nakonec skončila na pěkném 15. místě ve své kategorii Masters 40+.  A náš Michal Vabroušek,  který jel v mezinárodní posádce sestavené z lehkovážných medailistů z MS, vybojoval se svojí osmiveslicí skvělé 5. místo v kategorii Masters 50+.  Je to obrovský úspěch a pro nás čest mít tak skvělého veslaře v týmu trenérů Berouna.

 

HEAD OF PRAGUE

 

Posledním závodem na vodě a zdařilou tečku za letošní sezónou obstaral v sobotu 2.11.  další úspěšný ročník závodu HEAD of PRAGUE. Do letošního ročníku tohoto oblíbeného závodu osem Prahou,  odstartoval za velkého zájmu diváků a pěkného počasí rekordní počet posádek. Na 6 km dlouhou trať od Barrandovského mostu s otočkou za Palackého mostem  a zpět k cílové věži Vodních sportů, vyjelo 68 osmiveslic z 10 zemí z celé Evropy v devíti různých kategoriích.  Závod párových osem byl kompletně v režii našich veslařů od Berounky. Veslařský klub Beroun vybojoval kompletní stupně vítězů v kategorii párových osmiveslic mix open a na čtvrtém místě dojeli veslaři z Wroclavi. Do vítězné berounské sestavy " Párová smršť z Berouna "  usedl náš odchovanec a  letošní mistr Evropy do 23 let na skifu lehkých vah Jan Cincibuch jako veslovod společně se svým trenérem Michalem Vabrouškem, který je našímčlenem. Další v této posádce byl Michael Štorek, Vojta Šabata, Matyáš Kotrč, Majda Kindlová, Tereza Lamprechtová a Zuzka Matějková s kormidelnicí Evou VarvařovskouNa druhém místě dojela posádka "Pupíčci" složená z juniorů a dorostenců ve složení veslovod David Pazdera, Martin Jordán, Jan Böhm, Albert Dušek, Matyáš Tůma, Simon Hejda, Luba Forejtová a Mája Tůmová s kormidelníkem Vláďou Paterou. A na třetím místě dojela posádka " Dorosťáků" pod kormidelnickým velením Vojty Radechovského, veslovodem této lodě byla Adélka Bartáková, další borci v této posádce byli Josefína Doležalová, Štěpán Moravčík, Marek Chleboun, Max Marflák, Filip Hobza, Albert Tůma a všichni tito jsou ročník 2005, doplnil je Matěj Smejkal,  ročník 2006. Tato posádka byla druhou nejmladší posádkou v celém startovním poli. V celkovém pořadí, se naše posádky umístili na 18., 41. a 51. místě. Všem patří velká gratulace. Michal Vabroušek  nasedl po necelých 30 minutách do posádky osmy mix  s předsedou ČVS Dušanem Macháčkem  a v této kategorii dojeli na 7.místě a celkově na 38.místě. Byl jediný ve startovním poli, který usedl v takto těžkém závodě ve dvou posádkách. 

 

A za celou sezónu patří velké poděkování všem závodníkům a trenérům a naší  mateřské TJ LOKOMOTIVA BEROUN z.s.. Byla to znovu velmi náročná a hodně úspěšná sezóna a vydařila se i oslava našich dvacetin a tak do další nové sezóny si popřejme další radost z úspěchů a hlavně z každého krásného závodu, z veslování a ze společných krásných chvil a zážitků.

 

R


 

31.10.2019

HEAD of PRAGUE  a  běh O KOLÁČ PANNY Z DÍVČÍCH HRADŮ

V sobotu 2.11. se ti co nejedou HoP mohou zúčastnit i s rodiči běhu O KOLÁČ PANNY Z DÍVČÍCH HRADŮ v Praze. Další informace na www.skzlichov.cz.

Zázemí i pro běh nám nabídli smíchováci na loděnici VK Smíchov. Ti co poběží mi přinesou v pondělí doklad o zaplacení startovného a já jej proplatím. Jinak běh je plně na vás a vašich rodičích.

 V PÁTEK 1.11.  ODPADÁ DOROSTU HALA - budeme v Praze připravovat lodě na HoP

 

Ti co jedou Head of Prague mají sraz zítra / pátek/ v Praze na VK Smíchov v 15,00 hodin - nahazujete lodě a příprava lodí.  A v sobotu pro všechny posádky sraz v  10,00 hodin na VK Smíchov - pořádně nasnídaní a naladění na výkon!

STARTOVNÍ ČASY a ČÍSLA - všichni jedou v první vlně :

Párová smršť z Berouna číslo 42 start 12:20:30 :  Cincibuch,Vabroušek, Kindlová, Lamprechtová, Štorek, Šabata, Matějková,  Kotrč - korm. Varvařovská

Pupíčci  číslo 43 start 12:21:00 :  Böhm, Forejtová Luba, Tůmová, Dušek Albert, Jordán, Pazdera, Hejda, Tůma Matyáš - korm. Patera

Dorosťáci číslo 40 start 12:19:30 :  Bartáková, Doležalová, Moravčík, Chleboun, Hobza Filip, Marflák,Smejkal, Tůma Abert - korm. Radechovský

Všichni si vezměte teplé oblečení a věci na převlečení - na závod dresy, trika, dlouhé legíny a několikery ponožky a něco na hlavu ( alespoň po závodě) a na pátek se taky pořádně oblečte a vezměte si klíče č.10.

Domluvte si jaké triko budete mít pod dres. Posádky musí být stejně dresovaný.

 

V PÁTEK 1.11.  ODPADÁ DOROSTU HALA - budeme v Praze připravovat lodě na HoP

Kdo nejede z dorostu HoP tak má trénink v  15,00 na kasínu v posilovně.

Poslala jsem na vaše e-maily dokončené skupiny na plavání a pozor - omylem jsem v původní verzi započítala i datum 28.10. - takže je vše posunuto!!!

R

 


11.10.2019

ŽÁBA

Tradiční zakončení úspěšné sezóny, tentokrát v atmosféře doznívání oslav 20 let klubu, se koná už příští sobotu 19.10. od 10:00 hodin. Těšíme se na Vás a věříme, že dorazíte v hojném počtu a hlavně s elánem a dobrou náladou.

Pozvánka na žábu.

R + J


11.10.2019

ZIMNÍ SOUSTŘEDĚNÍ 2020

Už se to neodvratně blíží: již tradičně a rádi pořádáme soustředění pro žactvo a dorost, tentokrát v termínu od 19.1. do 26.1.2020.
Informativní leták s potvrzením účasti najdete TADY.

R.


2.10.2019

UPŘESNĚNÍ TRÉNINKŮ V ZIMNÍ SEZÓNĚ A INFORMACE K TRÉNINKŮM V PLAVÁNÍ

V úterý 1.října začala zimní tréninková sezóna.

Ročník 2006  bude podle počasí chodit ještě na vodu mimo čtvrtka,  kdy je hala.

Ročník 2005 a starší budou ještě podle počasí na Štulovně.

Hala  TJ pro žactvo (2006 a mladší) ve čtvrtek /15,30-17,00/  a pro dorost a starší (2005 a starší) v pátek/ hala Eden 16,00 - 17,00/  je již tento týden.

Plavání začíná od 7.10. Všichni nováčci a ročníky 2008 a mladší přijdou v 18,00 hod.,  ostatní podle skupin.

Rozdělení do skupin 2019-2020 - bude upřesněno po prvním plavání.

V bazénu budou mít všichni kluci plavky - NE PLÁŽOVÉ KRAŤASY!  a dívky dvoudílné plavky - NE OPALOVAČKY! Měli by mít všichni brejličky do vody a kdo má delší vlasy, tak čepici do vody. Nejdeme se koupat, ale trénovat.

Po plavání by měli mít všichni na hlavách teplé čepice.

Prosím rodiče, dohlédněte na to, aby děti nosily na tréninky věci na převlečení a teplé oblečení na běh - čepice a neprofuk bundy, něco na krk a boty na běh.

A POZOR ! V pátek 4.10. odpadá pro žactvo trénink z důvodu odjezdu na závody do Uherského Hradiště. Ročníky 2005 a starší mají od 16,00 kondičku v hale Eden.

A ještě upozornění :

8.10. 2019  od 15,00 hodin na atletickém stadionu v Berouně proběhne, jako každý rok, testování ČVS do programu MŠMT - Přijď veslovat .

Je to povinné pro všechny a hlavně pro ročníky 2004 a mladší. Netýká se to nováčků ročníku 2010.

R.


29.9.2019

!!!!! POZOR !!!!!  ZIMNÍ TRÉNINKOVÝ REŽIM !!!!!

Jelikož v úterý je 1.10. a začíná nám zimní tréninková sezóna -  info k organizaci tréninků.

 

V pondělí ještě jedeme v letním režimu. Od úterý již začne zimní režim s tím, že ročník 2006 bude podle počasí chodit ještě na vodu /mimo čtvrtka kdy je hala/- samozřejmě i ti starší a hlavně ti co jedou do Uherského Hradiště a musíme dát dohromady posádky na Head of Prague.

Tento týden začíná už trénink kondiční -Hala  TJ pro žactvo(2006 a mladší) ve čtvrtek /15,30-17,00/ a pro dorost a starší  (2005 a st.) v pátek/ hala Eden 16,00 - 17,00/  .

 

Plavání začíná od 7.10. na Laguně       

V týdnu dodám skupiny.

Všichni nováčci a ročníky 2008 a mladší přijdou v 18,00 hod ostatní podle skupin /- ty upřesním po prvním plavání /. Na bazén budou všichni mít plvky na plavání ne na pláž - takže kluci ne kraťasy a dívky ne opalovačky. A hlavně po plavání teplou čepici - nebo budou hned rýmičky...........

Prosím rodiče, dohlédněte na to, aby děti nosily na trénink i teplé oblečení na běh venku - čepice a neprofuk bundy něco na krk a boty na běh a do kasáren - do posilovny.

A upozorňuji v úterý 8.10. se uskuteční testy ČVS -  Přijď veslovat na atletickém stadionu naší  TJ LOKOMOTIVA BEROUN z.s. a účast je povinná a to hlavně pro ročníky 2004 a mladší.  /ročníky 2010 se ještě nezúčastní/

A nakonec to, na co všichni čekáte - počítejte s tím, že 19.10. bude dopoledne úklidová brigáda a pak  - si užijeme ŽÁBU. Pozvánku ještě dodáme.

R


27.9.2019

FOTKY A VÝSLEDKY TRENAŽERŮ Z OSLAV 20. VÝROČÍ

Děkujeme všem fotografům, kteří nám poslali téměř osm set fotek z našich krásných oslav.

Z toho důvodu jsme je rozdělili na tři části a prohlédnout si je můžete ve Fotogalerii.

Dále uvádíme výsledky z 500 m na trenažérech.


18.9.2019

INFO  K MČR ve sprintu

V pátek 20.9. bude odjezd na MČR ve sprintu do Račic v 7,00 ráno od loděnice na Štulovně. Vezmi si vše na závody!!!!!

MČR družstev

Vše je vyřešeno !  Takže odjezd na družstva je v pátek v 16,15 od berounského gymnázia.

Co s sebou : dres, klubová trika a kšiltovky, dostatečné množství ponožek. A hlavně ráno a večer je zima vezmi si i teplé oblečení a čelenky, nebo čepice!  Příspěvek na stravu 400,- Kč bude vybírán v pátek večer v Račicích.

 Z DŮVODU MČR V RAČICÍCH ODPADÁ V PÁTEK 20.9. TRÉNINK pro všechny ostatní !!!

R


17.9.2019

OSLAVA SE VYDAŘILA - DÍKY VŠEM !smilesmilesmile

V sobotu 14. září zažila berounská Štulovna velký svátek. Oslavy byly pojaté především jako představení pro veřejnost, na břehu probíhala soutěž ve veslování na trenažérech, byla instalovaná podrobná výstava fotogalerie 20 let činnosti klubu jak závodního, tak i nezávodního života, přehled výsledků apod.  Před vstupem do loděnice byla nainstalovaná kulisa kempového přívěsu dle skutečné fotografie - tak, jak 10 let sloužil jako jediné zázemí trénujících veslařů (do r. 2009), než jej nahradila dnešní stavba...... Slavnost se nesla ve znamení dobré nálady, plné sportovních výkonů a setkání všech, kteří se během posledních 20 let zasloužili o veslování v Berouně. Největší zásluhu však má náš předseda Jarda Sehnoutka. Sobotní oslavu veslařů si nenechali ujít nejen členové klubu a veřejnost, ale také významní hosté. Na břeh Berounky přijeli mimo jiné Jiří Kejval, předseda Českého olympijského výboru, Dušan Macháček, předseda Českého veslařského svazu, Leoš Heger, bývalý ministr zdravotnictví, Věra Kovářová, poslankyně parlamentu ČR a Václav Chalupa, český veslař a bývalý reprezentant České republiky, náš dlouholetý kamarád a přítel Michal Vabroušek, vedoucí odboru školství a volnočasových aktivit Simona Boldi.

O zahájení programu se postaral vyřazovací závod dvojskifů, kdy vždy jeden seniorský veslař si vylosoval mladší žačku – žáčka jelo celkem 9 posádek ve třech jízdách a ve finalovém souboji si to rozdaly posádky - Tereza Lamprechtová s Aničkou Čechovou,  Michal Vabroušek s Robinem Rýdlem a Václav Chalupa s Žofií Radechovskou.  Nejtěsnějším rozdílem závod na 200m vyhrála posádka Robin Rýdl s Michalem Vabrouškem před Václavem s Žofií a Terezou s Aničkou.

Následovalo defilé, kdy vyjely na vodu lodě Klubu tak, aby se představily divákům všechny lodní disciplíny od cvičných lodí až po osmiveslice, které již jsou v Berouně 3!  Následovalo vystoupení Vaška Chalupy na mořském skifu, kdy před diváky projížděl vlny, které mu ochotně vyráběl záchranný člun.  Nakonec si veřejnost mohla vyzkoušet veslování na vlastní kůži, což bylo hojně využito a kladně oceněno. No a potom jsme si všichni dali vynikající dvaceti patrový dort. Ten nám upekla a vyzdobila maminka Zora Jordánová. Moc děkujeme. Moc jsme si pochutnali! O nezapomenutelnou sobotní atmosféru se zasloužil celý náš veslařský klub a mnoho dalších našich příznivců.

Tak velké přípravy a najednou je vše za námi !  Ale bylo to super.

Díky vám všem co jste nám pomohli   

Fotky zpracováváme.......

R


12.9.2019

INFO  K PŘÍPRAVÁM OSLAV

Začínáme finišovat s přípravami. smile Prosím, prosím, prosím, tatínkové - budeme potřebovat pomoc zdatných chlapských rukou v sobotu dopoledne. Sraz v 9,00 hodin.

A maminky - moc prosím, vím jaké jste úžasné kuchařky. Aby ti naši drobečkové /žrouti jedni / měli celý den co jíst - prosím, o vaše úžasné slané dobroty - šneky, roládky a jiné pochutiny.smile

V sobotu v 9,00 budou radostně nastoupeni na přípravy oslav všichni veslaři od ročníku 2005 a starší ! Vážení - moc na vás spoléháme, jste již rozumní / no, to jsem  asi přehnala/ a tak nezklamte důvěru ve vás vloženou! 

Všichni ostatní co jedou defilé přijdou ve 12,15 hodin. I ti co nejsou v nominaci na defilé přijdou, aby mohli skočit do lodí - kdyby někdo onemocněl.  V defilé jedou v podstatě všichni!

Závodu dvojskifů se zúčastní jen ml. žactvo - zítra na místě zjistíme kolik bude posádek a podle toho i počet našich závodníků.

Všem předem děkuji.  R


11.9.2019

NOVÁ KOLEKCE KLUBOVÉHO OBLEČENÍ

K dvacátému výročí klubu jsme připravili novou kolekci sportovního oblečení.
Povinná výbava každého závodníka je dres (žáci mají místo dresu tílko), bílé závodní tričko a žluté tréninkové tričko - viz přiložené fotografie.

CELÁ NABÍDKA VE FOTOGRAFII VČETNĚ POPISKU

CENY NOVÉHO OBLEČENÍ

Nákup oblečení je možné domluvit v loděnici přímo s Růženkou Sehnoutkovou.


 4.9.2019

POLABSKÝ POHÁR  - BRANDÝS nad LABEM 7.9.2019

V sobotu jedeme do "hopsa-hejsa do Brandejsa" a to už brzy ráno - tedy jak pro koho....smile

Odjezd: v 7,00 hodin jako vždy od berounského gymnázia. Návrat večer - předpoklad je okolo19, 00 hod.

Příspěvek na autobus je 100,- Kč a vybírat jej budeme v autobusu. Vezmi si s sebou věci na závody a hlavně více ponožek - má pršet, takže i věci do deště a chladu. Vezmi si i jídlo a pití a "hlad po vítězství" .

Nominovaní jsou na loděnici na tréninkové nástěnce.

V  NEDĚLI 8.9.  V   10,00   SE SEJDEME NA BRIGÁDU

Sejdeme se na Štulovně a budeme mýt okna, zametat, hrabat, stříhat keře a stromy a uklízat a připravovat se na 14.9. na oslavu Veslování na Berounce ! Prostě práce bude dost - prosím, přineste si i pracovní pomůcky a rukavice a dobrou náladu. Uvítáme i pomoc rodičů - předem děkujeme.

Prosím všechny naše členy, aby byli k dispozici v sobotu 14.9. - v podstatě všichni jedete defilé lodí - kdo tu nebude musí mi to dát vědět !!! A budeme všichni pomáhat při průběhu oslav.

R


14. 8. 2019

Pozvánka na oslavu dvaceti let veslování na Berounce

Zdá se to jako včera, ale už je to opravdu dvacet let, kdy skif „Kubík“ jako první tehdy vyjel na Berounku.  To byl úplný začátek. Pak následovaly roky dřiny, elánu, nadšení, překonávání problémů, postupně se začaly dostavovat dílčí úspěchy, vítězství ale i prohry, avšak ten elán a nadšení zůstaly. A už to trvá neuvěřitelných dvacet let.

Každé správné výročí by se mělo náležitě oslavit. Proto zveme všechny bývalé i současné členy klubu, rodiče, přátele, příznivce, podporovatele – udělejte si čas v sobotu 14. září a přijďte  „pobejt“, zavzpomínat a tohle krásné výročí s námi oslavit.

A vy „veslování schopní“, přijďte ve sportovním a pomozte nám projet všechny naše veslice na Berounce v rámci „DEFILÉ – Všechny lodě na vodu." 

OFICIÁLNÍ POZVÁNKA NA OSLAVU 20 LET VESLOVÁNÍ NA BEROUNCE

Výbor klubu


28.7.2019

Tréninkový rozvrh pro školní rok 2019-2020

Rozpisy tréninků pro jednotlivé věkové kategorie pro příští školní rok 2019-2020 jsou uvedeny v rubrice "Tréninky".

R.


9.7.2019

TRÉNINKY O PRÁZDNINÁCH

Po ukončení kanoistického soustředění bude od 15.7. loděnice otevřena odpoledne od 15, 00 do 17,30 hodin a to do čtvrtka 18.7.2019

Pak  zavřeme loděnici a dáme si volno - od 22.7. do 5.8. bude loděnice zavřená.

V dalších dvou týdnech budou tréninky jen v úterý, středa a čtvrtek - takže jen 6.8. až 8.8. a 13. až 15.8. - vždy od 15,00 do 17,30hodin.

Od 19.8. začnou tréninky od pondělí do pátku, také v tomto časovém rozpětí 15,00 - 17,30 hodin.

Od 2. září bude obnoven normální tréninkový rozvrh!

POZOR !!! POZOR !!!

31.8. - to je sobota - jedeme na Smíchovskou regatu - kdo ještě bude někde na prázdninách tak mi to dejte vědět.!

R


3.7.2019

MEZINÁRODNÍ MISTROVSTVÍ  ČR  VE  VESLOVÁNÍ  DOROSTU, JUNIORŮ A SENIORŮ

MICHAEL ŠTOREK MÁ ZLATOU MEDAILI !!!

Týden po velmi úspěšném žákovském Mistrovství ČR ve veslování se sešli v Račicích na veslařském kanálu dorostenci, junioři, senioři B a senioři na společném Mistrovství ČR, které se začalo v pátek 28.6. rozjížďkami a skončilo za strašného vedra a horka finálovými jízdami v neděli 30.6. Naši berounští veslaři se zúčastnili v kategorii dorostu – 10 dorostenců a 4 dorostenky, juniorů – 2 junioři a 2 juniorky a měli jsme zástupce v kategorii mužů. Tu zastupoval na skifu Vojtěch Šabata.

Do finále A se probojovala na skifu dorostenek Zuzana MATĚJKOVÁ, a do posledních metrů bojovala o jednu z medailí, když jí nakonec bronz unikl o vteřinu – takže skončila na čtvrtém místě.

Juniorky Magdaléna KINDLOVÁ a Tereza LAMPRECHTOVÁ se na skifu probojovaly obě do finále A -  a byla to paráda!  Majda vybojovala stříbrnou medaili a Tereza skončila na  5.místě. Ve finále A na dvojskifu pak společně Majda s Terezou konečně prolomily smůlu čtvrtých míst z minulých ročníků a vynikajícím dlouhým finišem vybojovaly bronzovou medaili.

Junior MICHAEL ŠTOREK pak bronzovo-stříbrný úspěch děvčat opentlil zlatem !!! Na čtyřce s kormidelníkem ve společenství s veslaři Bohemians  Tomášem MASAŘÍKEM, Jakubem KNYTLEM, Olegem TOUŠEM a kormidelníkem Petrem FIŠEREM vybojovali v této velmi těžké disciplíně zlatou medaili a titul Mistrů ČR.

Všem patří velká gratulace!

Dorostenci jeli párovou čtyřku bez kormidelníka ve složení  Matyáš Kotrč, Martin Jordán, Jan Böhm, a Matyáš Tůma a jen velmi těsně se neprobojovali do finálových bojů. Dvě čisté posádky na čtyřce s kormidelníky postoupily do finále B. Čtyřka Kotrč, Jordán, Böhm, Tůma s kormidelníkem Vinckem  Rašilovem jen těsně nepostoupila do Áčka, ale  finále B suverénně vyhráli a  svým časem by v „A“ skončili na  5.místě. Druhá posádka ve složení David Pazdera, Kryštof Daněk, Arnošt Trtúšek, Tadeáš Hamouz s kormidelníkem Vláďou Paterou skončila na šestém místě, když kluci měli smůlu a strokovi se hned při prvním záběru a odkopu nohama utrhly nohavky.  Na dvojce bez kormidelníka se naši  Pazdera s Daňkem probojovali do finále B kde skončili na 5.místě a stejně tak i na čtyřce bez kormidelníka ještě spolu s Trtúškem a Hamouzem.

Dorostenky na párové čtyřce ve složení Zuzana Matějková, Luba Forejtová, Nina Laubová a Mája Tůmová měly těžký los a jen o 9 desetin nepostoupily do semifinálových bojů – přitom, by svým časem v jiné rozjížďce vyhrály. Dvojskif Laubová – Tůmová postoupil do opravných jízd, ale v těžké konkurenci se již dále děvčata neprobojovala.  Naši junioři Michael Štorek a  Albert Dušek se na skifech do finálových bojů nedostali a dvojskif ve společenství s Bohemians, Dušek – Plášil bohužel také zůstal v rozjížďkách.  Michaelova zlatá medaile byla symbolickou zlatou tečkou za letošními mistrovskými závody, které byly pro náš klub velmi úspěšné. Celkově jsme jeli v 16 rozjížděk a probojovali jsme se 5x do finále A a 4x do finále B. Paráda.

Mistrovství skončilo a my můžeme konstatovat úspěch jak mezi žáky, tak i ve starších kategoriích. Celý náš kolektiv veslařů vynikajícím způsobem reprezentoval naší mateřskou TJ LOKOMOTIVA BEROUN z.s. a také naše krásné Město Beroun.

FOTKY - 1. ČÁST

R


24.6. 2019

VESLAŘSKÉ  MISTROVSTVÍ  ČESKÉ REPUBLIKY  ŽACTVA  VYNESLO  TŘI  ZLATÉ, DVĚ STŘÍBRNÉ A JEDNU BRONZOVOU MEDAILI

 Ve čtvrtek 20.6. dopoledne se za velkého horka vypravilo na Mistrovství ČR ve veslování mladšího a staršího žactva do Račic na veslařský kanál 29 berounských veslařů a 3 kormidelníci. Program byl náročný – v pátek rozjížďky, v sobotu boje v semifinále a v neděli finálové jízdy. Při  pátečních rozjížďkách bylo velké horko a dusno, takže  nebylo úplně lehké se od rána do 19,00 udržet v závodním tempu a provozu. Ale i to k veslování patří. Avšak naše borce to nezastavilo. Bylo vypsáno 18 disciplín a naši veslaři a veslařky jeli v 16 disciplínách. Celkem 22 rozjížďkových jízd vyneslo našim borcům na sobotní semifinálové jízdy postupy pro 20 posádek. Do nedělních finálových bojů postoupili naši 7x do finále A, 4x do finále B a 7x do finále C. Páteční rozjížďky se všem našim posádkám vydařily.  V sobotu při semifinálových jízdách se trochu ochladilo a začalo více foukat. Naše posádky bojovaly a předváděly vynikající souboje. 

Naši soupeři se připravovali na finálovou neděli, kdy se jel již 3. ročník  vloženého závodu párových mixovaných osmiveslic. Naše mladší žactvo zatím vyhrálo oba ročníky a starší žactvo ten loňský a tak nám to ostatní chtěli „nandat“. Ale kdepak! Mladší žákyně a žáci ve složení na stroku úžasná Žofie RADECHOVSKÁ, Anička ČECHOVÁ, Amálie MORAVČÍKOVÁ, Marie TRNKOVÁ, Oliver MOLČANYI, Robin RÝDL, Přemysl PRÁŠEK a Filip TRTÚŠEK s kormidelníkem Vojtou RADECHOVSKÝM porazili úžasným finišem osmu společenství ČVK Praha a Bohemians a zvítězili o 82 tisícin vteřiny.  Zatím tedy máme ze všech tří ročníků v této disciplíně zlato!  O 20 minut později „o parník“ a suverénním způsobem – start – cíl, vyhrála naše druhá párová osma mix starších žáků ve složení od stroka -  Adéla BARTÁKOVÁ, Štěpán MORAVČÍK, Markéta FOREJTOVÁ, Matěj SMEJKAL, Alexandra LAUBOVÁ, Marek CHLEBOUN, Maxmilián MARFLÁK a Anna PAVLÁSKOVÁ, s kormidelnicí Zuzanou VABROUŠKOVOU.  Prvenství v obou kategoriích v nejprestižnější disciplíně – osmiveslice a obhajoba loňských vítězství je pro náš žákovský tým velkou odměnou a povzbuzením do dalšího tréninku! 

Zlatou medaili a tím i titul Mistryně ČR získala na skifu žaček 14letých Adéla BARTÁKOVÁ, která ve velmi vyrovnaném závodě předvedla soustředěný a nesmírně bojovný výkon a ve finiši nakonec předjela druhou v pořadí o 2 vteřiny.

Stříbrnou medaili na skifu žáků 13letých, po velmi vyrovnaném souboji čtyř skifařů, vybojoval Matěj SMEJKAL. Teprve v závěrečných 50 m podlehl svému soupeři z Litoměřic o 4 desetiny vteřiny!  Matěj před rokem vyhrál finále B a letos se zařadil mezi ty nejlepší.

Další stříbrnou medaili vybojovaly a mohly si hrdě na krk pověsit starší žákyně na čtyřce s kormidelníkem /čtyřka nepárová - jedno veslo v rukách/. Pro tuto posádku ve složení strok Alexandra LAUBOVÁ, Anna PAVLÁSKOVÁ, Zuzana VABROUŠKOVÁ a Josefína DOLEŽALOVÁ – na kormidle s  Magdalénou KINDLOVOU už byl velký úspěch postup do finále A. Děvčata ale nečekaně svojí bojovností a soustředěným  výkonem zaskočila soupeřky a v boji o medaile nestačila pouze na posádku z Lysé n. Labem.

Markéta FOREJTOVÁ ve velmi těžké konkurenci se postupně probojovala do finále A a skvělou jízdou pak obhájila na skifu 13letých žaček svou loňskou bronzovou medaili! 

Ve finále A si  po velkém souboji pro „bramborovou“ medaili dojela párová čtyřveslice ve složení Žofie RADECHOVSKÁ, Amálka MORAVČÍKOVÁ, Marie TRNKOVÁ s mělnickou Janou RÁČKOVOU pod kormidelnickým uměním Majdy KINDLOVÉ.  Pátou příčku ve finále A obsadila děvčata na dvojskifu starších žaček – Adéla BARTÁKOVÁ s Alexandrou LAUBOVOU. Ve finále A na skifu žaček 11let  po vyrovnaném boji obsadila šesté místo naše Anička ČECHOVÁ.

Ve finále B vyhrály na dvojskifu mladších žaček Žofie RADECHOVSKÁ s Aničkou ČECHOVOU a tak si spravily náladu po smolném nepostupu do „A“ o pouhých 172 tisícin. Další dvojskif starších žaček Markéta FOREJTOVÁ s Annou PAVLÁSKOVOU dojel v „B“ na 4.místě. Pro 5.místo si ve finále B dojela posádka st.žáků čtyřky s kormidelníkem ve složení Vojtěch RADECHOVSKÝ, Max MARFLÁK, Marek CHLEBOUN a Martin RAFFAY. Dvojskif st. žáků Štěpán MORAVČÍK s Matějem SMEJKALEM dojel v „béčku“ na šestém místě.

Ve finále C  na druhém místě dojela posádka ml.žáků Ondřej PROCHÁZKA s Davidem CAKLEM na krásném druhém místě a posádka Oliver MOLČANYI s Přemyslem PRÁŠKEM na 5.místě. David ještě na skifu žáků 12let dojel také druhý. Dvojskif ml.žaček Amálka MORAVČÍKOVÁ s Maruškou TRNKOVOU dojely na 4.místě. Na skifu žáků 14let dojel Štěpán MORAVČÍK  na 5.místě. Pátí v „C“ dojeli i kluci na čtyřce s kormidelnicí Bárou NOVÁKOVOU ve složení Filip HOBZA, Albert TŮMA, Jára ČECH a Šimon HOUŠKA.  V párových čtyřveslicích s kormidelníkem st. žáků, kterých bylo přihlášeno 44 posádek, se naše dvě párovky probojovali po jízdě na čas, do finále F – párovka pod vedením kormidelnice Niny LAUBOVÉ – A. TŮMA, J. ČECH, Š. HOUŠKA  a B. KREJČÍ dojeli na 4.místě . Ve finále E posádka pod kormidlem Vládi PATERY – V.RADECHOVSKÝ, M.CHLEBOUN, M. MARFLÁK a F.HOBZA  dojeli třetí. Ve finále D na párovce st.žaček naše děvčata dojela ve složení Zuzana VABROUŠKOVÁ, Josefína DOLEŽALOVÁ, Anna GOLDMANNOVÁ a Aneta LUKÁŠOVÁ s kormidelníkem Vláďou PATEROU na 3.místě.

 Úroveň žákovského mistrovství se za posledních pár let neustále celorepublikově zvyšuje a základna veslařského „potěru“  se rozrůstá. To je potěšující a naši berounští veslaři dokázali znovu na vzestup úrovně výborně zareagovat. Výsledky jednotlivců i celého týmu jsou vynikající. Dokazují to i naše úspěchy nejen v jednotlivcích, ale i  v posádkách, zejména potěší vítězství na osmiveslicích. Ty jsou velmi těžké natrénovat a je i složité vůbec lodě pořídit a udržet je v odpovídající kvalitě. Veslování je týmový sport  a všichni do týmu patří. A každý, i když zrovna nezávodí, musí „přiložit ruku k dílu“.

Díky patří i našim trenérům Jardovi, Karlovi, Jitce, oběma Honzům, Michalovi a asistentům Majdě Kindlové, Terezce Lamprechtové,  Báře Novákové a Nině Laubové, které nám také pomáhaly a podporovaly svoje mladší následovníky.

FOTKY ZDE

DALŠÍ FOTKY TADY

 R


ODJEZD NA SOUSTŘEDĚNÍ DO RAČIC

Odjezd na soustředění do Račic je v neděli 23.6. v 15:00 hod. od gymnázia.

R.


18.6.2019

!!!   POZOR   !!!   POZOR   !!!

Ve čtvrtek je posunutý odjezd do Račic na MČR žactva - sraz v 11,00 na Štulovně - nanosíme věci k autobusu a v 11,30 je odjezd od gymnázia.

Začínáme ve čtvrtek obědem a v neděli končíme obědem.

Odjezd autobusu na soustředění před MČR dorostu, juniorů a seniorů v neděli odpoledne 23.6. bude upřesněn po dohodě s řidičem a zveřejněn na našich stránkách.

R


17.6.2019

106. PRIMÁTORKY

Osma mladšího žactva vybojovala první místo!!!

Když se řekne PRIMÁTORKY,  tak každému, kdo kdy vesloval, napadne jediné: Svátek veslování!
Od pátku 7.6. do neděle 9.6. probíhal ve velkém horku a dusnu na Vltavě 106. ročník nejstaršího závodu - slavných a jedinečných PRIMÁTOREK. Účast na těchto závodech je hlavně o prestiži klubů, o tom zúčastnit se tohoto jedinečného závodu osmiveslic. Postavení „čisté“ posádky (jen posádka z členů jednoho klubu) je velmi ceněno. Berounský klub dokázal postavit 4 čisté posádky.
V pátek se jely  závody universitních osem a mladšího žactva mix. Náš klub postavil dvě posádky mladšího žactva. Naše „čistá“ posádka pod vedením na  kormidle Báry NOVÁKOVÉ, ve složení - na stroku - veslovod Žofie RADECHOVSKÁ, Anna ČECHOVÁ, Amálie MORAVČÍKOVÁ, Marie TRNKOVÁ, Oliver MOLČANYI, David CAKL, Robin RÝDL a Přemysl  PRÁŠEK si přímo famózním závěrem a dlouhým finišem  dojela pro putovní Pohár Cena starosty Prahy 2 a zvítězila! Dokázali to, co se ještě nikomu v berounské veslařské historii zatím nepodařilo:  čistá berounská posádka vyhrála závod na PRIMÁTORKÁCH. A to měli velmi dramatický start. Mezi dvě posádky (naší a posádku společenství Litoměřic se Štětím) se natlačil výletní parník, zamezil tak startu a ještě obě posádky ohrozil. Naše posádka potom ani neslyšela startovní povel a vystartovala s výrazným odstupem. O to cennější je toto vítězství. Druhá naše posádka jela na „zkušenou“.  Byla sestavena ze samých nováčků, ročníkově mladších a doplněna o Janu RÁČKOVOU z Mělníka, která tuto posádku strokovala. Doplnili ji naši -  Filip TRTÚŠEK, Jan KSANDR, Jakub DUŠEK, Šimon HOBZA, Kateřina ŠTAJEROVÁ, Vilma STUDENÁ a Tereza ČEDROŇOVÁ s kormidelnicí Markétou KROMPOLCOVOU - a bojovali statečně. Ale těsně před cílem „chytili kraba“ a tak do cíle dojeli o 2 desetiny na čtvrtém místě.

V sobotu jsou rozjížďky pro hlavní program Primátorek. Jako první jely starší žačky – čistou posádku našich dívek strokovala Adéla BARTÁKOVÁ a doplnily jí Markéta FOREJTOVÁ, Alexandra LAUBOVÁ, Anna PAVLÁSKOVÁ, Zuzana VABROUŠKOVÁ, Josefína DOLEŽALOVÁ, Anna GOLDMANNOVÁ a Zuzana TEJKLOVÁ. Děvčata bojovala nejen se soupeřkami, ale hlavně s nevolností Aničky, které patří velký dík za to, že do závodu vůbec nastoupila. I když byla indisponována, tak ale věděla, že by posádka nemohla závodit, holky podržela a „kousla se“. Celý závod byl velmi vyrovnaný a holkám uteklo finále jen těsně.

Čistá posádka našich starších žáků měla velmi krutý a těžký los a bohužel z rozjížděk nepostoupila. Ale i tak kluci ve složení Štěpán MORAVČÍK, Max MARFLÁK, Martin RAFFAY, Matěj SMEJKAL, Vojta RADECHOVSKÝ, Albert TŮMA, Jaroslav ČECH a Šimon HOUŠKA pod vedením kormidelníka Vládi PATERY ukázali bojovnost a sílu a závod si užili.

Další čistou posádku jsme složili z dorostenců. Kluci ve složení Matyáš KOTRČ, Jan BÖHM, Martin JORDÁN, Matyáš TŮMA, David PAZDERA, Tadeáš HAMOUZ, Arnošt TRTÚŠEK, Kryštof DANĚK na kormidle s Michaelem ŠTORKEM, statečně bojovali a z rozjížděk postoupili do opravných jízd. Tam jim postup do finále B jen těsně unikl.

Dorostenky Zuzana MATĚJKOVÁ, Luba FOREJTOVÁ, Nina LAUBOVÁ a Magdaléna TŮMOVÁ jely ve společenství s VK Smíchov a Neratovice.  Děvčata se probojovala do nedělního finále B a nakonec obsadila třetí místo.

Naše  juniorky Magdaléna KINDLOVÁ a Tereza LAMPRECHTOVÁ si poprvé na Primátorkách zajely závod na skifu žen ve společné kategorii. Obě naše juniorky se probojovaly do finále B.  Majdě jen těsně uniklo finále A a tak jasným vítězstvím  ve finále B ukázala, že se s ní musí počítat. Tereza  dojela na čtvrtém  místě.

Letos jsme měli poprvé i zástupce na skifu mužů. Vojta ŠABATA je stále mezi muži nováček a ve velké konkurenci se z opravných jízd do finálových bojů nedostal.

Všem našim posádkám gratulujeme, děkujeme za předvedené výkony a děkujeme, že byl náš klub na tak slavných závodech zviditelněn.

FOTKY Z PRIMÁTOREK

RS


INFORMACE  K TRÉNINKŮM  NA  KONCI  ČERVNA

Ve čtvrtek dopoledne 20.6. odjíždí nominované žactvo na MČR do Račic a v neděli 23.6. začíná soustředění dorostu a starším v Račicích před jejich MČR, které končí 30.6.

Z tohoto důvodu ukončíme  pro všechny tréninky ve středu 19.6.   

ČERVENEC:

Ti, co budou na kanoistickém soustředění na Štulovně, přijdou 2.7. ráno.

 Ti, kteří nebudou na soustředění, mohou chodit v odpoledních hodinách na Štulovnu. od 15,30 do 17,00 hodin a to do středy 17.7. Pak s částí odjedeme na kanoistické MČR a potom si dáme volno. Sledujte stránky budeme vás informovat kdy bude znovu loděnice otevřena.

R


11.6.2019

MISTROVSTVÍ  ČR ŽACTVA  - NOMINACE

V Račicích se ve dnech 21.6. - 23.6. uskuteční nejvyšší soutěž žactva ČR. Odjezd bude již ve čtvrtek 20.6. okolo 10,00 hodiny od berounského gymnázia. Ubytování, strava a doprava je zajištěna společným autobusem do Račic i zpět. Příspěvek na dopravu a stravu 800,-Kč bude vybírán od pondělí 17.6.   - R.Sehnoutkové. Věci s sebou : malý polštářek, 2 ručníky, věci na sebe na 4 dny, plavky i věci na chladné a deštivé počasí. Dres, tílko, trika VKK, hodně ponožek do lodí, boty- ťapky k vodě a na přezutí. krém na opalování s vysokým UV faktorem, sluneční brýle, kšiltovku. Panthenol na spáleniny, sprej proti klíšťatům. Osobní léky, kapesné podle vaší úvahy - hlavně na pití - kopie zdravotní kartičky.

A hlavně hodně bojovnosti. Ukončení po příjezdu v neděli večer po složení vleku na Štulovně.

NOMINACE

 

               
mladší žákyně Moravčíková, Radechovská, Trnková,   Čechová,  náhradnice Štajerová          
mladší žáci Cakl, Procházka, Rýdl, Prášek,   Molčanyi, Trtúšek F, náhradník Dušek          
starší žačky Bartáková, Doležalová, Goldmannová,   Forejtová M, Laubová A, Lukášová, Pavlásková,Vabroušková    
starší žáci Moravčík, Chleboun, Marflák,   Raffay, Radechovský, Smejkal, Tůma A, Čech, Houška, Hobza, Krejčí, náhradníci Bureš, Starý, Landa

Náhradníci budou připraveni pokud někdo onemocní budou povoláni.

Další info po přihláškách, které končí v podělí v noci.

R


5.6.2019

MISTROVSTVÍ OBLASTI POVODÍ VLTAVY

4 ZLATÉ A 27 FINÁLOVÝCH JÍZD

V sobotu 1.6. a v neděli 2.6. se v Praze na Vltavě uskutečnilo Mistrovství oblasti povodí Vltava, na kterém se představilo 8 klubů a oddílů z celé Prahy, dále z Jindřichova Hradce, Třeboně, Tábora a Berouna.  Tento závod je i kvalifikací  skifů a dvojskifů na Mistrovství ČR do Račic v žákovských a dorosteneckých kategoriích.  Náš klub přivezl do Prahy na Vltavu  24 veslařských lodí a 63 závodníků -15 žaček, 26 žáků, 4 dorostenky, 12 dorostenců, 2 juniorky, 2 junioři a jeden muž a žena,  startovali v 28 veslařských disciplinách. Celkem v 55 jízdách – sobotních rozjížďkách - se do nedělních finálových bojů probojoval hned 38x. Naši vybojovali 27postupů do finále A  a 11 do finále B. Zlaté medaile a tím i titul Mistr oblasti Vltava si mohl na krk pověsit na skifech žáků 13 let Matěj SMEJKAL. Skify starších žákyň ovládly naše veslařky – skif třináctiletých žaček vyhrála Markéta FOREJTOVÁ a skif čtrnáctiletých žaček suverénně vyhrála Adéla BARTÁKOVÁ. Skvěle a s velkým přehledem vybojovala vítězství mezi skifařkami - dorostenkami Zuzana MATĚJKOVÁ.  Stříbrné umístění vybojovaly na dvojskifu ml. žaček Žofie RADECHOVSKÁ s Annou ČECHOVOU a o šest bronzových umístění se podělili čtyřka st. žaček ve složení Zuzana VABROUŠKOVÁ, Anna GOLDMANNOVÁ, Josefína DOLEŽALOVÁ a Zuzana TEJKLOVÁ s kormidelníkem Vláďou PATEROU a také čtyřka st. žáků – Vojtěch RADECHOVSKÝ, Marek CHLEBOUN, Max MARFLÁK, Martin RAFFAY s kormidelníkem Vincentem RAŠILOVEM.  Bronz na skifu žaček 11 let vybojovala Anička ČECHOVÁ  a mezi juniorkami Majda KINDLOVÁ. Třetí v juniorech byli Michael ŠTOREK  a dvojskif st. žaček Adéla BARTÁKOVÁ s Alexandrou LAUBOVOU.
Bramborové medaile a tedy čtvrté místo obsadily na dvojskifu juniorek Majda Kindlová s Terezou Lamprechtovou, na skifu žáků 14 let Štěpán Moravčík, na dvojskifu st. žaček Markéta Forejtová s Aničkou Pavláskovou a obě párové čtyřveslice mladšího žactva kormidlované Markétou Krompolcovou – dívky ve složení Trnková Marie, Štajerová Kateřina, Studená Vilma a Čedroňová Tereza a chlapci ve složení Molčanyi Oliver, Rýdl Robin, Prášek Přemysl a Dušek Jakub.   Účast ve finále A si vybojovali ještě dorostenky na párové čtyřce- Matějková, Laubová Nina, Forejtová Luba a Maja Tůmová, dále dvojka dorostenců David Pazdera s Kryštofem Daňkem, Vojtěch Šabata na skifu mužů, párovka starších žaček, dvojskif dorostenek Matějková – Laubová N., čtyřka dorostenců Pazdera, Daněk, Trtúšek A., Hamouz a naši junioři  Michael ŠTOREK a Albert DUŠEK ve společenstvích na čtyřkách bez kormidelníka. A i ti co nepostoupili z rozjížděk bojovali  a v několika případech nepostoupili sice ze své rozjížďky, ale přitom měli celkový čas mezi nejlepšími – losování rozjížděk je někdy velmi kruté. Tým berounských veslařů bojoval,  povzbuzoval se, pomáhal si a jako vždy ukázal, že táhne za jeden provaz.  Vybojovali jsme celkem 4 zlaté, jednu stříbrnou a šest bronzových medailí!

Moc gratulujeme k vynikajícím  výsledkům, děkujeme závodníkům i trenérům za vzornou reprezentaci města Berouna a klubu TJ LOKOMOTIVA BEROUN z.s.

Příští víkend nás čekají slavné Primátorky a pak již Mistrovství ČR - nejdříve žactva a pak dorostu, juniorů a seniorů.

Všem držíme palce!

PRVNÍ FOTKY ZDE

R.Sehnoutková


6.6.2019

106. PRIMÁTORKY

POSLEDNÍ  INFO !!!!

Zítra mladší žactvo odjezd ve 12,45!    

A dorostenci s dorostenkami a Majda, Tereza a Vojta budou v 17,00 na loděnici na Smíchově a budou trénovat zatáčku !!!

OSTATNÍ MAJÍ ZÍTRA VOLNO - ti co nejedou závod

 

PRIMÁTORKY

 

7.6.   - 9.6.2019

         
posádka 8 7 6 5 4 3 2 1 k

čas startu

1. 8x+ MIXžcim/žkym RADECHOVSKÁ ČECHOVÁ TRNKOVÁ MORAVČÍKOVÁ MOLČANYI CAKL RÝDL PRÁŠEK KROMPOLCOVÁ

16:20

PÁTEK  7.6.

RÁČKOVÁ ŠTAJEROVÁ ČEDROŇOVÁ STUDENÁ TRTÚŠEK F KSANDR DUŠEK HOBZA Š NOVÁKOVÁ  
2. dis 4 + mix                    
3. dis 8+ m/akademic                    

SOBOTA 8.6. rozj

                   
4. dis 8+ žkys BARTÁKOVÁ FOREJTOVÁ LAUBOVÁ A PAVLÁSKOVÁ GOLDMANNOVÁ DOLEŽALOVÁ TEJKLOVÁ VABROUŠKOVÁ KROMPOLCOVÁ

9:30

5. dis 8+ žcis MORAVČÍK MARFLÁK RAFFAY RADECHOVSKÝ TŮMA SMEJKAL ČECH HOUŠKA PATERA

9:50

6. dis 8+ giga                    
7. dis 8+ žM                    
8. dis 8+ mM                    
9. dis 8+ dky MATĚJKOVÁ FOREJTOVÁ L LAUBOVÁ N TŮMOVÁ VKSM NER NER NER ŠTOREK

10:30

10. dis 8+ dci KOTRČ JORDÁN BÖHM TŮMA M PAZDERA HAMOUZ TRTÚŠEK DANĚK VARVAŘOVSKÁ

10:50

11. dis 8+ jři                    
12. dis 1x ž KINDLOVÁ LAMPRECHTOVÁ              

11:50

13. dis 8+ ž                    
14. dis 1x m ŠABATA                

12:50

15. dis 8+ m                    

PRIMÁTORKY  INFO

Zázemí máme na VK Smíchov !

PÁTEK 7.6.

- začínají pro osmy mix ml. žactva v  16,20 hodin

Start je před Železničním mostem a cíl je před Palackého mostem

Do Prahy na VK Smíchov pojedeme společně autobusem od berounského gymnázia bude ve 12:45 hodin.

Všichni musí mít stejné trika, tílka nebo dres našeho klubu. Svačinu a pití !

Po závodech si, prosím, musíte děti odvézt  z loděnice na Smíchově z důvodu dalšího tréninku na Vltavě starších kategorií.

 


 

Sobota 8.6.

První starty:

žky st :       rozjížďky 9:30, opravky 14:00

žci st  :       rozjížďky 9:50, semifinále  14:20

dky    :       rozjížďky 10:30, opravky  14:40

dci     :       rozjížďky 11:00, opravky  15:00,  semifinále 17:00

1x ž+jky:   rozjížďky 11:50, opravky  15:50,  semifinále 17:20

1x m :        rozjížďky 12:50, opravky  16:20,  semifinále  18:00

Doprava vlastní, na loděnici VK Smíchov bude sraz nejdéle 90 minut před startem.  Počítejte s tím, že se jedou rozjížďky a potom opravky, popřípadě i semifinále.

Jídlo, pití, dresy a pohodu s sebou.  Náhradníci jsou v pozoru kdyby někdo lehnul............

R


30.5.2019

MISTROVSTVÍ OBLASTI VLTAVA

 Vše je vyřešeno a "časák"  je vydán.

 

  SOBOTA  rozjížďky 01.06.2019
DIS Č DISC čas 1.startu disciplin POSÁDKA
1. dis 2x žkym 10:00 ČECHOVÁ Anna, RADECHOVSKÁ Žofie
      TRNKOVÁ Marie, MORAVČÍKOVÁ Amálie
2. dis 4+ žkys neděle FA VABROUŠKOVÁ Z., TEJKLOVÁ Z., GOLDMANNOVÁ A., VABROUŠKOVÁ Z.,   PATERA V.
4. dis 4x- dky 10:15 TŮMOVÁ Magdalena, FOREJTOVÁ Lubomíra, LAUBOVÁ Nina, MATĚJKOVÁ   Zuzana
6. dis 2x jky 10:25 LAMPRECHTOVÁ Tereza, KINDLOVÁ Magdalena
9. dis 2x žcim 10:45 CAKL David, PROCHÁZKA Ondřej
      PRÁŠEK Přemysl, MOLČANYI Oliver
      KSANDR Jan, TRTÚŠEK Filip
10. dis 4+ žcis 11:05 RADECHOVSKÝ V., RAFFAY M., MARFLÁK M., CHLEBOUN M., RAŠILOV V.
11. dis 2- dci neděle FA DANĚK Kryštof, PAZDERA David
12. dis 4x- dci 11:15 TŮMA Matyáš, BÖHM Jan, JORDÁN Martin, KOTRČ Matyáš
14. dis 2x jři 11:30 DUŠEK Albert Jaroným
15. dis 1x m 11:50 ŠABATA Vojtěch
17. dis 1x žkym 11 12:00 ČECHOVÁ Anna
18. dis 1x žkym 12 12:10 RADECHOVSKÁ Žofie
      MORAVČÍKOVÁ Amálie
19. dis 4x+ žkys neděle FA VABROUŠKOVÁ Z., TEJKLOVÁ Z., GOLDMANNOVÁ A., DOLEŽALOVÁ J.,   HOBZA F.
21. dis 1x jky 12:25 KINDLOVÁ Magdalena
      LAMPRECHTOVÁ Tereza
26. dis 1x žcim 12 12:40 PROCHÁZKA Ondřej
      CAKL David
27. dis 4x+ žcis 12:55 KREJČÍ B., HOUŠKA Š., ČECH J., TŮMA A., HOBZA F.
      STARÝ M., HEROUDEK M., BUREŠ O., PARTL   T., DOBŘEMYSL V.
29. dis 1x jři 13:25 ŠTOREK Michael
      DUŠEK Albert Jaroným
33. dis 1x žkys 13 14:00 FOREJTOVÁ Markéta
      LAUBOVÁ Alexandra
      PAVLÁSKOVÁ Anna
34. dis 1x žkys 14 14:15 BARTÁKOVÁ Adéla
36. dis 2x dky 14:30 LAUBOVÁ Nina, MATĚJKOVÁ Zuzana
      TŮMOVÁ Magdalena, FOREJTOVÁ Lubomíra
40. dis 1x žcis 13 14:45 SMEJKAL Matěj
41. dis 1x žcis 14 15:05 MORAVČÍK Štěpán
42. dis 4- dci 15:25 HAMOUZ Tadeáš, TRTÚŠEK Arnošt, DANĚK Kryštof, PAZDERA David
43. dis 2x dci 15:35 JORDÁN Martin, KOTRČ Matyáš
      BÖHM Jan, HEJDA Simon
      RAŠILOV Vincent, PATERA Vladimír
47. dis 4x+ žkym neděle FA ČEDROŇOVÁ T., STUDENÁ V., ŠTAJEROVÁ K., TRNKOVÁ M.,   KROMPOLCOVÁ M.
48. dis 2x žkys 16:15 PAVLÁSKOVÁ Anna, FOREJTOVÁ Markéta
      LAUBOVÁ Alexandra, BARTÁKOVÁ Adéla
      DOLEŽALOVÁ Josefína, VABROUŠKOVÁ   Zuzana
49. dis 1x dky 16:30 MATĚJKOVÁ Zuzana
      LAUBOVÁ Nina
      FOREJTOVÁ Lubomíra
53. dis 4x+ žcim 16:50 HALIČKA T., HOBZA Š., KSANDR J., TRTÚŠEK F., DOBŘEMYSL V.
      DUŠEK J., PRÁŠEK P., RÝDL R., MOLČANYI   O., KROMPOLCOVÁ M.
54. dis 2x žcis 17:00 CHLEBOUN Marek, MORAVČÍK Štěpán
      SMEJKAL Matěj, MARFLÁK Maxmilián
      KREJČÍ Bartoloměj, ČECH Jaroslav
      TŮMA Albert, RADECHOVSKÝ Vojtěch
      LANDA Jan, RAFFAY Martin
55. dis 1x dci 17:45 DANĚK Kryštof
      HEJDA Simon
      ŠTAJER Ondřej
56. dis 2- jři 18:00 ŠTOREK Michael
57. dis 4x- jři neděle FA BOHM+LOKB (Ø 18 let)
      ŠTOREK Michael
      BOHM+VKSM+LOKB (Ø 17 let)
      DUŠEK Albert Jaroným

 

V neděli jsou jen finále B,A - pro ty kdo postoupí a pro ty co postoupili rovnou pro malý počet posádek.

 

 

NEDĚLE

 2.6.2019

       

C. Disc.

Disciplina

počet lodí

počet jízd - neděle

 

FB

FA

1 2x žkym 14 2   8:53 9:00
2 4+ žkys 4 1     9:07
3 2- dky 4 1     9:14
4 4x- dky 10 1     9:21
5 4- jky 3 1     9:28
6 2x jky 12 1     9:35
7 1x ž 8 1     9:42
8 1x žLV 4 1     9:49
9 2x žcim 22 2   9:56 10:03
10 4+ žcis 9 1     10:10
11 2- dci 6 1     10:17
12 4x- dci 17 1     10:24
13 4- jři 6 1     10:31
14 2x jři 10 1     10:38
15 1x m 10 1     10:45
16 1x mLV 6 1     10:52
17 1x žkym 11 12 2   10:59 11:06
18 1x žkym 12 16 2   11:13 11:20
19 4x+ žkys 6 1     11:27
20 8+ dky 3 1     11:34
21 1x jky 16 1     11:41
22 4- ž 4 1     11:48
23 2x ž 6 1     11:55
24 2x žLV 4 1     12:02
25 1x žcim 11 6 1     12:16
26 1x žcim 12 15 2   12:23 12:30
27 4x+ žcis 22 1     12:37
28 8+ dci 8 1     12:44
29 1x jři 14 1     12:51
30 4- m 7 1     12:58
31 2x m 7 1     13:05
32 2x mLV 3 1     13:12
33 1x žkys 13 15 2   13:19 13:26
34 1x žkys 14 15 2   13:33 13:40
35 4- dky 4 1     13:47
36 2x dky 18 2   13:54 14:01
37 8+ jky 3 1     14:08
38 2- ž 4 1     14:15
39 4x- ž 6 1     14:22
40 1x žcis 13 19 2   14:29 14:36
41 1x žcis 14 23 2   14:43 14:50
42 4- dci 8 1     14:57
43 2x dci 23 2   15:04 15:11
44 8+ jři 5 1     15:18
45 2- m 9 1     15:25
46 4x- m 7 1     15:32
47 4x+ žkym 4 1     15:39
48 2x žkys 18 2   15:46 15:53
49 1x dky 23 2   16:00 16:07
50 2- jky 3 1     16:14
51 4x- jky 6 1     16:21
52 8+ ž 3 1     16:28
53 4x+ žcim 11 1     16:35
54 2x žcis 41 2   16:42 16:49
55 1x dci 17 2   16:56 17:03
56 2- jři 9 1     17:10
57 4x- jři 6 1     17:17
58 8+ m 7 1     17:24

 Stále platí - vše na závody s sebou - dresy nebo tílka, trika, kšiltovky, věci na horko i chladno. Jídlo a pití.

Závody se jedou tak, že v sobotu jsou rozjížďky všech disciplin a kdo postoupí tak v neděli jede finále A nebo B. Na loděnici VK Smíchov - Strakonická 1135/2a, 150 05 Praha-Smíchov - musíte být dvě hodiny před svým startem.  A počítejte s tím, že v neděli večer je potřeba lodě složit a i ti co v neděli nejedou !

R


PRIMÁTORKY  INFO

Zázemí máme na VK Smíchov !

Byl vydán časový program :

PÁTEK 7.6. - začínají pro osmy mix ml. žactva v  16,20 hodin

Tam pojedeme společně autobusem od berounského gymnázia bude ve 12:45 hodin.

Sobota 8.6.

První starty:

žky st :     rozjížďky 9:30, opravky 14:00

žci st  :     rozjížďky 9:50, opravky  14:20

dky    :     rozjížďky 10:30, opravky  14:40

dci     :     rozjížďky 11:00, opravky  15:00

1x ž+jky:  rozjížďky 11:50, opravky  15:50

8+ ž  :      rozjížďky 12:20, opravky  16:10

1x m :      rozjížďky 12:50, opravky  16:20

K Primátorkám budou další informace v úterý po pondělním tréninku.

R


26.5.2019

MISTROVSTVÍ OBLASTI VLTAVA

V pondělí jsou přihlášky na tyto POVINNÉ ZÁVODY ! 

Takže  časák a startovka budou asi ve středu večer. Zázemí máme na loděnici VK Smíchov a doprava bude individuální.

Kdo onemocní, ihned mi zavolá a musí mít lékařské potvrzení, že je nemocen a nemůže startovat, které mi dodá!

Další info po přihláškách.

PRIMÁTORKY  7.6. - 9.6.2019

MLADŠÍ ŽACTVO má závod v pátek 7.6. odpoledne. Stavíme dvě posádky.

1. posádka - čistá - je ve složení:

Radechovská, Čechová, Moravčíková, Trnková, Procházka, Cakl, Molčanyi, Rýdl náhr. Prášek

2. posádka - společenství s Mělníkem je ve složení :

Ráčková - Mělník, Štajerová, Studená, Čedroňová, Trtúšek F, Ksandr, Dušek J, Hobza Š, náhr. Halička

Zatím není časový pořad, ale určitě pojedeme do Prahy  okolo poledne. Prosím, omluvte tedy děti na část vyučování. Doprava do Prahy je zajištěna společným autobusem.

Pojedeme od berounského gymnázia - čas odjezdu určíme až po vydání časového programu závodů. Zpět si, prosím, dopravu zajistěte - my tam budeme zůstávat na tréninky před sobotním programem. Přijeďte se podívat je to krásná podívaná na osmy na Vltavě.

Sobota 8.6.2019

starší žačky : Bartáková, Forejtová M, Laubová A, Pavlásková, Vabroušková, Goldmannová, Tejklová, Štusáková

starší žáci : Moravčík, Marflák, Radechovský, Raffay, Tůma A,  Smejkal, Čech, Houška - náhr. Bureš, Landa, Krejčí

dorostenky: společenství se Neratovicemi a Smíchovem : Matějková, Forejtová l, Laubová N, Tůmová

dorostenci: Kotrč, Jordán, B'ohm, Tůma M, Pazdera, Daněk, Trtúšek, Hamouz

juniorky pojedou zřejmě skifa

junioři - hledáme

muži - skifa : Šabata

VŠICHNI SLEDUJTE STÁLE STRÁNKY - INFORMACE NA OBA DŮLEŽITÉ ZÁVODY SE JEN POHRNOU A BUDOU HLAVNĚ V RUBRICE AKTUÁLNĚ !!!!!!!!!!

R


22.5.2019

Mistrovství Evropy juniorů v Essenu –

MAJDA  KINDLOVÁ  VYBOJOVALA  BRONZ!!! smilesmilesmile

Úspěšné roky české juniorské reprezentace pokračují! O víkendu 18.5. – 19.5. 2019 se v německém Essenu uskutečnilo Mistrovsví Evropy juniorů ve veslování.

MAJDA KINDLOVÁ,  

členka našeho veslařského klubu a členka České juniorské reprezentace, byla veslovodem na osmě juniorek. S kormidelníkem  Vilémem Vítkem, dovedla naši juniorskou osmiveslici na skvělé třetí místo za Ruskami a Němkami.

Český tým stejně jako v loňském roce vybojoval 4 medaile. Všechny finálové účasti proměnil v zisk cenného kovu! Ke dvěma titulům mistrů Evropy přidali mladí veslaři ještě dvě bronzové medaile. Od znovuobnovení evropského šampionátu juniorů v roce 2011 se český tým nikdy nevrátil bez medaile, což je skvělá bilance.  V Essenu se nejvíce podle očekávání dařilo dvojce juniorek a párové čtyřce chlapců. Obě tyto posádky ovládly mezinárodní regatu v Mnichově, čímž se pasovaly do pozice adeptů na medaili. Eliška Podrazilová s Annou Šantrůčkovou, stříbrné medailistky z Olympijských her mládeže 2018 v Buenos Aires přidaly další medaili do své sbírky a to zlatou. Eliška s Aničkou se od startu držely na vedoucí pozici a odrazily útok dotírajících  Němek.  Také párová čtyřka juniorů si druhým místem vyjela přímý postup z rozjížďky. Finále začali nejlépe domácí veslaři, naši chlapci začali volněji a po první čtvrtině trati byli čtvrtí s více jak 3 s mankem na první Němce. V polovině však už figurovali na druhém místě těsně za vedoucí pozicí. V poslední pětistovce ukázala čtveřice  Jakub Kyncl, Jan Vacek, Marek Diblík, Tomáš Zobal ukázali velké srdce a touhu po vítězství. Česká párovka nedovolila svým soupeřům oslavit titul na domácí vodě a cílem projela o 0,57 s dříve. Už dva roky tak párovým čtyřkám kralují v Evropě ty, které závodí s českými vlaječkami na veslech! Párová čtyřka ve složení Barbora Podrazilová, Marie Štefková, Nikola Kropáčková, Simona Pašková rozjížďku vyhrála a v semifinále skončila druhá. Finálový závod rozjely české veslařky výborně a z druhé pozice tlačily na vedoucí Němky. Bohužel v poslední čtvrtině závodu zbylo více sil domácím reprezentantkám a také Italkám, které se o pouhých 0,14 s vklínily před naši posádku. I tak je třetí místo ale skvělé! I letos dívčí osmiveslice veze domů medaili! dovezl svoji posádku na výborném třetím místě. O bronzovou medaili se zasloužily veslařky různých klubů z celé ČR. Jmenovitě od háčka Nella Martincová, Vanda Nejedlová, Valentýna Klimková, Simona Kohoutová, Veronika Skružná, Emma Benýšková, Veronika Činková a  veslovod Magdalena Kindlová.

Děkujeme Majdě za skvělé výsledky a vzornou reprezentaci ČR a našeho města Beroun.

Ze zdroje ČVS

 

BEROUNŠTÍ  VESLAŘI  BOJOVALI NA MEZINÁRODNÍ REGATĚ V BRNĚ 

V pátek 17.5. se berounští veslaři rozjeli na 48. ročník Mezinárodní brněnské regaty juniorů. Na tuto regatu se sjíždějí ti nejlepší z ČR i jiných evropských států. Letos její termín kolidoval s juniorským ME v Essenu a tak tato kategorie byla oslabena o ty nejlepší, ale v kategoriích dorostu a st. žactva přijeli na Brněnskou přehradu ti nejlepší.

Náš klub vyslal 5 žaček, 5 žáků, 4 dorostenky a 9 dorostenců. Závody se jedou na sobotní rozjížďky a v neděli jsou finále. A měli jsme skvělé výsledky i přesto, že v sobotu jsme se obávali rozjížděk. Začalo foukat a přehrada se změnila v moře. Vysoké vlny – to my na Berounce nikdy nemůžeme zažít! Ale všichni naši se s tím poprali skvěle. Svedli jsme boje ve 14 veslařských disciplínách jeli jsme 17 jízd. A vybojovali jsme 5x  finále A a 9x finále B.  A máme dvě zlaté medaile a jedno druhé místo! První zlato vybojoval na skifu žáků 13letých Matěj SMEJKAL. Jel skvěle a porazil druhého v pořadí o téměř 14 sekund!  Druhé zlato vybojovala, suverénním  způsobem start – cíl o 18 sekund, čtyřka s kormidelníkem starších žaček ve složení od veslovoda - Adéla BARTÁKOVÁ, Alexandra LAUBOVÁ, Markéta FOREJTOVÁ, Anička PAVLÁSKOVÁ pod kormidelnickým vedením Zuzany VABROUŠKOVÉ.   Stříbrnou pozici a tím druhé místo vybojovala na skifu žaček 14let skvěle jedoucí Adéla BARTÁKOVÁ, když podlehla pouze polské veslařce.Ve finále A na šestém místě dojeli na skifu žáků 14 let – Štěpán MORAVČÍK, a na skifu 13 letých žaček Zuzana VABROUŠKOVÁ. Ve finále B se na druhém místě umístil dvojskif starších žáků Marek CHLEBOUNMaxmiliánem MARFLÁKEM a na skifu dorostenek Zuzana MATĚJKOVÁ a také párová čtyřveslice starších žáků – Štěpán MORAVČÍK, Marek CHLEBOUN, Max MARFLÁK a Matěj SMEJKAL s kormidelníkem Vojtou RADECHOVSKÝM. Třetí místo ve finále B obsadily dorostenky na párové čtyřveslici ve složení Zuzana MATĚJKOVÁ, Lubomíra FOREJTOVÁ, Nina LAUBOVÁ a Magdaléna TŮMOVÁ a spolu s děvčaty ze Smíchova a Neratovic dojely na osmě juniorek, také na třetím místě v „B“ , pod kormidelnickým uměním Vladimíra PATERY. Na čtvrtém místě ve finále B dojel dvojskif žaček Alexandra LAUBOVÁ s Annou PAVLÁSKOVOU a také osma dorostenců – Matyáš KOTRČ, Martin JORDÁN, Jan BÖHM, David PAZDERA, Tadeáš HAMOUZ, Simon HEJDA, Matyáš TŮMA, Kryštof DANĚK s kormidelníkem Vláďou PATEROU. Dorostenci si dojeli pro 5.místo v „B“ na párové čtyřveslici a poslední finále B jel na skifu žáků 14let Vojtěch RADECHOVSKÝ a skončil na šestém místě.

Všichni naši borci podali výborné výsledky a ukázali, že se stále zlepšují. Jen neusnout na vavřínech a dál poctivě trénovat.  To nejdůležitější – Mistrovství oblasti Vltavy, PRIMÁTORKY a MČR – jsou ještě před námi.

R


20.5.2019

PRŠÍ  A  PRŠÍ  A  PRŠÍ !!!!!

A proto dnes odvolávám trénink pro mladší žactvo / 2007 -2008/, pokud přestane pršet - nebo bude jen lehce porchávat tak starší žactvo / 2006- 2005/ přijde.

Budeme nahazovat lodě a opravovat, aby bylo vše připravené na MISTROVSTVÍ OBLASTI VLTAVA / 1.-2.6./ což jsou povinné závody!

A  POZOR - na poradě trenérů jsme zrušili závod v Lysé nad Labem o tomto víkendu! Musíme se připravit na Vltavu!

R


14.5.2019

Ti co do Brna nejedou mají v pátek normálně trénink !!!!!!!!!

 BRNĚNSKÁ REGATA - NOVÉ INFO

Nakládání vleku ve čtvrtek a odjezd do Brna v pátek 17.5. je v 9,00 hodin od berounského gymnázia.

Vezměte si s sebou páteční oběd. Ubytování je zajištěno  v ubytovacím zařízení BeachPup Sokolák, Brněnská přehrada, Hrázní ulice. Začínáme večeří. Snídaně a večeře máme na ubytovně. Obědy budeme řešit průběžně - vzhledem k závodům. Vezměte si tedy nějaké řízečky a karbanátečky, rolády, pití  atd......smile Doporučuji si vzít i menší polštářek - do autobusu a i do postele. Počasí je zatím nestálé a stále překvapuje - buďte připraveni na vše - horko, déšť, zima a hlavně vítr - ten je na brněnské přehradě pořád. Samozřejmě si vemte dres, klubová trika, kšiltovky a sportovní vybavení. A dobrou a bojovnou náladu. Příspěvek na dopravu 350,-Kč bude vybírán v autobusu. Návrat v neděli večer. Takže si s sebou vemte i učení.smile Startovka a  předběžný časový pořad bude zveřejněn na stránkách ČVS veslo.cz a upřesněn bude až po odhláškách a prezentaci v pátek večer.

R


10.5.2019

48. ročník MEZINÁRODNÍ BRNĚNSKÁ REGATA JUNIORŮ - NOMINACE

18.5. - 19.5.2019

NOMINACE

st.žáci Moravčík, Chleboun, Marflák,   Radechovský, Smejkal
st.žačky Bartáková, Forejtová M, Laubová A, Pavlásková, Vabroušková
dorostenky Matějková, Forejtová L, Laubová N, Tůmová
dorostenci Böhm, Daněk, Hamouz,    Jordán, Kotrč, Hejda, Tůma M,    Pazdera,Patera

Náhradníci :  Doležalová, Goldmannová, Tůma A, Čech, Trtúšek A, Rašilov smile - jsou vždy připraveni !

Odjezd na závody bude v pátek okolo dopoledne (bude upřesněno) společně autobusem.  Ubytování je zajištěno, snídaně a večeře také. Obědy budeme muset řešit na místě podle závodního programu.

Přihlášky jsou 13.5. v pondělí - takže další informace po uveřejnění startovky a časáku.

R


8.5.2019

10 ZLATÝCH MEDAILÍ  Z NERATOVIC     

Zimní počasí, déšť a  velký vítr nás v sobotu ráno 4.5. přivítalo na břehu Labe v loděnici VK Neratovice, která uspořádala tradiční  Jarní regatu.Zúčastnilo se jí 19 veslařských klubů . Oba dva dny byla velká zima a už jenom vyjet na lodi do velkého větru bylo hrdinství. Berounští dosáhli výborných výsledků a znovu, se  podíleli  na atmosféře závodů při předávání medailí vítězným posádkám. Celkem 10 zlatých medailí vybojovali naši veslaři a veslařky.  Velké a  krásné zlaté medaile vybojovali   Matěj  SMEJKAL na skifu žáků 13 let, ml. žačky Markéta FOREJTOVÁ a Alexandra LAUBOVÁ také na skifech žaček 13 let,   Adéla BARTÁKOVÁ ovládla skif žaček 14 let,  skif dorostenek vyhrála Zuzana MATĚJKOVÁ, skif juniorek suvereně vyhrála Tereza LAMPRECHTOVÁ. Zlato na dvojskifech vybojovaly mladší žačky Žofie RADECHOVSKÁ s Amálií  MORAVČÍKOVOU, mezi staršími žáky vyhráli Max MARFLÁK s Matějem SMEJKALEM a Štěpán MORAVČÍK s Markem CHLEBOUNEM a poslední zlatou medaili vybojovali na dvojskifu staršího žactva mix Adéla BARTÁKOVÁ se Štěpánem MORAVČÍKEM.  Celkově jsme startovali ve 34 veslařských disciplínách a měli jsme 69 startovních posádek. Výsledky jsou super - 10 prvních míst, 15 druhých, 18 třetích míst, 15 krát jsme byli čtvrtí, na pátém místě jsme dojeli 7x a jen 4x jsme byli šestí. Na tomto úspěchu se podílelo celkem 42 našich veslařů. Nejemotivnější závod nám předvedly naše nejmladší žačky na párové čtyřveslici Žofie RADECHOVSKÁ, Anna ČECHOVÁ, Marie TRNKOVÁ a Amálie MORAVČÍKOVÁ s kormidelnicí Zuzanou VABROUŠKOVOU, které jasně vedly, ale 50m před cílem chytily „velkého kraba“, který jim vyrazil jedno veslo z ruky a než stačily vyndat veslo z pod lodě a znovu se rozjet…. tak skončily na 6.místě. Ale všichni na břehu jim tleskali za to, že závod dojely. Ale slzičky byly….. Gratuluji všem za předvedené výkony a vzornou reprezentaci nejen našeho klubu TJ LOKOMOTIVA BEROUN z.s. ,ale i celého města Beroun.

Foto ze závodů

R.Sehnoutková


MÁME DALŠÍ REPREZENTANTKU !!!

Další radost nám všem o tomto víkendu udělala naše juniorská reprezentantka Magdaléna KINDLOVÁ. Zúčastnila se mezinárodní regaty v Mnichově, kde závodila za Českou Republiku jako veslovod na nepárové čtyřveslici bez kormidelníka a na osmě. A výsledky krásné.V obou disciplínách naše juniorky vybojovaly  dvě  4.místa. Škoda, že na osmě „chytily krabíka“. Ale to k veslování patří. Nyní se Majda zúčastní soustředění před juniorským Mistrovsvím Evropy, které se uskuteční 15.5. – 19.5.2019 v Essenu.

R.Sehnoutková


8.5.2019

JARNÍ NÁBOROVÉ ZÁVODY BOHEMIANS PRAHA

Pro všechny naše závodníky začala letní sezona „na vodě“ prvními  závody, které se uskutečnily v Praze o víkendu 27.4. – 28.4.  Tradiční Jarní náborové závody Bohemians Praha jsou již několik let jedny z největších veslařských závodů u nás. Těchto závodů se zúčastnilo 21 klubů z celé ČR a startovalo 908 lodí.  Je to veliký počet a Vltava byla celou sobotu i neděli zaplněna veslicemi a pořadatelům z Bohemians patří velké uznání za bezproblémový průběh závodů při normálním plavebním provozu na Vltavě. To znamená, že se závodí, i když jezdí parníky a soukromé čluny ….  Náš berounský veslařský klub v počtu 56 borců, se zúčastnil  47 závodů, ve kterých naše posádky jeli 70 jízd. Byl to nápor! Na vleku jsme měli 25 lodí – plný vlek! Málokdo si umí představit co to je naložit osmiveslici / ta je rozpůlená /, 5 čtyřveslic a k tomu dvojskify a skify. Už jenom to je pro naše závodníky sportovní výkon. A pak přijedeme do Prahy na loděnici VK Smíchov – což je naše zázemí – a tam postupně lodě sundáme „nahodíme“ a připravíme na závody.  Ale pak už se „jede“ a povzbuzuje a bojuje.  A je to radost – radost z každé dobře zajeté jízdy. Nejde jen o to vyhrát, ale mít dobrý pocit z toho, že loď a posádka je jeden celek, který letí po vodě. A soudržnost a týmový duch je základ veslování! A to naši borci umí. A tak pak se dostaví i výsledky. Pro zlaté medaile si dojelo cekem 10 našich posádek – párová čtyřveslice ml. žaček- Žofie Radechovská, Anička Čechová, Maruška Trnková, Amálka Moravčíková s kormidelnicí Zuzkou Vabrouškovou. Ta kormidlovala vítěznou párovou čtyřveslici a čtyřku /jedno veslo v rukách/  starších žaček ve složení Adéla Bartáková, Markéta Forejtová, Alexandra Laubová a Anička Pavlásková. Adélka Bartáková/ skif 14 let/ s Markétou Forejtovou a Sašou Laubovou  /skif 13 let/ si na skifech vybojovaly další zlaté medaile. A Markéta vybojovala na dvojskifu se Zuzkou Vabrouškovou, své  čtvrté vítězství.  Pro svou první vítěznou medaili si na skifu 14ti letých žáků dojel Max Marflák, další vítězství vybojoval na skifu žáků 13let Matěj Smejkal a pro další zlatou medaili si dojel s Járou Čechem na dvojskifu st.žáků. Další první místo zajel na dvojskifu v rozjížďkách Michael Štorek ve společenství s Tomášem Masaříkem z BOH, ve finále skončili na 3.místě o pouhých 32 setin za druhým dvojskifem. Celkem jsme vybojovali 10 zlatých, 18 druhých míst, 12 třetích, 15 čtvrtých, 12 pátých a 3 šestá místa. Jedno druhé místo a tím stříbrné umístění si dojel naš jediný veterán Jiří Odstrčil na dvojskifu mix se svou partnerkou Hanou Drdákovou.  Ale všichni naši závodníci podali výborné a bojovné výkony. Velmi překvapili naši dorostenci Kotrč, Jordán, Böhm, M.Tůma, Daněk, Pazdera, Hamouz. Kormidelníci Patera, Rašilov, kteří pomohli nováčkům z řad ml. žáků a žaček Trtúšek, Ksandr, Prášek, Rýdl, Š.Hobza, Cakl, Molčanyi,  Starý, Čedroňová, Štajerová, Studená - ti všichni závodili poprvé a pod jejich kormidelnickým vedením to zvládli. Ale i ti ostřílenější bojovali a dokázali že tvrdě  trénovat je důležité.

Všem gratulujeme a do celé sezony přejeme mnoho úspěchů .

Foto ze závodů

R.Sehnoutková


8.5.2019

VESLAŘSKÁ SEZÓNA ZAČALA ÚSPĚŠNĚ

Po úspěšném únorovém MČR v trenažérovém veslování se pilně veslaři připravovali na na „vodu“. Počasí bylo celkem příznivé a tak již v březnu mohli starší kategorie vyjet na Berounku a trénovat.  Koncem března odjela 18 ti členná skupina dorostenců a starších, na týden do Račic na intenzivní přípravu před prvním těžkým testem - Mistrovství ČR na dlouhé dráze – což je závod na 6km, který se jel 6.4. ve Štětí na Labi. Tohoto závodu, který je zároveň i testem pro reprezentační trenéry –  se zúčastnilo  17našich  závodníků. Startovat můžou jen kategorie dorostu a starší. V kategorii dorostenců  v disciplíně 2- obsadili naši David Pazdera s Tadeášem Hamouzem 14.místo a za nimi dojeli Arnošt Trtúšek s Janem Böhmem. Skifu dorostenců odstartovalo 71 a Matyáš Kotrč dojel na 40.místě, Martin Jordán obsadil 52 místo a bohužel další dva naši po zmatcích na startu, nestihli svůj startovní čas a nebyl jim čas změřen. I to se stává. Dorostenky na 2x Nina Laubová s Magdalénou Tůmovou skončily na 9. místě a skifařky Zuzana Matějková skončila na 28.místě a jen těsně jí unikly „Kontrolky“a Luba Forejtová na 55.místě. Junioři jely dva. Michael Štorek dojel na 31. místě a Albert Dušek na 52.místě. Jediný náš muž Vojta Šabata skončil 27. Juniorka Magdaléna Kindlová na skifu dojela na 18.místě a Tereza Lamprechtová skončila 24. a tím se obě kvalifikovaly na Kontrolní reprezentační závody do Račic. Tyto závody se uskutečnily o velikonočním víkendu od  19.4. do 21.4.  A  Majdě Kindlové se podařilo se probojovat do reprezentačního družstva ČR juniorek.  Terezce uniklo „repre“ jen těsně, ale zaslouží si pochvalu, každou jízdou se zlepšovala a bojovala.

Žactvo se také připravovalo na své první závody na vodě. Od 8.4. do 13.4. se 43 žáků a žákyň zúčastnilo soustředění v domácích podmínkách. Počasí bylo celkem příznivé, ale na plánovaný sobotní závod na Berounce byla předpověď počasí velmi nepříznivá a tak jsme raději zvolili účast na běžeckém závodu Běh přes Městskou horu. Z celkem 250 účastníků se veslařů zúčastnilo 49 a všichni doběhli do cíle. A měli jsme i vítěze. Mezi ml. žáky skončil Matěj Smejkal na 4.místě, starší žákyně vyhrála Nina Laubová a druhá doběhla Joska Doležalová, starší žák Martin Jordán doběhl na 3.místě. Vítězně doběhl dorostenec Matyáš Kotrč a 3.místo obsadil Vladimír Patera. Na 2.místě doběhla dorostenka Magdaléna Tůmová. Vítězně doběhla i Magdaléna Kindlová ve vytrvaleckém závodě. Ale největší poděkování  patří mamince naší veslařky paní Kateřině TRNKOVÉ, která byla mezi prvními u třináctileté dívenky Kateřiny Štochlové a pomohla ji zachránit. Velké DÍKY.


2.5.2019

INFO - NERATOVICE - INFO

V sobotu - sraz v 7,50 hodin na ŠTULOVNĚ v 8,00 odjezd

máme díky rodičům s většími auty dopravu zajištěnu /Matějkovi, Tůmovi, Böhmovi a Honza Piskáček/.   Je již  vydán časový program a i startovka. Základní časové údaje. V Neratovicích se všichni sjedeme v 9,00 hodin. První závod startuje v 10:55. Poslední závod v 16:50 hod. Vezměte si s sebou věci na závod - dres, trika. Má se výrazně ochladit - hlavně dopoledne bude zima. Vezměte si s sebou teplé zimní bundy a čepice. Jídlo a pití na celý den.

 sobota

auta

       
p.Böhm PAZDERA TRTÚŠEK BÖHM JORDÁN  
  ŠTAJER DANĚK HEJDA SMEJKAL  
           
p.Matějka MATĚJKOVÁ FOREJTOVÁ L FOREJTOVÁ M VABROUŠKOVÁ  
  BARTÁKOVÁ PAVLÁSKOVÁ LUKÁŠOVÁ TEJKLOVÁ  
           
p.Tůma LAUBOVÁ N TŮMOVÁ TŮMA A LAUBOVÁ A  
  DOLEŽALOVÁ CHLEBOUN RAFFAY MARFLÁK  
           
H.Piskáček RADECHOVSKÁ MORAVČÍKOVÁ RADECHOVSKÝ MORAVČÍK  

V neděli - sraz v 7,40 u gymnázia

budeme mít společný autobus - odjezd bude od berounského gymnázia v 7:50

Příspěvek na autobus 50,- Kč. Jinak platí totéž co pro sobotu - teplé oblečení a hodně elánu do závodů.

Konec závodů je v naší loděnici po složení lodí smile

R


 ARCHIV STARŠÍCH ZPRÁV

... protože nás voda baví !

O klubu

Pokud vás náš Klub zaujal - jak na to ?

Přijďte se podívat - nábor nových členů vždy po-st-pá od 16.00 hod. - Růžena Sehnoutková,   tel. 602 683 113. Tréninky na Berounce - loděnice Na Štulovně (letní měsíce) a v posilovně naproti městské knihovně - stará kasárna (cca od října do března). Trénink je týmový a je zaměřen pro příchozí jako všeobecná přípravka vodních sportů s postupným budoucím  zaměřením na vhodnou specializaci. Minimální věk je 9 let a povinnost být dobrý plavec !!!!!

Rodiče !!!  S vodními sporty se dá začít i relativně později. Pokud má předchozí dobrý základ z jiného sportu, může i po 16. roku věku stále ještě "chytit vlak" a úspěšně závodit. Mimo sportovní výsledky je pak jistě u vody udrží dobrá parta, která mimo trénink dělá řadu věcí společně (závody, přípravu lodí, zimní a letní soustředění, zvelebování loděnice a pod...)

Co nabízíme?

  • Kvalitní vybavení veslicemi a rychlostními kajaky - skuly, plovák, skify, dvojskify, dvojky, párové i nepárové čtyřky a osmiveslice, K1, K2 a i K4, tréninkové pramice ...

  • Špičkové vybavení pro zimní kondiční přípravu - trenažery, posilovna, plavecký kondiční trénink

  • V tréninku používáme i klubové koloběžky

  • Bezvadnou partu lidí od vody - tréninky řízené bývalými reprezentanty

  • Kvalitní podporu mateřské jednoty

Kontakty

TJ LOKOMOTIVA BEROUN z.s.

Tyršova 85, 266 80  Beroun II

Loděnice na Štulovně, Dukelská ul. - kudy se k nám dostanete? Podívejte se na mapu.

GPS: 49°58'12.326"N, 14°4'19.296"E

Tréninkové středisko Kasino v ulici U Kasáren - najdete ho rovněž na mapě.

GPS: N 49° 58.0376', E 14° 4.2495'